Otisla je graficka kartica? - samo ona?

poruka: 19
|
čitano: 6.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?

Dakle da ne duljim previse, vec par mjeseci bi mi se pri najvecim opterecenjima stvarali artefakti (i temperaturama) da bi me danas docekalo ugodno iznenadenje - plave i zute crte na desktopu, u idleu (temp - 54C).

 

Pretpostavljam da je samo graficka otisla, posto sve radi, samo mi je rezolucija 800x600.

 

Ona ne moze nista povuci sa sobom kada crkne?

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?

Može sve, a može ništa, ovisi o kvaru.

Nije isto ako je na nekom mjestu krug prekinut ili ako je kratko spojen.

PRODAJEM SVOJ KOMP! INFORMACIJE NA PP!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otisla je graficka kartica? - samo ona?
Na mobu sam pa ne vidim moj pc. nVidia? G92? HD48xx?
2.588 Posts! And counting...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otisla je graficka kartica? - samo ona?

GTX 9800

PRODAJEM SVOJ KOMP! INFORMACIJE NA PP!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otisla je graficka kartica? - samo ona?
G92 :(
2.588 Posts! And counting...
14 godina
protjeran
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?

Vrijeme je za novu grafu ili pecnicom popravit ovu

zvoneeee
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?

Ma dobro je, sve radi sada, imam sliku - valjda integrirka?

 

Nadam se da je vise crkla i da nista nije povukla. Ne mogu igrati zbog nje vec barem mjesec dana, a naravno da starcima ne smeta jer njima sve odlicno radi. Ali zato se stari iznenadio kad je sjeo, bas mi je drago bilo.

 

Btw evo sad se upalio screen saver i pise da mi treba graficka koja podrzava cini mi se 3D vision ili tako nesto...

 

Znaci - nova grafa, novo napajanje :) .

Mes que un Club! FCBarcelona!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 21:19 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otisla je graficka kartica? - samo ona?
PLASMAorLCD kaže...
...

Znaci - nova grafa, novo napajanje :) .

Ma kakvo novo napajanje. Imaš Silverstone 400W. To ti je kao  Corsair CX 400W. Gura to bilo koju Single-gpu karticu na tržištu ili poneke sli/crossfire kombinacije. Koliko imaš za novu grafičku?

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
13 godina
offline
Re: Otisla je graficka kartica? - samo ona?
PLASMAorLCD kaže...

Ma dobro je, sve radi sada, imam sliku - valjda integrirka?

 

Nadam se da je vise crkla i da nista nije povukla. Ne mogu igrati zbog nje vec barem mjesec dana, a naravno da starcima ne smeta jer njima sve odlicno radi. Ali zato se stari iznenadio kad je sjeo, bas mi je drago bilo.

 

Btw evo sad se upalio screen saver i pise da mi treba graficka koja podrzava cini mi se 3D vision ili tako nesto...

 

Znaci - nova grafa, novo napajanje :) .

  Ne treba ti novo napajanje, Silverstone je dobar proizvođač.

  Jednom mom kolegi bez problema drzi HD5870.

 

16 godina
offline
Re: Otisla je graficka kartica? - samo ona?
PLASMAorLCD kaže...

Ma dobro je, sve radi sada, imam sliku - valjda integrirka?

 

Nadam se da je vise crkla i da nista nije povukla. Ne mogu igrati zbog nje vec barem mjesec dana, a naravno da starcima ne smeta jer njima sve odlicno radi. Ali zato se stari iznenadio kad je sjeo, bas mi je drago bilo.

 

Btw evo sad se upalio screen saver i pise da mi treba graficka koja podrzava cini mi se 3D vision ili tako nesto...

 

Znaci - nova grafa, novo napajanje :) .

Pećnica iliti šporet.... ako proradi ni'ko sretniji od tebe al' ako sjebeš :(

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
14 godina
protjeran
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?

Evo da budem iskren, ne mora ni probat pecnicom jednostavno moze upaljacem negdje 2min po grafickom procesoru ili ako ima jaki Fen pa sa njim ili sa onim uredajom sta ima malu bocicu plina tako sam ja bar radio.

zvoneeee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?
Ma nitko sretniji od mene sto je napokon crkla. Radila je 3 godine, zadnjih par mjeseci daje artefakte. Dakle SS napajanje bi drzalo GTX 560 Ti? Ja sam bas mislio da je neko shrot, doslo mi uz kuciste.
Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?

Ček, ja sam mislio da je Silverstone Strider 400W no to ne dolazi uz kućišta.

De pogledaj u kućištu koje je napajanje ili barem reci koje je kućište da pogledamo koje se napajanje dobije uz njega.

Inače, Silverstone Strider dođe oko 360 - 400 Kn u slobodnoj prodaji i na istoj je Seasonic bazi kao Corsair CX400.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?

Ma evo vam napajanje, ali u svakom slucaju uzimam novo jer cu na ljeto sve ostalo mijenjati - da ne moram opet kupovati. Nadam se da ce vidjeti dobro na slikama.

Btw hoce li ovdje stati graficka dok ne kupim na ljeto novo kuciste? ( Ne obracajte paznju na kablove, nije tako grozno kao sto izgleda {#})

 

 

PSU PSU
GPU GPU
GPU GPU
Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otisla je graficka kartica? - samo ona?
PLASMAorLCD kaže...

Ma evo vam napajanje, ali u svakom slucaju uzimam novo jer cu na ljeto sve ostalo mijenjati - da ne moram opet kupovati. Nadam se da ce vidjeti dobro na slikama.

Btw hoce li ovdje stati graficka dok ne kupim na ljeto novo kuciste? ( Ne obracajte paznju na kablove, nije tako grozno kao sto izgleda {#})

 

 

  Da, napajanje je veoma dobro, to je Silverstone Strider 400W (Silverstone SST-ST40F). Držat će bez ikakvih problema GTX560.

  Grafička stane u ovo kuciste bez brige, samo prebaci hard malo ispod, tj. priašarafi ga jedan slot ispod, kako bi ti mogla stati 560 jer je Dual fan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 14:13 (Caesar et Brutus).
16 godina
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?

Napajanje je Silverstone Strider. Ako si ga dobio uz kućište znači da je i ono SilverStone što znači da je kvalitetno i da vrlo vjerojatno stane unutra večina grafičkih.

Što se tiče zamjene računala, slobodno zadrži to napajanje, nema smisla da uz tako dobro jako napajanje uzimaš drugo...

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?
Hvala vam svima :)
Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otisla je graficka kartica? - samo ona?
PLASMAorLCD kaže...

Dakle da ne duljim previse, vec par mjeseci bi mi se pri najvecim opterecenjima stvarali artefakti (i temperaturama) da bi me danas docekalo ugodno iznenadenje - plave i zute crte na desktopu, u idleu (temp - 54C).

Mozes je pokusati peci:

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/popravak-graficke-kartice-koristenjem-pecnice/67886.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Otisla je graficka kartica? - samo ona?
Necu je peci, nek uziva... Nego da pitam u vezi potenciometra za fanove, posto imam 3 a maticna je 0 pa ih ne mogu kontrolirati programima tipa speedfan. Je li za potenciometar treba ikakav ulaz na maticnoj, to jest kakav, trosi li puno struje, radi li na svim maticnama. Motda je previse glupih pitanja, ali nisam bas na ti s hardwearom, a poten. nisam nikad ni vidio :P
Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice