Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

poruka: 91
|
čitano: 19.578
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Svasta, tako zahtjevna igra da nepodrzava Crossfire ili sli

DJ
15 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Skini jedan crossfire mostić, 2 mogu radit probleme.

Od hd3 serije netrebaš stavljat više od jednog mostića za obični crossfire.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Ljudi Grand Theft Auto IV - Episodes From Liberty City me malo zeza. Dok mi je ukljucen CrossfireX igra steka a kad ga iskljucim i igram preko jedne grafe sve ide glatko na rezoluciji 6048x1080 i sa najveceim grafickim postavkama. i dok ponovo upalim CrossfireX ponovo steka. Iznenadilo me to da jedna 6970 tera gta 4 eflc s tom rezoluciom i maksimalnim postavkama grafike u igri bez stekanja. Neznam u cemu je problem dok ukljucim CrossfireX. Dali tko zna sta treba napraviti ili instalirati da igra radi i preko Crossfirea. Najnoviji driveri su gore 11.2 a igra je s patchem 1 1 2 0. Dali postoji kakav novi patch koji podrzava i CrossfireX uGTA 4 EFLC. Jeli tko ima kakvo iskustvo s tim.

Dok Metro 2033, Crysis Warhead podrzavaju Crossfire.

jesi skinuo sve patcheve za GTA IV ?

 

Btw, lijepa konfiguracija, ovo se zove melem za oči {#}

Dompa
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

budem skinuo jedan mostic ali mislim da bude isto. patch 1.1.2.0 je gore, mislim da je to najnoviji ako nije molio bi da mi netko da link od novijeg. vec pomisljam da bi moglo biti istina da igra nepodrzava Crossfire ili SLI.

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ako nije frka, zanimam me svukupni iznos te konfiguracije. Znam da bih mogao zbrajati ali... :)

 

Hvala

 

Edit: preljepo kuciste, a i napajanje je odlicno :P

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2011 2:52 (Co7).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Co7

 

konfa kosta par kuna, nebi sad u detalje al kako vidim i tvoja nenkosta malo tako da od prilike znas koliko bi trebala kosta. kuna vise manje nije vazno. Vazno je da mi je super za igranje i ubija u eyefinityu ali zdere i grafiku na rezoluciji 6048x1080.

Da kuciste i meni se svidja a napajanje jako dobro i kvalitetno al mozda da je malo jace. strah me ako stavim i trecu HD6970 da nece biti slabo

DJ
15 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Co7

 

konfa kosta par kuna, nebi sad u detalje al kako vidim i tvoja nenkosta malo tako da od prilike znas koliko bi trebala kosta. kuna vise manje nije vazno. Vazno je da mi je super za igranje i ubija u eyefinityu ali zdere i grafiku na rezoluciji 6048x1080.

Da kuciste i meni se svidja a napajanje jako dobro i kvalitetno al mozda da je malo jace. strah me ako stavim i trecu HD6970 da nece biti slabo

boldano - e da je par kun:D

 

a je sad. moga si još dvi tri ugurat hd 5970 lol. Kad se već razbacuješ, provaj uzet još jedno napajanje pa imaj dva napajanja u kučištu, ali ako hoćeš moš i meni dat jednu :D

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
15 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

nece biti slabo niposto, sadasnja kofa koju imas trosi oko 600w, tako da je sada svako napajanje preko 750w overkill, ali za 3 hd6970 ce tvoje biti ko stvoreno.

 

btw ocaj procesor na barem 4.0-4.2ghz, boost u performansam ce biti ogroman. .

PRODAJEM HD5970 /\/\ XILENCE 1200W - za vise informacija PP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Ispricavam se, nisam stigao ranije slikati. Evo par slika sad cak i s monitorima na koje sam cekao dok sam imao ovaj problim s tim da uopce i nije bio problem u karticama vec s windowsima. Sad radi sve na rezoluciji 6048x1080 naravno sa korekcijom okvira. Inace je bez korekcije okvira 5760x1080. ali svakako mislim da cu i trecu HD6970 kupiti. Metro i Crysis Gutaju grafiku na ovoj rezoluciji nenormalno. Ali sve u svemu se moze igrati na entusiast bez antialeizinga, s tim da je na ovoj rezoluciji od 6048y1080 antialeizing i nepotreban

Kralju gledam slike ... TI STVARNO IMAS LOVE ...trebalo bi te opljackat :D 

MasterOdisasteR
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Maharaja

 

HAHAHA, A jesi lud!

DJ
13 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

KLOKAN NAPOKON NA 4.2GHz, Stvarno radi potpuno stabilno, u  pravu ste vi bili.

DJ
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Masine od kompa,svaka ti cast ako nesto volis i za to vrijedno radis,ako si je posteno zaradio zelim ti srecu u tom kompu i u daljnjem igranju.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Co7

 

konfa kosta par kuna, nebi sad u detalje al kako vidim i tvoja nenkosta malo tako da od prilike znas koliko bi trebala kosta. kuna vise manje nije vazno. Vazno je da mi je super za igranje i ubija u eyefinityu ali zdere i grafiku na rezoluciji 6048x1080.

Da kuciste i meni se svidja a napajanje jako dobro i kvalitetno al mozda da je malo jace. strah me ako stavim i trecu HD6970 da nece biti slabo

ma ako je jurky mogao na HX-750 drzat 3- 5870-tke onda si možeš misliti šta tvoje napajanje može...

 

evo dokaz...

 

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/top-3d-mark-vantage--bughr/71665.aspx?page=2&jumpto=1723801&sort=asc&view=flat

14 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Još sam SSD da se učitava sve brže , i ono slijedećih 3-4 godine nemaš kaj upgrade :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Pogledaj u GPU-Z jesu li uključene obe grafe...

D=mc2, Deinstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

jese možda baviš videom i obradom s tim pcom?

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ukljucene su obadvije grafe. Problem je u tom sto ova rezolucija 6048x1080 zdere puno grafike. a jos dok igras na DirectX 11 kosu ti pojede. najvjerovatnije da cu uzeti i jos jednu 6970. da nemam problema s DirectX 11 a ko zna sta ce Crysis 2 zahtjevati od grafike.

 


Samo za privatne upotrebe kadkad HD video obrada. inace Gaming.

DJ
13 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Ukljucene su obadvije grafe. Problem je u tom sto ova rezolucija 6048x1080 zdere puno grafike. a jos dok igras na DirectX 11 kosu ti pojede. najvjerovatnije da cu uzeti i jos jednu 6970. da nemam problema s DirectX 11 a ko zna sta ce Crysis 2 zahtjevati od grafike.

 


Samo za privatne upotrebe kadkad HD video obrada. inace Gaming.

Inače pohvala na konfiguraciji.

 

Ako hoćeš uzimati treću HD6970,planiraj uz nju i nabavit X58A-UD5 ili 7.

Pogledaj na bug vjestima X58-A-OC(najljepša dosad):O

Plus i7 960 koliko god bio dobar procesor,vući će se sa 3 HD6970.

i7 980Extreme na 4,2Ghz bottlenecka 4 GTX580(doduše jače grafe)

i7 960 ako se ne varam ima 4 jezgre dok Ex ima 6.

 

 

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
pandza94 kaže...

Inače pohvala na konfiguraciji.

 

Ako hoćeš uzimati treću HD6970,planiraj uz nju i nabavit X58A-UD5 ili 7.

Pogledaj na bug vjestima X58-A-OC(najljepša dosad):O

Plus i7 960 koliko god bio dobar procesor,vući će se sa 3 HD6970.

i7 980Extreme na 4,2Ghz bottlenecka 4 GTX580(doduše jače grafe)

i7 960 ako se ne varam ima 4 jezgre dok Ex ima 6.

 

 

Mislim da nebi trebalo biti problema s i7 @ 4GHz iako je multi GPU užasno gladan proca, osobito kad se počnu redat 3,4 grafe.

 

U biti 980x u igrama nije brži od bilo kojeg drugog i7 proca iz jednostavnog razloga što igre ne ulitiziraju više od 4 jezgre. Te priče o bottlenecku previše izvlačite iz čmarkova gdje je svaki proc u odnosu na 980x bebica, a u praksi se pokaže kao nešto posve drugo.

13 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
Taj podatak je izvučen iz 3D Marka.
Ma neznam Ati ipak 4 jezgre na tri high end grafe?
I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
15 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Koji je gušt igrati na tri monitora i da ti isti prekidaju cjelovitost clike svojim okvirima? Meni osobno to izgleda bezveze.  Hoćeš veliku sliku zakačiš to na 50" tv ili još veći projektor. Ne znam, nisam vidio pa sam skeptičan. Doma igram na 50" lcd i sve mi štima ..

No najbitnije je da sve ovo tebe čini sretnim. I sam znam jer sam puno novca potrošio na nešto što mene uveseljava a drugima je potpuno nerazumljivo ...

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
movie kaže...

Koji je gušt igrati na tri monitora i da ti isti prekidaju cjelovitost clike svojim okvirima? Meni osobno to izgleda bezveze.  Hoćeš veliku sliku zakačiš to na 50" tv ili još veći projektor. Ne znam, nisam vidio pa sam skeptičan. Doma igram na 50" lcd i sve mi štima ..

No najbitnije je da sve ovo tebe čini sretnim. I sam znam jer sam puno novca potrošio na nešto što mene uveseljava a drugima je potpuno nerazumljivo ...

 

{#}

 

Oce li mjesec ikad shvatit da ga zemlja samo vrti oko svoje osi!?
15 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Prodaj te 5970 dok jos dosta vrijede i uzmi si dvije 6970 ili 6950 jer ces imat bolji framerate nego sad. Ponajprije zbog 2gb memorije sto jako dobro dode na tak visokoj rezoluciji a i skaliranje 69xx je dosta bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
movie kaže...

Koji je gušt igrati na tri monitora i da ti isti prekidaju cjelovitost clike svojim okvirima? Meni osobno to izgleda bezveze.  Hoćeš veliku sliku zakačiš to na 50" tv ili još veći projektor. Ne znam, nisam vidio pa sam skeptičan. Doma igram na 50" lcd i sve mi štima ..

No najbitnije je da sve ovo tebe čini sretnim. I sam znam jer sam puno novca potrošio na nešto što mene uveseljava a drugima je potpuno nerazumljivo ...

Slazem se sa tobom,fakat bolje da je kupio nekakav LCD 50" .

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
15 godina
protjeran
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
Dim kaže...

Prodaj te 5970 dok jos dosta vrijede i uzmi si dvije 6970 ili 6950 jer ces imat bolji framerate nego sad. Ponajprije zbog 2gb memorije sto jako dobro dode na tak visokoj rezoluciji a i skaliranje 69xx je dosta bolje.

  ocem ti? autor ima 2 x 6970 .. lol

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Imam problem s dvije identicne Sapphir 6970 graficke kartice.

Vak, u mom compu sam sad prije tri dana ugradio dvije grafe sapphir HD6970 u crossfireu ali mi nerade kako bi to trebalo raditi.

Fraps mi pokaziva iste rezultate kao dok i samo jednu ugradim i igram, a i dok su zajedno u crossfireu neosjeca se nikakvo poboljsanje apsolutno kao da radi samo jedna grafa.

Grafe su potpuno nove i ispravne, ubacivao sam jedu po jedu tak da vidim dali svaka pojedinacno radi i rade cak bolje pojedinacno nego u crossfireu. procesor imam i7 920, maticnu gigabyte EX58-Extreme, napajanje corsaer 1000w. znaci tu su svi uvjeti da bi ove dvije grafe trebale raditi bez problema. najnovije drivere sam instalirao s amd stranice, ukljucen je crossfire u ati catalistu. moje pitanje je dali moram sta postelati u biosu ili kakve patcheve skidati za igre daq bi radile s crossfire.

To sam sve testirao s gta 4 eflc i s crysis, tako da mi fraps isto pokaze kod crysisa s maximalno dignutim setingsima s jedno grafom 24fps stabilno kao i dok stavim i drugu grafu u comp pokaze isto 24fps. cak bolje radi s jednom bez ikakvi trzaja dok s dvije negdje zna i zatrzati. ista stvar i s gta 4 eflc. Hvala unapried na dobrim odgovorima

ako su ti grafe spojene s 2 crossfire mostica mozda ti je zbog toga ( tako je meni bilo s mojima HD 5830 u CF-u imal sam 2 mostica i nije radilo...al cim sam jednog maknul sve radi super ) probaj jednog maknut tako da imas samo jednog koji ti povezuje grafe...{#}

13 godina
neaktivan
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Svasta, pa covjece tu i jesu dvije 6970 kako da prodam onda 5970. prati temu. A za 50 inch LCD, ja imam 47 inch LCD ali ti nekuzis, ajd digni rezoluciju na svom 50inch LCDu na 6048x1080
u tom je kvaka. sto puno vise slike u igrama vidis. znaci tri puta vise nego sto ti vidis na svom 50inch LCDu. Ubiti mogu igrati i na jedno i na drugo ali Eyefinity mi se vise svida. Mozda ti to jos nisi upravo ni vidio, da vidis razliku 47inch LCD i u Eyefinityu drugacije bi pricao.

 

Stigao mi radni stol pa evo par slika i u zavrsnoj verziji

 

 

DJ
Moj PC  
24 0 hvala 9
15 godina
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

@djdamir81 daj stavi ovdje ove slike

btw prekrasno uređeno  :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 18:05 (Jack Sparrow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu
djdamir81 kaže...

Svasta, pa covjece tu i jesu dvije 6970 kako da prodam onda 5970. prati temu. A za 50 inch LCD, ja imam 47 inch LCD ali ti nekuzis, ajd digni rezoluciju na svom 50inch LCDu na 6048x1080
u tom je kvaka. sto puno vise slike u igrama vidis. znaci tri puta vise nego sto ti vidis na svom 50inch LCDu. Ubiti mogu igrati i na jedno i na drugo ali Eyefinity mi se vise svida. Mozda ti to jos nisi upravo ni vidio, da vidis razliku 47inch LCD i u Eyefinityu drugacije bi pricao.

 

Stigao mi radni stol pa evo par slika i u zavrsnoj verziji

 

 

ma pusti ga..

 

pa čovjeće ti imaš doma igraonicu.. šta je ovo? kako dobro, vrhunsko, kad igraš koliko puta glavom livo desno :D 

 

microman - imaš konkurenciju {#}

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 18:12 (joze).
14 godina
protjeran
offline
Problem s dvije Sapphirke HD6970 u Crossfireu

Ako ces uzimati jos jednu HD 6970 onda mislim da ti HX1000 nece biti dovoljan...ta kona bi vukla 1100-1200W u full loadu proc ti je na 4.2GHz...ja msm da bi to Enermax Galaxy Evo S 1250w ili AX1200 fino gurali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice