Prilikom paljenja komp se pali pa gasi

poruka: 6
|
čitano: 3.329
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Prilikom paljenja komp se pali pa gasi

Gledao sam stare teme ali nisam naisao na rijesenje...

 

Znaci ovako- dao mi je frend maticnu i procesor- Abit AG8 i Pentium4 3.0. i stavio ja to fino u kuciste, ubacio Enermax whisper eg465p-ve napajanje i spojio jos hardisk hitachi 160gb.. graficka je ati firegl v3350.

 

prvi put kad sam upalio poceo se jako brzo palit i gasit (meni je to zvucalo kao restartanje??). morao sam ugasit pomocu one sklopke otraga jer nije htio od naprijed. cuje se onaj speaker unutra prilikom paljenja (zato mi valjda i djeluje ko da se restarta) ali slike nema na monitoru nikakve. kad sam ga drugi put opet isao palit cini mi se ko da duze radi pa se restarta al i dalje nema slike na monitoru. probao sam i maknut bateriju da resetiram bios. nije pomoglo.

 

proc i maticna su stajali izvan upotrebe cirka dve godine al frend kaze da je radilo najnormalnije prilikom zadnje upotrebe.

 

 

ima li ko kakvu ideju? ja se slabo razumijem u kompove pa mi je stvarno potrebna mala pomoc {#}

 

zahvaljujem unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Prilikom paljenja komp se pali pa gasi
Koji točno zvukovi se javljaju?
Da li si spojio na pravi konektor CPU ventilator?
www.dreamteh.com
13 godina
neaktivan
offline
Prilikom paljenja komp se pali pa gasi
matična ti je otišla.. tako ti je i meni bilo...
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Prilikom paljenja komp se pali pa gasi

Onako "iz rukava",nesta ne stima sa procom ili u svezi sa njime!

i sinoć sam na stojećki dvije u birtiji popio rakije
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prilikom paljenja komp se pali pa gasi

Mozda se je BIOS zblesiral,imal sam slicno iskustvo.

And Justice For All....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prilikom paljenja komp se pali pa gasi

Je li taj procesor radio baš na toj matičnoj iliii??? Jer baš kao i brzina procesora postoji i brzina matične ploče, i ako te dvije brzine nisu u skladu dešavat će ti se to što si ti naveo... Kablove sumljam da si pobrkao jer je za svaki kabel drugačiji konektor, ako je matična crkla komp će ti se samo upaliti čut ćeš jedan beep i blicat će ti lampica isto tako i ako ti nešto nije uredu sa procesorom, ali gasit se neće, ja ovjde ipak suljam na BIOS odnesi ti to na servis nek ti profesionalci flashuju bios i sve će biti OK...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice