Kinston HyperX Fury SSD 240 GB i Win 10 Enterprise

poruka: 5
|
čitano: 2.507
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kinston HyperX Fury SSD 240 GB i Win 10 Enterprise

Kupio i instalirao potpuno novi Kingston HyperX Fury 240 GB SSD disk. Prepoznat u BIOS-u. Sve u redu.

Pokrenuo instalaciju Windows 10 Enterprise. Vec na samom pocetku W10 traze drivere za drive koji su detektirali.

Na drugom kompu potrazio na webu Kingstona, ali za taj model postoji samo Firmware i alat za monitoring. Jos nema drivera.

Jasno mi je da sam mozda uranio. Ali, W10 Enterprise mi je potpuno legalan, SSD disk radi i sve je u redu...na Google-u trenutno

totalna nestasica slicnih problema.

Poslao sam opis problema Kingstonu sluzbenim on-line obrascem. Pa cemo vidjeti.

Ima li netko nekakvu...privremenu, zaobilaznu ideju. Driveri za neki drugi Kingstonov model koje bi W10 "popushio" kao 240 GB SSD driver?

 

 

Unaprijed hvala

 

Crampoos

My brain hurts...too!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kinston HyperX Fury SSD 240 GB i Win 10 Enterprise

Mislim da trebaš u BIOS-u uključiti AHCI mod ali za svaki slučaj prebaci se na ove teme pa pitaj tamo: http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-8-operativnog-sustava/160877.aspx

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-8-81-problemi/157053.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kinston HyperX Fury SSD 240 GB i Win 10 Enterp

Pozdrav,

 

greska nema veze sa ssd-om, vec sa driverima za SATA kontroler. Kao sto je vec netko napisao moze se iskljucit AHCI mod, iako to ne preporucujem posto se radi o ssd disku, vec je potrebno naci odgovarajuce drivere za kontroler.

Skopirati ih na usb i ucitati kad ti to sami windowsi ponude. Ako ti je to problem i ne kuzis, bolje je to dati da ti netko odradi kako se spada.

Posalji O kojem se tocno, ali tocno modelu ploce radi, pa ti eventualno tako mozemo pokusati pomoci.

14 godina
online
Kinston HyperX Fury SSD 240 GB i Win 10 Enterprise

Ja sam imao istu situaciju. Sprži novi dvd. Mene je to zezalo.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kinston HyperX Fury SSD 240 GB i Win 10 Enterp

.. trebaš driver za sata kontroler (ovisno o postavljenom modu, ide-ahci-raid + neke MBO imaju više kontrolera..), sve ti se nalazi na DVDu matične, može s USBa..

-nekad se to (u bootu) nazivao DOSmode ili TXT driver, važno je samo da je 32-64bit (vjerojanto 64bit OS -> mora biti 64bit driver).

 

btw, početnik s enterprise verzijom .. i pokušaj rješavanja problema pogrešnim tumačenjem sys.poruka.. problem koji zapravo ne postoji, tj driver je nužna stvar samo je pitanje dali ga install ima uključenog ili ga treba dodati 'ručno'.

+ ako je modificiran install tad se dešava isti problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice