PC se nasumicno zamrzaje

poruka: 10
|
čitano: 977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
PC se nasumicno zamrzaje

Imao sam Intel C2D e6850 proc, graficku AMD HD 6750 i 4 gb rama ( 2x1 gb i 1x2 gb). Jucer uzmem procesor Intel C2Q Q8400 i graficku Nvidia GF 630 i jos 2gb rama ( jedna plocica). Nisam reinstaliro wins samo izbriso stare drivere i instaliro nove(graficka etc.). Sinoc mi se pc zamrzne nakon sto sam ga ostavio da skida nesto preko torenta, slika se zamrzne i tjt. Danas ista stvar, kad pritisnem na tastaturi CapsLock,NumLock ne desava se nista ( da se pale i gase lampice). Samo restart pomaze u tom slucaju. Sad me zanima , jel slabo napajanje 350W, dal memorija zeza, frekvencija, jer ima (2x2gb i 2x1 gb). Izbacit mogu ovo 2x1gb i da stavim od 2gb jos jednu plocicu umjesto te dvije.Temperature su sasvim uredu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 17:14 (PiDzI).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC se nasumicno zamrzaje

Moguce da je do Windowsa, najbolje frisku instalaciju napraviti pa onda mijenjati komponente.

10 godina
offline
Re: PC se nasumicno zamrzaje

Za temperature CPU i GPU ti vjerujem....  ali kolike su na Nordbridge i Southbridge čipsetima po ovom crvenom alarmu još ako nemaju ventilator  provjeri prstom jer je to najbolje.

11 godina
neaktivan
offline
Re: PC se nasumicno zamrzaje
AF139 kaže...

Za temperature CPU i GPU ti vjerujem....  ali kolike su na Nordbridge i Southbridge čipsetima po ovom crvenom alarmu još ako nemaju ventilator  provjeri prstom jer je to najbolje.

 

Reinstaliro wins , zamjenio ram (znaci sad je 3x2gb). Temp na cipsetima su visoke, vent nemaju. Al i to za temp pc ne mrzne do igram igre npr. CS:GO. Nego jednostavno sinoc ostavio samo torent da skida i on se zamrznuo poslije pola sata oko 12 sati navece. Jutros oko 7 stavio opet samo torent i on se zamrznuo u 9 sati.

14 godina
offline
PC se nasumicno zamrzaje

Testiraj RAM i HDD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
PC se nasumicno zamrzaje

aj kad upalis torrent pogledaj u task mangeru da nemas mozda neki cpu miner(jedno vrijeme su bili jako popularni s tim download managerima) pa ti cpu opterecuje..i javi koje napajanje od 350w?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 22:20 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PC se nasumicno zamrzaje

Na HDD sto skidam sa torenta , ima bad sectora. Jel mogu oni uzrokovat sta ?

CPU Miner nema, wins su reinstalirani. Koristim utorent.

Ram memoriju testirat, vadit jednu po jednu plocicu , il ima neki program za to ?

Napajanje Fujitsu Siemens 300w, tek sad vidi , cijelo vrijeme mislim da je 350w

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 22:35 (PiDzI).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC se nasumicno zamrzaje
PiDzI kaže...

Na HDD sto skidam sa torenta , ima bad sectora. Jel mogu oni uzrokovat sta ?

Kupi novi disk i novo napajanje, FSP Hyper 600W i Toshibu P300 ili WD Blue.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
14 godina
offline
PC se nasumicno zamrzaje

Ram testiraj Memtestom86+ preko noći pusti 5-6 passova barem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PC se nasumicno zamrzaje

ako sam dobro shvatio, bila je promjena komponenata u igri.. probaj za svaki slučaj (ako još nisi riješio problem) clearat cmos - ako se tako ne riješi, vjerojatno je hdd...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice