Nestale particije?!

poruka: 44
|
čitano: 19.010
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

Sad imam dva D diska... Čini se da jednog računa kao removable... S obzirom da se to dogodilo dok sam pokušao formatirati USB stick...

 

I iskočio je prozorčić "What to do with removable storage device"? nakon što sam dodijelio slovo D .

zajebavaš me?

 u disk managementu ne postoji niti jedna particija s slovom d, inače ti ne bi ponudio to slovo

 

... i kakvo je to pitanje? što ti nudi?

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 6:30 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Nestale particije?!

Editirao sam prethodni post...  Dodao ondje ovaj ss

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

Editirao sam prethodni post...  Dodao ondje ovaj ss

i šta sad? jesi li riješio problem? gdje su ti podaci?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
Nestale particije?!

Podatci su isti kad kliknem na bilo koje od dva slova D... Sve je sačuvano...

 

A ono pitanje u prozorčiću koje mi je nakratko izbacio - ne znam što s tim...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

Podatci su isti kad kliknem na bilo koje od dva slova D... Sve je sačuvano...

 

A ono pitanje u prozorčiću koje mi je nakratko izbacio - ne znam što s tim...

 na screenshotu vidim dvije particije, jednu c i jednu d, gdje ti je još jedna d? ne razumijem te...

 

otvorio ti se dodatni prozor od explorera? ugasi jedan

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 6:54 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Nestale particije?!

Ma onaj stupac skroz lijevo, ne znam jel to tak mora biti...  Tu vidim dva D ... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

Ma onaj stupac skroz lijevo, ne znam jel to tak mora biti...  Tu vidim dva D ... 

 niš' to ti je normalno...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Louis Pluto kaže...
Spiridon kaže...

Ma onaj stupac skroz lijevo, ne znam jel to tak mora biti...  Tu vidim dva D ... 

 niš' to ti je normalno...

 Fala Bogeku... Već sam sav šokiran... Dva kompa u dva dana pravila probleme, ovaj je riješen a drugi će biti riješen friškim instalom Windoza...

Nisam ja ništa prčko.
8 godina
offline
Nestale particije?!

JBMU,kaj je tako problem otvoriti novu temu,a ne da se mora čitati postove od 2008.

 

Ne kužim ...

 

Tvoj problem nije isti ko i od onoga iz 2008. ...

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

Hvala rambo... Pričekat ću još poneki savjet, bez uvrede.

A kupovati HDD ne bih... Bolje da obujem vojničke cokule i odšutam smeće u Dravu...

Pa čuj ja ne znam kaj si ti zapravo napravil, ipak očito srečom nisi i formatiral particiju u toj cjeloj zbrci."Zato sam i napisal ono možda i formatiral", a kad se to dogodi onda ti i treba alat kao Minitool PDR.Ljudi često naprave zbrku, pa i ne napišu kaj su točno napravili pa eto problema.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/nestale-particije/10153.aspx?page=0&jumpto=5911906&sort=asc&view=flat

 

300kn je ništa za spasit bitne podatke, "u odnosu na profi gulikože koji dobro iskoriste neiskustvo korisnika u panici za podacima". 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
offline
Re: Nestale particije?!
rambox kaže...

Pa čuj ja ne znam kaj si ti zapravo napravil, ipak očito srečom nisi i formatiral particiju u toj cjeloj zbrci."Zato sam i napisal ono možda i formatiral", a kad se to dogodi onda ti i treba alat kao Minitool PDR.Ljudi često naprave zbrku, pa i ne napišu kaj su točno napravili pa eto problema.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/nestale-particije/10153.aspx?page=0&jumpto=5911906&sort=asc&view=flat

 

300kn je ništa za spasit bitne podatke, "u odnosu na profi gulikože koji dobro iskoriste neiskustvo korisnika u panici za podacima". 

 daj ne piydi, particija i disk su potpuno zdravi, upravo je s tim trećim programima uspio izgubiti slovo na particiji, ako ne kužiš da je samo vratio slovo na particiju i koliko je to trivijalni problem onda si tih 11 godina na forumu okači mačku o rep...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
Nestale particije?!

Eto i mene tu, da ne otvaram novu temu.

Imam zanimljiv problem, al sam lud jer ne znam uzrok.

Znači apsolutno NIŠTA nije dirano po kompu zadnjih dana, odjednom nemam drugu particiju od jednog harda. U my compu ga prijavljuje uredno kak je bilo i prije, kao E disk, veličina je polovica harda. Druge particije F, nema. Sve ostale particije, ssdi, hddi, su tu. Samo ta jedna je netragom nestala, a u disk managementu disk je prijavljen normalno kao cijeli, ali problem je što je tamo ta partcija koja se vidi, E, isto prijavljena kao cijeli disk, a ne pola, kak je bilo. Da sam barem išta radio na kompu ili išta instaliravao još bi nešt i rekao, ovak, lud.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nestale particije?!
jopis kaže...

Pregledaj zdravlje toga diska. Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Valentin17 kaže...
jopis kaže...

Pregledaj zdravlje toga diska. Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

 To sam prvo radio. Niti jedne greške u smartu, ni u testu bad sectora. Pol dana se sve vrtilo. U 3 različita appa, u safe modu i u normalu.

U disk geniusu sam na kraju riješio problem. Recover lost partitions, nađe je, ali ne da dodijelit slovo i dalje. I ne mogu saveat u disk geniusu jer mi baca error: the beginning parameters underflow. Znači početak te izgubljene particije je zbuggan, vjerovatno u mbr-u, jer stoji kad odem na partition info u disk g. 0-0-1. A npr za drugi disk, istih gabarita, stoji 0-32-22 (start cyl-head-sector).

Na kraju sam iz disk geniusa iskopirao ono bitno sa diska, pobrisao particije, reformatirao ga, prebacio u gpt, napravio opet 2 iste particije i radi sve najnormalnije. Je da sam potrošio sate i sate života i živaca, jer sam imao nebackupiranih fotki gore, ali sve riješeno.

Najblesavija fora je bila što je prvo falila particija 2 u winsima, a kad uđem u safe mode u isti taj disk genius, tamo je vidio tu particiju 2 normalno, a ovu prvu sa sjebanim tim 'beginning parameters underflow' errorom, nju sam morao recoverat iz disk geniusa. No nebitno, s njim sam (easeus je zbuggan u safe modu pa ga nisam mogao koristit, inače njega imam godinama za radit išta po diskovima, easeus partition master, dakle sa disk geniusom, odradio proces kopiranja fajlova, brisanja particija i sveg ostalog, da nisam ništa izgubio sa diska.

Vratit ću sad sve nazad i koristit ga, sad ionako imam backup cijeli svega, pa ćemo vidjet jel do harda ili se jednostavno nešto smrdalo od nekog nestanka struje ili ko zna čega.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice