Problem sa bootanjem nakon upgrade-a

poruka: 4
|
čitano: 1.207
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Problem sa bootanjem nakon upgrade-a

Ekipo prvo isprike ako je tema na krivom mijestu.

 

Nedavno sam napravio upgrade na svom pc-u i uz standardni 2.5" SSD od KINGSTONA 250 gb ubacio i M2 SSD XPG GAMIX od 500 GB.

Na M2 sam stavio OS i starog sam formatirao i na njega instalirao neke programcice koje ne koristim svaki dan ali mi trebaju zbog brzine.
E sad dolazi do problema kad palim PC uvijek mi se javlja bsod ekran error tipa file windows system 32 not found. Napravim reset uđem u bios i izađem znaći ništa ne napravim i onda se windows ucita normalno.

Bios sam prekopao cijeli i kod opcije BOOT priority nudi mi samo ovaj stari KINGSTON nigdje ne vidim M2 ssd niti druga dva HDD-a. Gledao sam po netu kopao cak sam i napravio bios update ali opet isto. Ovo me bas frustrira sad vec kad palim komp automatski ulazim u bios i izlazim odma iz njega.

 

U drugim postavkama u biosu vide se svi diskovi samo kod boot priority vidi se jedino stari ssd.

Ploca je TUF B360-PRO GAMING

 

Svaki savijet je dobrodosao

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 21:15 (keki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa bootanjem nakon upgrade-a

Normalno kad si instalirao na M2 SSD dok je uključen bio stari SSD koji je već imao boot pa ga instalacija i ostavila tamo. Dakle bez tog starog ti neće ni bootat jer više nijedan disk nije bootabilan.

5 godina
offline
Re: Problem sa bootanjem nakon upgrade-a
keki kaže...

Ekipo prvo isprike ako je tema na krivom mijestu.

 

Nedavno sam napravio upgrade na svom pc-u i uz standardni 2.5" SSD od KINGSTONA 250 gb ubacio i M2 SSD XPG GAMIX od 500 GB.

Na M2 sam stavio OS i starog sam formatirao i na njega instalirao neke programcice koje ne koristim svaki dan ali mi trebaju zbog brzine.
E sad dolazi do problema kad palim PC uvijek mi se javlja bsod ekran error tipa file windows system 32 not found. Napravim reset uđem u bios i izađem znaći ništa ne napravim i onda se windows ucita normalno.

....

 

AF139 kaže...

Normalno kad si instalirao na M2 SSD dok je uključen bio stari SSD koji je već imao boot pa ga instalacija i ostavila tamo. Dakle bez tog starog ti neće ni bootat jer više nijedan disk nije bootabilan.

 Kao sto ti kolega rece otkopcaj sve diskove osim tog M2 i instaliraj windowse. Poslije ih prikopcas, dodijelis slova kako zelis i sve ce biti ok....

11 godina
offline
Problem sa bootanjem nakon upgrade-a

Zahvaljujem se na odgovoru. Morat ću onda prvo prilikom istekat sve sata kablice iz ploce i piknuti novi OS gore.

 

Hvala svima na odgovorima.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice