Losije perfomanse sa boljom grafom

poruka: 15
|
čitano: 2.491
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Proc Amd fx 6100

Grafa R9 380 4gb strix oc edition

Napajanje Xfx pro550w

Maticna Asrock 870 extreme3 r2.0

Ram 8gb

Hdd 500gb SSD jos nemam

 

Znaci prije ove graficke sam imao radeon hd 6870 1gb i igre kao npr lol fortnite project cars asseto corsta itd rade losije sa ovom grafom koju trenutno imam (r9 380 4gb)

 

Kad sam grafu tek dobio imao sam problem sa slikom, crni ekran i na maticnoj je pisalo 97 (nekakav mali ekrancic ne znam za kaj je to) pa sam to malo googlo i nasao na nekom forumu da treba promijeniti verziju biosa... Dao sam frendu da to napravi jer ja se u to ne kuzim i nakon toga sve super, komp ima sliku i sve radi ali na svakoj igri imam uzasan fps, npr League of Legends 720p sve na max imam 40 fpsa, sa starom grafom sam imao po 120-80fpsa. Isti problem na svim igrama.

 

Isto da napomenem frajer koji mi je prodao komp je reko da je unutra fx 6300 (3.8GHz),u task manageru je i pisalo da je procesor fx 6300 no kad je frend promjenio verziju biosa skuzio sam da je procesor fx 6100 (3.3GHz) bar je tak pisalo u task manageru, lik je nekak promjenio ime i overclocko procesor jer se prije dosta zagrijavao pa se sad vratilo na normalu. Ovo sam morao napomenuti jer je mozda u tome problem, jel moguce da je tolika razlika u fpsu dok je procesor radio na 3.8ghz ili je mozda do te neke verzije biosa, mozda do maticne?

 

Ako treba nes slikat izbliza ili provjerit nije problem

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Najvjerojatnije je sa novim biosom vratio sve na tvorničke postavke ... (čitaj sigurno je sve na tvorničkim postavkama)

 

Tako da najvjerojatnije je pao clock proca ...

 

Možda i nešto oko pci-e slota i grafulje je vraćeno na tvorničko,pa zato i malo slabije performanse ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

OK koja ti je rezolucija monitora , upali neku igru i vidi koji ti je GPU usage ?(to mozes pratit sa GPU-z programom ,graficka mora biti zakucana na 99-100% ako je igra dovoljno zahtjevna)  Ajmo reci da je moguce promjenut naziv procesora iako to nisam nikad radio niti mi je palo na pamet, ne znam sta bi time dobio jer fx 6100 i fx 6300 nemaju bas neke znacajne razlike ni u preformansama ni u cijeni .FX 6100 radi na max 3.6ghz vjv. ga je lik kloknuo na 3.8ghz i tebi podvalio kao fx6300 , kada si upalio racunalo prvi put trebao si ga opteretit da vidis da li "fx6300"  dize na 4,1ghz kako prizvodac tvrdi da dize.

Bottleneck ne bi smio biti ako igras na 1920x1080 rezoluciji a ako igras na 1366x768 onda je vec upitno...Neka proba kolega graficku u svome racunalu pa vidi kako radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Losije perfomanse sa boljom grafom

1300x720 otprilike, ugl 720p je max, gledo sam gpu usage kad sam tek kupio grafu i otprilike 30-40%,na benchmarku ide do 100% ali nikad kad igram nes.

Eo sad spajam na tv 1920x1080 da provjerim gpu usage na full hd, znaci ako gpu usage sad skoci na 100% ili blizu cpu je bottleneck?

 

Edit:asseto corsa gpu je na 100% usage a cpu na kojih 60%  mislim da je to oke radi puno bolje na full hd.

 

Project cars isto radi malo bolje ali grada je na kojih 80% isto ko i procesor, nikad na 100%

 

League of legends gpu usage je cca 20% a cpu 50-60%, fps nije lockan a vrti kakvij 40-70fpsa,uzas

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 17:48 (Emax 870).
12 godina
protjeran
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Druze taj je cpu prespor, i u kombinaciji s dx11 koji totalno neiskoristava jezgre dobis to sto vidis...mijenjaj to za novog Ryzena cim prije.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Ovako CPU bi trebao stalno u igri biti na 99% a graficka zavisi najvise do rezolucije monitora , zatim grafickih postavki u samim igrama(MSAA,Shadwos,Texture,Vegetation,Terrrain,Water,HBAO itd...).Uzmimo da imas procesor  sa 2 jezgre clockan na 3,0Ghz i GTX 1070 kada to spojis na 1366x768 monitor gpu usage bude bio na 15% a cpu ce biti na 100% na primjer ako taj isti PC spojis na 1920x1080  GPU usage bi morao porasti na 30% jer je vec rezolucija i graficka ima vise za obradit , sada se javlja bottleneck(USKO GRLO) , ta graficka radi na 30% a ne na 99-100% zasto? Zato sto je ovaj procesor preslab za tu graficku i trebas jaci procesor stavi unutra 4 jezgre clockane na 4.5ghz i gpu usage bude bio na 90% a CPU na 100%.Rezolcuija te mozda koci ali na 1920x1080 ne bi grafa smjela padat ispod 90% u igrama a CPU u osnovi uvijek mora biti na 99-100% u igri on uvijek ima nesto za radit i procesirat.Koliko sam gledao taj FX bi morao bez problema gurat 380x na 1920x1080 s tim da su oboje zakucani na 90-100%.

Prema ovome sta si napisao CPU bi bio problem mozda se pregrijava ili imas neki sasvim peti problem ako ti se da mozes probat jos userbenchmark traje 5 min pa postaj rezultate ovdje https://www.userbenchmark.com/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Sličnu situaciju sam imao kod prelaska sa rx460 na gtx1060, procesor mi je tada bio fx6300. Doduše kod mene je fps uglavnom bio isti ili ponegdje slabiji sa novom grafom iako je daleko jača od stare rx460. Nije mi to baš imalo puno smisla jer sam očekivao bar jednaki ili bolji fps s novom grafom a ne lošiji.

No osobno sam se uvjerio da je problem u procesoru jer sam nedugo nakon toga prešao na ryzena.

Dakle kao što Stjepanj kaže, što prije mijenjati platformu na ryzena (ili intela 4th gen ili novije).

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Losije perfomanse sa boljom grafom

nisam siguran ali vjv te ovo zanima

 

UserBenchmarks: Game 35%, Desk 36%, Work 26%
CPU: AMD FX-6100 - 43.2%
GPU: AMD R9 380 - 45.7%
HDD: WD Blue 500GB (2010) - 64.1%
RAM: Corsair XMS3 DDR3 1600 C9 2x4GB - 44%
MBD: Asrock 870 Extreme3 R2.0

 

ako sam nes krivo poslao budem opet napravio benchmark pa slikam ako treba nest drugo

 

koji Ryzen procesor preporucujete a da je cijena razumna

5 godina
neaktivan
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Proc usage je tu negdje cijelo vrijeme a grafa skace od 0 do 100 kak se sjeti a fps je cijelo vrijeme tu negdje

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Nisam siguran u cemu je problem , najbolje bi ti bilo kada bi uzeo ryzen imas 2200g on ti je oko 1000kn treba ti nova maticna do 500kn i rami 8gb ddr4 2133 400kn sve zajedno blizu 2000kn otprilike...

Prema benchmarku sve izgleda da radi kako treba...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 20:05 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Da li si izbrisao stare drivere i napravio čistu instalaciju najnovijih drivera za novu grafu? Moguće da se driveri kolju pa zato grafička ne radi ispravno.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Ukratko: Taj procesor je preslab za tu grafičku. Poželjno je da grafička uvijek bude na 100%, znači da daje sve od sebe. Za procesor je važno da nije NIKAD zakucan na 100%, čim manje tim bolje. Imao sam sličnu konfiguraciju i bilo je problema u nekim igrama. 

I čim je manja rezolucija treba ti jaču CPU da "hrani" grafičku. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Losije perfomanse sa boljom grafom

https://forums.geforce.com/default/topic/1039855/pc-components/gtx-1070-extremely-low-fps-on-league-of-legends-/

 

Napravio sam sve kak je ovaj lik reko samo sam skinuo druge drivere jer logicno necu skinut drivere za tu grafu kad ju nemam haha i proradilo je, bar na lolu, fps je skocio na cca 150 ali gpu usage je i dalje nizak na toj igri, kod asseto corse i project cars gpu usage je 90-100% tak da sam zadovoljan sa tim sad

5 godina
neaktivan
offline
Re: Losije perfomanse sa boljom grafom
Znaci radilo bi cak i bolje kad bi uzeo full hd monitor?
12 godina
offline
Losije perfomanse sa boljom grafom

Radilo bi bolje ako ju CPU moze pogurat jos vise , ako mozes naci kakvog fx 8300 za dobre pare uzmi i stavi unutra , spoji na FHD monitor i sibaj... Na League of legends ti ne moze r9 380 na 90-100% jer lol nije graficki zahtjevan njega vrtis i sa r5 250 cak i slabijim grafama bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 5:42 (MGloc).
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice