Nema beepa, nema slike

poruka: 23
|
čitano: 13.680
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Nema beepa, nema slike

Kompjuter je stariji, matična asrockova. Problem je što danas nema beepa kad se pali niti se javlja slika na monitoru...

 

Jučer je kompjuter radio, ali slabo tj sporo da bi danas se javia taj problem.

 

Među sumnjama križam grafičku pošto matična imam integrirku i eksternu.. Isto tako smatram da nije ram.

 

Što bi mi vi preporučili da dalje radim

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

moze bit da tije maticna riknula?

Teško je danas biti glup,prevelika je konkurencija !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nema beepa, nema slike
geek_boy1 kaže...

moze bit da tije maticna riknula?

pa i ja sumnjam ali neželim da mi se dogodi da kupim matičnu - nije matična, kupim procesor - nije procesor, kupim napajanje - evo radi..

 

Volia bih bez troška dokučit do čega je..

 

 

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
14 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

2 sam imao takva slučaja. U prvom je bilo napajanje koje je krepalo, a u drugom procesor koji je krepao. Da, procesor, i meni je bilo čudno.

Pa eto ako imas viska napajanje i proc pogledaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nema beepa, nema slike

bi li ikako mogao testirat jel napajanje ispravno.. Ako ne, pokušat ću nekoga zamolit rezervu za test

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2011 16:18 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nema beepa, nema slike

gledajte ovo.. Ja stavim svoje rame (g.skill) u taj pc i čudom javi se beep radi.. Idem ja tek tako stavit one stare rame od tog pca kad proradilo.. Pethodno sam izvadia bateriju i vratia..: Jel ko zna šta je sad bilo :D

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nema beepa, nema slike

Trebalo je samo resetirat BIOS - izvadit bateriju...

 

Dogadja se da se zblesira, premda cesce kod laptopa nego kod desktop racunala...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nema beepa, nema slike

imam slican problem, starije racunalo koje nakon nevremena nedaje sliku na monitor. Nije moje racunalo stoga neznam podatke s obzirom da ih nemogu vidjeti preko kompa. Probao sam tri grafičke kartice te na niti jednoj neide signal prema monitoru a isto tako ni prema lcd tv-u preko vga kabela. Dva memorijska modula su unutra te u svim kombinacijama- jedan drugi ili oba- isti je problem. svi ventilatori rade, komp se iz prve pali jedino slike nema nigdje. Nisam pametan stoga svima hvala na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nema beepa, nema slike
neno20st kaže...

imam slican problem, starije racunalo koje nakon nevremena nedaje sliku na monitor. Nije moje racunalo stoga neznam podatke s obzirom da ih nemogu vidjeti preko kompa. Probao sam tri grafičke kartice te na niti jednoj neide signal prema monitoru a isto tako ni prema lcd tv-u preko vga kabela. Dva memorijska modula su unutra te u svim kombinacijama- jedan drugi ili oba- isti je problem. svi ventilatori rade, komp se iz prve pali jedino slike nema nigdje. Nisam pametan stoga svima hvala na pomoci

 

 

Jesi li probao restartirati bios??A jel si imao prije probleme?

14 godina
offline
Nema beepa, nema slike

bios nisam probao restartirati, za prije nisam siguran jer nije moje racunalo  ali mislim da nije

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

Pozdrav dragi bugovci,

 

 

ovako imama jedna problem

 

starije računalo prilikom paljenja računala rade svi ventovi, radi hdd i dvd-rom

 

probao sam spojiti memoriju i grafičku karticu na drugo računalo, nakon čega je uredno radilo

 

na iste komponente sam spojio drugo napajenje ali je ostao isti problem

 

prilikom vađenja memorije iz matične ne daje nikakav zvučni signal da je greška

 

jedino što je preostalo je procesor i matična isto moram napomenuti da je jedan kondezator pokraj procesora bio "nabubreni" ali sam ga zamjenio

 

jel bi to značilo kraj za matičnu, procesor ili oboje, nažalost nemam mogućnost da probem te dvije komponente na nekom drugog računalo ali vjerujem da zbog "nabubrenog" kondezatora ipak matična

 

ipak bi Vas molio za drugo mišljenje prije nego dam pare za nešto što mi ne bi trebalo

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

nabubren kondenzator su loše vijesti za matičnu, nju u svakom slučaju uzmi novu.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

problem je bio u tome da je prašina otišla u utor od memorije i to je razlog zbog čega nije bilo slike

a ovo za kondezato možda je bio od prije ali kako god prašina je maknuta i radi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

Pozdrav!

Imam sličan problem kao i večina koji su postali ovdje...

Naime, laptop Fujitsu Siemens star pet godina do danas je radio sasvim dobro ali danas kada sam ga pokušao upaliti nema slike i ne čuje se beep...Što da radim?

(do baterije nije jer mi je ona izvađena iz laptopa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nema beepa, nema slike

Otišla matična ploča. jel se ventilatori vrte?

13 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

ošla grafička

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nema beepa, nema slike

Slican problem kao kolega gore, samo sto je kod mene u pitanju maticna koja je tek stigla i procesor na njoj. Kad upalim komp ventovi se zavrte sto znaci da nije napanje. Medjutim onaj imam mali vent koji hladi grafu i on se ne zavrti? Inace se malo teze vrti kad ga prstom pomeram. 

Drugi problem na koji sumnjam je to sto sam preko jednog IDE kabla prikljucio 2 uredjaja (optiku i HDD) posto imam samo 1 IDE utor na maticnoj?

Prilikom vadjenja jednog RAM modula pisti.

Nije zlo...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 15:16 (pirat01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nema beepa, nema slike
pirat01 kaže...

Slican problem kao kolega gore, samo sto je kod mene u pitanju maticna koja je tek stigla i procesor na njoj. Kad upalim komp ventovi se zavrte sto znaci da nije napanje. Medjutim onaj imam mali vent koji hladi grafu i on se ne zavrti? Inace se malo teze vrti kad ga prstom pomeram. 

Drugi problem na koji sumnjam je to sto sam preko jednog IDE kabla prikljucio 2 uredjaja (optiku i HDD) posto imam samo 1 IDE utor na maticnoj?

Prilikom vadjenja jednog RAM modula pisti.

- po navedenom, najvjerojatnije je krivac VGA (sponemut vent na VGA koji se teško vrti.. = pregrijavanje, koje je možda oštetilo i MBO-VGA utor..).

- to što se ventilatori zavrte ne znači da je napajanje ispravno, tj, MBO kontrolira napajanje i ako je neispravno ne dozvoljava paljenje ali struje ima... (ipak je vjerojatno OK).

- vađenjem RAMa, mora 'pištati' (beep code za bitne komponente). To bi značilo da je MBO, RAM, napajanje ispravno.

- ako nemaš inetgriranu VGA, mora 'pištati' (drugačije) i kad izvadiš VGA. Ako imaš integriranu (onboard), samo izvadi dodatnu i upali... (ako se upali otkrio si krivca).

 

-na (P)ATA kabel se mogu spojiti dva diska, smao moraš podesiti jumpere na master-slave ili cable select. To nebi bio uzrok (ne paljenja), samo diskovi nebi radili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 15:27 (ihush).
14 godina
offline
Re: Nema beepa, nema slike

Napajanje je 99% dobro jer je iz drugog kompa sa kojeg pisem sad...

I meni je napamet palo pregrijavanje kartice, pa razmisljam sad o promeni paste. Usput da pitam je l' normalno sto se pasta ovako razlila okolo i cime je mogu ocistiti?

 

Nije zlo...
11 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

Pozdrav,

tokom noći opalio grom. Računalo upalim, ne čuje se nikakv beep i sve je crno na ekranu stoji napomena no video input. Ventilatori svi rade, od napajanja također. CD-ROM isto radi.

Kada sam ga prvi put upalio započeo je učitavat Windows 7 ali se zaledio nakon toga napravio reset i svaki put se ponavljaju gore navedene poteškoće. Izvadiio bateriju, pregledao matičnu - sve se čini ok, maknuo rame pa nazat stavio i dalje sve isto

Imate li ideju od kuda krenuti? Nekako mislim da je hard dobio po glavi jer ne svijetli crveno na kućištu kada bi se on trebao učitavati.

Komponente :

MBO Abit s 478 ic7, i875
Intel P4 3.0 GHz
ATI Radeon 9600 XT 128 bit
HDD WD 500 GB sata 64 mb cache

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nema beepa, nema slike
visokos kaže...

Pozdrav,

tokom noći opalio grom. Računalo upalim, ne čuje se nikakv beep i sve je crno na ekranu stoji napomena no video input. Ventilatori svi rade, od napajanja također. CD-ROM isto radi.

Kada sam ga prvi put upalio započeo je učitavat Windows 7 ali se zaledio nakon toga napravio reset i svaki put se ponavljaju gore navedene poteškoće. Izvadiio bateriju, pregledao matičnu - sve se čini ok, maknuo rame pa nazat stavio i dalje sve isto

Imate li ideju od kuda krenuti? Nekako mislim da je hard dobio po glavi jer ne svijetli crveno na kućištu kada bi se on trebao učitavati.

Komponente :

MBO Abit s 478 ic7, i875
Intel P4 3.0 GHz
ATI Radeon 9600 XT 128 bit
HDD WD 500 GB sata 64 mb cache

Crni ekran ukazuje na to da je grafa prdnula.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema beepa, nema slike

Meni su se dogodili isti problemi kao i gore samo sto mi se kuler ne vrti, mozete mi pomoci?

9 godina
neaktivan
offline
Nema beepa, nema slike

ako je poruka no video inputo onda je moguće grafička kartica, a ako je samo crni ekran onda može biti i do rama, probaj ram izvaditi i očistiti gumicom, pa ponovo pokušati

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice