Ne prepoznaje USB ?

poruka: 20
|
čitano: 37.068
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Neprepoznaje USB ?

Ovako imam jedan usb, nešta sam radio na njemu pa sam valjda obrisao jedan dio na njemu. Ubiti, prije je lijepo i fino radio. I sada kada ga spojim na računalo, čuje se zvuk na računalu da je nešta "prištekano" i gori crvena lampica na USB-u. Ali nigdje nema usba na računalu??? Šta bi moglo biti? :S
Na računalu su instalirani svi driveri novi, probao sam i na ostalim računalima, ni tamo ga ne prepoznaje. Help pliz !

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neprepoznaje USB ?

O kojem se USB-u radi? da ti se mozda nisu konektori na njemu rasklimali pa nema kontakta dok ga ukopcas,probaj stavit u drugi utor ili u drugi komp.

And Justice For All.... FUCK YEAH!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neprepoznaje USB ?

pročitaj ponovno moj prvi post, na sva sam ti pitanja odgovorio u prvom postu, ali eto:
Ne znam koji je usb, nepiše :P ima kontakta, jer se čuje na računalu da je uključeno nešta, a i usb svijetli crvenom lapmicom. Stavio sam u druga 4 kompa + 1  laptop i opet isto.


Btw. otiđem sada na start > Devices and printers

i piše mi Flash disk, kada isključim usb, nestane taj flash disk.. znači prepoznaje ga sigurno, ali zašto ga nema u my computeru?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neprepoznaje USB ?

*rifreš*

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neprepoznaje USB ?

*rifreš* ponovno, ljudi pomagajte. Treba mi taj usb :S

15 godina
offline
Ne prepoznaje USB ?

Probaj bootati neku live distribuciju linuxa pa s njom izvući podatke i formatirati usb

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?
mind_challenge kaže...

Probaj bootati neku live distribuciju linuxa pa s njom izvući podatke i formatirati usb

Može malo detaljnije, hvala

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?

*rifreš*

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?
N-s24x kaže...

*rifreš*

Dali uštekaš USB stick? Ako da, usb bi morao stalno radit, jedino samo ako usb stick otkazao poslušnost tj u banani.

Dabi bi uvjerio dali je ispravna usb stick potrebno isprobat na drugom kompu i kako se ponaša? Ako ni ta ne radi stick znači da je svoje otišlo.

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?
Nello kaže...
N-s24x kaže...

*rifreš*

Dali uštekaš USB stick? Ako da, usb bi morao stalno radit, jedino samo ako usb stick otkazao poslušnost tj u banani.

Dabi bi uvjerio dali je ispravna usb stick potrebno isprobat na drugom kompu i kako se ponaša? Ako ni ta ne radi stick znači da je svoje otišlo.

Ne, ne uštekam usb. Ja ga stavim lijepo na krevet i onda gledam na kompu jel radi.
Kakva pitanja se postavljaju o moj Bože, pa naravno da ga uštekam >.<

I rekao sam da sam probao već na nekoliko računala i laptopa, i na nitijednom ne radi. Ali stvar je u tome što ga ja vidim u Devices and printers da je on ukopčan, ali ne i u My computeru.....



Ajmo sada svi pročitati ponovno moj prvi post prije nego što nešta napišete, jer samo postavljate pitanja na koji je već dan odgovor !

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?

My computer - desni klik - Manage - disk managment.

 

Jel tu u popisu i jel mu možeš dodijeliti oznaku (desni klik - assign drive letter)?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?
N-s24x kaže...

Ne, ne uštekam usb. Ja ga stavim lijepo na krevet i onda gledam na kompu jel radi.
Kakva pitanja se postavljaju o moj Bože, pa naravno da ga uštekam >.<

I rekao sam da sam probao već na nekoliko računala i laptopa, i na nitijednom ne radi. Ali stvar je u tome što ga ja vidim u Devices and printers da je on ukopčan, ali ne i u My computeru.....



Ajmo sada svi pročitati ponovno moj prvi post prije nego što nešta napišete, jer samo postavljate pitanja na koji je već dan odgovor !

Ako si već probao na drugom računalu i nerade dakle usb stick ti je u banani tj neispravna. Nisu skupe da kupiš druge. Ili ako imaš prijatelja da posudiš Usb stick i probaš ako rade onda ok, znači treba ti novi.

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
16 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?
N-s24x kaže...

o.

Ne, ne uštekam usb. Ja ga stavim lijepo na krevet i onda gledam na kompu jel radi.
Kakva pitanja se postavljaju o moj Bože, pa naravno da ga uštekam >.<

I rekao sam da sam probao već na nekoliko računala i laptopa, i na nitijednom ne radi. Ali stvar je u tome što ga ja vidim u Devices and printers da je on ukopčan, ali ne i u My computeru.....



Ajmo sada svi pročitati ponovno moj prvi post prije nego što nešta napišete, jer samo postavljate pitanja na koji je već dan odgovor !

dečko, ne budi bezobrazan i nemoj ovdje glumiti bahatost.

 

ljudi ti pokušavaju pomoći a ti flejmaš.

f = 2^{12k/12} \times 440 \,\mbox {Hz} = 2^k \times 440 \,\mbox {Hz}
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2011 17:10 (Bugofil).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?
Sum_of_all_fears kaže...

My computer - desni klik - Manage - disk managment.

 

Jel tu u popisu i jel mu možeš dodijeliti oznaku (desni klik - assign drive letter)?

Vidim ga u disk managmentu, tamo dole. Ali opcije koje mu mogu napraviti su : Change drive letter and Paths.... i Properties...

Nello kaže...
N-s24x kaže...

Ne, ne uštekam usb. Ja ga stavim lijepo na krevet i onda gledam na kompu jel radi.
Kakva pitanja se postavljaju o moj Bože, pa naravno da ga uštekam >.<

I rekao sam da sam probao već na nekoliko računala i laptopa, i na nitijednom ne radi. Ali stvar je u tome što ga ja vidim u Devices and printers da je on ukopčan, ali ne i u My computeru.....



Ajmo sada svi pročitati ponovno moj prvi post prije nego što nešta napišete, jer samo postavljate pitanja na koji je već dan odgovor !

Ako si već probao na drugom računalu i nerade dakle usb stick ti je u banani tj neispravna. Nisu skupe da kupiš druge. Ili ako imaš prijatelja da posudiš Usb stick i probaš ako rade onda ok, znači treba ti novi.

Ah, ako je tako. *ebiga, ništa. hvala ljudi na pomoći !

Bugofil kaže...
N-s24x kaže...

o.

Ne, ne uštekam usb. Ja ga stavim lijepo na krevet i onda gledam na kompu jel radi.
Kakva pitanja se postavljaju o moj Bože, pa naravno da ga uštekam >.<

I rekao sam da sam probao već na nekoliko računala i laptopa, i na nitijednom ne radi. Ali stvar je u tome što ga ja vidim u Devices and printers da je on ukopčan, ali ne i u My computeru.....



Ajmo sada svi pročitati ponovno moj prvi post prije nego što nešta napišete, jer samo postavljate pitanja na koji je već dan odgovor !

dečko, ne budi bezobrazan i nemoj ovdje glumiti bahatost.

 

ljudi ti pokušavaju pomoći a ti flejmaš.

nisam htio tu nekoga uvrijediti, ali dignuti su mi živci kada su 2 odgovora na temu postavljena, a u mom početnom komentaru sam već naveo te odgovore. eto ispričavam se ako sam nekoga uvrijedio!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?
N-s24x kaže...

Vidim ga u disk managmentu, tamo dole. Ali opcije koje mu mogu napraviti su : Change drive letter and Paths.... i Properties...

E to je to. Change drive letters and path i tu mu dodaj (assign) drive letter. Sad bi se trebao pojaviti u my computeru (ako je ispravan). Ako ga ne želi otvoriti, pokušaj sa nekim recovery programom vratiti podatke. Ako ni to ne radi, priredi mu vikinški pogreb.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?
Sum_of_all_fears kaže...
N-s24x kaže...

Vidim ga u disk managmentu, tamo dole. Ali opcije koje mu mogu napraviti su : Change drive letter and Paths.... i Properties...

E to je to. Change drive letters and path i tu mu dodaj (assign) drive letter. Sad bi se trebao pojaviti u my computeru (ako je ispravan). Ako ga ne želi otvoriti, pokušaj sa nekim recovery programom vratiti podatke. Ako ni to ne radi, priredi mu vikinški pogreb.

Ništa, spremam vikinški pogreb. Ne pokaže ga uopče u computeru..

16 godina
offline
Re: Ne prepoznaje USB ?

Ako ga "vidiš" kao flash drive u devices and printers, probaj desnim klikom vidjeti što se može.. troubleshoot ili properties.. pa javi da li ima što..

 

Ako ga se "vidi" u disk managementu, možda ga treba particionirati/formatirati.. kod mene je to redovno pri instalaciji windowsa, obzirom da primarnu na HDD-u odredim prilikom instalacije, a ostale particije unutar windows/disk management.. ista stvar, taj dio HDD.a je prisutan, ali nije vidljiv u My Computer ako nije particioniran/formatiran..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2011 20:31 (ferovca1).
11 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje USB ?

Ako mi moze netko pomoci,imam dva problema

 

 

1. imam album ,mp 3 format medjutim 14 pjesma je kao jedan mp3

 

ima li neki program koji automatski razdvaja pjesme ili neki program jednostavniji pa da sam razdvajam pjesme

 

 

drugi roblem mi je USB

 

ne mogu ga ocitati ili se smanjuje broj giga 

 

i da li postoji pravilo kako se formatira usb

 

od 4 GB,8GB,!6,GB i 32 ili 64 GB

 

unaprijed zahvaljujem ljudima dobre volje

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne prepoznaje USB ?

Općenito, često se Windowsi "pogube" među USB uređajima, tj. idealno je da USB uređaje uvijek spajate u isti USB port (ne sve u jedan, nego jedan za USB stickove, drugi za sluške itd....)...

 

no kada se "pogube", probajte:

 

https://www.uwe-sieber.de/files/devicecleanup.zip

 

odzipajte, pokrenite kao Administrator (desni klik, Run as Administrator), označite sve i pobrišite (ponekad pukne na nekim uređajima poput printera, ali onda samo njih odznačite a ostale obrišite), restartajte PC i onda ukopčajte USB uređaj koji vas muči...

 

 

efektivno, isto kao i "show non present devices" za Device Manager:

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/315539/device-manager-does-not-display-devices-that-are-not-connected

 

samo tada u Device Manageru vidite nespojene uređaje s blijedim, sivkastim ikonama, i morate jedan po jedna označit i izbrisati, tako da je Device Cleanup puno brži...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ne prepoznaje USB ?

Ekipa, imam na kućištu 2x 3.0 usb port... i ne želi mi prepoznat nijedan usb stick na nijednom od ta dva porta. Ali, mobitel mi prepozna isti tren kad spojim kablom na neki od ta dva porta, kao i headset (G403). Usb stickovi rade normalno kada ih uštekam iza u matičnu (bili 2.0 ili 3.0 portovi). Prije je sve radilo normalno i nisam ništa mijenjao. Ima kakvih pretpostavki šta bi moglo biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice