Nece da se digne sustav

poruka: 16
|
čitano: 8.515
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
[HITNO]Nece da se digne sustav

Pozdrav. evo Danas sam u linksa kupio ram od 2 gige posto imam samo 2 gige na pc a imam 64 windows 7.

I sad kad stavim jos jedan ram od 2 gige ne zeli mi se upoce dignut sistem a kad uklonim i ostavim samo 2 gige normalno sve

 

Po mogucnosti sto brze nek neko pomogne

Kupujte s TPB
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2014 17:28 (jutjuber_from_solin).
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nece da se digne :D

Jel ti ram od istog proizvođača kao i stari ram? Moguće ako nisu od istog proizvođača da neće radit (što je i u tvom slučaju), a ako je onda ubaci taj novi(na mjesto starog), a stari izvadi pa javi rezultate. Moguće da ti je utor za ram neispravan {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nece da se digne :D

koliko ja znam vazno je samo da su obje ddr3 nevazan je proizvodjac

Kupujte s TPB
10 godina
neaktivan
offline
Nece da se digne sustav

O kojim se ramovima radi i o kojoj matičnoj ? 

Može biti i do proizvođača, da se ne slažu.

 

 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nece da se digne sustav

Ma sada je nebitno vratio sam i svoju ram memoriju i nece sad opet da se digne

Kupujte s TPB
10 godina
neaktivan
offline
Nece da se digne sustav

Možeš li ući u BIOS ? 

 

Ako možeš, uradi reinstal sistema ili probaj HDD uključiti u drugi PC i vidi jeli do OS, jer zna biti i do njega.

 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nece da se digne sustav

Nemogu nista i stvarno me.....  sad mi je nesto i s mojim ramom

Kupujte s TPB
15 godina
offline
Re: [HITNO]Nece da se digne sustav
jutjuber_from_solin kaže...

Pozdrav. evo Danas sam u linksa kupio ram od 2 gige posto imam samo 2 gige na pc a imam 64 windows 7.

I sad kad stavim jos jedan ram od 2 gige ne zeli mi se upoce dignut sistem a kad uklonim i ostavim samo 2 gige normalno sve

 

Po mogucnosti sto brze nek neko pomogne

 

jutjuber_from_solin kaže...

koliko ja znam vazno je samo da su obje ddr3 nevazan je proizvodjac

da ali..

- nije samo DDR(broj).. nego sve specifikacije, LV, ECC.. ovisno o chipsetu-MBO i mem.kontroleru.

- kao i sama MBO, npr koliko ima DIMM utora, dali je npr jedan utor DDR2-drugi-DDR3.. i dali je uopće dobro sjeo, dali je utor ispravan, dlai je sam modul (RAM ispravan itd.. jer ni novo iz trgovine ne mora biti ispravno.

- uz to pravila, nakon bitnije izmjene poneki BIOS se mora resetirati (po opisu nije to, tad bi ti svjedno radio i prijavljivao npr samo 2GB) ili količinu max podržanog RAMa za tovju MBO. (pročitaš specifikacije na str. proizvođača ili RFTM, usput vidiš verzije BIOSa, možda baš nešto za RAM i nadogradiš.. ako je potrebno).

 

- nije jasno iz napisanog, dlai si već probao pojedinačno 1x2 GB? Samo taj novi RAM? Ako tad pali, tad je stvar BIOSa-MBO. Reset, update (flash) ako postoji i provjeri teh.spec za MAX .. i btw, vidi koliko chipova ima na DIMMu, 4-8/9 tj to je 'gustoća', single sided i double sided.. jer stariji chipset obično ne prepozna veću gustoću (chipove) ali možda pomogne noviji BIOS. 2 nije uvjek 2..

- ako je RAM odgovarjući, tad mora paliti-bootati. Probaj samo s tim modulom (u različitim utorima ako ih imaš više..). Ako ne radi boot-POST tad je 99% neispravan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: [HITNO]Nece da se digne sustav

Neznam zasto al sad mi se pc uopce nece dignit niti do biosa da dodje

Kupujte s TPB
15 godina
offline
Re: [HITNO]Nece da se digne sustav
jutjuber_from_solin kaže...

Neznam zasto al sad mi se pc uopce nece dignit niti do biosa da dodje

 -neispravan ili nekompatibilan RAM. (i opet nema info dali to pokušavaš sa oba modula ili pojedinačno...). Ako je sam taj modul i nema bootanja, tad je rečenica prije odgovor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: [HITNO]Nece da se digne sustav
jutjuber_from_solin kaže...

Neznam zasto al sad mi se pc uopce nece dignit niti do biosa da dodje

- Vrati svoj RAM, izvadi bateriju s matične na par minuta, vrati natrag i probaj.

- Pazi da RAM dobro "sjedi" u svome utoru.

9 godina
neaktivan
offline
Re: [HITNO]Nece da se digne sustav

Sa staroga rama

Kupujte s TPB
9 godina
neaktivan
offline
Re: [HITNO]Nece da se digne sustav
Jesi uspio pisao sam ti na PP, moras vidjeti jesi dobro stavio ram , ako sada nece ni tvoj ili slot nije ispravan ili dobro nestavis, Pazi da ti drzaci kliknu , i jos probaj sve kombinacije prvo tvoj stari u prvi,drugi slot pa samo novi , pa onda i stari i novi ,Ako ti nije problem daj nam Proizvodjace Tvoga i Novoga rama, kao i Maticnu ?
9 godina
neaktivan
offline
Re: [HITNO]Nece da se digne sustav

Hehe fala tebi dule al necu se vize zaj**avati s ovim racunalom probao sam sve stedit cu za novi komp  ovaj je odigra svojih 5 godina{#}

Kupujte s TPB
9 godina
neaktivan
offline
Re: [HITNO]Nece da se digne sustav
Ako ti bude trebala pomoc oko sklapanja nove konfe , ja cu ti preporuciti , samo javi na PP. Pozdrav
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice