Monitor prikazuje čudne boje

poruka: 3
|
čitano: 2.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Monitor prikazuje čudne boje

Poštovanje svima,

Evo imamo problem doma s monitorom u smislu da je odjednom počeo prikazivati jako čudne boje. Monitor, a ni komp nak kojem se koristi nisu radili neko vrijeme i bili su na relativnoj hladnoj lokaciji. Znači soba koja se ne grije preko zime, ništa ekstremno. Komp smo priključili na TV doma preko HDMI kabla i sve radi super. Prema tome sve je u redu s kompom i grafičkom. Nadalje, ovakve razlivene boje javljaju se odma čim se monitor priključi na napajanje i upali na tipku, znači nije uopće prikopčan na komp. Dok je bio zdrav, u toj situaciji se pojavi acerov logo i onda piše da nema signala dok se ne prikopča HDMI kablom na komp. Znači monitor je Acer marke, 23 inčni FHD, nikad prije nije pokazivao bilo kakva trzanja ili bilo kakve znakove losijeg rada. E sad, postoji jedna sumnja a to je da je monitor skupa s kompom prevežen u autu na drugu lokaciju 20 ak km, a osobe koje su ga vozile su stavile monitor u gepek i pričvrstile ga a nisu ga držali u rukama što je po meni sugurnije pa eto neznam jel bi uzrok mogao biti nekakvo mehaničko oštećenje. Također, garncija je istekla na ljeto 2017., a monitor je kupljen na ljeto 2014. Eto to su sve informacije vezane za ovaj slučaj pa se unaprijed zahvaljujem ako netko ima neki savjet. Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 23:41 (Arrow in the Knee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Monitor prikazuje čudne boje

Po drugoj slici ne izgleda kao mehaničko oštećenje ekrana.

Moguće da se samo kabel koji ide do  ekrana u monitoru ištekao (LVDS kabel).

 

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Monitor prikazuje čudne boje

Hm, to bi znači trebalo otvoriti monitor i probat prespojit sve što se da, odnosno provjerit jel se nešto olabavilo.

Evo i video https://drive.google.com/file/d/1H42-3IQPE9T4u7o1ng4ZswuzQFpbVk4A/view?usp=sharing

Sad je monitor spojen na komp.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 10:12 (Arrow in the Knee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice