LAN kabel

poruka: 22
|
čitano: 8.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
LAN kabel

Unaprijed se ispricavam administratorima ako sam pogrijesio podforum!  Uglavnom, imam ovaj ogavni homebox i primjetio sam da on nije spojen "obicnim" LAN kabelom vec nekim debljim i sivim! Trebam kupiti duzi kabel jer zelim nesto kemijati s njim u nadi da cu uhvatiti 3G signal pa nisam siguran da bi ovaj duzi "obicni" bijeli LAN obavio posao kako treba, pa me zanima jel ima neka razlika izmedju ovog kabela kojim spajam uredjaj na komp i onog "obicnog"?  I da negdje sam procitao nesto o "Crossover" LAN kabelu! Ima li to veze s tim ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel

možeš upotrijebit obični "patch" LAN kabel, crossover neće radit i nema veze s tim

deblji je vjerojatno zbog vrste izolacije i shielda

 

moja preporuka da uzmeš cat. 5e s/ftp kabel ako nemaš kabel, ili ako imaš koristi bilo koji

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: LAN kabel
XXX-Man kaže...

možeš upotrijebit obični "patch" LAN kabel, crossover neće radit i nema veze s tim

deblji je vjerojatno zbog vrste izolacije i shielda

 

moja preporuka da uzmeš cat. 5e s/ftp kabel ako nemaš kabel, ili ako imaš koristi bilo koji

Aha, ok. Nego jel to "cat. 5e s/ftp" model ili sta? Stvarno nisam upucen u ove "mrezne" stvari tako da se ponasaj kao da pricas djetetu od 5 godina! {#}

13 godina
offline
Re: LAN kabel
NESHO kaže...
XXX-Man kaže...

možeš upotrijebit obični "patch" LAN kabel, crossover neće radit i nema veze s tim

deblji je vjerojatno zbog vrste izolacije i shielda

 

moja preporuka da uzmeš cat. 5e s/ftp kabel ako nemaš kabel, ili ako imaš koristi bilo koji

Aha, ok. Nego jel to "cat. 5e s/ftp" model ili sta? Stvarno nisam upucen u ove "mrezne" stvari tako da se ponasaj kao da pricas djetetu od 5 godina! {#}

Malo edukacije.

 

Link za nabavu.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel

to je vrsta i oznaka kabla

category 5e shielded foiled twisted pair

 

kolega iznad je dao odličan link :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: LAN kabel

Eh kad bi se meni dalo citati! {#} Nego, sta da ja sad od ovoga uzmem?! Ima hrpu ovih puni, licna (sta god to znacilo) awg 24, awg 26! Kakve su ovo sve oznake?! Petogodisnje dijete, PETOGODISNJE DIJETE! {#}

14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel
NESHO kaže...

Eh kad bi se meni dalo citati! {#} Nego, sta da ja sad od ovoga uzmem?! Ima hrpu ovih puni, licna (sta god to znacilo) awg 24, awg 26! Kakve su ovo sve oznake?! Petogodisnje dijete, PETOGODISNJE DIJETE! {#}

imaš samo jedan s-ftp tamo za 5,14kn

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
LAN kabel

A uh... Sorry, nisam primjetio...{#} 5.14 je cijena za jedan metar ili sta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel
NESHO kaže...

A uh... Sorry, nisam primjetio...{#} 5.14 je cijena za jedan metar ili sta?

da cijena je po metru, odrežu ti tamo kolko trebaš

i reci im da ti ga krimpaju (stave konektore)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
LAN kabel

U j*****, to mi je bas nekako cudno, da prodaju tako LAN kabel, al aj dobro...  Hvala na pomoci! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel
NESHO kaže...

U j*****, to mi je bas nekako cudno, da prodaju tako LAN kabel, al aj dobro...  Hvala na pomoci! {#}

pa nego kako bi ga prodavali?

po kilogramu? {#}

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
offline
Re: LAN kabel
XXX-Man kaže...

pa nego kako bi ga prodavali?

po kilogramu? {#}

Navikao je na kupnju kabela u dućanima tipa Konzum i Interspar.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
neaktivan
offline
LAN kabel

Pa onako, u pakiranju! Ne pada mi na pamet zasto mi nekome trebalo 100 m LAN kabela pobogu! {#} I nekako mi se cini to cudno da ti samo odsjeku komad i nabiju konektor, ipak, nije to samo obicna bakrena zica... Ili bar mi se tako cinilo, al ocito sam bio u krivu! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LAN kabel
NESHO kaže...

Pa onako, u pakiranju! Ne pada mi na pamet zasto mi nekome trebalo 100 m LAN kabela pobogu!{#} I nekako mi se cini to cudno da ti samo odsjeku komad i nabiju konektor, ipak, nije to samo obicna bakrena zica... Ili bar mi se tako cinilo, al ocito sam bio u krivu! {#}

Na primjer instalaterima koji postavljaju mrežne kabele. Što misliš da oni kupuju zakrimpane kabele?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel
NESHO kaže...

Pa onako, u pakiranju! Ne pada mi na pamet zasto mi nekome trebalo 100 m LAN kabela pobogu! {#} I nekako mi se cini to cudno da ti samo odsjeku komad i nabiju konektor, ipak, nije to samo obicna bakrena zica... Ili bar mi se tako cinilo, al ocito sam bio u krivu! {#}

za početak to je utp ili ftp kabel i ne koristi se samo za lan

a ja sam ga u ovom mjesecu postavio već oko 20.000 (20 tisuća) metara pa si misli :)

 

i usput, to i je obićna bakrena žica u osnovi :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: LAN kabel

Sto da ne? Kupe 200 pakiranja po 10 m, odrezu konektore, ostave samo dva, spoje svih 200  komada i eto 2 km LAN kabela! {#}{#}

14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel
NESHO kaže...

Sto da ne? Kupe 200 pakiranja po 10 m, odrezu konektore, ostave samo dva, spoje svih 200  komada i eto 2 km LAN kabela! {#}{#}

utp/ftp kablovi se nemogu rezat i spajat nego moraju bit od jednog komada, eto toliko da znaš :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: LAN kabel

Salim se decki, naravno. Ne znam stvarno, kazem vam, nisam upucen u ove stvari tako da... {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: LAN kabel
XXX-Man kaže...
NESHO kaže...

Sto da ne? Kupe 200 pakiranja po 10 m, odrezu konektore, ostave samo dva, spoje svih 200  komada i eto 2 km LAN kabela! {#}{#}

utp/ftp kablovi se nemogu rezat i spajat nego moraju bit od jednog komada, eto toliko da znaš :)

E jbg, onda im je IPAK dobra ideja da ga prodaju onako, priznajem! {#}

14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel
NESHO kaže...

Salim se decki, naravno. Ne znam stvarno, kazem vam, nisam upucen u ove stvari tako da... {#}

znam da se šališ :)

vidim da nisi upućen zato ti i govorim neke osnove pa da budeš upućen :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: LAN kabel

Pa za sta se jos koristi taj kabel OSIM za LAN?

14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel

računalne mreže

telefoni

video nadzor

alarmi

interfoni

to je ono gdje ih ja koristim

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 22:29 (XXX-Man).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice