Ne mogu upaliti novo spojeni PC

poruka: 32
|
čitano: 4.906
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Danas sam slozio novi pc sa rampage 5,5930k,AX860,evga 980ti...etc

Kada sam spojio napajanje sa strujom i prekidac stavio na on,upalila se lampica na mbo start,reset jos jedna zuta lampica na dnu maticne i upalio ze znak na ploci asus rampage i kada sam pretisnuo gumb za start nista se nije palilo.Cuo se samo kao jedan tihi klik u predjelu napajanja  i onda kada komp trebao upaliti nista.I tamo negdje di je start i reset bumb je onaj mali displej gdje se pojavljuju brojevi i slova.Kada se buta nesto tamo treba pisati a nista ne pise. Svi kablovi su spojeni

I sada sam izbediran jer je sve novo.

U cemu je problem dali je maticna stigla neispravna ili napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

slikaj najprije sve da vidimo jel sve dobro spojeno

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Aislini kaže...

Danas sam slozio novi pc sa rampage 5,5930k,AX860,evga 980ti...etc

Kada sam spojio napajanje sa strujom i prekidac stavio na on,upalila se lampica na mbo start,reset jos jedna zuta lampica na dnu maticne i upalio ze znak na ploci asus rampage i kada sam pretisnuo gumb za start nista se nije palilo.Cuo se samo kao jedan tihi klik u predjelu napajanja  i onda kada komp trebao upaliti nista.I tamo negdje di je start i reset bumb je onaj mali displej gdje se pojavljuju brojevi i slova.Kada se buta nesto tamo treba pisati a nista ne pise. Svi kablovi su spojeni

I sada sam izbediran jer je sve novo.

U cemu je problem dali je maticna stigla neispravna ili napajanje.

 Prvi put kad sam slagao svoj PC prije prvog paljenja nisam spojio napajanje od CPU-a.

Welcome my son...
16 godina
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Frend je ljetos imao slican problem, ne znam da li bas iste komponente ali znam da je utukao ajme para i isto tako kada ga je prvi puta ukljucio nista se nije dogodilo. Na kraju se ispostavilo kada je reklamirao da se morala flashati najnovija verzija biosa na maticnu, i onda je sve proradilo.

8 godina
neaktivan
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Evo slikao sam sve.

I opet sam probao upaliti i isto se cuje samo klik  kod napajanja i ne pali se.A ona mala zuta lampisa u dnu maticne je od biosa.

Isao sam spajati po uputstvu sta sam dobio sa maticnom.

 

A ona dva kabela sta idu od vrha ploce ispod tuba od hladjenja nisam mogao provuci od ispod je je iznimno tjeso stao rad gore.

Nista ne nateze i nije napeto di su ti spojevi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 21:41 (Aislini).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Aislini kaže...

Evo slikao sam sve.

I opet sam probao upaliti i isto se cuje samo klik  kod napajanja i ne pali se.A ona mala zuta lampisa u dnu maticne je od biosa.

Isao sam spajati po uputstvu sta sam dobio sa maticnom.

 

A ona dva kabela sta idu od vrha ploce ispod tuba od hladjenja nisam mogao provuci od ispod je je iznimno tjeso stao rad gore.

Nista ne nateze i nije napeto di su ti spojevi.

 mislim daj probaj upiknut u sve 3 na slici koje označavaju atx, koliko vidim nisi pikno onaj sa 4 ako vidim dobro na prvoj slici, ili jesi na 4 slici, jbg slabo vidim

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 21:50 (Taraba).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Taraba kaže...
Aislini kaže...

Evo slikao sam sve.

I opet sam probao upaliti i isto se cuje samo klik  kod napajanja i ne pali se.A ona mala zuta lampisa u dnu maticne je od biosa.

Isao sam spajati po uputstvu sta sam dobio sa maticnom.

 

A ona dva kabela sta idu od vrha ploce ispod tuba od hladjenja nisam mogao provuci od ispod je je iznimno tjeso stao rad gore.

Nista ne nateze i nije napeto di su ti spojevi.

 mislim daj probaj upiknut u sve 3 na slici koje označavaju atx, koliko vidim nisi pikno onaj sa 4 ako vidim dobro na prvoj slici, ili jesi na 4 slici, jbg slabo vidim

 Taj kabel sta visi nema di ukopcati.Do njega ljevo je 8 pinski i onda ide taj na kojem ppise cpu i ima 4 pina i taj je ukopcan a za toga sta visi nema utora di da ga ukopcam

8 godina
neaktivan
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Ili sam ja mozda jebena nesreca od covjeka pa su mi poslali maticnu koje je pokvarena ili napajanje.

Ja nemam pojma sta se desava to je sve novo i trebalo bi raditi.

Mozda da ga odnesem sutra u links pa da oni tamo testiraju i vide sta ne valja.Ne znam lud sam i place mi se od muke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 21:56 (Aislini).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

ok, to sam i pitao za taj 4 pinski ali sam poslije vidio na sl.4 da si ga ukopčao, da li si ispravno ukopčao one kablove na dnu koji su za panel odnosno za paljenje kompa, to prekontroliraj još jednom naročito power on kabel

+ mora na + obavezno + mora na + obavezno
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 22:17 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Taraba kaže...

ok, to sam i pitao za taj 4 pinski ali sam poslije vidio na sl.4 da si ga ukopčao, da li si ispravno ukopčao one kablove na dnu koji su za panel odnosno za paljenje kompa, to prekontroliraj još jednom naročito power on kabel

 Jesam to je sve spojeno a komp sam probao palitia start button na maticnoj ploci i probao sam ga paliti na power button na kucistu i iso se dogodi tihi klik se cuje od napajanja i nista se ne pokrene.Na onom displeju na maticnoj ne svjetle nikakvi brijevi koji bi ukazivali na neke errore isl.

12 godina
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Dali imas multimetar doma? Ako imas izvadi napajanje ( ili ga istekaj iz svega) spoji zeleni i crnu zicu na konektoru koji ide u matičnu. Multimetar spoji na +12v, tj. Crnu i žutu žicu. Ustekaj u struju napajanje i upali na onu tipku. Ako multimetar pokaže 12v onda je napajanje 99% ispravno. 

 

Ako nemas multimetar mozes i vemtilator spojiti.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
online
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Aislini kaže...
Taraba kaže...

ok, to sam i pitao za taj 4 pinski ali sam poslije vidio na sl.4 da si ga ukopčao, da li si ispravno ukopčao one kablove na dnu koji su za panel odnosno za paljenje kompa, to prekontroliraj još jednom naročito power on kabel

 Jesam to je sve spojeno a komp sam probao palitia start button na maticnoj ploci i probao sam ga paliti na power button na kucistu i iso se dogodi tihi klik se cuje od napajanja i nista se ne pokrene.Na onom displeju na maticnoj ne svjetle nikakvi brijevi koji bi ukazivali na neke errore isl.

 ok da je spojeno jer to nisam vidio na tvojim slikama, jako je bitno da power bude ispravno uštekan u frontpanel inače neće paliti, ako si to pregledao i sve ok, onda neznam kaj je možda napajanje neštima, gle, sad sam nešto pročitao, ajde isključi taj 4 pinski gore kaj je kraj 8 pinksog i probaj onda 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Tony1999 kaže...

Dali imas multimetar doma? Ako imas izvadi napajanje ( ili ga istekaj iz svega) spoji zeleni i crnu zicu na konektoru koji ide u matičnu. Multimetar spoji na +12v, tj. Crnu i žutu žicu. Ustekaj u struju napajanje i upali na onu tipku. Ako multimetar pokaže 12v onda je napajanje 99% ispravno. 

 

Ako nemas multimetar mozes i vemtilator spojiti.

 Znaci onda je maticna takoja ne radi,bas moja sreca.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Taraba kaže...
Aislini kaže...
Taraba kaže...

ok, to sam i pitao za taj 4 pinski ali sam poslije vidio na sl.4 da si ga ukopčao, da li si ispravno ukopčao one kablove na dnu koji su za panel odnosno za paljenje kompa, to prekontroliraj još jednom naročito power on kabel

 Jesam to je sve spojeno a komp sam probao palitia start button na maticnoj ploci i probao sam ga paliti na power button na kucistu i iso se dogodi tihi klik se cuje od napajanja i nista se ne pokrene.Na onom displeju na maticnoj ne svjetle nikakvi brijevi koji bi ukazivali na neke errore isl.

 ok da je spojeno jer to nisam vidio na tvojim slikama, jako je bitno da power bude ispravno uštekan u frontpanel inače neće paliti, ako si to pregledao i sve ok, onda neznam kaj je možda napajanje neštima, gle, sad sam nešto pročitao, ajde isključi taj 4 pinski gore kaj je kraj 8 pinksog i probaj onda 

 To sam i ja nes procitao na asuso=vom forumu nesto da napajanje nema nekakav 4 pinski kabel ili sta vec.Ali bila je rijec o AX1200i pa neznam dali se to isto odnosi i na AX860

8 godina
online
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

si probao ovo kaj ti je Tony savjetovao? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Meni je jednom bila slicna situacija, komp se gasio 1-2 sec nakon sto ga upalim. Problem je bio taj sto nisam stavio odstojnike izmedju maticne ploce i kucista pa provjeri i to za svaki slucaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 22:48 (Svinja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Taraba kaže...

si probao ovo kaj ti je Tony savjetovao? 

 Nisam jer nemam multimetar i neznam kako bi to napravio. Sta treba skinuti napajanje sa kucista odspojiti sve konektore otvoriti ga i koje su to zice.

9 godina
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

jel se gasi ili samo stoji/matična i napajanje nakon klika?

 

The Time is always righT
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Ja mislim da je napajanje u kvaru.

Remember when you were young, you shone like the sun. Shine on you crazy diamond.
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Svinja kaže...

Meni je jednom bila slicna situacija, komp se gasio 1-2 sec nakon sto ga upalim. Problem je bio taj sto nisam stavio odstojnike izmedju maticne ploce i kucista pa provjeri i to za svaki slucaj.

 Jesam stavio sam ih. Al zanimljivo je da mi nisu poslali sve vide da stavim plocu na kuciste dobio sam samo 6 vida a ima 9 rupa.I nisam dobio vide koje se stave na OC panel ako ga hoces drzati u kucista u bay-u

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
ZGamer kaže...

jel se gasi ili samo stoji/matična i napajanje nakon klika?

 

 Ne nista se ne dogadja.Kada upalim na napajanju onaj prekidac iza onda se upale lampice start gumba i reset gumba na maticnoj svijetli onaj znak republic of gamers i na dnu je jedna ledica od biosa koja svijetli zuto.Kada stisnem start gumb na maticnoj/na kucistu se cuje tihi klik iz napajanja i to je sve.Nista se ne pali na displeju na maticnoj nema nicega.

13 godina
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Napajanje je ispravno sigurno. Reset biosa i probat updateat bios preko usb-a. Meni se prije to znalo dešavat na 3770k pa mi je upalio kad sam izvadio procesor i vratio ga nazad. Jednom mi je pasta bila ispod na spojevima pa isto nije htjelo paliti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Aislini kaže...

Kada stisnem start gumb na maticnoj/na kucistu se cuje tihi klik iz napajanja i to je sve.Nista se ne pali na displeju na maticnoj nema nicega.

Testiraj napajanje na način kako je rekao kolega Tony, način ako nemaš mutimetar.

Nema se tu puno što razmišljati, danas nije ništa čudno da i novo iz kutije bude neispravno, treba testirati dio po dio, druge nema.

ps. ako znaš nekoga iskusnijega ili znaš za nekoga forumaša koji zna posao i blizu je tebe, zovi neka ti to provjeri sve.

ps. 2 mi iskusniji već znamo da se PC nikad ne slaže u kućište, nego se prije sastavi van kućišta samo s osnovnim stvarima, pa se isproba prije konačne ugradnje.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2015 18:39 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Valentin17 kaže...
Aislini kaže...

Kada stisnem start gumb na maticnoj/na kucistu se cuje tihi klik iz napajanja i to je sve.Nista se ne pali na displeju na maticnoj nema nicega.

Testiraj napajanje na način kako je rekao kolega Tony, način ako nemaš mutimetar.

Nema se tu puno što razmišljati, danas nije ništa čudno da i novo iz kutije bude neispravno, treba testirati dio po dio, druge nema.

ps. ako znaš nekoga iskusnijega ili znaš za nekoga forumaša koji zna posao i blizu je tebe, zovi neka ti to provjeri sve.

ps. 2 mi iskusniji već znamo da se PC nikad ne slaže u kućište, nego se prije sastavi van kućišta samo s osnovnim stvarima, pa se isproba prije konačne ugradnje.

 Ja neznam toliko o ovim stvarima da bi sam testirao napajanje.I znam da je bolje prije slaganja u kuciste testirati komponente ali ja nemam test bed a bilo mi je bed to testirati na kutiji.A i mislio sam da ove skupe i kvalitetne komponente necu trebati testirati da ce one raditi cim ih se spoji.(jokes on me )

Dao sam cijeli komp prijatelju u links koji radi kao serviser tamo pa ce vidjeti sta je problem.Ja se nadam da je nes jednostavno i on ce moci to rijesiti.

Hvala vam svima na savjetima. Javiti cu vam sta se dogadja cim mi se on javi.

9 godina
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Aislini kaže...
Valentin17 kaže...
Aislini kaže...

Kada stisnem start gumb na maticnoj/na kucistu se cuje tihi klik iz napajanja i to je sve.Nista se ne pali na displeju na maticnoj nema nicega.

Testiraj napajanje na način kako je rekao kolega Tony, način ako nemaš mutimetar.

Nema se tu puno što razmišljati, danas nije ništa čudno da i novo iz kutije bude neispravno, treba testirati dio po dio, druge nema.

ps. ako znaš nekoga iskusnijega ili znaš za nekoga forumaša koji zna posao i blizu je tebe, zovi neka ti to provjeri sve.

ps. 2 mi iskusniji već znamo da se PC nikad ne slaže u kućište, nego se prije sastavi van kućišta samo s osnovnim stvarima, pa se isproba prije konačne ugradnje.

 Ja neznam toliko o ovim stvarima da bi sam testirao napajanje.I znam da je bolje prije slaganja u kuciste testirati komponente ali ja nemam test bed a bilo mi je bed to testirati na kutiji.A i mislio sam da ove skupe i kvalitetne komponente necu trebati testirati da ce one raditi cim ih se spoji.(jokes on me )

Dao sam cijeli komp prijatelju u links koji radi kao serviser tamo pa ce vidjeti sta je problem.Ja se nadam da je nes jednostavno i on ce moci to rijesiti.

Hvala vam svima na savjetima. Javiti cu vam sta se dogadja cim mi se on javi.

 po meni je napajanje 12v rail jer bas da se nista ne događa je čudno bar bi se ventovi trebali krenut vrtit a ove lampice i power on na psu je 5v ako se ne varam sve u svemu bumo vidli kak se veli

The Time is always righT
8 godina
neaktivan
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Evo ljudi imam update Doslo je do male zabune sa spajanjem kablova i mbo nije dobivao struju da radi.

Sada kada je sve preslozeno radi kako treba.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Aislini kaže...

Doslo je do male zabune sa spajanjem kablova i mbo nije dobivao struju da radi.

Daj preciznije malo objasni to.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC

Frend iz servisa mi je rekao da sve komponente rade kako treba i vidio je zasto se nece upaliti.Rekao mi je da sam probam skuziti zasto.

24 pin kabel nije bio skroz do kraja uguran u slot. To sam skuzio kada sam sve rastavio i krenuo ispocetka. Bilo mi je ostalo 0.5 - 1 mm razmaka i to me sjebalo.Nisam isao za tim da se cuje onaj klik kada sjedne u utor. Pocetnicke greske.Sada znam za drugi put.

Jucer sam od 18h -05 ujutro to sve spajao stavio win i konfigurirao maticnu.

Jos me jedino muci jedna stvar.Ja sam uzeo 4x4 32gb ram kit na 2666mhz i stavio ih na maticnu sve u crvene utore 2 sa jedne i 2 sa druge  a1 b1 i d1 c1.Ali mi je taj frend sta radi u servisu rekao da je to krivo i da ih sve stavim na jednu stranu.

U biosu je ram namjestan na 2133 i nije u xmp profilu.Kada ukljucim xmp profil i dignem mhz na 2666 nece da radi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu upaliti novo spojeni PC
Aislini kaže...

U biosu je ram namjestan na 2133 i nije u xmp profilu.Kada ukljucim xmp profil i dignem mhz na 2666 nece da radi.

 Probaj ih premjestiti u crne utore i vidi da li radi. Čitao sam kako ponekad 2400 + Mhz Memorije neće raditi u crvenim utorima.

Unlock the Power Within
14 godina
protjeran
offline
Ne mogu upaliti novo spojeni PC

4x4 nije 32 nego 16, tako da ili imas 16gb rama ili imas 4x8 kit. 

Drugo, stavi kako ti pise u manualu od maticne a ne kako neki frend kaze...

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice