Nesto nevalja, amo otkrit sto.

poruka: 3
|
čitano: 1.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nesto nevalja, amo otkrit sto.

Znaci komp pod moj komp radio sasvim normalno dosta vremena. Prije 2 mjeseca riknio jedan SSD ( sandisk od 480 ). Znaci komp radi, odjednom uspori, resetira se, treba mu 3 - 4 minute da ude u windowse. Otkrijem da je uzrok SSD, izvadim ga, komp radi normalno. Reklamacija, dosao novi. Sve super. 2 tjedna nakon. Ista stvar, ovaj put Sandisk od 960 gb. Reklamacija, super.
Prije neki dan, javlja mi Evga PrecisionX da postoji update. Dignem ga, kad komp iz cista mira crni ekran, svi ventovi na kompu na miljun okretaja. Ne resetira se sam, samo zuji. Gasim ga na botun, palim opet. Normalno u win, igram. Probam AIDU 64 system stability test. 3 sata bez problema. Sutra dan pokrenem igru nakon 3 min crni ekran, ista stvar. Upalim oept, nakon 4 min crni ekran.

Mislio sam da je do PrecisionXa, jer sam procita da zna fan krivulju zaboravit pokrenit. Danas izbrisa precision i instalira Afterburner. Ali se ista stvar ponavlja.

 

Krenio testirat grafe. Stavio 3d mark stability test. 3 puta odradio, svaki preko 97.5%. Radi ok. Aida stability test 40 minuta nista. Pokrenio Wow 3 minute crni ekran. Pokrenem opet aidu, crni ekran. Pokrenio opet aidu s hw monitorom da vidim temp i sve ostalo. 40 min bez problema radio.

Pokrenio opet igru, 10 minuta crni ekran. I to vecinom u trenutnu kad lik "zovne" mounta. 3 puta se danas bas u tom scenariju dogodilo. Pokrenia repair wowa, sve uredu. Probao Battlefield jedan pokrenit. Nije ni usao u igru odma crni ekran.

 

Inace temperature su dobre. Grafe do 67c, cpu do 76c.

 

Par slika sam stavio od reliability historija. Reinstalira driver od graficke.

 

Sto bi moglo bit? Napajanje pocinje umirat, maticna pocinje umirat ili nesto trece ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 0:32 (Zajeb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Nesto nevalja, amo otkrit sto.

možda je napajanje jer kad opteretiš cpu i gpu pc troši najviše struje a ssd je možda isto ubilo napajanje možda 12v nije 12v

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nesto nevalja, amo otkrit sto.

Provjeri ram

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice