Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!

poruka: 9
|
čitano: 21.868
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!

ee ovako naime kao sto naslov  glasi comp radi samo u safe modu..kad palim racunar dodje mi do pokretanja vindowsa ali odjenom zaledi i nevrijedi cekati ostavljao sam ga po 2h ali sve ostaje isto.u safe modu nema nikakvih problema gledao sam na device manageru oko drivera ali svi driveri instalirani.Isao sam i "last know configuration" i "enable wga" ali nepomaze? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!

Probaj u safe mode system restore vratit vrijeme u nazad , ako ti to nepogne onda windows na novo samo spasi podatke naravno prije toga... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!
falscher kaže...

ee ovako naime kao sto naslov  glasi comp radi samo u safe modu..kad palim racunar dodje mi do pokretanja vindowsa ali odjenom zaledi i nevrijedi cekati ostavljao sam ga po 2h ali sve ostaje isto.u safe modu nema nikakvih problema gledao sam na device manageru oko drivera ali svi driveri instalirani.Isao sam i "last know configuration" i "enable wga" ali nepomaze? 

Imaš problema sa drajverima i neki od njih se "kolju". Pokušaj u safe modu deinstalirati drivere za mrežnu i zvučnu karticu. Po nekom mom iskustvu one najčešće štekaju. Ako ne pomogne, spremi svoje osobne podatke na sigurno i napravi frišku instalaciju sistema. Da, i još nešto. Imaš dosta software-a koji prave sliku (image) diska. Ako budeš radio novu instalaciju, nakon što sve instaliraš i podesiš da je tip-top, napravi image sistemskog diska i zaprži na DVD. POslije, ako ikad dođe do sličnih problema samo vratiš sistem pomoću tog DVD-a i rješavaš se velikog posla reinstalacije.

 

Sve bi ja to, rođo, šmajserom!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!
falscher kaže...

ee ovako naime kao sto naslov  glasi comp radi samo u safe modu..kad palim racunar dodje mi do pokretanja vindowsa ali odjenom zaledi i nevrijedi cekati ostavljao sam ga po 2h ali sve ostaje isto.u safe modu nema nikakvih problema gledao sam na device manageru oko drivera ali svi driveri instalirani.Isao sam i "last know configuration" i "enable wga" ali nepomaze? 

To upućuje problem u hard disku. Skeniraj sa Hirens alatom za hard disk, ako ima bad sectora onda ako imaš važne podatke spremi kao backup na CD ili usb memori stick.

I onda kupiš novi hard disk.

 

Ako alati za hard disk ne nađe ništa ubaci CD za instalaciju ako je upitanju XP a sam XP ima recovery i neka pokuša popravi. 

Iakor adi na safe modu malo je vjerovatno zaražen virus i neka s mbamom skeniraš da vide jel ima virusa. Ako ne nađe ništa onda jedina opcija da napraviš reinstal windowsa dakle ovaj put čista instalacija.

 

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!

Nisu ne driveri nema sanse...meni se tako smrzne pri bootu kad se grafa pregrijavala al u ovom slucaju to nije..sigurno si sistem napunio svime i svacime napravi ga na novo i tjt cas posla 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!
gle, ako komp radi u safe modeu, onda nemaš hardwerskih problema.

problem je u tome da si nešto shebao u normlanom modu ;)
a sad kome se da o tome,, samo nastavite ;)
13 godina
offline
Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!

decki pomoc i meni...da ne otvaram novu temu

 

dakle situacija je ovakva...

 

jedno popodne palim komp, sve radi na mjestu...odem na cugu, dodem nakon 2-3 sata doma, palim i isto kao covjeku gore nakon starting windows ekrana pojavi se crni ekran i sve stoji tako...nema pomaka...idem reset na kucistu, pita me kako cu pokrenuti, odem opet normal mode i nista...opet reset, pa na safe mode with networking...upali mi u safe modu...

 

pogledao malo, i nema mi vise drugog diska prepoznatog u my compu, a pod device manager ga ima...

 

(stari disk sa starim podacima, novi disk - na njemu su 4 particije, od kojih je jedna sistemska)

 

odlucim se za napraviti repair windowsa, preko safe moda mi ne zeli, napravio sam reset i onda u biosu podesio da 1st boot bude sa dvd-a, napravio repair i pocelo mi kenjat da nemoze jer nemam mjesta na C, ok napravio opet reset i full install ispocetka, sa formatiranjem C diska...sve 5 u instalaciji, restarta mi komp i sta sad? opet ista stvar, starting windows i crni ekran do beskonacnosti...

 

odnesem frendu da malo pogledamo, spojimo kablove, upalimo, dode onaj ekran preparing for first use...ja gledam WTF? ok, podesim sve lijepo settings, i sve 5, ude u win normalno i sve radi...

 

dodem doma, spojimo jutros ovdje komp, upalim i opet ista prica kao prije nego sam nosio frendu...dakle ne dolazi mi do login screena

 

resetiram komp, udem u safe mode with networking (na kojeg sam se vec naucio zadnjih 3-4 dana -.-), spojim mob na zvucnike, rokam youtube s njega i jbg...pisem ovdje trazeci pomoc...

 

 

itko ima rec nesto pametno na ovo?

 

fala :*

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!

Kada upalim racunar tj kad kliknem ono dugme drugacije se cuje i pocne nesto plavo(skroz gore desno malo vidi se na slici) da svijetli u gornjem desnom uglu, a kuciste je cooler master ako vam sta znaci. Molim vas pomozite ako znate sta je u pitanju, a prije toga sam otvorio kuciste i usiso prasinu mozda nisam smio....

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompjuter radi samo u safe modu pomoc!
Mane123 kaže...

.., a prije toga sam otvorio kuciste i usiso prasinu mozda nisam smio....

 

 -da, to je specijalna prašina, samo za CM računala. Ako još nisi ispraznio usisavač vrati nazad, .. ali teško ćeš pogoditi pravi originalan raspored, .. pa probaj okretati kućište (coolermaster) u smejru strelice (kao što je nacrtano na slici.. to je smisao tog simbola).

 

-ili, je problem nešto plavo.. a to ne znam. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice