Pc -> VGA -> SCART -> TV

poruka: 16
|
čitano: 22.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pc -> VGA -> SCART -> TV

vecer.

kako je navedeno u naslovu, na taj nacin sam spojio(slika 1) komp i tv (dolje su slike). kad sam spojio, na tvu se pojavila slika ali poprilicno defektna (mislim da je problem u syncu nekom). skinuo sam CCC, att i jos par programa koji su radili svaki posebno ali nista. slika je dalje losa. da li mozda netko od vas ima kakvu ideju? mozda mi treba gender changer da mogu spojiti VGA/SCART kabel direkt u grafu ili sta? grafa mi je ova

 

edit: probao sam sve refresh rateove i rezolucije za tv i monitor. nista nije pridonjelo boljoj slici.

slika 2 slika 2
slika 1 slika 1
Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 16:50 (Bass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pc -> VGA -> SCART -> TV

Da to nije 'scart to vga' kabel? Za razliku od vga to scart, to su različite stvari..

 

Neće to tako funkcionirati bez nekog konvertera. Vertikalna sinhronizacija, kompozit ili komponet video (pin 16),  interlacani stream.. Da ne dužim; odriješi kesu ili se sam malo poigraj. Evo i evo primjera.

15 godina
offline
RE: Pc -> VGA -> SCART -> TV

ta 2 guidea sam i ja nasao ali mi se ne da zaebavat s tim. ovo sam uzeo da vidim da li radi. i ne, to je vga to scart.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
13 godina
offline
Pc -> VGA -> SCART -> TV

ja sam pokušao na taj način spojit al nisam uspio.

Pročitaj, možda ti pomogne: tema

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pc -> VGA -> SCART -> TV

Ha, onda znaš u čemu je problem. Vstrip > 15/35 kHz - 50 Hz, Interlace - progresive stream i control input na 16. pin scarta. Ne vidim kako bi takav kabel uopće radio bez vanjskog napona, siguran si da je vga to scart?

15 godina
offline
RE: Pc -> VGA -> SCART -> TV
Bass kaže...

...to je vga to scart.

 

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
14 godina
neaktivan
offline
Pc -> VGA -> SCART -> TV

ja sam jučer kupio vga scart u linsku 25 kn, i ne mogu dobiti nikako sliku na tv, uglavnom taj scart na koji spajam max tv radi sve ok, ali nikako da dođe slika kad spojim preko laptopa, spajao sam preko dva laptopa i ne radi niti preko jednog, 

inače imam na laptopu svideo, dvi i vga, 

samo mi vga evo sad ne radi, ova dva koristim stalno i radi savršeno

 

i ne znam u čemu je sad problem? 

http://www.demonoid.me/users/franjo15
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pc -> VGA -> SCART -> TV

Problem je u tome što ti imaš samo kabel koji pretvara VGA u scart. TV ne može dekodirati VGA signal. Treba ti pravi VGA-SCART (ili VGA-Svideo) konverter koji ima oretvarač signala i košta 300tinjak kn.

 

Ili program PoweStrip. Googlaj.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Pc -> VGA -> SCART -> TV

Problem je u sync-u. Treba ti 15 Khz za CRT monitore.

Za stare kartice je postojao softver koji to forsira. Neznam za nove kartice.

Također za RGB signal mislim da je potrebno dovesti 12V na određene pinove na scartu.

 

Najbolja opcija po meni je za 130 Kn sa dealextrema kupiti VGA to Composite/S-Video i onda si miran.

 

Btw: Misliš koristiti CRT TV kao monitor ili samo za "original look" retro igara?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pc -> VGA -> SCART -> TV

ma onako, ponekad gledam filmove preko tv-a, imam sony triniton, veliki ekran, ČAK ima i rezoluciju 1024*768, uglavnom često spajam zvuk preko njega, jer ima surround, pa se čuje bolje nego zvučnici od laptopa, a za sada spajam preko svideo - svideo, pa sam željeo pokušati i ovo sa scart pa da vidim na čemu ću dobiti bolju sliku, ali nisam se previše informirao kako to ide, vidio sam da je vga-scart odnosno kad sam malo bolje vidio scart to vga kabel 25kn, pa reko ajde ako radi super. :)

A još ću kad uhvatim vremena probati nešto iskemijati, a na laptopu imam 7300go, s vga, dvi i svideo izlazom, pa reko nisam probao samo vga, pa sam i zato mislio spojiti 

http://www.demonoid.me/users/franjo15
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pc -> VGA -> SCART -> TV
Franjo15 kaže...

ma onako, ponekad gledam filmove preko tv-a, imam sony triniton, veliki ekran, ČAK ima i rezoluciju 1024*768, uglavnom često spajam zvuk preko njega, jer ima surround, pa se čuje bolje nego zvučnici od laptopa, a za sada spajam preko svideo - svideo, pa sam željeo pokušati i ovo sa scart pa da vidim na čemu ću dobiti bolju sliku, ali nisam se previše informirao kako to ide, vidio sam da je vga-scart odnosno kad sam malo bolje vidio scart to vga kabel 25kn, pa reko ajde ako radi super. :)

A još ću kad uhvatim vremena probati nešto iskemijati, a na laptopu imam 7300go, s vga, dvi i svideo izlazom, pa reko nisam probao samo vga, pa sam i zato mislio spojiti 

Jesi li probao ovo? http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/

Ovaj dio s PowerStripom, jel, kabel očito već imaš.

14 godina
neaktivan
offline
Pc -> VGA -> SCART -> TV

Ma nisam probao, gledao jesam, ali ne da mi se igrati s time, bar ne sada :)
dok su blagdani 

http://www.demonoid.me/users/franjo15
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pc -> VGA -> SCART -> TV
Bass kaže...

vecer.

kako je navedeno u naslovu, na taj nacin sam spojio(slika 1) komp i tv (dolje su slike). kad sam spojio, na tvu se pojavila slika ali poprilicno defektna (mislim da je problem u syncu nekom). skinuo sam CCC, att i jos par programa koji su radili svaki posebno ali nista. slika je dalje losa. da li mozda netko od vas ima kakvu ideju? mozda mi treba gender changer da mogu spojiti VGA/SCART kabel direkt u grafu ili sta? grafa mi je ova

 

edit: probao sam sve refresh rateove i rezolucije za tv i monitor. nista nije pridonjelo boljoj slici.

 

Mislim da sa tom grafičkom nema smisla pokušavati, sa starijim ATI karticama bi radilo, za novije ATI i sve Nvidia kartice treba neki adapter...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2011 12:10 (steeleye).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pc -> VGA -> SCART -> TV
Onda slozi to kad prodju blagdani i kad ce ti se dati, a do tad sve najbolje! :)

Ali, samo da znas, nema sanse da dobijes sliku na TV-u bez toga. Ne postoji TV koji bi na SCART-u prihvacao standardne PC rezolucije i frekvencije osvjezavanja s progresivnim "scanom". Teoretski bi vjerojatno bilo moguce, ali osim ako se netko dobrano zaigrao pa otisao skroz mimo standarda kad je projektirao TV, toga nema na stvarnim uredjajima.
Svi se nesto uplase kad im posaljem taj link, cini se da cu sam morati kupiti kabel i vidjeti funkcionira li to. :D
14 godina
neaktivan
offline
Pc -> VGA -> SCART -> TV

a vidjeti ćemo, morati ću se malo poigrati, ma inače telka je ok rezolucije, kao što rekoh već 1024*768 i 100hz,

 

http://www.demonoid.me/users/franjo15
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pc -> VGA -> SCART -> TV
Franjo15 kaže...

a vidjeti ćemo, morati ću se malo poigrati, ma inače telka je ok rezolucije, kao što rekoh već 1024*768 i 100hz,

 

Nema veze kolike je telka rezolucije, SCART je napravljen za standardne TV signale i teško da će ti prihvatiti išta drugo, pogotovo progressive scan. A standardno u Windowsima ne postoji opcija da staviš interlaced signal na VGA, tako da zato moraš koristiti PowerStrip.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice