Pitanje,pomoc botanje

poruka: 9
|
čitano: 2.867
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pitanje,pomoc botanje

Zdravo.

 

Imam jedno pitanje,naime prijatelj je pokusao instalirati w7  sistem na svoj stari racunar,izbacilo mu je neku gresku ...pokusao je vratiti xp ali doslo je do nekog kvara.

Komp se upali,ali zastopa na press del to run setup,press tab to display  bios post message.

Ovako slicno iznad...ne razumijem ga toliko dobro ali mislim da kaze da ima problema sa hdd ? 

Skidao sam bateriju i pomocu multimetra izmjerio 2.8v

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 23:57 (Nemrin).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje,pomoc botanje
Kao prvo pogresan podforum : http://www.bug.hr/forum/board/razni-hardverski-problemi/29.aspx?sort=act , ovjde si trebao postaviti temu , Dalje zbunjuje me kako si izmjerio voltazu CMOS (Baterijice) 2.8V , ako je to standardna CR2032 , voltaza treba biti 3V , mozda je stara itd... Pa kao prvo probaj sa drugom dalje jeli hoce uci u BIOS ? ( u BIOS ulazis obicno na F2,F4,del, i sl.) Ako hoce stavi da se Botuje sa CD/DVD prvo i onda probaj , ako neuspjedne instalirati windows-e sigurno je HDD na izdisaju , pa javi a i nebi bilo lose da navedes koju tacno konfiguraciju imas.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje,pomoc botanje
2dulle kaže...
Kao prvo pogresan podforum : http://www.bug.hr/forum/board/razni-hardverski-problemi/29.aspx?sort=act , ovjde si trebao postaviti temu , Dalje zbunjuje me kako si izmjerio voltazu CMOS (Baterijice) 2.8V , ako je to standardna CR2032 , voltaza treba biti 3V , mozda je stara itd... Pa kao prvo probaj sa drugom dalje jeli hoce uci u BIOS ? ( u BIOS ulazis obicno na F2,F4,del, i sl.) Ako hoce stavi da se Botuje sa CD/DVD prvo i onda probaj , ako neuspjedne instalirati windows-e sigurno je HDD na izdisaju , pa javi a i nebi bilo lose da navedes koju tacno konfiguraciju imas.

Ne mogu uci ni u bios ni obabir botanja. Pogledati cu opet sada malo pa se javim ponovo...trenutno ne znam ni ja konf.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje,pomoc botanje
e ovako,malo sam gledao i primijetio sam da kada iskopcam hdd mogu brzo uci u bios i boot,dok ovako izbaci mi entering setup i ne ide dalje.

Kao sto sam napisao i prije ukoliko je hdd spojen izbaci logo '' p5gmx ''i press del to run setup,press tab to display bios post message.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje,pomoc botanje
Ne vidim nista slicno u postovima !?
14 godina
offline
Pitanje,pomoc botanje

Bit je tamo postaviti pitanje, potražiti kako su drugi instalirali itd,itd ali nema veze......

Staro računalo+XP = IDE mod rada u BIOS-u. Da bi instalirao Windows 7 uđi u BIOS i prebaci na AHCI/SATA mod rada. Podesi CD/DVD kao prvi boot device i restartuj računar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje,pomoc botanje

Problem je sto ne mogu uci ni u biois niti botanje

14 godina
offline
Pitanje,pomoc botanje

Imaš na matičnoj ploči reset cmos jumper. Premosti ga na 10 sekundi pa ga vrati u početni položaj i startaj računalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice