Kompjuter nece da digne sistem

poruka: 43
|
čitano: 56.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter nece da digne sistem

Pozdrav!

E ovako ,izbrisala sam Esed nod AV i instalirala Avast primijetila sam da usporava kompjuter ali tada sam vec htjela da ga restartam

Kad sam ga restartala nece vise da podigne sistem

Onda sam isla na F8 i sada stalno prikaze ono Start Windows normal i last funkciju i ostalo idem na enter on pokaze onu sliku Windows xp profesional ispod se puni ona crtica i tako ce dva dana nece dic sistem,takodje i na last.....

Probala sam cak ubacit cd od windowsa da ga nanovo podignem ali nece ni to nece nista samo se puni satima

:)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter nece da digne sistem

Evo sad sam joj pokusao pomoci preko msna ali ne ide ... :/

Dakle kad pali komp dodje joj do loada i onda joj tamo izbaci - Start windows normaly, Safe mode, Repair - itd. i sta god odabrala ne ide dalje od toga.

Objasnio sam joj kako da stavi da joj prvo boota cd/dvd i pokusali smo nanovo instalirati windowse ... ali stane u instalaciji i ne mrda ...

 

...

Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan ^^
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 2:04 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
larita kaže...

Pozdrav!

E ovako ,izbrisala sam Esed nod AV i instalirala Avast primijetila sam da usporava kompjuter ali tada sam vec htjela da ga restartam

Kad sam ga restartala nece vise da podigne sistem

Onda sam isla na F8 i sada stalno prikaze ono Start Windows normal i last funkciju i ostalo idem na enter on pokaze onu sliku Windows xp profesional ispod se puni ona crtica i tako ce dva dana nece dic sistem,takodje i na last.....

Probala sam cak ubacit cd od windowsa da ga nanovo podignem ali nece ni to nece nista samo se puni satima

jedan dio me zbunio...jesi pokusavala ic u safe mode i od tamo izbrisat avast-a???

 

EDIT:skini si memtest,sprzi ga na cd i boot-aj ga s cd-a i s njim preskeniraj memoriju i prije toga si pogledaj dal ti se mozda kabal iz hard diska izvuko

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 2:43 (Nocio).
14 godina
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

Ako je sve pokušala podizanje iz safe mode sa tipkom F8 i ako unatoč pokušajima nije uspjela deinstalatirati avast, neće joj

biti druge nego da formatira cijeli hard disk.Bog zna što je avast učinio prilikom instalacije. Ja sam imao isti problem sa NOD32

recimo zbog starog windowsa XP koji nije sadžavao čaki ni SP! te sam nakon uredno instalaciskog procesa NOD32 toliko usporio

računalo da sam se jedva unatoč velikom usporavanju čak i nakon restarata uspio doći do control panel/Remove programs pa klik

na uninstall NOD32 deinstalacija je potrajala duže nego sama instalacija kad sam ga maknuo napokon veliko osviježenje i olakšanje

odmah sam vidio da računalo bez navedenog programa radi puno brže.Eto.

14 godina
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
Master Infirmiy kaže...

Ako je sve pokušala podizanje iz safe mode sa tipkom F8 i ako unatoč pokušajima nije uspjela deinstalatirati avast, neće joj

biti druge nego da formatira cijeli hard disk.Bog zna što je avast učinio prilikom instalacije. Ja sam imao isti problem sa NOD32

recimo zbog starog windowsa XP koji nije sadžavao čaki ni SP! te sam nakon uredno instalaciskog procesa NOD32 toliko usporio

računalo da sam se jedva unatoč velikom usporavanju čak i nakon restarata uspio doći do control panel/Remove programs pa klik

na uninstall NOD32 deinstalacija je potrajala duže nego sama instalacija kad sam ga maknuo napokon veliko osviježenje i olakšanje

odmah sam vidio da računalo bez navedenog programa radi puno brže.Eto.

pa reko je rebelsy da stane kad idu instalirat windiwse, pa mi je prva sumnja pala na memoriju da nije ostecena(crkla) ili hard da se na njemu nije izvuko onaj sata kabal

14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter nece da digne sistem

kasnije joj je bio izbacivao crni ekran i bila su neka crvena slova kao da su frenquencije bile prevelike tjekom zadnjeg paljenja racunala ...

 

uglavnom .. i ja mislim da je nesto riknulo. ..

Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan ^^
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

a da nije mozda po biosu cackala???neka proba sve vratit na defaultne postavke...ak nije ni to nek skenira memoriju s memtest

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

evo stavila sam memotest,samo citam da dugo radi

Pa cemo vidjet sta pise

Hvala vam svima :)

:)
14 godina
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
larita kaže...

evo stavila sam memotest,samo citam da dugo radi

Pa cemo vidjet sta pise

Hvala vam svima :)

ak u njemu sve uredno prode otvori komp (il laptop sta vec imas) i pogledaj dali su kablovi pravilno spojeni u hard disk i dali su ram-i ispravno sjeli u svoje utore
15 godina
offline
Kompjuter nece da digne sistem

Vidim rebelsy se vec nabacuje putem msna hahaha...

 

Salim se malo jbga..

 

Nego jel ste probali bas kompletno formatirat particiju na koju stavljate nove windowse??

 

Inace ako tako ne funkcionira, moze biti svasta... npr ako izbacuje svaki puta neki drugi random error velika mogucnost da je u igri hd tj harddisk ako uvijek prilikom instalacije zapne na istom mjestu moguce je da je disk ostecen tj cd ili ti ga dvd sa kojeg instaliravas...

 

moguce je da je optika ostecena i tako dalje...

 

znaci treba imat zivaca vremena i pokusavat razne kombinacije..

 

npr ako sumnjas na memoriju i ako imas 2 keksa po 1 ili 2 gb probaj jednog izvadit pa ako tako ne radi probaj sa drugim...

 

i tako dalje...

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

Evo treci Pass kod memotest-a radi ne pokazuje nikakav error....

Fazon  je ''toxit '' da on nikada ne pokazuje nikakav error,,,zvuk od kompjutera kada ga upalim je normalan,radi kao fap hehe

Cd-ova imam dva od Windows Xp Sp2 i Windows Xp Sp3 ,,ovaj Sp2 sam instalirala vec prije par dana na ovom pc-u odakle pisem sada,radi uredno

Ja sam citala da se moze baterija od biosa izvadit i drzat 2-3 minuta(negdje preporucuju sat u zavisnosti od tezine problema) da bi bilo na default kao

Normalno da to nisam nikad radila ,ali slijedim vase upute

Takodje,ja sumnjam samo na avast jer je do tada bio ok,sem toga avast mi je jednom (kada nisam htjela novu verziju instalrati) pobrisao onako ljut i nikakav skoro sve drajvere navodno je pc bio pun virusa(mosh mislit) takodje u kombinaciji avast-unistall--instal AVG dodje jedan spyware i unisti kompletan sistem

I sada ovaj slucaj...uzasno

Tako da sam ja ubijedjena da je do avasta ne podnosi kada ga ostavis heheh

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
toxic kaže...

Vidim rebelsy se vec nabacuje putem msna hahaha...

 

Salim se malo jbga..

 

Nego jel ste probali bas kompletno formatirat particiju na koju stavljate nove windowse??

 

Inace ako tako ne funkcionira, moze biti svasta... npr ako izbacuje svaki puta neki drugi random error velika mogucnost da je u igri hd tj harddisk ako uvijek prilikom instalacije zapne na istom mjestu moguce je da je disk ostecen tj cd ili ti ga dvd sa kojeg instaliravas...

 

moguce je da je optika ostecena i tako dalje...

 

znaci treba imat zivaca vremena i pokusavat razne kombinacije..

 

npr ako sumnjas na memoriju i ako imas 2 keksa po 1 ili 2 gb probaj jednog izvadit pa ako tako ne radi probaj sa drugim...

 

i tako dalje...

ma ima 2 przilice i 2 cda ... i probala je obadva cda u obadvije przilice i isto se dogadja svaki put ...

i ne nabacujem se ... moze mi biti mama ;) .. nego samo zelim pomoci

Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan ^^
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter nece da digne sistem

Ma hajde sta mu objasnjavas oko toga ko se kome nabacuje sta to njega briga,normalno da ti mogu biti mama ti si divno stvorenje,samo ne znam kakav ti je tata hahaha (sala)

Nista ljudi ja sam lijepo izvadila jumper u nadi da cu chassis lako disable

Medjutim sada mi neda uci u setup preko del,tako da se s tim backam 2 dana vec nakon posla kao hobi

 

 

:)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

takav problem može uzrokovati ako se kabe lna disku izvuče znači prvo to eliminirajte i onda memoriju ;) skini hiren's boot 10.4 je zadnja verzija uzmi tiny xp i sve bitno preko njega prebaci na particiju ili na flešicu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 18:55 (fredii).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

Hvala vam svima puno:)

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

Sto ste zapeli ko kome moze biti mama ili tata ;)

Gospodja ili gospodjica ima problem ;)

A gospodjo idemo po redu. Prvo otvorite komp i povadite sve kablove i ponovo ih vratite nazad. Povadite memoriju i ocistite kontakte gumicom za brisanje (ukradite od djeteta ;)), izvadite sve dodatne kartice i isto to napravite. Sad ostavie skopcano samo disk, graficku ako je odvojena, 1 keks memorije, 1 dvd i HDD. Udjite u bios i iskljucite sve integrisane komponente tipa zvucne, mrezne, firewire i sl. Sad pokrenite instalaciju windowsa pa vidite da li prolazi. JAvite sta bi.

15 godina
odjavljen
offline
Kompjuter nece da digne sistem

Evo, imam ja jedan problem. Komp neće da se boota.

 

Složio sam si nekakvu konfu: Gigabyte 7vt600p-rz MBO, Athlon XP 1050mhz, 128MB DDR 400 memorije, nvidia Riva TNT2 grafa, MS 400w napajanje, WD 30GB, WD40GB. To bi trebao biti novi torrent stroj. Za grafu, napajanje i diskove sam 100% siguran da rade ali MBO, CPU i RAM su mi sumnjvi. Komp neće da se boota. Prvi put hoće, dođe to početka instalacije XPa (onaj dio sa učitavanjem drivera) i onda se resetira. Nakon toga, ni POST neće da prođe (checking system, CPU ok, 128MB RAM ok) nego tu stane. Stane kod detekcije HDDova, čeka 10ak sekundi (ne može se u BIOS ući) i onda se resetira i sve ispočetka. Nikakav zvuk od buzzera, ništa. Samo se resetira.

 

Ja sumnjam na pregrijavanje jer prvi put boota i prepozna diskove i dođe do početka instalacije ali kasnije ništa. Uvijek se resetira nakon provjere RAMa, kod detekcija HDDa. Napajanje nije problem jer se isti qurac događa sa druga 2 napajanja, diskovi nisu problem jer se isti qurac događa sa 4 diska, CDROM nije problem jer opet ista stvar kad spojim DVD ili kad nema ničeg. Također, ako isključim diskove, prvi boot prođe (naravno, stane jer nema diska) ali se ne resetira. Grafa također nije problem jer radi u starom serveru i stavio sam drugu MXicu i opet ista stvar.

 

Dakle, ostaje neispravna MBO (ali zašto prvi put dođe do instalacije?), pregrijavanje CPUa (ok, al što se vrijeme "rada" između 2 reseta nebi trebalo skratiti?) i neispravan RAM (opet, zašto se prvi put boota i dođe do instalacije a onda se resetira, kaže memory ok i opet reset u beskonačni loop?).

 

Mislim da sam bio dovoljno jasan. Ako vas još šta zanima, pitajte. Ja rekao da se CPU pregrijava (vent je čist, ali nemam paste kod sebe da idem sve skidat -.-). Što vi mislite?

 

Da, sad sam se sjetio, idem probat nać neki Linux live CD da vidim hoće to radit, da 100% isključim diskove.

 

Status update iz BIOSa:

 

Vcore...OK

DDR25v...Fail

+3.3v...OK

+12v...OK

System temp...29c

CPU temp...42c

Fan speed....4115 RPM

sys Fan... 0 RPM (nema ga)

 

CPU fan fail warning.... disabled

Sys fan warning... disabled

 

A tu imamo 2x WTF:

1. Šta mu ovo znači, DDR25V Fail?

2. Temp procesora dost brzo raste, dok sam ovo napisao već je na 45c?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 17:22 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

Ti stari procesori nisu imali zastitu od pregrijavanja i da je do toga crkao bi. JA sam jedan athlon 2500+ spalio tako. Nije hladnjak dobro sjeo. Obavezno pasta. Obavezno. Pa onda trazi dalje. Kad to odradis jedini krivac ti ostaje plocca. Zblesavi se pa ti se desava to sto ti se  desava.

 

Pazi ovo:

 

http://www.giga-byte.com/Support/Motherboard/FAQ_Model.aspx?FAQID=392&ProductID=1786

 

Izgleda da ti je greska bas u tom naponu memorije. E sad. Il ploca pogresno ocitava ali onda ti se ne bi desavalo resetovanje, il memorija trazi veci napon sto je isto manje vjrovatno il meorija ne dobija dovoljno napona za rad. Iams li rucno podesavanje napona memorije? Ako imas stavi rucno na 2,5 pa vidi.

I da. Poskidaj sve sto ti niej neophodno. Pogotovo perieriju. Stavi u biosu halt na no errors i otkopcaj i tastaturu i misa. Ja sam jednom  3 dana se zaje...o sa kompom radi tastature. MRtav komp. Ne daje znakove zivota. Otkopcam tastaturu on radi savrseno a ta tastatura i dan danas radi na drugom kompu pa ti budi pametan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 17:31 (logic).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
logic kaže...
...

99% da je proc kriv. Temp je ošla na 46c u ovih par min, dao sam memoriji +0.1v više i opet ista priča - spremim postavke, resetira se i opet loop. Razmak između reseta je ±1 sec, u prosjeku 20sec. Ni u BIOS ne možeš. Od periferije, nema ničeg - samo tipkovnica i monitor. Tipkovnica savršeno radi na starom kompu, tako da nije ona kriva. U BIOSu sam već stavio na halt on no errors. Iskopčao sam i diskove, izvadio mrežnu. 99% da je proc, čim nabavim paste, sredit ću ga. Da je bilo što drugo, mislim da se komp nebi bootao ni prvi put dok je "hladan".

 

Vadio sam bateriju, iskapčao sve osim najnužnijeg, selio RAM po slotovima, mijenjao napajanje, isprobao sa različitim diskovima.. Stvarno nema šta biti osim proca. Ako je MBO, imam još jednu Socket A ploču ali ta ima malo oštećenje na samom rubu ploče, neznam oće to biti problem...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

I kod mene je tastatura radila i radi i dan danas na drugom kompu ali je taj konkretno uredno ubijala da nije uopste davao znakove zivota.

Sto se tice proca moguce je da je i crkao jer kao sto rekoh sumnjam da ima zastitu od pregrijavanja. Probaj. Pasta nije skupa i treba uvijek.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
logic kaže...

I kod mene je tastatura radila i radi i dan danas na drugom kompu ali je taj konkretno uredno ubijala da nije uopste davao znakove zivota.

Sto se tice proca moguce je da je i crkao jer kao sto rekoh sumnjam da ima zastitu od pregrijavanja. Probaj. Pasta nije skupa i treba uvijek.

Misterija se nastavlja... Tipkovnica iskopčana, opet ništa. Sad sam stavio DVD sa Mintom i neće da ga boota - stoji kod onog Boot from CD: ISOLINUX 3.36 2007-02-10 Copyright 1994-2007 H. Peter Anvin. Taj DVD je 100% ispravan i bootabilan jer sam ga nekidan koristio na glavnom kompu (i sad ga isprobao u VPCu, radi).

 

Ali, evo, već 10ak min stoji na tome i ne resetira se (proc se ne grije sad???). Ako ga sad resetiram, ode u loop. A ako ga ostavim 5min, opet se boota, ako ga resetiram, opet ode u loop. Da ipak nije mbo?

 

EDIT: još uvijek stoji na "dizanju" linuxa. Meni se čini da mbo ode...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 18:14 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
Kompjuter nece da digne sistem

@ sum

 

Moj susjed je imao sličnih problema kao i ti. Njemu došao u windowse ali se nakon 1 minute i čak manje ugasio i nije se dao više upaliti sljedećih pol sata. Mislio sam da je procesor ali u biosu su temperature bile normalne. Na kraju je ispalo da hard disk ne radi dobro i odnio je na servis i dobio novi i od tada nema problema tj. nije se više ponovilo. Probaj zamjeniti kabel od hd ili kod nekog probati dal dobro radi. Makar si napisao da je 100% sigurno ipak samo malo provjeri. Meni je bio taj problem s SATA kablom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 18:27 (mac92).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

Samo da dopunim. Pokusaj taj mint bez HDD-a. Njemu treba samo optika, ploca. proc i memorija.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
mac92 kaže...

Na kraju je ispalo da hard disk ne radi dobro i odnio je na servis i dobio novi i od tada nema problema tj. nije se više ponovilo. Probaj zamjeniti kabel od hd ili kod nekog probati dal dobro radi. Makar si napisao da je 100% sigurno ipak samo malo provjeri. Meni je bio taj problem s SATA kablom.

Isprobano sa 4 diska - WD 3.7gb, maxtor 2.5gb, wd 30gb, wd 40gb. isprobano bez diskova. Dakle, diskovi nisu problem.

 

Ostaju CPU ili MBO... Ako ništa, probat ću sa ovom drugom MBO (netko ju je skoro pa "zarezao" 2mm na samom rubu, i izgleda kao da su presječena 2 voda, par cm desno od socketa) ili ću složit drugu konfu od Celerona na 2.4ghz i jedne 478 matične, ako je ispravna -.-

 

EDIT: @ logic - upravo sam to i napravio. Neće da boota.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 18:34 (Sum_of_all_fears).
15 godina
odjavljen
offline
Kompjuter nece da digne sistem

Ispričavam se na duplom postu ali ovo je novi set problema.

 

Sad sam išao logikom "ne valja CD od windowsa". Ubacim Win 2003 server, dođe do onog Starting Windows setup (to je 1 korak dalje nego dosada) i tu se zaglavi (Windows Setup ekran). OK, neće ni to. Stavim DVD od Viste SP2 i sad odjednom neće da boota ni "hladan" sa DVD čitača. Stavim CD-ROM i opet boota, dođe to početka instalacije (učita fajlove) i onda opet reset loop.

 

Stajao je 20min u BIOSu, proc je došao do 46c i tu stao. Tek kad sam izašao iz BIOSa, opet je počeo reset loop.

 

I još jedna stvar - ugasim ga na prekidač na napajanju, upalim i boota opet do setupa. Meni sad opet počinje izgledati kao da MBO nevalja? Jel bi baterija mogla biti krivac?

 

EDIT: Druga baterija, ista priča. U BIOSu možeš čekat do sutra, na onom system disk erroru također ali čim ga rebootaš, ode u loop.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 19:49 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

@ Sum.., da ti skratim muke, krivac je MBO(96%), CPU(1%)..

-temp. CPUa za tu generaciju je normalna (do 70, tek iznad 90 počinju problemi).

 

Možeš pokušati, reset BIOSa, odspoji baš sve što nije obavezno, čak i front-USB i paljenje-reset.

-pronađi jumper na ploči (ili kroz BIOS) da spustiš FSB na najniži clock, npr 66 ili 100 (ako je sad na 133/166) i pokušaj s liveCDa još jednom... no šanse su skoro nikakve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem

Ja bi to davno bacio u smece.  MBO 99% sto rece ihush.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
ihush kaže...

Možeš pokušati, reset BIOSa, odspoji baš sve što nije obavezno, čak i front-USB i paljenje-reset.

-pronađi jumper na ploči (ili kroz BIOS) da spustiš FSB na najniži clock, npr 66 ili 100 (ako je sad na 133/166) i pokušaj s liveCDa još jednom... no šanse su skoro nikakve.

BIOS resetiran nekoliko puta, vađenjem baterije i jumperom. Front panel nema, već sam probao sa minimumom (CPU, MBO, napajanje, grafa, CD) i live CDom. FSB već je na minimumu (fail safe defaults) i neće. Ipak je MBO neispravna.

logic kaže...

Ja bi to davno bacio u smece.  MBO 99% sto rece ihush.

Ide u smeće (taman ga sutra odvoze Smijeh). Sad je ostala još jedna Socket A ploča za probu, al tek kad se dočepam paste. Ako ni ona ne radi (zbog tog malog oštećenja), idem na celeron kombinaciju (treba mi neka torrent mašina, ovaj Celeron @ 333mhz će me ubit svojim ventilatorima).

 

Ugl, hvala obojici.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter nece da digne sistem
logic kaže...

Sto ste zapeli ko kome moze biti mama ili tata ;)

Gospodja ili gospodjica ima problem ;)

A gospodjo idemo po redu. Prvo otvorite komp i povadite sve kablove i ponovo ih vratite nazad. Povadite memoriju i ocistite kontakte gumicom za brisanje (ukradite od djeteta ;)), izvadite sve dodatne kartice i isto to napravite. Sad ostavie skopcano samo disk, graficku ako je odvojena, 1 keks memorije, 1 dvd i HDD. Udjite u bios i iskljucite sve integrisane komponente tipa zvucne, mrezne, firewire i sl. Sad pokrenite instalaciju windowsa pa vidite da li prolazi. JAvite sta bi.

 Temu cemo nazvat ''KO JE OVDJE BABA,A KO BEBA'' :D

ehehe da ukradem od djeteta,pa bih ja kada bi imala dijete,ali nemam i nisam baba imam 28 godina.

Ko je sad ovdje balavac,a ko baba znace djed kad dodje sa stapom :P

Sve sam ja to radila,na kraju jumper iscupala i onda opet neda preko DEL malo cudan ali hajde bios je zeznuta stvarka

A hvala ti kompjutor je otisao na popravku tako da ga (kao i obicno) nece biti 2 mjeseca

:)
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter nece da digne sistem

Kod ove cure je uzrok tog problema bio fake antivirus avast....to se i meni desavalo....tu nema pomoci jedino install sistema na novo....

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice