Memorija-Plavi ekran?!

poruka: 10
|
čitano: 5.604
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Memorija-Plavi ekran?!

Pozdrav svima :) ovako imam sljedeci problem....imam 2 gige corsair rama i 2 gige kingmax rama...prije mi je sve radilo normalno i poslije jedne ponovne instalacije windowsa ...kada stavim sve ove memorije da mi rade jednostavno mi se racunar stalno resetuje sam...kad udjem u igru neku odma mi izbaci onaj plavi ekran i resetuje se ...uglavnom probo sam samo sa 2gige corsaira i radi sve normalno..probo samo sa 2 gige kingmaxa radi normalno ...znaci jednostavno nece zajedno da rade ....probo sam i novi bios i sve snimat ..nista nije pomoglo....imal ko kakvo rjesenje??ili mi jedino ostaje da prodam 2 gige npr corsaira i uzmem 2 gige jos kingmaxa...

Rossi
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Memorija-Plavi ekran?!

Ja mislim da može bit: BSOD = blue screen of death = plavi ekran smrti

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija-Plavi ekran?!
h_rca777 kaže...

Ja mislim da može bit: BSOD = blue screen of death = plavi ekran smrti

 

i ja znam da je to ..ali mene zanim zasto 2 iste memorije samo razlicitog proizvodjaca nece da rade zajedno....probo sam uzet od frenda kingmax 2 gige stavio jos i radi normalno...znaci memorija je i jedna i druga ok ..samo nece zajedno da rade nikako ..

 

Rossi
15 godina
protjeran
offline
RE: Memorija-Plavi ekran?!
Rossi kaže...

i ja znam da je to ..ali mene zanim zasto 2 iste memorije samo razlicitog proizvodjaca nece da rade zajedno....probo sam uzet od frenda kingmax 2 gige stavio jos i radi normalno...znaci memorija je i jedna i druga ok ..samo nece zajedno da rade nikako ..

 

 

Pa možda zato sto su samo RAZLIČITOG proizvođaca :P

mislim da to nemože...

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
14 godina
offline
Memorija-Plavi ekran?!

to ti je 100% zbog razlicitog proizvodaca. ja sam imao kingmax i neku no-name ram.icu zajedno pa je islo puno sporije nego sa jednom ram-om. pozeljno ti je imati i iste brzine rama.

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Memorija-Plavi ekran?!

to ti je 100% zbog razlicitog proizvodaca. ja sam imao kingmax i neku no-name ram.icu zajedno pa je islo puno sporije nego sa jednom ram-om. pozeljno ti je imati i iste brzine rama.

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija-Plavi ekran?!
Rossi kaže...

Pozdrav svima :) ovako imam sljedeci problem....imam 2 gige corsair rama i 2 gige kingmax rama...prije mi je sve radilo normalno i poslije jedne ponovne instalacije windowsa ...kada stavim sve ove memorije da mi rade jednostavno mi se racunar stalno resetuje sam...kad udjem u igru neku odma mi izbaci onaj plavi ekran i resetuje se ...uglavnom probo sam samo sa 2gige corsaira i radi sve normalno..probo samo sa 2 gige kingmaxa radi normalno ...znaci jednostavno nece zajedno da rade ....probo sam i novi bios i sve snimat ..nista nije pomoglo....imal ko kakvo rjesenje??ili mi jedino ostaje da prodam 2 gige npr corsaira i uzmem 2 gige jos kingmaxa...

 

skinuti Hiren's Boot CD (ili bilo koju distribuciju Linuxa), snimit na CD i bootati s njega. kad se sistem digne sa CDa, pokrenuti Memtest86+ sa svim modulima, pa onda 2 po 2. i to mijenjajuci slotove na maticnoj ploci - prvo koristi prva dva, pa onda druga dva. iako tesko moguce, postoji sansa da je sa vadjenjem RAMa iz slotova nesto prasine upalo unutra (u sam slot) pa nema elektricnog kontakta na tom dijelu. komp normalno prolazi testove na pocetku (let's face it, POST samo detektira RAM, ne testira ga - prije testira ispravnost logickih sklopova koji detektiraju kolicinu RAMa), ali kad hoce pristupiti tom dijelu RAMa, naravno da se zblesira. takodjer je moguce da ti neki slot radi problema, recimo kad si ubacivao RAM u njega nisi bio dovoljno njezan, pa si ostetio neku nozicu ili nesto drugo u samom slotu.

 

takodjer mozda ne bi bilo zgorega da uzmes obicnu gumicu za olovku te s njom dobro obrises kontakte na modulima. time ces skinuti dio prasine i masnoca koje se nakupe s vremenom kada komp radi.

14 godina
neaktivan
offline
Memorija-Plavi ekran?!

resenje je jednostavno.

nemogu ramovi razlicitog proizvodjaca da rade zajedno.

sto si kupovao dva razlicita uzmi iste bolje je ili samo pokusaj da stavis ih na istu brzinu.

osim toga prasina nije velika prepreka kod napajanja posto to je samo malo prasine jer ti je potrebano bar 5 milimetara prasine pa da zablokira a ne ovo malo od 0.01 milimetar prasine.

 

PS:nemoj cistiti kontakte na ramu sa gumicom.

svaki dio kompjutera se cisti mekanom suhom krpom bez ikakve vode ili deterdzenata ili neceg drugog samo suha krpa.

i osim toga ako ti se neda krpom uzmi usisivac.

i probaj memtest kada ubacis sve ramove.

BSU ( Baci Sestru Uvodu) USB je nesto drugo
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 16:35 (GamerMaster2041).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija-Plavi ekran?!
GamerMaster2041 kaže...

resenje je jednostavno.

nemogu ramovi razlicitog proizvodjaca da rade zajedno.

sto si kupovao dva razlicita uzmi iste bolje je ili samo pokusaj da stavis ih na istu brzinu.

osim toga prasina nije velika prepreka kod napajanja posto to je samo malo prasine jer ti je potrebano bar 5 milimetara prasine pa da zablokira a ne ovo malo od 0.01 milimetar prasine.

 

PS:nemoj cistiti kontakte na ramu sa gumicom.

svaki dio kompjutera se cisti mekanom suhom krpom bez ikakve vode ili deterdzenata ili neceg drugog samo suha krpa.

i osim toga ako ti se neda krpom uzmi usisivac.

i probaj memtest kada ubacis sve ramove.

 

oko razlicitih proizvodjaca: ovo nije tocno. da, bolje je da su istog, ali ce raditi i razliciti proizvodjaci, barem na nativnoj brzini (dakle, kako su deklarirani, bez ikakvih overklokanja i slicno). valjda 90% memorijskih cipova danas proizvodi Samsung, Hynix, Infineon...velika je sansa da se istovjetni cipovi nadju na obje plocice RAMa raznih proizvodjaca.

 

drugo, sto imas protiv ciscenja kontakata gumicom? nekoliko puta nakon sto sam tako ocistio module isti su prosli cijeli memtest.

 

trece, prasina je elektricni *izolator* sto znaci da cak i malo prasine sprecava prolazak struje. ergo, i malo prasine moze uzrokovati prekid komunikacije na pojedinom pinu, pogotovo ako se stvari ubacuju jedno u drugo (kao sto je primjer kod memorija i slotova).

15 godina
offline
RE: Memorija-Plavi ekran?!
ibazulic kaže...

oko razlicitih proizvodjaca: ovo nije tocno. da, bolje je da su istog, ali ce raditi i razliciti proizvodjaci, barem na nativnoj brzini (dakle, kako su deklarirani, bez ikakvih overklokanja i slicno). valjda 90% memorijskih cipova danas proizvodi Samsung, Hynix, Infineon...velika je sansa da se istovjetni cipovi nadju na obje plocice RAMa raznih proizvodjaca.

 

Potpisujem. Jedino nisam siguran kakva je stvar kad se stavljaju u dual chanel. Nek ih proba stavit u single chanel.

 

Isto savjetujem čiščenje gumicom

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice