Monitor treperi

poruka: 17
|
čitano: 23.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Monitor treperi

Samsung 226BW, 22incni LCD, 16:10 cudno radi. Upalim računalo i monitor, slika je tamna, crna oko 2min, nakon 2min pojavi se slika, ali treperi, pali se - gasi, brzo treperi, ali se postepeno treperenje usporava, dok nakon 10-15min u potpunosti treperenje nestane i slika je savršena. Kao da mu treba vremena da se "zagrije". Ako ga ugasim i pustim da se "ohladi" i ponovo upalim, problem se ponavlja. Probao sam spajat drugi komp, i probao i preko dvi i preko vga sucelja. Ista stvar. Znaci do monitora je.U čemu je štos? Što se može napraviti? Jel se da popraviti? 

 
0 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor treperi
No Roots kaže...

Samsung 226BW, 22incni LCD, 16:10 cudno radi. Upalim računalo i monitor, slika je tamna, crna oko 2min, nakon 2min pojavi se slika, ali treperi, pali se - gasi, brzo treperi, ali se postepeno treperenje usporava, dok nakon 10-15min u potpunosti treperenje nestane i slika je savršena. Kao da mu treba vremena da se "zagrije". Ako ga ugasim i pustim da se "ohladi" i ponovo upalim, problem se ponavlja. Probao sam spajat drugi komp, i probao i preko dvi i preko vga sucelja. Ista stvar. Znaci do monitora je.U čemu je štos? Što se može napraviti? Jel se da popraviti? 

može se popraviti sigurno..vjerovatno je otišlo nešto na digitalnoj ploči monitora, neki kondenzator vjerovatno napuhnuti..

Music and nothing else metters
12 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor treperi
No Roots kaže...

Samsung 226BW, 22incni LCD, 16:10 cudno radi. Upalim računalo i monitor, slika je tamna, crna oko 2min, nakon 2min pojavi se slika, ali treperi, pali se - gasi, brzo treperi, ali se postepeno treperenje usporava, dok nakon 10-15min u potpunosti treperenje nestane i slika je savršena. Kao da mu treba vremena da se "zagrije". Ako ga ugasim i pustim da se "ohladi" i ponovo upalim, problem se ponavlja. Probao sam spajat drugi komp, i probao i preko dvi i preko vga sucelja. Ista stvar. Znaci do monitora je.U čemu je štos? Što se može napraviti? Jel se da popraviti? 

 Ako je ovako 

http://www.overclock.net/t/636236/samsung-226bw-flickers-for-a-few-minutes-when-powering-on to ti je veoma čest problem kod tih monitora ovaj gore ti je dobro rekao mislim da ih trebaš zamijeniti oko tri kondenzatora u kutu to jest ako znaš lemiti(solder) pogledaj kako je dricks to učinio na overclock.net

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 22:48 (Ikarus01).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor treperi

Stanje garancije?

16 godina
moderator
offline
Re: Monitor treperi
Ikarus01 kaže...
No Roots kaže...

Samsung 226BW, 22incni LCD, 16:10 cudno radi. Upalim računalo i monitor, slika je tamna, crna oko 2min, nakon 2min pojavi se slika, ali treperi, pali se - gasi, brzo treperi, ali se postepeno treperenje usporava, dok nakon 10-15min u potpunosti treperenje nestane i slika je savršena. Kao da mu treba vremena da se "zagrije". Ako ga ugasim i pustim da se "ohladi" i ponovo upalim, problem se ponavlja. Probao sam spajat drugi komp, i probao i preko dvi i preko vga sucelja. Ista stvar. Znaci do monitora je.U čemu je štos? Što se može napraviti? Jel se da popraviti? 

 Ako je ovako 

http://www.overclock.net/t/636236/samsung-226bw-flickers-for-a-few-minutes-when-powering-on to ti je veoma čest problem kod tih monitora ovaj gore ti je dobro rekao mislim da ih trebaš zamijeniti oko tri kondenzatora u kutu to jest ako znaš lemiti(solder) pogledaj kako je dricks to učinio na overclock.net

Imao sam isti problem, odnio ga u servis, popravili ga i rekli da je "otišao trafo" (dakle, slaže se s objašnjenjem za koje si dao link) pa su ga zamijenili. Moj monitor je još bio pod garancijom pa nisam ništa morao platiti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor treperi
mbaksa kaže...
Ikarus01 kaže...
No Roots kaže...

Samsung 226BW, 22incni LCD, 16:10 cudno radi. Upalim računalo i monitor, slika je tamna, crna oko 2min, nakon 2min pojavi se slika, ali treperi, pali se - gasi, brzo treperi, ali se postepeno treperenje usporava, dok nakon 10-15min u potpunosti treperenje nestane i slika je savršena. Kao da mu treba vremena da se "zagrije". Ako ga ugasim i pustim da se "ohladi" i ponovo upalim, problem se ponavlja. Probao sam spajat drugi komp, i probao i preko dvi i preko vga sucelja. Ista stvar. Znaci do monitora je.U čemu je štos? Što se može napraviti? Jel se da popraviti? 

 Ako je ovako 

http://www.overclock.net/t/636236/samsung-226bw-flickers-for-a-few-minutes-when-powering-on to ti je veoma čest problem kod tih monitora ovaj gore ti je dobro rekao mislim da ih trebaš zamijeniti oko tri kondenzatora u kutu to jest ako znaš lemiti(solder) pogledaj kako je dricks to učinio na overclock.net

Imao sam isti problem, odnio ga u servis, popravili ga i rekli da je "otišao trafo" (dakle, slaže se s objašnjenjem za koje si dao link) pa su ga zamijenili. Moj monitor je još bio pod garancijom pa nisam ništa morao platiti.

A ako nije pod garom gdje ima za kupiti elekrolitske(sa crtom) 330uF 25V i 820uF 50V ili 35V gledao sam u chipoteci(ako čovjek nema garancije) ali nisam ništa našao.Jer se to možda treba posebno naručiti.Mislim da njemu nije pod garancijom ako je monitor iz 2007(mislim)

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 16:17 (Ikarus01).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor treperi

Monitor je popravljen :) na računu od servisera piše: "zamjena elektrolita primar+sekundar 1000uF x5, 470uF x1 i 47uF 63U x1" Koštalo me 200kn, popravio u starom RTV servisu (kojih je ostalo samo još par u PGŽ županiji!) i dobio pola godine garancije. Možda je 200kn puno,ali ne žalim, monitor je inače odličan, pogotovo jer je 16:10, a danas ih je sve manje i manje. Hvala na pomoći.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor treperi

Btw, kako sad imam još jedan monitor, imam ih ukupno 3. Imam maticnu sa integriranom grafikom (amd) i odvojenu pcie hd5750, kako mogu spojit 3 monitora na komp? Neda mi se kupovat aktivni onaj displayport adapter, jel moguće spojit 2 monitora na graficku, a 1 na integriranu?

12 godina
neaktivan
offline
Monitor treperi

Mislim da sam čuo da se integrirana ugasi kad ubaciš PCI-E karticu.Znači za 3 monitora ti treba activeport display adapter a za 2 pasivni.

 

Al kaj će ti to pogledaj kak ogavno to zgleda da je možda bez obruba ajde al ovako.

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 20:15 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Monitor treperi
Ikarus01 kaže...
Al kaj će ti to pogledaj kak ogavno to zgleda da je možda bez obruba ajde al ovako.

LOL! Mislim da je ljudima koji to žele/trebaju funkionalnost važnija od estetike. {#}

14 godina
offline
Monitor treperi

Meni je danas počela slika na monitoru iz čistog mira tu i tamo trepnuti. Kako da to popravim?

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Monitor treperi

znaci ovo prihvacaju kao reklamaciju?

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Monitor treperi
drakula789 kaže...

znaci ovo prihvacaju kao reklamaciju?

 Morali bi.

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor treperi
fer-de-lance kaže...
drakula789 kaže...

znaci ovo prihvacaju kao reklamaciju?

 Morali bi.

 Prestao je treperit nakon cca 8 sati.Sto sad?

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
7 godina
offline
Re: Monitor treperi
drakula789 kaže...

 Prestao je treperit nakon cca 8 sati.Sto sad?

 Ako ponovno počne treperit, onda obavezno reklamiraj.

A vjerovatno bude.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Monitor treperi

Odnesi to na servis. To je i meni bilo i dečki riješili bez beda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Monitor treperi

Kazu kao da jos testiram bla bla

Vidit cemo jos..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice