Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :) izdvojena tema

poruka: 1.257
|
čitano: 390.260
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Nedugo nakon mojeg prijasnjeg posta dogodilo mi se jos nesto cudno:

 

Imam neko Delux racunalo i ustekam ja tipkovnicu, mis i monitor, sve radi. Zamijenim ja monitor (na jedan koji zelim isprobati) i tipkovnica i mis prestanu raditi. Kakve sad veze ima VGA monitor sa USB-om (osim sto su oba na maticnoj)? Ne pomaze ni zamjena monitora na prijasnji, pomaze samo reset sa tim monitorom.

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Jos nerjeseni problem...

Valentin17

e da sam barem trollal..neznam kaje to bilo al htjelo je instalati s usb, a poslije jednostavno nije nist delalo..ocito je laptop "zakljucani" za w7 ili kaj..ugl del sam opet w8.1 i usb portovi su svi radili kak spada i dalje sam onda lagano instaliral drivere

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2016 21:56 (flukscro).
16 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)
Najbrži kaže...

A PREKJUČER NAJVEĆI FAIL! Stari me terao da očistim G510s tipkovnicu, sve dobro išlo dok nije trebalo posušiti tipke. Stavio sam u pećnicu na 75˘C na par minuta, a zbog vlage se iskrivili. Puj i čišćenje, i tipkovnica, i tipke, i rerna (hr=pećnica) i stari i moj "A je to" mozak! Naravno prilika da uzmem novu G910 međutim zbog visoke valute poznatog nam $ bila je reakcija "puj i 'murica i dolar i moj A je to mozak". Ništa, našao na njušci Logitech G103 za 100kn, sjeo u auto i otišao kupiti. Prije pune 2 godine nova koštala 169kn, a danas ista 220kn! Puj i $ i 'murica! Ima na njušci G910 orion spark za soma, ali nedavno je izašao G910 orion spectrum te će se čekati neka bolja (čitaj jeftinija vremena aka pad vrijednosti $). Uživajte u slikama:

 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
8 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
sandman92 kaže...
Aha, pardon nisam znao da je ova tema vezana za idiote, hvala ubuduće ću pazit

Ne znaju svi sve, svi mi griješimo, ali to ne znači da smo zato idioti.

Ajde da ne radim stalno offtopic, evo jedno moje iskustvo, od neki dan.

 

Kolega si sam sastavlja računalo, sastavi sve i zove mene, kaže, ne želi se upaliti, mrtav je skroz na skroz, kažem mu da mi pošalje

slike na Viber, gledam u slike i krećem sa prijedlozima tipa pogledaj jel uštekan u struju, jeli sve uštekano do kraja u svoje utore (otpoji i spoji ponovno),

prolazimo zajedno spajanje front panela ponovno, RAM vadi i stavlja u drugi utor i tako prolazimo redom (već razmišljam da mu odnesem novo napajanje) što je sve spojiti

morao na ploču i na kraju kažem mu "24 pin za glavno napajanje ploče si spojio, najdeblji kabel sa najvećim konektorom", on kaže, "kakav kabel, pa nisam taj spojio",

mene je nešto oko srca steglo, kažem mu da pričeka malo i gledam opet slike na Viberu i stvarno najveći kabel nije spojen, iz aviona se vidi, kažem mu da spoji to i poklopim,

evo ga zove za par minuta i kaže da radi kao sat.

Ja sam poslije još deset minuta gledao tu sliku na velikom ekranu, nisam nikako mogao shvatiti kako ja nisam vidio da najveći od svih kabela nije spojen, a razlog je taj

što ja ovo radim dugo godina i mislim da ono što ja znam, da znaju i drugi (jednostavno nisam obraćao pozornost na taj kabel) tu sam se opekao i to ne jednom,

zato uvijek nastojim kad pomažem nekome bilo uživo bilo preko nekoga foruma, uvijek gledam da prođem ama baš svaki detalj, pa i ono jesi uštekao u struju jer

imao sam slučajeva gdje su ljudi od uzbuđenja i to zaboravljali.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2016 9:35 (Valentin17).
 
10 0 hvala 1
14 godina
online
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Frendica zvala, kaže PC zapeo na postu i ne mrda. Kažem ja, donesi, pogledat ću.

Donese ona PC i ništa spojim ja to, upalim, kad ono mrtav, sve crno, nikakve slike, nema šanse. Reko, ziher je kabel, izvadim DVI kabel i probam preko njega, ma kakvi, ista stvar.

Iščupam DP iz svog PC-a za koji znam da valja, stavim i ista stvar, ja lud, koji mu je vrag. Zovem nju, pitam: Jesi ti šta vidjela na ekranu? -Da, da, bila je ona sličica od matične na početku i onda ona neka bijela crta.

I ništa, idem ja opet gledat, ništa mi jasno, odem u prizemlje, spojim na telku, evo ga, radi. Zašto na mom drugom monitoru (Sam SM226BW) ne radi onda majku mu njegovu?

Odem natrag gore i skužim da je drugi monitor cijelo vrijeme na Analog sourceu i da ne pronalazi sliku, stisnem Source tipku i lupim glavom o zid. Na kraju je OS pao samo.

Moj PC  
10 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

2004 godine, tata kupio ganjc novo računalo, dao 8.000 kn za monitor, kućište i tipkonivnicu i miš. Windows XP i čuda u njemu bili.. ja sam uspio pobrisat djelove XP u tolikoj mjeri da kad je serviser gledao HDD kasnije nije imao pojma kako sam uspio obrisati niti kako XP radi :D

3 mjeseca poslije, pročitao sam nešto o vodenom hlađenju, da procesor bolje radi... normalno, došao ja, dovukao gumu iz vrta, gurnio kroz rupu ispod DVD pržilice, i pustio vodu. Komp je radio 10-ak sekundi pod mlazom vode, sve dok se nisam vratio od mjesta gdje sam pustio vodu... taman kad sam sjeo, komp se ugasi i nestane struje u kući.

Kad je stari došao doma sa posla, onda me ganjao 2 sata po kvartu sa tipkovnicom da mi je stuče od glavu, a kad se stvar smirila, reko mi je da nikad više neće kupiti računalo, pogotvo ne meni, ili mi pomoći u bilo čem vzano za tehnologiju. on je od toga dana stao pratiti IT, a ja počeo. Imao sam 11 godina tada. I stvarno, stari nikad nije kupio niti jednu komponentu za mene, niti se od tada kuži išta... Sa 14 sam kupio prvi komp od 12.000 kn, jedino što mi je stari pomogo ga donijeti kući iz Zadra. Danas, imam 4 jaka računala, 2 laptopa, sve ih sam kupio, a stari ih koristi :D kućno računalo u čast tom događaju ima vodeno hlađenje :D

Nikad nisam bio kao drugi. Znao sam više nego drugi, znao sam bolje i radio drugačije. Nakon 20 godina života, danas radu u komunalnom, čuvaju ovce, a ja gledam i promatram iz svemirske postaje. Šou.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
TheSkodilac kaže...

2004 godine, tata kupio ganjc novo računalo, dao 8.000 kn za monitor, kućište i tipkonivnicu i miš. Windows XP i čuda u njemu bili.. ja sam uspio pobrisat djelove XP u tolikoj mjeri da kad je serviser gledao HDD kasnije nije imao pojma kako sam uspio obrisati niti kako XP radi :D

3 mjeseca poslije, pročitao sam nešto o vodenom hlađenju, da procesor bolje radi... normalno, došao ja, dovukao gumu iz vrta, gurnio kroz rupu ispod DVD pržilice, i pustio vodu. Komp je radio 10-ak sekundi pod mlazom vode, sve dok se nisam vratio od mjesta gdje sam pustio vodu... taman kad sam sjeo, komp se ugasi i nestane struje u kući.

Kad je stari došao doma sa posla, onda me ganjao 2 sata po kvartu sa tipkovnicom da mi je stuče od glavu, a kad se stvar smirila, reko mi je da nikad više neće kupiti računalo, pogotvo ne meni, ili mi pomoći u bilo čem vzano za tehnologiju. on je od toga dana stao pratiti IT, a ja počeo. Imao sam 11 godina tada. I stvarno, stari nikad nije kupio niti jednu komponentu za mene, niti se od tada kuži išta... Sa 14 sam kupio prvi komp od 12.000 kn, jedino što mi je stari pomogo ga donijeti kući iz Zadra. Danas, imam 4 jaka računala, 2 laptopa, sve ih sam kupio, a stari ih koristi :D kućno računalo u čast tom događaju ima vodeno hlađenje :D

 Odakle onda četranestogodišnjaku 12 000kn, od mame?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
TheSkodilac kaže...

2004 godine, tata kupio ganjc novo računalo, dao 8.000 kn za monitor, kućište i tipkonivnicu i miš. Windows XP i čuda u njemu bili.. ja sam uspio pobrisat djelove XP u tolikoj mjeri da kad je serviser gledao HDD kasnije nije imao pojma kako sam uspio obrisati niti kako XP radi :D

3 mjeseca poslije, pročitao sam nešto o vodenom hlađenju, da procesor bolje radi... normalno, došao ja, dovukao gumu iz vrta, gurnio kroz rupu ispod DVD pržilice, i pustio vodu. Komp je radio 10-ak sekundi pod mlazom vode, sve dok se nisam vratio od mjesta gdje sam pustio vodu... taman kad sam sjeo, komp se ugasi i nestane struje u kući.

Kad je stari došao doma sa posla, onda me ganjao 2 sata po kvartu sa tipkovnicom da mi je stuče od glavu, a kad se stvar smirila, reko mi je da nikad više neće kupiti računalo, pogotvo ne meni, ili mi pomoći u bilo čem vzano za tehnologiju. on je od toga dana stao pratiti IT, a ja počeo. Imao sam 11 godina tada. I stvarno, stari nikad nije kupio niti jednu komponentu za mene, niti se od tada kuži išta... Sa 14 sam kupio prvi komp od 12.000 kn, jedino što mi je stari pomogo ga donijeti kući iz Zadra. Danas, imam 4 jaka računala, 2 laptopa, sve ih sam kupio, a stari ih koristi :D kućno računalo u čast tom događaju ima vodeno hlađenje :D

 Da san ti ja cale sad bi ti ja zalija u vodu ovaj od 12 iljada, cisto da vidn da li je tehnologija osla naprid :)

9 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

E ti. I sto bi onda postiga sa time? Nebi vjerovali, ali sam skupljao boce po kvartu, skupio 25k+ boca, i kupio komp. 2007 su prihvacali sve boce pa je bilo lako. :P Prvo 2006ste Plazma, onda 2007 komp :))

Nikad nisam bio kao drugi. Znao sam više nego drugi, znao sam bolje i radio drugačije. Nakon 20 godina života, danas radu u komunalnom, čuvaju ovce, a ja gledam i promatram iz svemirske postaje. Šou.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Neznam zašto imam osječaj da ne govoriš istinu ni u vezi kompa ni vode a i boce su mi sumnjive

neda mi se
10 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Znaci imam ovaj cudan problem naime kad nestane sruje, kad ugasim komp preko windowsa ili kad stavim comp u sleep nece se vise paliti ono sto moram napraviti je da brzo iskljucim i ukljucim na sklopku napajanje i onda proradi pa neznam jel to problem do napajanja ili maticne ploce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Iwan7SeVeN kaže...

Znaci imam ovaj cudan problem naime kad nestane sruje

Po ne znam koji put, ovo nije tema za takve upite.

 

Razni hardverski problemi

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ehh

 

stari krš,pentium dual core iz vikendice,pao sa stola i pukle kopče hladnjaka

nema alata,nema drugog hladnjaka,improviziraj

 

rezultat je podivljala žena zbog viljuške

 

mislim da slika govori dovoljno 

Svemirski mega car
Moj PC  
12 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

..gledajući sliku mogao si joj uzeti neku četkicu od šminke ili za farbanje kose pa počistiti naslagu ispod krilaca ventilatora CPU-a ..itd.

7 godina
online
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Jedan od prije dva ili tri tjedna.

Zove me frend da mu sastavim PC od komponenti koje je kupio (s Njuškala).

Dođem ja kod njega, ubacim sve i sve radi.

Upalim i baca mu S.M.A.R.T upozorenje odmah nakon posta.

I kaže on meni da je i prije bilo tak ali nije znao kaj je to.

Testiram hard i u banani je. 

A njemu hitno da može radit za faks i pita jel imam koji.

Sjetih se da imam jedan Seagate kojemu sam mijenjao TVS diodu jer je bio kvar na konektoru i ne znam jel valja.

Odem ja po hard i dofuram mu.

Otvorim kučište, i ima one nosače (ne znam kak se zovu, dva stupića u plastici koji stegnu hard) i probam staviti i ne ide.

Izvadim te nosače i rekoh stavit ću samo obične šarafe.

Gurnem hard, jedna rupa paše, a druga ne.

Gruntam si kak je to moguće, pa postoji samo jedan standard.

Rekoh ostavit ću privremeno samo jedan šaraf, samo da vidim jel disk radi.

Upalim PC, ne prepozna hard.

Kažem mu ja da ne valja.

Pita on mene: kaj se ne uštekavaju dva kabela kao i u onaj.

Kažem da.

Veli on: pa zakaj ovaj nije uštekan i pokaže mi na sata kabel.

Primim kabel i mislim si kak sam zaboravio uštekat i onda skužim da sam hard gurnuo unutra naopačke, zadnji kraj naprijed  (još sam se i čudio gdje su konektori nestali, i kak ne pašu rupe za šarafe  ).

A popio sam samo jednu pivu kad sam došao kod njega...

Uglavnom, okrenuo sam hard, spojio, Windowse instalirao i sve radi ok.

A da sam doma tak nekome slagao komp brijem da bi cijeli dan gledao u njega i ne bi mi bilo jasno zakaj ne očitava hard.....

 

 

 

 

 

Kruha i igala...
 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

želim još zivit haha

Svemirski mega car
7 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Nisam baš siguran jel hardverski ili softverski problem... Ali u zadnje vrijeme (nažalost ne znam točno otkad, ali znam da sam bios update-o prije dva tjedna, pa je možda povezano) mi traje jako dugo otkad upalim komp do prikaza slike matične ploče (gdje se nudi ulaz u bios). Pod jako dugo smatram nekih 10-15 sekundi, a normalno je bilo do maksimalno 5 sekundi crna slika i onda prikaz MSI...

 

Boot order je dobar. I nema veze ako stavim UEFI ili UEFI + LEGACY (mada ni ne znam ša to znači).

12 godina
protjeran
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
daniel2809 kaže...

Nisam baš siguran jel hardverski ili softverski problem... Ali u zadnje vrijeme (nažalost ne znam točno otkad, ali znam da sam bios update-o prije dva tjedna, pa je možda povezano) mi traje jako dugo otkad upalim komp do prikaza slike matične ploče (gdje se nudi ulaz u bios). Pod jako dugo smatram nekih 10-15 sekundi, a normalno je bilo do maksimalno 5 sekundi crna slika i onda prikaz MSI...

 

Boot order je dobar. I nema veze ako stavim UEFI ili UEFI + LEGACY (mada ni ne znam ša to znači).

 nisi skuzio temu, tema je o "zabavnim hardverskim fail-ovima" koji su nam se desili..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

 

Mozda sam bar nekog zabavio kad je već tema zabavna 

10 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Edit: kriva tema

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 22:03 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

mrki_tua Bojim se da si ofulao temu. Ovo je tema za pisanje najluđih failova(kiksova) koje smo napravili.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
5 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Pozdrav ekipica, 

 

Ovako, 

 

Imam Lenovo g50 lap.

Promjenio sam HDD za SSD, sa HDD je na win10(kasnije i sa win7) sve normalno radilo. 

SSD je prije bio u mom kompu i služio je iskljucivo za windowse. 

Nakon što sam piknuo SSD u laptop, prilikom dizanja windowsa 10, miš tj. touchpad i tipkovnica ne žele raditi. 
U biosu tipkovnica normalno radi. 

Probao sam naravno ukopcat tipkovnicu i miša ali ništa se ne dešava. 
Probao sam i izvadit SSD i bootat na njega bez ikakvog diska "Active boot disk". 

Dešava se isto, ne rade inputi, ali ga najnormalnije diže. 

Probao sam reset biosa, i zamjenu RAM-a. 

Niišta ne pomaže. 
Sada ću još probati staviti win7 al ne vjerujem da će pomoći. 

Ako netko ima neku ideju, neka kaže. 

Hvala :D 

 

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

...pa i nije neki humor da bi se nasmijao....ili si falio temu za taj post?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Dino(saur)98 kaže...

Pozdrav ekipica, 

 

Ovako, 

 

Imam Lenovo g50 lap.

Promjenio sam HDD za SSD, sa HDD je na win10(kasnije i sa win7) sve normalno radilo. 

SSD je prije bio u mom kompu i služio je iskljucivo za windowse. 

Nakon što sam piknuo SSD u laptop, prilikom dizanja windowsa 10, miš tj. touchpad i tipkovnica ne žele raditi. 
U biosu tipkovnica normalno radi. 

Probao sam naravno ukopcat tipkovnicu i miša ali ništa se ne dešava. 
Probao sam i izvadit SSD i bootat na njega bez ikakvog diska "Active boot disk". 

Dešava se isto, ne rade inputi, ali ga najnormalnije diže. 

Probao sam reset biosa, i zamjenu RAM-a. 

Niišta ne pomaže. 
Sada ću još probati staviti win7 al ne vjerujem da će pomoći. 

Ako netko ima neku ideju, neka kaže. 

Hvala :D 

 

 Da, kriva tema, ali kad se i budeš prebacio u pravu temu tamo daj još i info da li si napravio novi install nakon što si ubacio ssd u lap, ili si samo prebacio ssd sa win 10 koji je inicijalno radio na nekom drugom kompu i sad taj isti win 10 vrtiš na tom laptopu?

7 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Pozdrav. 

Imam problem sa laptopom, najvjerojatnije da Hard discom. Uvijek kada palim otvori mi se automatic repaire i nakon toga mi dugo treba da dodje do onih advanced opcija ili da nastavim aa radom s tim da uopće ne reagira ni na startup niti safe mod. 

Imate li kakav savjet?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Skini HDTune i vidi health diska, ako pise da je sve uredu skeniraj za bad sectore.

7 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Preko usb-?

ne mogu uopće ući u Windows..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Kriva tema... 

11 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Kupio sam novi računar, u dijelovima kako bi isti sam sklopio. To sam i uradio, međutim računar neće da boota, tj nakon što uključim napojnu, ledice na ploči jedino počnu da svijetle. Sve ostalo, od coolera na case-u do onog na procesoru miruju. Nisam ništa pokušavao nakon ovog neuspjelog pokušaja jer zadnja 24h vraćam film u glavi šta sam mogao previdjeti. Nisam dokučio uzrok problema jer kako god okrenem sve bi trebalo raditi.

ako je nekome bitno, konfiguracija je sljedeća:

ASRock Z370 extreme4

i5 8600k

corsair vengeance 16GB

Palit gtx 1080

samsung 970 m.2 250 GB

2TB WD Blue

EVGA 750W

NZXT s340 elite

 

pozdrav

Moj PC  
0 5 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
hallucinogen kaže...

Kupio sam novi računar, u dijelovima kako bi isti sam sklopio. To sam i uradio, međutim računar neće da boota, tj nakon što uključim napojnu, ledice na ploči jedino počnu da svijetle. Sve ostalo, od coolera na case-u do onog na procesoru miruju. Nisam ništa pokušavao nakon ovog neuspjelog pokušaja jer zadnja 24h vraćam film u glavi šta sam mogao previdjeti. Nisam dokučio uzrok problema jer kako god okrenem sve bi trebalo raditi.

ako je nekome bitno, konfiguracija je sljedeća:

ASRock Z370 extreme4

i5 8600k

corsair vengeance 16GB

Palit gtx 1080

samsung 970 m.2 250 GB

2TB WD Blue

EVGA 750W

NZXT s340 elite

 

pozdrav

 Odvrti umisto filma najprije naslov ove teme pa probaj dokučit o čemu bi ova tema mogla bit.

 

Kad to odvrtiš možda skužiš da si fulao temu.

 

Sad kad si već tu da te upitam jesi li spojio napajanje procesora oliti onaj 4 ili 8 pinski šta se takaje u matičnu ???

SHOW MUST GO ON
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 10:34 (nicky.sl).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice