Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

poruka: 22
|
čitano: 5.248
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Cudan USB problem

Evo ovako prije 3 mjeseca sam kupio novi komp! I ja sam htio par slika i filmova prebacit na drugi komp pomocu usb i prijenosnog diska! I tako ja kopiram sliku .jpg i film .avi formata! I kad je gotovo ja spojim usb i prijenosni na drugi komp i prvo film se pokrene i nista, jednostavno je sve crno i nemoze nista pokrene i stane na 00:00. A slika izgleda ovako koda ga gledam vodiče na maticnoj. Mislim USB i prijenosni su ispravno to sam testirao al sad neznam sto je sa kompom, jel vjerovatno je nes u biosu krivo, pa ak  neko ima kakav savjet. jednostavno koda nemoze dobro prebaciti preko usb prijenosa jer kad stavim sliku ili film sa drugog kompa na usb i stavim na ovog onda radi. Pomoc molim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Cudan USB problem

Nisam baš siguran da sam te skužio. Znači, na novom kompjuteru snimio si JPG i AVI datoteku na USB stick i prijenosni disk i kad ih gledaš na novom kompjuteru s tog USB sticka i vanjskog diska (ili s "USB" misliš na USB kabel?), onda je sve OK. No kad na starom kompjuteru gledaš, onda ne valja. Jesi te datoteke prije gledanja prekopirao na disk starog kompjutera? Ako nisi, prekopiraj pa onda pogledaj iskopirane ako ti kopiranje uopće uspije. Ako ti kopiranje uspije, iskopiraj te datoteke sa starog kompjutera na vanjski disk, u novu mapu, i pogledaj ih na novom kompjuteru. Ako ih normalno gledaš na novom kompjuteru, onda znači da nije u pitanju problem s kopiranjem, nego problem s reprodukcijom AVI datoteke na starom kompjuteru. A sad što je s JPG datotekom - to tek treba otkriti.

 

Ne znam zašto spominješ BIOS - BIOS nema veze s ničim. Osim ako nisi previše overclockao pa ti RAM ili procesor ne rade kako treba, iako bi ti onda kompjuter sam po sebi trebao biti nestabilan.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 20:00 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Cudan USB problem
mbaksa kaže...

..

 

Ne znam zašto spominješ BIOS - BIOS nema veze s ničim. ...

 -jer je to načuo na netu..

 

-mogući razlozi problema:

-kvar (bilo čega, samo ispravno računalo radi prema očekivanjuma)

-korisnička geška, npr uopće nije kopirano ili nije korišten safe remove... ili nešto treće.

-NTFS (ili fat32.. ali slika bi radila).

-kabel-usb... malware, antivirus, bilo koji soft uzrok.

 

(ali nije baš jasno s kojeg na koje računalo kopira, kao i kakve to veze ima jer ne kopira s računala na računalo, nego na USB disk, ako problem postoji tad je tu negdje problem. Staro-novo, nevažno. Jedini važan kriterij je ispravno HW+SW + user s osnovnim znanjem.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan USB problem
Grimmy kaže...

Evo ovako prije 3 mjeseca sam kupio novi komp! I ja sam htio par slika i filmova prebacit na drugi komp pomocu usb i prijenosnog diska! I tako ja kopiram sliku .jpg i film .avi formata! I kad je gotovo ja spojim usb i prijenosni na drugi komp i prvo film se pokrene i nista, jednostavno je sve crno i nemoze nista pokrene i stane na 00:00. A slika izgleda ovako koda ga gledam vodiče na maticnoj. Mislim USB i prijenosni su ispravno to sam testirao al sad neznam sto je sa kompom, jel vjerovatno je nes u biosu krivo, pa ak  neko ima kakav savjet. jednostavno koda nemoze dobro prebaciti preko usb prijenosa jer kad stavim sliku ili film sa drugog kompa na usb i stavim na ovog onda radi. Pomoc molim.

Grimmy,formatiraj USB stick. Može i da je došlo do oštećenja datotečnih struktura na USB sticku. Dok si gotov sa formatiranjem sticka,ponovo prebaci .jpg sliku i film .avi formata tako da označiš te datoteke i desni klik>Pošalji na>(ime tvog USB sticka). Pričekaj da prebacivanje završi. Dok si gotov sa prebacivanjem datoteka na stick onako kako sam ti opisala,uštekaj taj USB u drugi port  svojeg kompjutera. Ako i dalje ne radi,probaj u VLC Media playeru. Ako i dalje ne radi,probaj u drugom playeru. Sretno!!{#}

11 godina
neaktivan
offline
Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

Evo sad cu objasnit jasnije, jer prvi put nisam. 

Evo ja skinem jedan film i bilokoju jpg, png sliku. I kad se skine na novom kompu ja pokrenem film i radi, tako i sa slikom. A kada zelim prebaciti tu sliku ili film na usb stick ili prijenosni hard disk, ja kopiram i pastam na usb i ejectam. No kada ponovo stavim isti usb u isti komp ili neki drugi komp i pokrenem film, on ne radi a slika izgleda slicno kao ovo sto sam stavio u primitku, probao sam i prezentacije.ppt nista osim plain .txt se ne radi kad pastam na usb prek tog novog kompa. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

Znači, radi se o jednom disku na jednom kompjuteru. Taj isti disk moraš na isti način isprobati na drugom kompjuteru i neki drugi disk ili USB stick na ovom kompjuteru. I onda će biti jasno u čemu je problem.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

USB stick radi na ostalim kompovima.

16 godina
moderator
online
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska
Grimmy kaže...

USB stick radi na ostalim kompovima.

Pročitaj još jednom moju poruku.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

ne kuzim, gle on jednostavno koda nezna nista stavit na usb a sad nez jel je u biosu problem ili nez..

16 godina
moderator
online
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

Daj lijepo koncizno objasni u čemu je problem. Imaš USB disk i USB stick? Ni jedan ne radi kako treba na tvom kompjuteru, ali rade na drugom kompjuteru ili što? Ili nisi oba probao na drugom kompjuteru? Ili što? Pokreni neku live distribuciju Linuxa, npr. Ubuntu - jel po ubuntom rade oba ili je i dalje isti problem?

11 godina
neaktivan
offline
Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

Ma gledaj zaboravi za ovo prije, kupio sam USB stick od 4gb, i ja sad hocu prebacit slike sa kompa na usb stick i ja kopiram i pastam na taj usb stick, i pise da je gotvo i ja idem na saftey remove hardver i kad ocu pogledat slike na bilo kojem kompu one izgledaju ovako http://di.utoronto.ca/coolcosmos/doc/media/img/CC1a.jpg . Sad da bilo sto prebacujem sa novog kompa na laptop ili neki drugi komp to neradi, jednostavno nista neradi kao da nov komp nemoze dobro zapisati podatke na usb stick. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 15:58 (Grimmy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska
Grimmy kaže...

Ma gledaj zaboravi za ovo prije, kupio sam USB stick od 4gb, i ja sad hocu prebacit slike sa kompa na usb stick i ja kopiram i pastam na taj usb stick, i pise da je gotvo i ja idem na saftey remove hardver i kad ocu pogledat slike na bilo kojem kompu one izgledaju ovako http://di.utoronto.ca/coolcosmos/doc/media/img/CC1a.jpg . Sad da bilo sto prebacujem sa novog kompa na laptop ili neki drugi komp to neradi, jednostavno nista neradi kao da nov komp nemoze dobro zapisati podatke na usb stick. 

Kad ištekaš stick i uštekaš ga u isti komp jesu li slike dobre? Jel koristiš neki alat za rad sa usb-om na kompu (kao što dolaze sa nekim laptopima oni programi za ubrzanje kopiranja na usb i slično)? Koji OS koristiš? Jesi li preformatirao stick? Jesi li pokušao bootati Ubuntu live cd na tom pc-u i onda kopirat neš pa pogledat jel radi na drugom PC-u? Jesi li poskenirao PC sa malwarebytes anti malware programom?

--------------------------------------------------------------------------------------------
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska
Kad ga ustekam u isti komp isti rezultat, koristim win7 i nijedan drugi program za kopiranje na usb, cisti win7, nemam virusa bar tako kaze antivirus mada nije samo usb nego on nemoze ni isprzit na cd dobro isto je kao i sa usbom, mada ja mislim da je problem u BIOSu jer sam imao problema sa hard diskom pa su u servisu to popravili..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska
Grimmy kaže...
Kad ga ustekam u isti komp isti rezultat, koristim win7 i nijedan drugi program za kopiranje na usb, cisti win7, nemam virusa bar tako kaze antivirus mada nije samo usb nego on nemoze ni isprzit na cd dobro isto je kao i sa usbom, mada ja mislim da je problem u BIOSu jer sam imao problema sa hard diskom pa su u servisu to popravili..

Ištekaj komp,otvori ga i izvadi CMOS bateriju te drži tipku za paljenje 30-ak sekundi,tada vrati CMOS bateriju nutra i upali komp, postavke BIOS-a će ti biti resetirane na početne postavke (možeš i u BIOS-u odabrat opciju vračanja na početne postavke bez prethodnje radnje).

 

No sumnjam da BIOS ima ikakve veze s time. Jesi li probao bootat Ubuntu s USB-a/CD-a pa probat skopirat neš na drugi USB?
Jer ako se i tada događa isto s*anje onda možemo razgovarat o BIOS-u i sličnim stvarima. Stvarno nije problem bootat Ubuntu s USB-a :

http://www.ubuntu.com/download/desktop/

http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows

--------------------------------------------------------------------------------------------
10 godina
protjeran
offline
Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

 

Možda nije situacija kao ova ovdje, ali stikovi znaju biti lošije kvalitete i kratkog roka trajanja, i često natrcim na stik koji jednostavno ko uklet neradi na nekom kompu iz meni nepoznatog razloga a ostali stikovi rade na tom kompu, dok npr taj problematicni stik radi na drugim kompovima...  

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

Ma nijedan usb disk ne radi. A da vracam na default postavke bios nez.. jer je vec ovaj na servisu podesavao da se windowsi mogu pokrenut! Tako da cu vjerovatno nista ne dirat, al sad bi se najradije ubio jer sam kupio novi komp i imam problema s njim! 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska
Grimmy kaže...

Ma nijedan usb disk ne radi. A da vracam na default postavke bios nez.. jer je vec ovaj na servisu podesavao da se windowsi mogu pokrenut! Tako da cu vjerovatno nista ne dirat, al sad bi se najradije ubio jer sam kupio novi komp i imam problema s njim! 

Daj mi reci jesi ti uopće probao ono sa liveCD-om? Stvarno nije komplicirano a rezultati nam mogu pomoći u tome da te dalj savjetujemo. Nijedan problem nije neriješiv ;)

 

Također pokušaj na winodwsu spremit te slike u ZIP/rar i tada ih prenijeti na drugo računalo i pogledati.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 23:51 (zerocool12).
16 godina
moderator
online
Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

Grimmy, komunikacija s tobom je kao posjet zubaru. {#} Daj pozovi nekog tko zna nešto o kompjuterima da ti to pogleda/sredi jer ovo ne vodi nikud.

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska
zerocool12 kaže...
Grimmy kaže...

Ma nijedan usb disk ne radi. A da vracam na default postavke bios nez.. jer je vec ovaj na servisu podesavao da se windowsi mogu pokrenut! Tako da cu vjerovatno nista ne dirat, al sad bi se najradije ubio jer sam kupio novi komp i imam problema s njim! 

Daj mi reci jesi ti uopće probao ono sa liveCD-om? Stvarno nije komplicirano a rezultati nam mogu pomoći u tome da te dalj savjetujemo. Nijedan problem nije neriješiv ;)

 

Također pokušaj na winodwsu spremit te slike u ZIP/rar i tada ih prenijeti na drugo računalo i pogledati.

Prek zipa radi! to hvala! Stvarno puno hvala! Hvala majstore, samo nekuzim zas mi ovak nece neg moram prek zipa...

 

mbaksa kaže...

Grimmy, komunikacija s tobom je kao posjet zubaru. {#} Daj pozovi nekog tko zna nešto o kompjuterima da ti to pogleda/sredi jer ovo ne vodi nikud.

 

HHAHA to bio ja nazalost..

15 godina
neaktivan
offline
Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

Kada koristiš drugi USB stick,jel ti se onda to isto pojavljuje (ili ako kopiraš na npr. mobitel)?

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

Sa bilo kojim usbom je isto moram zipat i onda mi komp moze zapisivat podatke.

15 godina
offline
Re: Neuspješno kopiranje AVI s USB diska

ovo nije k'o posjet zubaru (recimo da on ipak otkloni bol..) ovo je više kao mrtvozornik, bez daljnje nade.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice