Laptop se gasi u toku igranja igrice

poruka: 16
|
čitano: 2.694
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Laptop se gasi u toku igranja igrice

Dakle u pitanju je HP-ov laptop, i7 procesor 1.73GHz, graficka Nvidia GeForce GT 230M ... 

Laptop radi odlicno sve dok ne upalim igricu, evo naprimjer LOL sam pokrenuo i usao u game i proslo je nekih 2/3 minute i laptop se izgasio. 

Baterija je dead i moram ga drzati na punjacu, ne reboota se nakon toga(moram sam da ga upalim).

Ako neko ima ideju sta bi moglo da bude...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

Pregrijava se zbog visoke temperature , trebas ga rastavit ocistit od prasine i promjenit termalnu pastu na procesoru i grafickoj.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

Nadam se da je to... 

14 godina
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

Skini si HWMonitor pa prati temperature kada upalis igru. Tako ćeš znati dali je to to, ali vjerojatno je.

8 godina
neaktivan
offline
Laptop se gasi u toku igranja igrice

Evo ovako:

LOL (Dijagnostika u programu speccy):

CPU
 71 °C
Motherboard

 73 °C
Graphics
NVIDIA GeForce GT 230M (HP) 55 °C
Storage
28 °C

 

 

Upalio sam poslije ovoga i fortnite i za neko divno cudo laptop se nije izgasio nikako.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop se gasi u toku igranja igrice

Provjeri u Nvidia control panelu da li ti je pod physx odabrana opcija GeForce GT 230M zatim klikni Apply
Ako promjena termalne paste ne pomogne, probaj nabaviti laptop cooler

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

To mi je na auto-select (recommended)

WithSkill 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 22:47 (Dr.Atom).
14 godina
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

pa klikni na to i stavi opciji "GeForce GT 230M" i u donjem desnom kutu klikni "Apply". I onda probaj jel se problem ponavlja

7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

Kako misliš baterija je dead. Jel ti punjač ima dovoljno snage?

 

15 godina
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice
Dr.Atom kaže...

Evo ovako:

LOL (Dijagnostika u programu speccy):

CPU
 71 °C
Motherboard

 73 °C
Graphics
NVIDIA GeForce GT 230M (HP) 55 °C
Storage
28 °C

 

 

Upalio sam poslije ovoga i fortnite i za neko divno cudo laptop se nije izgasio nikako.

 To su ti temp u full loadu ili idle ? Jer ako su idle onda je to dosta loše i pregrijavanje i normalno da dok upalis game da se ugasi

Im scruffy the janitor
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

@andrijam Baterija (laptopova) je crkla. Punjac je orginal.

 

@Teran Ove temperature mi budu kada pokrenem igru... Evo objasnit cu ti za LOL, imas prvi client koji otvoris tu mi je temperatura normalna, ali kad krenem ulaziti u igru (loading screen u LOL-u) tad vec bude CPU i motherboard budu oko 60° C i onda kad udjem u game nakon nekog vremena dodje do temperature od po 70 do 78°C i varira između toga nisam primjetio da mi je ikad otislo preko.

15 godina
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice
Dr.Atom kaže...

@andrijam Baterija (laptopova) je crkla. Punjac je orginal.

 

@Teran Ove temperature mi budu kada pokrenem igru... Evo objasnit cu ti za LOL, imas prvi client koji otvoris tu mi je temperatura normalna, ali kad krenem ulaziti u igru (loading screen u LOL-u) tad vec bude CPU i motherboard budu oko 60° C i onda kad udjem u game nakon nekog vremena dodje do temperature od po 70 do 78°C i varira između toga nisam primjetio da mi je ikad otislo preko.

 A onda to nije tako strašno , ne znam sta bi moglo biti :/ vjerojatno zagrijavanje , jer u BIOSU imaš stavljeno određenu temp do koje dok dođe se gasi.

Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2019 3:06 (Teran).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice
Koji windows imaš i koliko dugo je na laptopu?
Možda ćeš morati reinstirati windows čisto da budeš siguran da problem nije sa softverske strane, jednom sam imao problem gašenja koji je nestao reinstalacijom windowsa :/
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

@Motorino Sistem je Windows 7, instaliran prosle sedmice... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice
Dr.Atom kaže...

@Motorino Sistem je Windows 7, instaliran prosle sedmice... 

 Hmm a to ti se dešavalo i prije reinstalacije?

A da probaš izvaditi bateriju i igrat direktno preko punjača ako je moguće (osim ako već nisi)? 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi u toku igranja igrice

@Motorino Ma baterija je crknula vec tako da nema potrebe da je vadim svakako isto ko' da je i izvadjena... 

Mislim sad odignem laptop malo od podloge sa necim i onda igram, ne gasi mi se toliko cesto, CS:GO sada igram i ne gasi se nikako na high skoro sve :) 

Mislim da je stvar do pregrijavanja ipak... (Previse sam lijen mrsko mi ga je i ocistiti, a zalim se ovdje), a i mislim da poslije ciscenja ako se bude nastavio gasit ako bude direkt na podlozi ne gine mi kupovanje cooler pad i koristenje istog dok igram igrice... :)
A i zamijenit cu mu i bateriju 189.57 kn je nekih baterija za njega... 

Tako da, hvala vam momci...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice