Nečitljiv HDD

poruka: 25
|
čitano: 116.511
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

Pozdrav cijenjeni forumaši. Evo danas sam odspojio WD Green 1tb hard disk i odnio ga do frenda gdje ga je on spojio na svoju matičnu gdje si je on uredno presnimio filmove. Kad sam došao kući spojim hard i u BIOS ga očitava, ali kaže da mu je kapacitet 0mb. U Win7 64 bitnim ga vidim, ali ga ne mogu otvoriti te komp traži da ga formatiram. U prozoru koji se otvori kada se formatira disk javlja da mu je zapremnina 32 mb. Gdje je problem i što da radim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD
ipetrovs kaže...

Pozdrav cijenjeni forumaši. Evo danas sam odspojio WD Green 1tb hard disk i odnio ga do frenda gdje ga je on spojio na svoju matičnu gdje si je on uredno presnimio filmove. Kad sam došao kući spojim hard i u BIOS ga očitava, ali kaže da mu je kapacitet 0mb. U Win7 64 bitnim ga vidim, ali ga ne mogu otvoriti te komp traži da ga formatiram. U prozoru koji se otvori kada se formatira disk javlja da mu je zapremnina 32 mb. Gdje je problem i što da radim?

Da ti nije slučajno ispao negdje? Mogao se pokvariti i zbog statičkog elektriciteta. HDD-ovi se pokvare vrlo lagano.

 

Možeš i provjeriti preko neke Linux Live distribucije. Ako ga tamo ne prepoznaje, nosi ga u servis ako imaš garanciju. U suprotnom možeš ga baciti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 21:34 (SaidSikiraX).
13 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

Nije da ga ne prepoznaje. Zna da je spojen, zna koliko ima sektora, zna i serijski broj, ali kapacitet je 0 mb...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD
ipetrovs kaže...

Nije da ga ne prepoznaje. Zna da je spojen, zna koliko ima sektora, zna i serijski broj, ali kapacitet je 0 mb...

Možda se poremetio neki kabal u HDD-u (desilo se kod mog rođaka), bio se izvukao neki mali kabal, odnio u servis, i ljudi mu napravili. Ako imaš garanciju nosi u servis, ako nemaš garanciju opet nosi u servis, jedino mu to može pomoći.

 

Možeš li ga skenirati sa HD Tune-om ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD

Mogu, kaže da je sve u redu, nema nikakve greške. Ali piše da je datotečni sustav FAT-16. Frend ima win xp i ovaj d. sustav....

13 godina
offline
Re: Nečitljiv HDD
Datotečni ti treba bit NTFS,ili ako si tako napravio FAT-32
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Nečitljiv HDD
ipetrovs kaže...

Pozdrav cijenjeni forumaši. Evo danas sam odspojio WD Green 1tb hard disk i odnio ga do frenda gdje ga je on spojio na svoju matičnu gdje si je on uredno presnimio filmove. Kad sam došao kući spojim hard i u BIOS ga očitava, ali kaže da mu je kapacitet 0mb. U Win7 64 bitnim ga vidim, ali ga ne mogu otvoriti te komp traži da ga formatiram. U prozoru koji se otvori kada se formatira disk javlja da mu je zapremnina 32 mb. Gdje je problem i što da radim?

Zar opet pa kolko ti slučajeva ima, da glup Windows traži formatiranje pa ne moš vjerovat no uglavnom ima za to lijeka nema frke.{#} Na prvom linku ti je verzija programa koju trebaš, i drž se okvirnih uputa prije skeniranja a na drugom linku ti je sve objašnjeno kak to ide preko postupka Damaged Partition Recovery.{#}

 

Uglavnom nek skenira taj disk, pa kasnije prebaci pronađene bitne podatke nekud drugdje pa onda formatiraj taj WD disk i to je to podaci su najbitniji jel.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx?page=7&jumpto=1521735&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/usb-error-hitno-trebam-vazne-podatke/99822.aspx?page=0&jumpto=1928533&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

Evo probao, skuži da je veličina HDD-a 1gb, ali ne nađe ništa što bi mogao spasiti nakon deep scana

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

Očito je problem u particiji. Jer frend je kopirao stvari s tog diska i pritom su njegovi Winxp očito nešto napravili s particijom. Podaci su još uvijek tu. Sada pitanje je kako da disk ponovno učinim čitljivim bez da ga formatiram? ili barem kako da izvučem sve te filmove ( rambox hvala ti na pomoći ali program ne nađe ništa što može spasiti )

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nečitljiv HDD
ipetrovs kaže...

Očito je problem u particiji. Jer frend je kopirao stvari s tog diska i pritom su njegovi Winxp očito nešto napravili s particijom. Podaci su još uvijek tu. Sada pitanje je kako da disk ponovno učinim čitljivim bez da ga formatiram? ili barem kako da izvučem sve te filmove ( rambox hvala ti na pomoći ali program ne nađe ništa što može spasiti )

S ćim si ti to uopče skeniral, gore si spomenul Deep Scan ali prek čega si to radil uopče zapravo nisam siguran da si ti napravil ono kaj sam preporućil. Jer skeniranje 1tb diska traje jako dugo, kak ti onda več sad znaš da taj program ništ nije mogel nač jel detektira WD disk Minitool alat ili ne detektira i kaj si ti uopče napravil nekaj tu ne štima?{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 22:44 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD

Program-mini tool power data recovery free edition 6.5 . Stavim Deep scan na NTFS particiju na disku i on ne nađe ništa

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD

I skenira nekoliko sekundi, što bi značilo da zapravo i nije skenirao disk....

16 godina
offline
Re: Nečitljiv HDD
ipetrovs kaže...

Program-mini tool power data recovery free edition 6.5 . Stavim Deep scan na NTFS particiju na disku i on ne nađe ništa

A gdje ti vidiš u tom programu Deep Scan, pa te opcije nema a imam i ja tu 6.5 verziju na kompu jesi izabral Damaged Partition Recovery Modul ili kaj si uopče izabral?{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD

Damaged Partition Recovery Modul sam izabrao, a nakon toga sam izabrao deep scan. Još jedna stvar koju sam saznao da hard ima 4 cilindra što je puno puno premalo.

16 godina
offline
Re: Nečitljiv HDD
ipetrovs kaže...

Damaged Partition Recovery Modul sam izabrao, a nakon toga sam izabrao deep scan. Još jedna stvar koju sam saznao da hard ima 4 cilindra što je puno puno premalo.

A gdje je Deep Scan zapravo hm,{#} evo kod mene ja otvorim program dobim popis particija izaberem u ovom slučaju D i kliknem Full Scan i on skenira ali gdje je Deep Scan?{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

Prvo i osnovno, odi u BIOS i pogledaj sve informacije o disku i prenesi nam

 

edit: pokušaj formatirat disk u NTFS i onda koristi ovaj program za vraćanje podataka.

Podaci će ti još biti na disku dok god nešto ne snimiš na njega. Formatiranje nije "brisanje" podataka u pravom smislu riječi već samo odobrenje disku da može zapisivati preko njih

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 0:05 (Immartu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD

ispričavam se, kliknuo sam na full scan

13 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

U biosu piše serijski broj harda, size:0 mb,LBA mode supported, Block mode:16 sectors, PIO mode:4, Async dma: Multiword dma-2, Ultra dma: Ultra dma-5, SMART je podržan

Izvan Biosa tik prije nego se windowsi počnu učitavati  piše da je veličina harda 33 mb

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nečitljiv HDD
ipetrovs kaže...

ispričavam se, kliknuo sam na full scan

A jesi probal Lost Partition Recovery u Minitool ako nisi onda odradi i kroz taj modul.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD

Probao i to i ništa. Jedino što je logično je da očitava samo ta 33 mb

12 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD
To mu je najvjerojatnije buffer, I ako je to jedino što očitava onda je lako moguće da je disk na elizijskim poljanama već.

Pokušaj sa formatom u NTFS
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb456984.aspx
Tu su ti upute
Nakon toga možeš lako vratiti datoteke ako su nestale
Ako to ne radi pokušaj sa Ultimate Boot CD-om i napravi iz njega dijagnostiku možda se uspije spasiti
Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

si probo s linuxom ga ocitat ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

Opa, deja-vu.

 

Mogli bi prestati sa guranjem tog data-sectora, nije to vrijedno tih para, ne ako na disku nisu državne tajne i radi ti se o glavi ako ih izgubiš.

 

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv HDD

Mislim da je najpametnije da ga odnesem na servis pa da vidim šta će reći. Imam 800 gb hd filmova na njemu... Podaci nisu bitni, ali su prirasli srcu :). Uglavnom, hvala svima na pomoći, javim kako će priča završiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nečitljiv HDD

Disk je umro, ali bio pod garancijom pa dobio isti takav novi. Jedini je bed kaj sam izgubio dosta filmova, ali utorrent radi punom parom tako da će gubitak uskoro biti nadoknađen

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice