Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

poruka: 19
|
čitano: 5.480
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina

Dakle imam latop hp compaq nc6000.PRi paljenju počne proizvodit zvukove paljenja velntilator i tako to,upali se žaruljica za bluetooth i žaruljica koja pokazuje ispražnjenu bateriju,zatim se izgasi bez da je prethodno išta došlo na ekran(5-7 sec)....Punio sam ga cijelu noć,ujutro ista stvar.Problem s baterijom možda?Ili je punjač krepo..?

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski

0 0 hvala 0
11 godina
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

ili je od temperature krepala matična ploča pa ćeš morati dati 2000 kn za popravak. Tough luck kompa, loša sreća.

mag. iur.
8 godina
Korny1603987 kaže...

ili je od temperature krepala matična ploča pa ćeš morati dati 2000 kn za popravak. Tough luck kompa, loša sreća.

:/

Ima li načina da to provjerim a da ne ide direkt na servis da ne bacam pare=?

9 godina
neaktivan
Vjerojatno punjač.Kad je spojen laptop na punjač jel svijetli kontrolna lampica?

0 0 hvala 0
11 godina
KKristijan kaže...
Korny1603987 kaže...

:/

Ima li načina da to provjerim a da ne ide direkt na servis da ne bacam pare=?

Probaj ga na diajgnostiku dati u ovaj servis...košta 123 kn.

To nije tak puno,a znat ćeš na ćemu si.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2011 22:44 (mali.ivica87).
8 godina
ivo1 kaže...
Vjerojatno punjač.Kad je spojen laptop na punjač jel svijetli kontrolna lampica?

pa ne svijetli nista..al neznam bas da je i prije svijetlilo

9 godina
neaktivan
A probaj onda da mu izvadiš bateriju,spojiš na punjač i probaš upaliti.Ako se pokuša pokrenuti nije do punjača nego je vjerojatno do matične Imam HP nc 6120 i kod mene je isto tako bilo a nije radio punjač.Kupio drugi i radi i dan danas.Inače moj lap ima naprijed indikator punjenja odnosno kad svijetli narančasto znači da je punjač spojen dobro i da radi.

0 0 hvala 1
8 godina
ivo1 kaže...
A probaj onda da mu izvadiš bateriju,spojiš na punjač i probaš upaliti.Ako se pokuša pokrenuti nije do punjača nego je vjerojatno do matične Imam HP nc 6120 i kod mene je isto tako bilo a nije radio punjač.Kupio drugi i radi i dan danas.Inače moj lap ima naprijed indikator punjenja odnosno kad svijetli narančasto znači da je punjač spojen dobro i da radi.

Ma i meni se čini da je problem u punjaču...Nego da li se tebi palio laptop dok si stisnuo gumb za paljenje il se nije nista događalo?

8 godina

Posudi u nekoga punjač i isprobaj. Sve drugo su naklapanja.

Nažalost, pošto se laptop počme podizati naklapam da vjerovatno nije punjač.

0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
ivo1 kaže...
A probaj onda da mu izvadiš bateriju,spojiš na punjač i probaš upaliti.Ako se pokuša pokrenuti nije do punjača nego je vjerojatno ...

Ma samo poslušaj savjet od "Ivo1" da provjeriš ispravnsot punjača.

8 godina

napunjena baterija i vraćena,isto se događa....

0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
KKristijan kaže...

Ako je baterija punjena a brzo se isprazni? Znači sigurno baterija u banani. Izvadi samo bateriju a uštekaj punjač tad bi trebalo radit bez baterije. Probaj. Tako da češ znat jel do nje ili nije.

Nenad
8 godina
Nello kaže...
KKristijan kaže...

Ako je baterija punjena a brzo se isprazni? Znači sigurno baterija u banani. Izvadi samo bateriju a uštekaj punjač tad bi trebalo radit bez baterije. Probaj. Tako da češ znat jel do nje ili nije.

Nepotrebno. Kad baterija u potpunosti otkaze laptop bi trebao raditi i sa tom baterijom kad je na punjacu.

9 godina
neaktivan
BlueMax kaže...
Nello kaže...
KKristijan kaže...

Nepotrebno. Kad baterija u potpunosti otkaze laptop bi trebao raditi i sa tom baterijom kad je na punjacu.

Jeste li znali da u bateriji ima indikator koji može uzrokovat kvar pa zezne pri operaciji dizanje i sl. Ja s laptopa izvadio bateriju i uštekao punjač i radi dizanje winse i obavim šta treba i to je to. I u bateriji isto moguč kvar kad se jako brzo isprazni bez razloga.

Nenad
8 godina

Danas laptopi imaju sistem napajanja takav da napajanje uredjaja dok je na punjacu je neovisno o bateriji. Moja baterija je mrtva vec godinu dana i laptop se ne moze ukljuciti ako nije ustekan. Ako je ustekan radi bez obzira bila na njemu baterija ili ne.

1 0 hvala 0
9 godina
protjeran

Evo ti mogućih problema: 1. otišla matična

2. nešto se spržilo

3. baterija nije naučena da sama nazove servis i sama kaže simptome

4. moguće da je napajanje otišlo

5. nešto si možda ćaćkao po laptopu i zeznuo.

6. punjač se zaljubio u susjedu pa neće punit

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 16:03 (Genije).
8 godina

ah ništa onda jebiga,nosim ga na dijagnostiku....

0 0 hvala 0
8 godina
Genije kaže...

Evo ti mogućih problema: 1. otišla matična

2. nešto se spržilo

3. baterija nije naučena da sama nazove servis i sama kaže simptome

4. moguće da je napajanje otišlo

5. nešto si možda ćaćkao po laptopu i zeznuo.

6. punjač se zaljubio u susjedu pa neće punit

Krasno si objasnia, pogotovo ovo što se tiče napajanja, pa nije to komp!

9 godina
protjeran

Npajanje je možda otišlo jer kroz napajanje prolazi struja iz baterije i napaja laptop a i kroz napajanje prolazi struja iz punjača koja ulazi u bateriju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice