Plavo-žuta slika na monitoru

poruka: 6
|
čitano: 5.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Plavo-žuta slika na monitoru

Pozdrav,

Imam od nedavno jedan problem sa prikazom na monitoru pa kako vi ovdje svakako imate više iskustva, molim za malu pomoć prije nego "bacim" novac.

Radi se o računalu baziranom na Gigabyte GA-M55plus-S3G v1 matičnoj.

Računalo se normalno pali, ali sliku prikazuje u nekoj nijansi plavo žute boje i to samo ako je spojeno na integriranu grafiku.

Također u računalu se nalazi i ati 4670, ali na nju uopće nema nikakvog prikaza slike.

Mjenjao sam sa susjedom za probu sa njegovom ati iz serije 5-nešto i također nema prikaza slike. Moja ati na njegovom računalu ima ispravan prikaz.

Zatim smo izmjenjali memorije u svim mogućim kombinacijama i nema promjene.

Izmjenjali smo monitore u kombinaciji njegov monitor-moje računalo i obrnuto. Monitor ispravan.

Uzeo sam screenshot tog plavo žutog prikaza (vidio sam u jednoj temi ovdje) i kada tu sliku prebacim na njegovo računalo boje su ispravne.

Znači na screenshotu nema te plavo-žute.

 

Nakon svih kombinacija sumnjam na neispravnost matične ploče.

Jedino još nisam radio nadogradnju biosa, ali sumnjam da bi to išta popravilo stvar.

 

E sad, recite jesam li u pravu pa da uzimam drugu ploču jer mi se ostale komponente pokazuju ispravne ili sam nešto propustio.

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plavo-žuta slika na monitoru

A jesi li probao svoj monitor - susjedov komp?

13 godina
offline
Plavo-žuta slika na monitoru

VGA kabel ?

xf: recod8600
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plavo-žuta slika na monitoru
MgO2 kaže...

A jesi li probao svoj monitor - susjedov komp?

Probano. Monitor je dobar. U obrnutom slučaju kada spojim svoj komp na susjedov monitor slika nije dobra.

Znači nije do monitora.

r3c0d kaže...

VGA kabel ?

Isprobano i kabel je dobar. Isprobano u obje kombinacije DVI- D-SUB.

 

Kako su isprobane sve žive i ne žive kombinacije glavni krivac ipak ostaje matična jer ati-jeve kartice uopće ne daju nikakav prikaz

što bi kao laik objasnio da na utoru nema ni struje da bi kartica uopće radila, a kada je monitor na nju spojen komp radi ali na monitoru stoji ono no video signal.

Također isprobane sve opcije u bios-u što se tiče enable-disable integrirane grafike i pomaka na bolje nema.

Jedina slika dobiva se na integriranu grafiku ali u spomenutoj plavo-žutoj boji

13 godina
offline
Plavo-žuta slika na monitoru

Probaj bateriju na ploči izvadit pa je vrati. Ako neuspije probaj flash biosa. 

xf: recod8600
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Plava slika na monitoru Resume From Hibernation

pozdrav evo jucer mi se dogodilo da kada sam isao ukljucit i pojavilo mi se plava slika na kojoj pise "Resume From Hibernation", pokusao sam ugasit pa ponovo upalit,resetirat,uci u task manager ali nista nece,molim ako netko moze dati savjet ili pomoci hitno

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice