Misterija

poruka: 17
|
čitano: 2.364
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Misterija

Možda bi bilo zgodno da napomenem da imam dosta iskustva sa računalima, složio sam ih sigurno 50ak i do sada nisam imao ovakav problem.

 

Naime u igrama se počne pojavljivati problem koji bi opisao ovako. 10 sekundi radi sve na ultra 90 fps.a a slijedećih 5 sekundi fps padne na 10 i drži se tako 5-6 sekundi i onda opet radi odlično 10 sec i tako u krug. U više igara, najizraženije u bf4. Ono što sam primjetio je promjena zvuka unutar kučišta kada padnu performanse. Dok je sve ok fino prede, kada padnu performanse kao da nešto trokira, uglavnom promjeni se zvuk. Pozorno sam slušao hdd i mogu sa dosta velikom sigurnošću utvrditi da ne dolazi taj zvuk iz njega ali ne mogu točno odrediti od kuda dolazi. Evo što sam sve radio:

 

- novi win (isprobani i win7 i win8)

- isprobavanje s raznim verzijama drivera (gpu, mbo)

- update biosa

- isprobavanje različitih postavki u bios.u (oc cpu, mjenjao ddr postavke, mjenjao hdd postavke)

- kupljen novi HDD (isti problem kao sto je bio sa starim hdd.om)

- mjenjao sata kabal

- očistio sve ventilatore

- mjenjao ddr (stavio svoj ram isti problem)

- mjenjao gpu (stavio moju i isti problem)

- isprobao i hdd i gpu i ddr kod mene sve uredno radi

- očistio i ponovno nanio pastu na cpu

- mjerio temp sto softwerski sto rukom (sve uredno nista se ne grije vise nego obicno ili odstupa od standarda)

- unparked sve 4 jezgre

- pratim preko resource monitora sto se dogadja s racunalom i apsolutno nista ne odskace od normalnog (cpu,gpu,data,ram, temp)

- preslozio portove, pregledao router iako fps drop nema veze s int. vezom ipak sam i to provjerio

- pingovi potpuno ok

- steka bez obzira sto radio (load mape, stajao na mjestu, full effect combat, nebitno steka random potpuno)

- nisam dirao psu, jel moguće da tamo može biti problem?

 

Pomoć, ideje, što dalje?

 

*edit

mogao sam i konfiguraciju napisati {#}, iz glave pisem po sjecanju od jucer

 

x4 955be

hd 7850

960GM-GS3 FX

corsair 8gb ddr 3 (2x 4gb 1666)

1tb wd blue

psu corsair cx500

 

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Smiglon3][img]http://g.bf3stats.com/pc/zxIFH9im/Smiglon3.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 14:55 (smiglcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Misterija

Provjeri da kojim slučajem, istovremeno sa padom fps-a, i Event Viewer nije registrovao grešku pa je guglaj. Koji su naponi? Da li RAM stvarno radi na 1666 ili je to greška?

 

http://www.bug.hr/forum/search/topic/?txt=fps+drop&ss=t&sa=&t=&f=&sort=act

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 21:47 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Misterija

Provjeriti što je sa napajanjem i VRM-ovima?

Na trenutnom napajanju bi trebalo provjeriti napone, a idealno bi bilo posudiit od nekoga drugo napajnje pa isprobati i sa njime.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Misterija

nisi napisao najvazniju stvar, koliko ti graficka ima Vrama na sebi 1 ili 2gb. i kak ti to uspjevas s tim kompom i tom grafom vriti bf4 na ultri pri 90fps-a{#}{#} to nemre ni gtx780ti!

znaci smanji sve na low-medium(ali izadi iz igre i ponovno udi nakon sto "sejvas" postavke) pa molim te javi rezultate?! i velis stavo si i svoj gpu koja je za 3x gora{#}!

ajde javi rezultate sto prije jer ja tu vidim teski nedostatak vrama! direktno iz ovog tvog posta;

-steka bez obzira sto radio (load mape, stajao na mjestu, full effect combat, nebitno steka random potpuno)LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 23:58 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Misterija

Vjerovatno ste svi vi ovdje veci eksperti od mene , ali ako po testovima sve prolazi. GLedam sta imas i cudi me zasto imas low end plocu sa 4+1 sa 7850 i x4 965 ? 

Ram na 1666 mhz? Mora da imas ram od 1866+ ko ja pa ti zbog procesora pada na 1600 kao i meni. Al trebao biti raditi na 1600 a ne na 1666 ?

Sve u svemu po meni ploca ti je glavna, a ona je HUGE bootleneck. Ne mozes glavni dio imat najlosiji tj. najsporiji. Probaj od nekog drugu plocu nabavit jer druge nema. 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Misterija
Damir1908 kaže...

Vjerovatno ste svi vi ovdje veci eksperti od mene , ali ako po testovima sve prolazi. GLedam sta imas i cudi me zasto imas low end plocu sa 4+1 sa 7850 i x4 965 ? 

Ram na 1666 mhz? Mora da imas ram od 1866+ ko ja pa ti zbog procesora pada na 1600 kao i meni. Al trebao biti raditi na 1600 a ne na 1666 ?

Sve u svemu po meni ploca ti je glavna, a ona je HUGE bootleneck. Ne mozes glavni dio imat najlosiji tj. najsporiji. Probaj od nekog drugu plocu nabavit jer druge nema. 

ploca prakticki nemoze biti bootleneck ona uvijek daje 100%, brzina rama je totalno nebitna! ja na svojoj niti "nemam" fazne regulacije a gle znam zavrtiti 280x s ovim i7 i radi sve do maxa!{#}al bumo vidili..nikad neznas sta nam misterija donosi{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Re: Misterija
Stjepanj kaže...

nisi napisao najvazniju stvar, koliko ti graficka ima Vrama na sebi 1 ili 2gb. i kak ti to uspjevas s tim kompom i tom grafom vriti bf4 na ultri pri 90fps-a{#}{#} to nemre ni gtx780ti!

znaci smanji sve na low-medium(ali izadi iz igre i ponovno udi nakon sto "sejvas" postavke) pa molim te javi rezultate?! i velis stavo si i svoj gpu koja je za 3x gora{#}!

ajde javi rezultate sto prije jer ja tu vidim teski nedostatak vrama! direktno iz ovog tvog posta;

-steka bez obzira sto radio (load mape, stajao na mjestu, full effect combat, nebitno steka random potpuno)LP

Nisam napisao da bf4 vrti na ultra, nego da je u bf4 najizrazeniji pad perfomansi (vrti na high na 60 fps.a, vsync ON ili OFF svejedno). Vram mi nije bitan jer kada stavim sve na low isti problem. Dodatno tome je i sto stavio svoju hd5870 (znam da je slabija ali sam htio odkloniti mogući problem grafičke kartice) koja radi potpuno isti problem u svim igrama (na mom računalu radi odlično). Nije samo bf4 nego i ostale graficki puno manje zahtjene igre (tipa HON ili Dota 2 etc). Ploca je takva kakva je zbog buđeta koji je išao na konfiguraciju. Po meni je bolje uzeti jači proc i gpu a lošiji mbo jer ne može toliko utjecati na perfomanse.

 

probam danas svoje napajanje staviti da otklonimo i taj mogući problem (corsair vx550W) pa mi onda ostane samo mbo :)

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Smiglon3][img]http://g.bf3stats.com/pc/zxIFH9im/Smiglon3.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 10:30 (smiglcro).
12 godina
protjeran
offline
Re: Misterija
smiglcro kaže...

Nisam napisao da bf4 vrti na ultra, nego da je u bf4 najizrazeniji pad perfomansi (vrti na high na 60 fps.a, vsync ON ili OFF svejedno). Vram mi nije bitan jer kada stavim sve na low isti problem. Dodatno tome je i sto stavio svoju hd5870 (znam da je slabija ali sam htio odkloniti mogući problem grafičke kartice) koja radi potpuno isti problem u svim igrama (na mom računalu radi odlično). Nije samo bf4 nego i ostale graficki puno manje zahtjene igre (tipa HON ili Dota 2 etc). Ploca je takva kakva je zbog buđeta koji je išao na konfiguraciju. Po meni je bolje uzeti jači proc i gpu a lošiji mbo jer ne može toliko utjecati na perfomanse.

 

probam danas svoje napajanje staviti da otklonimo i taj mogući problem (corsair vx550W) pa mi onda ostane samo mbo :)

sve 5, ja sam samo pitao i napisao ono sto ti nisi...idemo dalje! inace nisam nikad cuo da nekome tako stekaju igre zbog napajanja, throtling da ali ne s tolikom razlikom u fps-u tebi to dode skoro do dna!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 10:36 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Misterija

Vidit cemo . hvala na Tdovima nadam se da sam u krivu {#}

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Misterija
Ako išta mrzim, onda mrzim kad nešto hebe, a ne znaš što...
14 godina
odjavljen
offline
Misterija

Ja bih probao s drugom matičnom.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Misterija

Gledao sam AMD override (standardno sto dolazi uz ati control panel) i prilikom trzanja mi gpu padne na 300mhz te ram na 150mhz!!!!! wtf?

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Smiglon3][img]http://g.bf3stats.com/pc/zxIFH9im/Smiglon3.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 15:13 (smiglcro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Misterija
smiglcro kaže...

Gledao sam AMD override (standardno sto dolazi uz ati control panel) i prilikom trzanja mi gpu padne na 300mhz te ram na 150mhz!!!!! wtf?

grafa ti ide u "idle/šparni" mod, kazes da si probao razne drivere za gpu i isto se desava, jesi probao neke malo starije 12.x nesto? i od kad ti se to desava s tom grafom, dali je grafa nova ili? jesi joj extra napajanje spojio? jbga mora m svasta pitati bez uvrede?!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 15:47 (Stjepanj).
14 godina
odjavljen
offline
Misterija

Rekao je da je probao drugu grafičku, nek proba nvidiju ako nije još.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Misterija
Stjepanj kaže...
smiglcro kaže...

Gledao sam AMD override (standardno sto dolazi uz ati control panel) i prilikom trzanja mi gpu padne na 300mhz te ram na 150mhz!!!!! wtf?

grafa ti ide u "idle/šparni" mod, kazes da si probao razne drivere za gpu i isto se desava, jesi probao neke malo starije 12.x nesto? i od kad ti se to desava s tom grafom, dali je grafa nova ili? jesi joj extra napajanje spojio? jbga mora m svasta pitati bez uvrede?!

U zadnjih 6 mjeseci, u zadnja 3 tjedan je daleko izraženije. Spoji sam sve, nema glupih pitanja samo glupih odgovora :) Uglavnom probao sam svoju gpu i potpuno isti problem (naravno driveri su bili za tu gpu i isti oni koji se nalaze na mom racunalu).

 

Da probam nvidia gpu? Koje su šanse da 2 različite ati kartice iz potpuno drugih serija rade isti problem koji se recimo ne bi dogodio s nvidia karticama? Pitam jer mi neće biti lako doći do nvidia kartice pa da ne gubim vrijeme bezveze.

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Smiglon3][img]http://g.bf3stats.com/pc/zxIFH9im/Smiglon3.png[/img][/url]
12 godina
protjeran
offline
Misterija

jesi probao neke zaista starije drivere 12.10 beta recimo? no svakako probaj i nvidiju, druge ti nema{#}...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Misterija

Pogledaj napajanje.

 

Meni se nedavno događalo nešto nevjerojatno.

Dok sam igrao ARMA2 i to isključivo ARMA2 laptop mi se smrzavao pa osim fizičkog isklučivanja ništa nije pomoglo. Sve druge igre su radile normalno.

I tako sam testirao sve moguće, mjenjao RAM, HDD, reinstalacija drivera, igre, update BIOS-a.

 

Nakon nekog vremena, kako ništa nije pomoglo, nako 4 godine sam reinstalirao Win7, što je bila muka jer sam izdržao 4 godine bez ikakvog problemičića.

 

Nakon reinstalacije svega, čak i najnovijih drivera za grafičku (jer sam prije koristio od proizvođača laptopa) problem je nestao, ali opet bi mi se u ARMA2 znao na 2 sec. smrznuti laptop (znači i Skype i igra) no barem se nije skroz zablokirao.

 

Mislio sam da je laptop već polako davao svoje.

 

Onda sam krenuo u proljetno čišćenje sobe i kako je zatoplilo maknuo sam električni radijator, ali sam se opekao na vrući utikač. Ispalo je da je radijator bio u kvaru, a kako sam na istom produžnom priključio i laptop, laptop je povremeno imao nestabilni izvor struje, a kako ARMA2 opterećuje više procesor nego grafičku (barem za razliku od većine drugih igara) laptop očito nije dobivao dovoljno struje.

 

Sad kad je laptop na vlastitoj utičnici nema smrzavanja i sve radi odlično.

 

Pogledaj napajanje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice