Pc problem

poruka: 21
|
čitano: 3.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pc problem

Pozdrav ovako evo igrao sam sada dead island i komp mi se ugasi sam od sebe,ja ga upalim na pola ekrana igra,a na pola start windows normaly i zvuk iz pca kao da sam usisavac upalio lol...

Trenutno mi se ne vrte ventilatori na grafi staroj 2 mjeseca??temp trenutno  cpu 46 gpu 51 u igri mi je cpu bio na 70.

Prije mi se znalo i ovo izbaciti prode nakon 5 sek (slika).

U cemu je problem,zasto se ventilatori ne vrte to mi nije jasno 

 

EDIT: restartam pc ventilatori se pocnu vrtiti,pokaze se logo windowsa stanu...uglavnom nema nikakvog beep zvuka da je kvar grafe.     http://imgur.com/a/78qnf

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 0:58 (toma20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Pc problem

reklamiraj grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
online
Pc problem

Čini se da je grafa otišla, probaj je u drugom kompu kod nekoga.

Ako i u drugom kompu ne valja, šalji na reklamaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Pc problem

da cini se da je rikunla koje sam ja srece  budem jos kod frenda u pc probao,sada sam upalio ista stvar komp radi ali ventilatori se ne vrte

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pc problem

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pc problem
toma20 kaže...

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

Da, tako moderne grafičke kartice funkcioniraju. Znači GPU u drugom računalu radi?

Onda provjeri drivere na svom, dakle Safe Mode, DDU i udri.

10 godina
offline
Re: Pc problem
softwaremaniac kaže...
toma20 kaže...

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

Da, tako moderne grafičke kartice funkcioniraju. Znači GPU u drugom računalu radi?

Onda provjeri drivere na svom, dakle Safe Mode, DDU i udri.

Da grafa je ok,ali zato zeza cpu tj. hladnjak,moram uzeti novi hladnjak i pastu i miran sam.

Igrao sam neki dan i pc se ugasi sam od sebe,gledam sta je sada restartam komp izbaci mi temperature error udem u bios a ono cpu na 90 stupnjeva...

14 godina
online
Re: Pc problem
toma20 kaže...
softwaremaniac kaže...
toma20 kaže...

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

Da, tako moderne grafičke kartice funkcioniraju. Znači GPU u drugom računalu radi?

Onda provjeri drivere na svom, dakle Safe Mode, DDU i udri.

Da grafa je ok,ali zato zeza cpu tj. hladnjak,moram uzeti novi hladnjak i pastu i miran sam.

Igrao sam neki dan i pc se ugasi sam od sebe,gledam sta je sada restartam komp izbaci mi temperature error udem u bios a ono cpu na 90 stupnjeva...

Krivo je montiran. Ponovno ga, ali ovaj put ispravno stavi.

10 godina
offline
Re: Pc problem
softwaremaniac kaže...
toma20 kaže...
softwaremaniac kaže...
toma20 kaže...

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

Da, tako moderne grafičke kartice funkcioniraju. Znači GPU u drugom računalu radi?

Onda provjeri drivere na svom, dakle Safe Mode, DDU i udri.

Da grafa je ok,ali zato zeza cpu tj. hladnjak,moram uzeti novi hladnjak i pastu i miran sam.

Igrao sam neki dan i pc se ugasi sam od sebe,gledam sta je sada restartam komp izbaci mi temperature error udem u bios a ono cpu na 90 stupnjeva...

Krivo je montiran. Ponovno ga, ali ovaj put ispravno stavi.

 cisto sumnjam na staroj grafi nije bilo problema,cim sam stavio novu grafu temperatura je skocila,imam trenutno ovaj hladnjak kolege sa forumua su mi preporucili da uzmem lc cc120 i bolju pastu

14 godina
online
Pc problem

Aha, ja sam shvatio da sad imaš taj LC-ov. Da promijeni ga i očisti PC od prašine ako je ima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pc problem
toma20 kaže...

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

Te crtice se obicno pojavljuju kada nesto ne sljaka kako bi trebalo sa memorijom na grafickoj. Ne znam kakvo kuciste imas i hladjenje u njemu i jesi li u klimatiziranom prostoru, ali posljednjih dana se temp. poprilicno digla.

I sam sam morao upaliti neke ventilatore koje inace palim samo preko ljeta kada malo zaprzi.

 

10 godina
offline
Re: Pc problem

Kuciste je zalman z3

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 19:51 (toma20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pc problem
I nisam u klimatiziranom prostoru imam dosta malu sobu tak da je vruce dosta da..sry na duplom postu na mobu sam
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pc problem

Da ne otvaram novu temu, imam čudan problem u igrama to jest jednoj overwatch igram na low radi stablinih 60 fps-a no medjutim ponekad se javlja nagli fps pad ispod 50 kao da igra uspori pa onda nastavi normalno. Sad temperature sam gledao ništa se ni ne moze ugrijati kako spada pošto su temperature normalne.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pc problem
Kewin kaže...

Da ne otvaram novu temu, imam čudan problem u igrama to jest jednoj overwatch igram na low radi stablinih 60 fps-a no medjutim ponekad se javlja nagli fps pad ispod 50 kao da igra uspori pa onda nastavi normalno. Sad temperature sam gledao ništa se ni ne moze ugrijati kako spada pošto su temperature normalne.

Ako se događa samo u toj jednoj igri, onda je do nje.

15 godina
offline
Re: Pc problem
Kewin kaže...

Da ne otvaram novu temu, imam čudan problem u igrama to jest jednoj overwatch igram na low radi stablinih 60 fps-a no medjutim ponekad se javlja nagli fps pad ispod 50 kao da igra uspori pa onda nastavi normalno. Sad temperature sam gledao ništa se ni ne moze ugrijati kako spada pošto su temperature normalne.

 Koliko je to ispod 50 fpsa?

 

Može biti jednostavno da uletiš u fight gdje je scena puna igrača i efekata pa bude grafički zahtjevna za tvoj hardver i tu osjetiš fps drop.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
neaktivan
offline
Pc problem

Gle nije problem pad fps-a za fight mi je jasno nije procesor bajan ali zamisli ta ti svake 2 minute fps padne uspori neovisno o scenariju gledao ti u pod ili bio u fightu. Stvar je da igrao kao uspori i ubrza i to je jako neugodno i osjetno. Nisu temperature, hard disk je nov, jedino rami su stari sad kolko to moze biti problem ne znam. overwatch radi super dvije runde nekad i 4  i onda pocne to sranje radit a nekad radi super po par sati. Nešto je zdrapano od komponenti. 

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 12:43 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pc problem

Pa prvo si napisao da povremeno imaš fps drop, a sada pišeš svake 2 minute, a to nije povremeno.

 

Isto tako nekad radi 2-4 runde bez problema, nekada par sati pa onda fps drop.

Moraš se potruditi i detaljno opisati simptome problema da bi dobio neku bolju procjenu i odgovore.

 

Meni se čini kombinacija slabog hardvera i eventualno da ti grafička uslijed povišene temperature throttla pa spusti frekvencije što bi moglo uzrokovati fps drop. 

Ako si siguran da nije do temperature grafičke i throttlanja onda "poubijaj" pozadinske procese koji ti opterećuju procesor i ram a koji bi eventualno mogli prouzrokovati takvo stanje.

Možeš probati i sa reinstaliranjem igre kao i čistom instalacijom najnovijih grafičkih drivera, možda pomogne.  

 

Također za tvoj PC bih koristio Win 7 64 bit.  

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 14:44 (boxer).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pc problem
boxer kaže...

 Pa ni sam ne znam iskreno nekad se javi taj fps slowdown odma u početku a nekad nakon par partija. Problem je što je fps stabilan na 60 i on na par sekudi padne ispod 40 i vrati se na 60 neovisno o situaciji. 

Da procesor je star a i rama je na knap, grafička ne prelazi 60 stupnjeva. Sad kolika bi mi razlika bila sa win 7? ja sam prešao na 10 upravo zbog "boljih" perfomansa ali nekad su čak i iste. A gle vidit cu kad se smire ove lude temperature, u sobi nije baš bajno jako je vruče i sparno pa mozda zbog toga throttla makar su temperature u normalnim razinama.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
13 godina
neaktivan
offline
Pc problem

Pogledaj imaš li usko grlo (bottleneck), ako je hdd nov ne mora značiti da ne može biti  problem u njemu, pokušaj sa  msi afterburner-om ili sličnim softverom, pritom i napone provjeri da li su stabilni.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pc problem

Imaš program MSI Afterburner kojeg pokreneš u pozadini i on ti bilježi temperature, brzinu gpu i memorije pa možeš viditi kada ti se desi fps drop da li spusti frekvencije. Ako ne spušta frekvencije onda nije do temepratura grafičke pa ćeš problem tražiti negdje drugo.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice