Koji adapter za mbo

poruka: 20
|
čitano: 3.616
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji adapter za mbo

ovaku i zadnje vrijeme mi je sd prespor rekao bih brzina ista kao kod hdd-a e sad bih kupio neki kontroler  jer imam samo sata 2 utor pa mi treba sata 3 i nadam se da bit brzi s tim e sad citao sam tu na forumu da kontrolere recimo od gigayte ne idu na asuusove ja imam dfi sad nezz kaki da kon.kupim jel moze neka preporuka i da bude sto jeftinije ako je ikako moguce!!!

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

zar nitko??

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji adapter za mbo

SSD? Ne SD? Ma nije prespor - SATA2 ide do 300MB/s, što je manje bitno.

 

Vjerovatno ti je SSD pun ko čep pa je zato sporiji u čitanju/pisanju.

 

Pročisti da bar imaš 8GB free i sa Diskeeperom ga optimiziraj.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

ma nije pun nije nikad ni bio stalno ima oko 30gb slobodnog prostora danas am napravio cistu instalaciju windowsa i opet isto pre spor je a prije nije bio tamo kod welcome screena u win stoji barem 40s a prije je odmah sve ucitao i sporiji je ojeti se jako hd tune ne pokazuje mikaki error misli da je taj adapter rijeenje!!ili?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

bump

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

evo testovi razlike ima u 2 programa ali sto se tice brzine nista koristio sam diskeepr za optimize ssd i ccleaner da bi mozda malo uspio ubrzat li nista....

hd tune hd tune
atto atto
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

b

u

m

p

13 godina
offline
Koji adapter za mbo

Probaj zamijenit kabel !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

probat cu al ne vidim razlog tomu kabel je kupljen novi kad i ssd!!

16 godina
offline
Re: Koji adapter za mbo
Dali ti je u biosu namjesten achi mode? Ako nije stavi u ahci mode
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

ma je i to kabel zamjenjen ista brzina ahcl mod je vec od prvog instaliranja win otkad sam ga kupio i hard i ssd su mi u ahcl modu nezz vise sta da probam slat na garanciju ne mogu jer je ispravan barem hd tune ne pokazuje nista kupit cu taj kontroler pa vidit nadam se da necu baciti novce uzalid...jel ima neko jos neku ideju sta da proba??

13 godina
offline
Koji adapter za mbo

Prema onome sto je kolega @Micek postigao s Asrock SATA 3 kontrolerom , ja  bas i nebih preporucio neki kontroler jer nije dobio nikakva poboljsanja vec probleme !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji adapter za mbo

Prema atto testu disk ti ok radi, to su te brzine koje se postizu na sata2 sucelju. a kontroler nema bas smisla jer moras cekati da njega prepozna maticna svaki puta kada se windows dize.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

ma nezz hsd tune opet pokazuje drukcije ali spor je tu nema price narucio sam kontroler pa cu vidit!!!

16 godina
offline
Koji adapter za mbo

hd tune svima pokazuje manje brzine. vidi malo ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/top-hddssd-benchmark--bughr/82602.aspx

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

ma bez obzira spor jr jrdnostavno pruje mu je trebalo 15s da dignec win sad 45-50s najvise4 stji kod welcom,e screena nezz zasto

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo
GAMERANGER kaže...

ma bez obzira spor jr jrdnostavno pruje mu je trebalo 15s da dignec win sad 45-50s najvise4 stji kod welcom,e screena nezz zasto

Daj napiši smislenu rečenicu ubuduće i ne bumpaj temu bezveze!

World Championships: 7, GP started: 303, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,560
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

ja se ispricavam,ali ak pogledate prijasnje postove shvatit cete srž problema.....ako netko ima ovakav ili slican problem i ako ima neko rijesenje jer mi svi govore da kontroler nije rijesenje onda ja vise neznam sta je...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

bump

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji adapter za mbo

evo ljudi stigo mi kontroler i molim za pomoc brzine su upola manje nego na sata 2 nezz zasto nerazumijem sad kad ulazi u windows pise taj kontroler i nesto status uncofered ili tak nes nezz sam kak se pise uglavnom znaci ne konfiguriran i speed 6gs to je dobro kad udem u bios kontrolera nezz sta napravit pise sve dobro prepozna ssd i sve brzina 6gs u manual-u pise da sa space moram konfigurirat ali sa spaceom se nista ne dogada jedino enterom ali kad stisnem enter pita me da obrisem raid polje e sad nezz sto to znaci da to obrisem da li cu onda ostetiti disk ili? stvarno nerazumijem pise 6gb i brzina sporije neg na sata 2....

 

EVO ovo je taj kontroler http://www.scan.co.uk/products/2-port-lycom-pe-115-sata-iii-6gbps-low-profile-pci-e-20-host-adapter

 

molim ako netko zna rjesenje ili ima iskustva s doticnim kon..

 

 

ili mozda trebam ovako spojit i ssd i hard jer sam ja spojio samo ssd mozda onda dobijem bolju brzinu iako je hard samo sata 2

 

http://www.lycom.com.tw/HybridDrives.htm

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2012 11:59 (GAMERANGER).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice