Popravak racunala - vasa iskustva

poruka: 10
|
čitano: 2.291
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Popravak racunala - vasa iskustva
Pozdrav kolege, u svrhu seminarskog rada na fakultetu trebao bih vasa iskustva u servisiranju racunala. Dakle sa kakvim problemima i kvarovima se najcesce susrecete u struci, rijesenja problema i preporuke. Dakle ukratko opisati svojim rijecima vasa iskustva sa kojima se susrecete. Tema se odnosi i na hw i na software. Ispricavam se ako sam fulao podforum i molio bih moderatora da u tom slucaju premjesti temu u odgovarajuci podforum. Unaprijed hvala
Werdum Combat Team
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Popravak racunala - vasa iskustva

Prašina,prašina i samo prašina!

Ponekada poželim nešta kompliciranije,a da to nije visoka temperatura usljed ogromnih nakupina prašine!

 

Edit:evo malo slikica,koje sam onako "iz rukava"

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 20:05 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak racunala - vasa iskustva

 

KrpaZG kaže...
Pozdrav kolege, u svrhu seminarskog rada na fakultetutrebao bih vasa iskustva u servisiranju racunala. Dakle sa kakvim problemima i kvarovima se najcesce susrecete u struci, rijesenja problema i preporuke. Dakle ukratko opisati svojim rijecima vasa iskustva sa kojima se susrecete. Tema se odnosi i na hw i na software. Ispricavam se ako sam fulao podforum i molio bih moderatora da u tom slucaju premjesti temu u odgovarajuci podforum. Unaprijed hvala

Nemam zle namjere prema kolegi sa foruma ali tema koju je jedan fakultet zadao studentu da obradi u seminarkom radu više liči na temu dana u dječijem vrtiću. Horor! Jadni mi!

13 godina
offline
Popravak racunala - vasa iskustva

Ja odem u njih i oni mi sve poprave. Ociste prašinu, formatiraju disk i stave nove windouse jer je to najbolje za viruse.

 

http://www.hitna-pc-sluzba.hr/

 

 

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popravak racunala - vasa iskustva
Zajeb kaže...

..formatiraju disk i stave nove windouse..

 

 

 skratili su proceduru, ako imaš linux, upgradeaju na XP.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak racunala - vasa iskustva
Zajeb kaže...

Ja odem u njih i oni mi sve poprave. Ociste prašinu, formatiraju disk i stave nove windouse jer je to najbolje za viruse.

 

http://www.hitna-pc-sluzba.hr/

 

 

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/linux/evo-sto-hitna-pc-sluzba-kaze-o-linuxu/151251.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Popravak racunala - vasa iskustva

Mislim da nećeš dobiti takav odgovor na ovoj temi, uzmi jednu veliku temu koja spada pod općenito i čitaj od početka do kraja i tako ćeš naučiti više nego što ti treba za seminar.
Najčešći kvarovi su povezani sa RAM, GPU, HDD,PSU, MBO, CPU, kablovi, neodržavanje i nestručno postavljene komponente  eto nema dalje, iz svake oblasti na forumu(gogle) pročitaj nekoliko opširnijih tema i eto seminarskog.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak racunala - vasa iskustva

Najčešći problem/pitanje : kupio sam novo računalo, a sporo mi otvara internet. Zašto je spor a nov je

 

 

on: fokusiraj se na par stvari da ne odeš u širinu.

Npr. za notebook: problem pregrijavanja, grafike (prouči malo reballing)..

Općenito za kućne korisnike komponenta koja se najviše mijenja je klasični hdd - malo pišeš o mehanici diska , bad sektori, itd i imaš već seminar

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Popravak racunala - vasa iskustva

Ah, ovako, ajmo od prašine....Dobro je, pogotovo u ljetnim mjescima, rastaviti kučište kante....očistim sa kistom, maramicama fizički koliko mogu prašinu iz kučišta, te ga propušem sa fenom za kosu, al' onako da ne puše topli zrak, nego hladni, jerbo nemam kompresor zraka da na taj način čistim komp. Da, živim u kući, vjerojatno bi si ga nabavio, pa da na taj način čistim komp od prašine.

 

Eh, znalo mi je u posljednih 12 godina, par puta rikavati napajanje od kompa, pa nije bilo druge, nego kupiti novo...

Na prvom kompu koji je živio oko 4 godine, riknula mi je navjerojatnije nekaj na matičnoj, tak' da sam morao kupiti drugo računalo, al' sam zadržao hard-disk, DVD player iz starog kompa, te je sada to u mojoj staroj konfiguraciji.

 

Znao sam isto tako veselo proći sa starijim kompom, da mi se neka maliciozna gamad naselila u System 32, pa sam pokrenuo neko AV riješenje, al' onda mi se ljepotan od kompa nije htio više, podići, pa sam na istom trebao nanovo instalirati Windows, i tako....

 

Ponekad gnjavaže, al' sve u svemu, kompovi mi uglavnom rulaju nadmoćno.

 

To je to, ukratko!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Popravak racunala - vasa iskustva

POZZ SVIMA MENE ZANIMA JEDNO PITANJE DALI ZNA IKO KAKO SE MOZE NAPRAVITI ILI POPRAVITI PRE 2 DANA MI SE POCELO KAD UPALIM EKSTRAN ILI MONITOR KAKO KO KAZE POCNE DA MI SE KAO DA SE TRESE SLIKA ILI KAKO DA VEC OBJASNIM ISTO KO DA SE GASI I PALI EKRAN TREPERI UBRZANO PA DALI IKO ZNA KAKO TO MOGU DA POPRAVIM JEL MOGU SAM NAPRAVITI ILI MORAM DA GA NOSIM U SERVIS DA MI POPRAVE MONITOR HVALA SVIMA UNAPRE

kenan
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice