Novi hard disk koristen

poruka: 18
|
čitano: 3.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Novi hard disk koristen

Pozdrav svima, prvo Vam moram objasnit cijelu pricu pa me zanima Vase misljenje. Laptop se vec dva puta pokvario u roku godinu i pol u oba slučaja se pokvario hard. Laptop je pod garancijom jos 2 godine i slao sam zahtjev za novi laptop ali sam odbijen jer se kvar nije u oba slučaja dogodio u roku od 6mj. I tako ja danas otišao podic laptop, u radnom nalogu pise obavljena ugradnja novog harda. Mene cijeli dan nesto kopka taj hard pokusavam ja doc do detalja i ja instaliram crystal disk info i pogledam, a ono pise 1880 radnih sati hard diska. Sad mene zanima ko je tu u krivu a ko u pravu. Zar nebi trebao ako je novi hard u pitanju pisat 0 radnih sati ili ajmo rec nekoliko, a ne 1880h. Necu imenovat niti servis niti ducan, samo trazim Vase misljenje jel to normalno ili nije, i koji bi mi sljedeci potezi trebali bit. Hvala unaprijed svima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi hard disk koristen

Zeznuli te 100% i uvalili stari hard a tamo proizvođaču uzeli za novi koji će kasnije prodat.

Odi kod njih i reci im u čemu je kvaka i zapriti inspekcijama razno raznim i nek ti daju novi hard al zbilja novi zapakirani

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
7 0 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Novi hard disk koristen

Evo upload slike nadam se da se vidi jer sam trenutno na mobitelu.

 

http://i61.tinypic.com/4fpl.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 0:47 (Fic00).
 
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Novi hard disk koristen

-servis može napisati bilo što.. pitanje je samo dali je istina, time i uvijeti za garanciju ili zamjenu uređaja.. ako imaš dokaz muljaže 'svađaj se'.. tj radi što misliš da trebaš jer sad imaš nešto za svađu. Zato treba tražiti papire, provjeriti kod preuzimanja robe itd.

..npr dali je uopće disk bio pokvaren, može biti lažni servis...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Novi hard disk koristen

Nabavi broj od servis i nazovi ih i reci im da vidis da to nije novi hard kako stoji u opisu naloga i pokusaj se dogovriti sa njima da ti daju novi i da ti treba laptop , seri da radis na njemu itd. Probaj prvo tako a ako neupali onda ide inspekcija i ostalo :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Novi hard disk koristen
Adict kaže...

Nabavi broj od servis i nazovi ih i reci im da vidis da to nije novi hard kako stoji u opisu naloga i pokusaj se dogovriti sa njima da ti daju novi i da ti treba laptop , seri da radis na njemu itd. Probaj prvo tako a ako neupali onda ide inspekcija i ostalo :)

 -zašto ne obrnuto. Inspekcija, disk mora dobiti novi.. ili vratiti postojeći (koji je možda ispravan..). Ponekad treba đonom.. kad zaboli susretljivji su.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Novi hard disk koristen

Inspekcija meni odma rekla da bi zapravo vec kod drugog kvara trebo dobit novi laptop jer nemogu otkrit sto uzrukuje kvar hard diska svakih 8mj, ali ajde nekim dogovorom se dogovorili jer zakonski treci kvar je automatski novi laptop. I danas kad sam podigo doso doma digo windowse i pogledo i sokiro se... Mislim da cu sad gurat do kraja jer je ovo krajnje bezobrazno... A takodjer nemogu doc do servisa nego moram laptop donjet u ducan a oni nose u servis takva je kao 'Procedura'

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi hard disk koristen

Evo htio sam samo javit situaciju... Dućan gdje sam kupio laptop se ogradio od ove situacije gdje će sami podić tužbu protiv servisa jer kako oni kažu "ovo je krajnje bezobrazno". Ovih dana bio sam na razgovoru u par servisa, od MR servisa, HG spota i Makromikra gdje su svi objasnili da ovo nema smisla i da NE postoji zakon koji bi omogućio ugradnju korištenog (polovnog) dijela ako je uređaj pod garancijom. Zvali su ne iz dotičnog servisa i rekli mi da ne shvaćaju u ćemu je problem jer iako je hard korišten još uvijek je funkcionalan, no kako sam im ja stvorio velike probleme oni će mi zamjenit hard NOVIM iz kutije gdje ću ja prisustvovat i dat će mi garanciju na novi hard od 2 godine. Kontaktirao sam i Acer gdje su sami rekli da ako je stvarno ugrađen polovni hard da je to kažnjivo dijelo i jednostavno nedopustivo. Laptop nije star niti 2 godine, a ovo bi bio već 4. hard disk. Ja sam već kod drugog kvara zahtjevao novi laptop jer mi nije normalno da svakih par mjeseci hard disk se pokvario, ali odgovor ovlaštenog servisa je bio da je hard "potrošna roba" te nemam pravo tražit novi. Nakon takvog odogovra ugradili su po meni već "potrošenu robu" ali u ovoj situaciji po njima to je sasvim ok. Zakonski imam pravo na novi laptop, dućan me također savjetuje da sve prijavim, udruga za zaštitu potrošača kaže da je ovo poveći prekršaj te me savjetuju da prijavim inspektoratu. Zanima me Vaše misljenje, ali po meni ne vidim drugi način nego sve prijavit jer s njihove strane je sve odigrano bezobrano i bez imalo poštovanja. Pitanje je kolko je takvih korisnika, a da nisu ni svjesni da imaju ugrađene rabljene dijelove od strane tog servisa i mislim da tome treba stat na kraj. Hvala Vam unaprijed... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novi hard disk koristen

Nakon svega ovoga kaj si napisal da su ti napravili vise niti jedne sekunde ne bi razmišljal i sve bi fino prijavil inspektoratu pa nek njima objašnjavaju svoja djela, makar na tvojem mjestu ja bi se već prije odlučili na taj potez.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2015 15:45 (jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi hard disk koristen

Reci ti njima il novi laptop il inspektorat pa nek biraju jer to stvarno nema smisla, ako je crklo već cetiri komada nije to ocito do hdd-ova već je do laptopa.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Novi hard disk koristen

Ja bih volio znati koji je to dućan/servis... Ako ti je bad ovdje javno objavit, molim te da mi pošalješ pm

Planiram kroz mjesec dva kupit laptop pa da si suzim izbor dućana

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Novi hard disk koristen

Ufff  ne  da  bi  im  digo frku  nego. ..

Ma  daj  živi  bezobrazluk!

Daj  i  meni  na  pm  ime  dućana  tj  servisa! 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Novi hard disk koristen

A gle decki su u servisu tebi dali stari hard misleci kaj tulac zna mi cemo sebi uzeti/prodati gajnc novi, nazalost to rade SVI serviseri!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Novi hard disk koristen

Hoćemo svi ime tog dućana :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi hard disk koristen

Tako je daj ime dućana

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Novi hard disk koristen

ime ducana molio bi i ja, iako mi uzasno mirise na extreme digital :)

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi hard disk koristen

Može i meni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi hard disk koristen

Pa kriv je servis, a ne dućan, taj servis može biti za sve dućane

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice