Nova x79 konfa ne zeli bootat

poruka: 51
|
čitano: 11.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

pozdrav i sve najbolje prvo :) imam sljedeci problem, stigao mi je jucer novi rig   

ecs x79r-ax black deluxe

i7 3820

coolermaster tpc 812sx

kingston hyperx 1600mhz

corsair tx 750

hitachi 500gb sata 2 je unutra

 

problem je taj da maticna ne zeli bootati apsolutno nista, bios radi apsolutno normalno, stavio ja win na cd, dvd, usb nece da ga boota, probao i sa ubuntu i memtestom, ni njih ne zeli bootati, sve mi se cini da je bios nesto zbrkan tvornicki, a ne postoji opcija da update napravim kroz bios a dos takoder ne mogu bootati... koji god uredaj odabrao ostane mi black screen sa oniim slashem koji blica i tjt, ne mrda koliko god dugo cekao.. da ju saljem na jamstvo ( kupljena u subotu u linksu ali mi je proc jucer stigao pa nisam prije stigao sastaviti ) ilii ?? hvala puno

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 19:04 (NeoDJW).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

Mozda glupo pitanje, ali jesi namjestio u biosu da ti boot-a sa cd-a?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat

naravno kolega

16 godina
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

Takoder mozda glupo pitanje ali jesi li kada si przio Windowse na CD, sprzio ih u boot mode-u i jesi li kada si stavljao Windowse na USB, stavljao ih sa posebnim alatom da se uopce mogu bootati s USB-a?

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

izvadi bateriju sa matilčne i stavi ju natrag?

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

ma sve sam napravio kako treba, i dvd i usb su bootabilni na drugim kompovima....  probao sa baterijom i isto 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 19:12 (NeoDJW).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

Imao sam isti problem s asrock matičnom (samo blica onaj slash),ali samo kad bi bil usb stik ustekan.. tak da ako imas ustekan kakav flash drive probaj ga izvadit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat

nije bio stick ustekan kad sam probao sa dvdom

14 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

Da li ti dode "press any key to boot from cd"?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

hmm.. pogledaj u biosu dal pod standard cmos features(ili gdje vec) imas opciju HALT ON koja onemogucava bootanje... meni na trenutnoj maticnoj radi te opcije nije htjelo bootat jer nemam floppy :) samo kaj smatram da bi ti hitilo errora da radi toga nece bootat... no ugl,ak imas tu tam opciju stavi ju na ''no errors'' ili ''all but disk/keyboard'' il kako vec imas ako uopce imas..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat

ne, samo stoji crn ekran sa slashem koji blica 

 

2 radazin, bas cu sada probati

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 19:40 (NeoDJW).
14 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

kolko ja vidim ta matična ima onaj displej sa kodovima u desnom

kraju matične vidi koji ti kod izbaciva kad stane

 

otvori manual od matične tam su objašnjenja za kodove

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 19:50 (izzi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

vidim i ja na ploci to, ali u biti nema displaya tog nego samo ostampano na ploci i ne svijetli ... 

nema opcije halt on tak da je to iskljuceno... jel moguce da je pokvarena il d fuck? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

probaj ovo izvadi jedan keks memorije

load safe defaults

snimi i probaj onda dal če se htjet bootat

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

Provjeri još jednom u koji SATA port si uključio CD/DVD Drive. Prema slici u prilogu CD/DVD Drive mora biti uključen u SATA port označen strelicom na slici. Proizvođač tvrdi da određeni uređaji mogu izazvati nestabilnost sistema ukoliko se uključe u određene SATA portove što sam zaokružio na slici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

2 izzi evo pokusao i isto, probao sam cak i drugu memoriju ubaciti, isto ...

 

dvd rom kao i hdd su mi ustekani u sata3g1_2/3_4 ,probao sam i razlicite sata utore ali nema pomoci... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat
Postavi sve tri ili koliko god opcija imas da bootaju sa cd-a - postavi kompatibilnost sa 64 bitnim sustavom ako ga instaliras , iskljuci sve uredjaje sa maticne osim tipkovnice, iskljuci sve vizualizacije u biosu i postavi No errors za podizanje sustava da ti bilo koja greska nesprijecava boot - dakle iskljuci sve sto nema bilo kakvu vezu sa osnovnim pokretanjem os-a iskljuci podrsku za flopy disk i mogucnost bootanja sa usb-a i pokusaj...
Zamolbaza clanove foruma BIK i Itomic009 da nekomentiraju moje poruke, hvala !
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

upravo pokusao sve navedeno i dalje nece... ponestat ce nam ideja sve mi se cini.... trenutno je nema u nijednoj poslovnici linska, tak da ne znam kak cu ja to s njima rijesiti

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat
Negubi nadu, ja sam nedavno sebi spajao ponovno komponente radi prelaska na Intel i kad sam bio gotov stisnem dugme za paljenje ono nista - hladan znoj pafff ali sam nakon dvije minute utvrdio da sam krivo spojio pinove - dakle rastavi sve od maticne izvadi bateriju i sastavi sve ponovno jer se meni cini da tebi przilica nesalje podatke mozda kako treba pogledaj kablove - mozda nemas problem sa maticnom - mozda hard neprima podatke - pogledaj i to jer ako vidis bios od maticne pitanje dali je sa njom problem
Zamolba za clanove foruma BIK i Itomic009 da ne komentiraju moje poruke, Hvala !
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

primjetio sam da se dvd rom cudno ponasa, ostane se vrtit nakon sto ja stisnem reset dugme ili kad ga ugasim, pa mi je to malo cudno, probat cu sutra sa drugim dvd romom, ali mislim da bi onda trebao preko usba bootati .... ma vec jesam rastavljao i sastavljao i vadio bateriju sve i opet 0, nista

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

Imao sam sličan problem nedavno na prijateljovom kompu, i spojio sam drugu pržilicu i bootao ,kasnije spojio standarnu pržilicu i radi bez problema,ni dan danas neznam zašto nije radila !

Vjerovatno je neka glupost,rastavi sve ponovno i kreni smireno iz početka!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

pokusao i sa drugom przilicom, isti k.... pokusao i sa usb hard diskom, usb stickom, dvd rom, cd rom, sve moguce gasio, palio, nece... pa me zanima sta da gospodi u linksu kazem? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat

Obzirom da si neispravnost prijavio u roku od 8 dana, dužni su ti trenutno robu zamjeniti ispravnom ili izvršiti povrat novca ukoliko to želiš (ako ne želiš novi ispravni dio). Nemoj se dati zaj.... pa da matičnu šalju u servis na ispitivanje, bla bla bla. To je procedura kod reklamiranja proizvodna nakon isteka 8 dana i traje minimalno 15 dana a često i duže. Ako počnu negirati njihovu dužnost trenutne zamjene ili povrata love, samo spomeni državni inspektorat ili knjigu žalbe i nemoj da te bude sram. Budeš li se ponašao kulturno i civilizirano **poješćeš govno**.

 

Sretno {#}

 

 

Ako te ipak odj.... obavezno traži potvrdu da si prijavio kvar u roku od 8 dana inače se kasnije možeš slikati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 23:06 (ChillyBoy).
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

morat cu tako, maticna je kupljena u subotu, tokom sutrasnjeg dana idem za osijek u links rijesiti to... hvala na savjetima

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat

Ako hoćeš, možeš se zaletiti do mene sa tvojim procesorom pa da probamo na mojoj mbo. Ili donesi cijelu konfu pa ćemo kemijat  :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 23:10 (ChillyBoy).
11 godina
neaktivan
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

mogli bi probati, ali sumnjam jer boota u bios

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat

Možda je i najpametnije da poneseš cijelo kučište pa neka ga spoje tamo na neki monitor - tako ćeš bar otkloniti svaku sumnju u nedostatak.

15 godina
online
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat
phoenix2003 kaže...

Provjeri još jednom u koji SATA port si uključio CD/DVD Drive. Prema slici u prilogu CD/DVD Drive mora biti uključen u SATA port označen strelicom na slici. Proizvođač tvrdi da određeni uređaji mogu izazvati nestabilnost sistema ukoliko se uključe u određene SATA portove što sam zaokružio na slici.

 

NeoDJW kaže...

2 izzi evo pokusao i isto, probao sam cak i drugu memoriju ubaciti, isto ...

 

dvd rom kao i hdd su mi ustekani u sata3g1_2/3_4 ,probao sam i razlicite sata utore ali nema pomoci... 

 -u SATA 5_6..? (ne SATA3). Ponovo pogledaj phoenixov post-sliku.

 

ako to ne pomogne, isključi UEFI / uključi legacy boot (ako postoji, možda se drugačije naziva u konkretnom BIOSu..), jer jedna od opcija UEFIja je secure.boot.

-probaj quick bot menijem odabrati boot s medija (CD-USB..) umjesto samim redosljedom u BIOSu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nova x79 konfa ne zeli bootat

ne kolega, ne postoje sata 5_6 portovi na ploci, manual je ispred mene i citam... pravilno sam ustekao a i probao sam u svaki posebno...  u biosu ne postoji opcija da ugasim uefi ( barem kolko ja vidim ) kako se jos to moze zvati ? probao sam sa quick boot meniem i isto nece

14 godina
offline
Nova x79 konfa ne zeli bootat

Provjeri da li je dobro legao 6-pinski konektor na matičnoj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice