Kako provjeriti što ne valja?

poruka: 7
|
čitano: 3.015
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kako provjeriti što ne valja?

Hello.

 

Daklem, ako nemam sam komponenti na bacanje pa da testiram jednu po jednu koja ne valja, kako da znam jel mi oslabjela matična, ramić, proc, vent, napajanje, grafa, vent na grafi?

Firma di je komp kupljen je propala. Prije sam znao odnjet u ADM, al bezveze. 180kn naplatili i ništa riješili.

 

Kužim ja da je vruće i da je kompu sad teže, al treba mu par puta da se digne. Pa bih htio vidjeti koji dio da zamjenim. Kako to najbolje i najlakše utvrditi?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Kako provjeriti što ne valja?

Može bit do dosta toga.

Ali ako nemaš problema u radu nakon što uspiješ upaliti računalo mislim da je stvar u napajanju.

 

Sad da nebi bilo da napamet ideš.

  • Provjeri temperature u Hwmonitoru
  • Procesor provjeri sa OCCT i Prime95
  • Grafičku karticu sa nekom novijom igrom ili neki futermark proizvod, možeš i heaven benchmark
  • Hard disk sa HDtune
  • RAM memoriju sa Memtestom

 

Sa OCCT-om možeš također provjerit grafičku te ja mislim napajanje pa to također odvrti za svaki slučaj.

 

Uz naravno standardan savjet da očistiš računalo od prašine te provjeriš sve konektore jesu li dobro spojeni.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako provjeriti što ne valja?

Budem se još doma poigrao.

 

Ima i poteškoća kad se upali. Bučniji je dosta nego inače. Zvuči kao da će mi odletit :)

 

A kažem, jučer doslovce 15ak puta sam ga palio. Krene, krene, pa se sam restarta.

12 godina
odjavljen
offline
Kako provjeriti što ne valja?

Posudi si komp od frenda koji ima isti socket i isti DDR RAM pa isprobavaj komponentu po komponentu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako provjeriti što ne valja?

A slažem se, to bi bilo najbolje.

Al kad niko nema dve kante, a niko se ne želi odvojiti od svog kompa ni na 5 minuta :)

 

Probat ću ove testove vrtit, pa ću vidjet.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kako provjeriti što ne valja?
Dachande kaže...

A slažem se, to bi bilo najbolje.

Al kad niko nema dve kante, a niko se ne želi odvojiti od svog kompa ni na 5 minuta :)

 

Probat ću ove testove vrtit, pa ću vidjet.

 

Gamad jedna xDD

 

Ajde odvrti baš sve pa stavi screenshotove.

16 godina
offline
Re: Kako provjeriti što ne valja?

Memoriju jos nisam, to treba sprzit na disk.

Disk je dobar izgleda, CPU isto, i grafa ne nalazi errore, al kad stavim fullscreen test za grafu nakon 4 minute pocne temperatura sa normalnih 50stupnjeva na 88 i vise. Fanovi sa 40% dosli na 90% i onda sam ugasio.

Ako nema errora kad grafu testiram, a ovo se sa hladjenjem desava, jel to znaci da je vent otisao?

 

Btw, jel dosta testirat 5 minuta, il moram fakat pustit sat vremena da vrti PSU i CPU?

 

Morat cu ga ipak rastavljat danas.

Nabavio sam 775 ploču, rame i cpu, pa ću probat eliminirat.

Jer ipak, da je grafa, onda bi stalno štekala i stvarala artefakte.

coffeeeffect.blogspot.com - mali blog sa recenzijama serija, filmova, igara
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 11:54 (Dachande).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice