Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?

poruka: 10
|
čitano: 2.890
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?

E pozz.

 

Znaci, nakon masu cekanja, jedan prijatelj mi je uspio nabaviti komp, navodno odlican, i koji navodno moze vrtiti skoro sve igre (naravno igre kao BF4 i CoD Ghosts se ne ubrajaju medu njih)...

 

I tako sam si preko USB-a prebacio neke igre (zato jer ne kompu cak nema interneta i kabel se ne moze ukljuciti, pa moram kupiti Wi-Fi antenu) prebacio neke igre (npr Mount&Blade Warband, Far Cry, Serious Sam The second Encounter, i jos neke bas slabe igre jer nisam htio odmah naprezati kompjuter), i na moje veliko iznenadenje.... Nista ne vrti. Igre is sredine 2000-tih godina stekaju kao da istovremeno igram BF4, skidam filmove i surfam po internetu.  Sudeci po konfiguraciji, kompjuter je sasvim sposoban i da vrti BF3 ili Arma 2 na high postavkama, a kamoli ovakve stare igre... Provjerio sam temperature kompjutera, i tamo gdje bi trebalo biti 40-50C je 19-22C, a tamo gdje treba biti 20C je 38C.

 

Nemam pojma kako da to sredim, i nemam blage veze kako da to popravim. Na servis ga ne mogu odnijeti jer su djelovi od prijatelja, i sigurno bi uzeo kompjuter i okrivio mene (iako nemam apsolutno nikakve veze s time), niti ga mogu pozvati da pogleda jer bi opet mene okrivio.

 

Mozete li mi pomoci?

 

P.S

Ako ovo nije pravo mjesto za ovakav problem, molio bih moderatora da mi ne zakljucava temu dok ne rijesim problem jer mi je ovo stvarno vazno? Hvala :)

 

Inace, sretna vam nova godina

Exorcizo te, omnis spiritus immunde, in nomine Dei Patris omnipotentis, et in noimine Jesu Christi Filii ejus, Domini et Judicis nostri, et in virtute Spiritus Sancti, ut descedas ab hoc plasmate Dei,
 
0 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?
CasualViking kaže...

E pozz.

 

Znaci, nakon masu cekanja, jedan prijatelj mi je uspio nabaviti komp, navodno odlican, i koji navodno moze vrtiti skoro sve igre (naravno igre kao BF4 i CoD Ghosts se ne ubrajaju medu njih)...

 

I tako sam si preko USB-a prebacio neke igre (zato jer ne kompu cak nema interneta i kabel se ne moze ukljuciti, pa moram kupiti Wi-Fi antenu) prebacio neke igre (npr Mount&Blade Warband, Far Cry, Serious Sam The second Encounter, i jos neke bas slabe igre jer nisam htio odmah naprezati kompjuter), i na moje veliko iznenadenje.... Nista ne vrti. Igre is sredine 2000-tih godina stekaju kao da istovremeno igram BF4, skidam filmove i surfam po internetu.  Sudeci po konfiguraciji, kompjuter je sasvim sposoban i da vrti BF3 ili Arma 2 na high postavkama, a kamoli ovakve stare igre... Provjerio sam temperature kompjutera, i tamo gdje bi trebalo biti 40-50C je 19-22C, a tamo gdje treba biti 20C je 38C.

 

Nemam pojma kako da to sredim, i nemam blage veze kako da to popravim. Na servis ga ne mogu odnijeti jer su djelovi od prijatelja, i sigurno bi uzeo kompjuter i okrivio mene (iako nemam apsolutno nikakve veze s time), niti ga mogu pozvati da pogleda jer bi opet mene okrivio.

 

Mozete li mi pomoci?

 

P.S

Ako ovo nije pravo mjesto za ovakav problem, molio bih moderatora da mi ne zakljucava temu dok ne rijesim problem jer mi je ovo stvarno vazno? Hvala :)

 

Inace, sretna vam nova godina

Napiši komponente računala ovdje. Je li računalo čišćeno od prašine? Jesu li updatirani driveri? Je li čist sistem od virusa? Je li sve u redu s windowsima?

14 godina
moderator
offline
Re: Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?

Za početak navedi točne komponente.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
10 godina
neaktivan
offline
Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?

I nisi naveo komponente :)

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?

a konfiguracija je ?  koji procesor matična ram.....

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?
softwaremaniac kaže...
CasualViking kaže...

E pozz.

 

Znaci, nakon masu cekanja, jedan prijatelj mi je uspio nabaviti komp, navodno odlican, i koji navodno moze vrtiti skoro sve igre (naravno igre kao BF4 i CoD Ghosts se ne ubrajaju medu njih)...

 

I tako sam si preko USB-a prebacio neke igre (zato jer ne kompu cak nema interneta i kabel se ne moze ukljuciti, pa moram kupiti Wi-Fi antenu) prebacio neke igre (npr Mount&Blade Warband, Far Cry, Serious Sam The second Encounter, i jos neke bas slabe igre jer nisam htio odmah naprezati kompjuter), i na moje veliko iznenadenje.... Nista ne vrti. Igre is sredine 2000-tih godina stekaju kao da istovremeno igram BF4, skidam filmove i surfam po internetu.  Sudeci po konfiguraciji, kompjuter je sasvim sposoban i da vrti BF3 ili Arma 2 na high postavkama, a kamoli ovakve stare igre... Provjerio sam temperature kompjutera, i tamo gdje bi trebalo biti 40-50C je 19-22C, a tamo gdje treba biti 20C je 38C.

 

Nemam pojma kako da to sredim, i nemam blage veze kako da to popravim. Na servis ga ne mogu odnijeti jer su djelovi od prijatelja, i sigurno bi uzeo kompjuter i okrivio mene (iako nemam apsolutno nikakve veze s time), niti ga mogu pozvati da pogleda jer bi opet mene okrivio.

 

Mozete li mi pomoci?

 

P.S

Ako ovo nije pravo mjesto za ovakav problem, molio bih moderatora da mi ne zakljucava temu dok ne rijesim problem jer mi je ovo stvarno vazno? Hvala :)

 

Inace, sretna vam nova godina

Napiši komponente računala ovdje. Je li računalo čišćeno od prašine? Jesu li updatirani driveri? Je li čist sistem od virusa? Je li sve u redu s windowsima?

Sa windowsima je sve ok, kompjuter je jos jucer dosao, znaci prasine nema, driveri su ok.

 

Koponente su:

3 GB DDR2 RAM,

AMD Athlon II X3 440 Processor 3 GHz,

64 bit Windows 8.1

NVIDIA GeForce GTX 260 graficka sa 2GB memorije.

 

 

Exorcizo te, omnis spiritus immunde, in nomine Dei Patris omnipotentis, et in noimine Jesu Christi Filii ejus, Domini et Judicis nostri, et in virtute Spiritus Sancti, ut descedas ab hoc plasmate Dei,
10 godina
neaktivan
offline
Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?

Možda je do HDD-a. Provjeri HD Tuneom ili nekim drugim programom jel imaš bad sektore.

Imao sam problem sa prijašnjim HDD-om koji nije riknuo do kraja, al je bio blizu, zbog njega je trzalo i kad sam samo surfao.

 

Probaj RAM kekse izbadit i stavit nazad, vjerojatno nije do toga, al probaj, niš te ne košta.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?

CasualViking

 

- Po čemu znaš da je sve OK sa win, da nema virusa i da su driveri OK? :D

- Možeš napravit i dijagnostiku RAM memorije sa Memtest86+.

- ps. igre iz 2000 godine i win 8.1 nisu baš dobra kombinacija, probaj nešto novije, npr. BF4.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2014 21:06 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?
Valentin17 kaže...

CasualViking

 

- Po čemu znaš da je sve OK sa win, da nema virusa i da su driveri OK? :D

- Možeš napravit i dijagnostiku RAM memorije sa Memtest86+.

- ps. igre iz 2000 godine i win 8.1 nisu baš dobra kombinacija, probaj nešto novije, npr. BF4.

1. znam da je ok jer mi je to rekao lik koji se stvarno ali bas stvarno kuzi u te stvari, a znam i sam pokrenuti antivirus xD

2. Vrijedi probati

3. Vidio si mi konfiguraciju, BF4 ne dolazi u obzir xP

 

Ali nema veze, liku cu dati djelove natrag i kupiti bolji komp za 3k.. Jer mi se stvarno neda batrgati sa ovakvim kompom danima, ako mogu odmah kupiti bolji :D

Exorcizo te, omnis spiritus immunde, in nomine Dei Patris omnipotentis, et in noimine Jesu Christi Filii ejus, Domini et Judicis nostri, et in virtute Spiritus Sancti, ut descedas ab hoc plasmate Dei,
13 godina
offline
Ne znam tocni problem, molim vas pomoc?

CasualViking

 

1. Antivirus, koji? Ima svakakvih, dobrih i loših.

- Evo pravih alata: AdwCleaner

                              Malwarebytes Anti-malware free

                              ComboFix
                              HitmanPro
                              SuperAntiSpyware

- Većina su portable verzije i vrijdi probati, tko zna, možda nešto pronađe.

 

3. Zašto BF4 ne dolazi u obzir? To je glupost (neznanje), isprobao sam ga na slabijim konfiguracijama od tvoje.

- Instaliraš ga, pokreneš, ako ne radi glatko "srežeš" detalje, a onda i rezoluciju, dok ne počne radit glatko.

- Pa ne možeš ništa na taj način sje..., probaš i vidiš, jer veća je vjerojatnost da nešto sje... neka stara igra

  koja nije kompatibilna sa win 8.1, s novijim procesorom, driverima i sl. (igra-system requirements), onda se

  obično javljaju takvi problemi kao kod tebe.

 

- Probaj BF4 svakako, nije mi cilj zaje... te, nego ti pomoći.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 9:02 (Valentin17).
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice