Problem kod EP45-DS3

poruka: 44
|
čitano: 11.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Uzeo sam nove komponente, sastavio komp. Fino instaliram Win Xp sve drajvere, sve super nekih 5h ,a onda se odjednom iz čista mira resetira i naravno win ispiše pogrešku.  Odnesem ga na servis gdje sam uzeo komponente(servis moram platiti,jer sam ja sastavljao). Neki dan sam zvao servis i rekli su mi da matična ima "mušice". Radi super nekih 8h i odijednom se resetira. Navodno će je zamjeniti kad dobiju istu. Imam iskustva sa slaganjem računala, nisam fizički oštetio matičnu. U trgovini i servisu su uljudni i iskreni te mislim da neću imati problema sa priznavanjem garancije. Taj problem mi je pomalo blesav(ili radi ili neradi), ne mogu vjerovat da mi se to dogodilo.Mršti se

Da li netko ima ista iskustva? Da li sam izabrao dobru matičnu za ove komponente? 

komponente: Gigabyte EP45-DS3

                      CPU Core2 Quad Q9400 (4x2.66GHz)

                      DDR2 (4GB)

                      Napajanje Corsair 450W

                      Nvidia XFX 9600GSO 384Mb DDR3 580MHz ........

Lijepi pozdrav svimaSmijeh, ja sam novi. Unaprijed vam hvala za odgovore.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2009 18:40 (igi66).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Konfa je dobro slozena.

Boze moj,nisi ti kriv ako je maticna u svojem nekom drugom svijetu,zato postoji garancija da dobijes novuNamigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem kod EP45-DS3

Probaj flashati BIOS.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3
Lion King kaže...

Konfa je dobro slozena.

Boze moj,nisi ti kriv ako je maticna u svojem nekom drugom svijetu,zato postoji garancija da dobijes novuNamigiva

 Potpisujem. Sve je uredno složeno.
To sa biosom zanemari. Ako su ti u servisu rekli da je do matične i da će dati novu neka dadu
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2009 18:57 (Joso162).
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Hvala svima na odgovorima. Na servisu su mi zamjenjeni matičnu i jedan modul rama. Računalo sam donio doma i isti problem. Resetira se samo od sebe,( plavi ekran sekundu na zaslonu, poslije dizanja Win poruka o ozbiljnom problemu). Mršti seOdnesem ga ponovno na servis te su mi javili da je HDD otišao.To je treća komponenta. Na servisu kažu da još nisu imali ovakav slučaj.

 

Da li netko ima ideju što je tome uzrok ?

Prvo što sam pomislio je nestabilan napon (oscilacije u naponu)?  Usput, napajanje je testirano i u redu je.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

Nisi napisao koju memoriju si koristio, ja sam sa OCZ-om na 1066 mhz imao problema istih kao i ti (plavi ekran i restart). Donekle stabilnost bi dobio kada bi digao napon memorije ili joj smanjio takt u BIOS-u te također postvake brzine probaj staviti na standardno. Inače sa druom memorijom (Kinngston ili OCZ na 800 mhz bi rdilo sve ok).

15 godina
protjeran
offline
RE: Problem kod EP45-DS3
igi66 kaže...

Uzeo sam nove komponente, sastavio komp. Fino instaliram Win Xp sve drajvere, sve super nekih 5h ,a onda se odjednom iz čista mira resetira i naravno win ispiše pogrešku.  Odnesem ga na servis gdje sam uzeo komponente(servis moram platiti,jer sam ja sastavljao). Neki dan sam zvao servis i rekli su mi da matična ima "mušice". Radi super nekih 8h i odijednom se resetira. Navodno će je zamjeniti kad dobiju istu. Imam iskustva sa slaganjem računala, nisam fizički oštetio matičnu. U trgovini i servisu su uljudni i iskreni te mislim da neću imati problema sa priznavanjem garancije. Taj problem mi je pomalo blesav(ili radi ili neradi), ne mogu vjerovat da mi se to dogodilo.Mršti se

Da li netko ima ista iskustva? Da li sam izabrao dobru matičnu za ove komponente? 

komponente: Gigabyte EP45-DS3

                      CPU Core2 Quad Q9400 (4x2.66GHz)

                      DDR2 (4GB)

                      Napajanje Corsair 450W

                      Nvidia XFX 9600GSO 384Mb DDR3 580MHz ........

Lijepi pozdrav svimaSmijeh, ja sam novi. Unaprijed vam hvala za odgovore.

 svesi dobro slozija i skuplje ploće jednostavno crknu nemoj da te to brine znan volija bi da se to dogodilo nekom drugom ali nije nego tebi tako mora biti
samo si triba skinit ploću pa je vratit brze bi dobija drugu ali sve jedno ćeš dobit drugu samo moraš malo se strpiti i navikni se da elekttonika rikiva stalno što je novija to je veća zbunjoza kako je moglo to crknit
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Memorija je Kingmax PC6400 , hvala na odgovorima. Sutra idem po računalo pa ću vidjeti postavkeOsmijeh

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

Lopovi ! ! !

 

nikad nisam uzeo comp da mi je bilo sve fino i regularno

 

uvijek nes podvale !

Intel core2quad 2,33GHz, 4gb ram II OCZ, GF9800GE 512mb, gigabyte ep43-s3l
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Bog svima, moj problem još nažalost nije gotov. Donesem komp po drugi puta iz servisa (zamjenili su mu HDD) i opet ista stvar. Sad mi je već polako svega dosta ovo više nije nimalo smješno. Dokle ću nositi komp na servis? Još mi samo trebaju zamjeniti procesor i grafičku i to će biti cijela konfiguracija(napajanje kažu da je dobro -Corsair  450W)..

Napom u stanu je u redu, imam prednaponsku zaštitu. Ima li netko nekakvu ideju zašto se to događa?

Dosad ih nisam spominjao, jer su deči na servisu bili ok ali sad je vrag odnio šalu ( platio sam komp sa periferijom  8.200kn ) u ADM-u ( uvoznik za komponente je Vemil).

Da li je netko imao istog iskustva u toj trgovini?

JA IM HOĆU SVE VRETIT i idem kupovat komp negdje drugdje, OSIM MONITORA JER ON ŠLJAKA SUPER (uvoznik je m-san grupa).

Molim vas recite mi kod koga da kupujem komponente?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2009 22:02 (igi66).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

neznam fakat zas ti se to dogadja, ma do napajanja nije! sa fortronom 400w bi ti ovo drzalo..
Nisma nikad kupovo u ADM tako da ti nemogu reć, sry.

Pa ja ti kupujem uvijek www.protis.hr jako su jeftini i pouzdani moja preporuka =)

16 godina
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

Koliko memorijskih modula imas? Vidim da su ti jedan vec zamijenili ali mozda je i u drugima problem. Probaj jedan po jedan vaditi i onda vidjeti kako radi.

Ja sam imao isti problem ali na Visti i kada sam zamijenio jedan modul memorije sve je radilo bez problema.

15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Hvala na odgovorima. Vjerojatno i je do jednog od modula memorije, ali ne znam zašto crkavaju komponente(već je jedan modul zamjenjen)?Plač  Odnio sam računalo po treći put na servis, pa će valjda sad sve biti u redu. Kak se kaže: "treća sreća". Sad će skoro mjeec dana kako mi se računalo povlači po servisu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

sigurno je ram

doktor za grafe i ludosti
16 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

...i zato nakon svih iskušenja sa Gigabyt-ovim pločama definitivno sam prešao na ASUS i od onda mir božji, sve radi ko vurica !!!!

MBO Asus P5Q-Pro (P45) I Proc. Intel C2D E8600 (2x3,33GHz) I RAM OCZ PC8500 (1066MHz) 2x1GB SLI Ready I VGA Radeon HD3870 x2 1GB I HDD Samsung SpinPoint F1 750GB I DVD R/W 18x Samsung I PSU Chieftec 550W I Monitor ViewSonic 2226w 5ms I OS Triple Boot - WinXP & WinVista & Win7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Pozdrav,

 

nadam se da se nisam kasno uključio. Ima baš tu ploču EP45-DS3 i imao sam slične probleme, nikako nisam uspjevao odrediti u čemu je problem RAM, HDD ili proc. Kom se resetiro, smrzavo itd. Problem je u BIOS-u. Verzija koju sam dobio s pločom bila je F3, te verize ni nema na službenim stranicama što je izazvalo šok i nevjericu, uglavnom nadogradio sam na verziju F9 i komp radi ko urica nikakvih problem više nema. Eto preporuka je da probaš nadogradit BIOS na novu verziju, do duše moraš pazit što radiš jer ti mogu oduzet garanciju.

 

Ostatak konfe je:

                            - Q6600

                            - 4GB OCZ PC8000

                            - NVidia 8800GT

                            - Seagate 1TB

 

 

 


 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Ocito u servisu uopce nisu prosli dio "eleminacije" zamjenili su komponente a tebi komp i dalje ne radi...

koja je verzija BIOSa i jesi ga probao nadogradit?

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

Hvala svima na odgovorima. Osmijeh ne nisi se Grini kasno uključio, dapače zavaljujem ti na ovoj informaciji. Računalo je na servisu, sutra idem po njega. Kada sam ga treći puta donio na servis rekli su mi da su nadogradili (flešali) BIOS, u što sam sumnjičav, jer sam  tada bio ljut na njih pa su mi sve živo govorili, ne bi li me smirili.Viče Ne usudim se to raditi da se komp ne bi resetirao, pa bih zamolio one na servisu da to naprave. Možeš li mi molim te ako znaš malo pojasniti to sa verzijama i nadogradnjom BIOS-a? Što bi njima trebao reći ,da mi nadograde novi F9 BIOS?Osmijeh

15 godina
offline
RE: Problem kod EP45-DS3
igi66 kaže...

Hvala svima na odgovorima. Osmijeh ne nisi se Grini kasno uključio, dapače zavaljujem ti na ovoj informaciji. Računalo je na servisu, sutra idem po njega. Kada sam ga treći puta donio na servis rekli su mi da su nadogradili (flešali) BIOS, u što sam sumnjičav, jer sam  tada bio ljut na njih pa su mi sve živo govorili, ne bi li me smirili.Viče Ne usudim se to raditi da se komp ne bi resetirao, pa bih zamolio one na servisu da to naprave. Možeš li mi molim te ako znaš malo pojasniti to sa verzijama i nadogradnjom BIOS-a? Što bi njima trebao reći ,da mi nadograde novi F9 BIOS?Osmijeh

 Pa, kazes nadogradite mi novi bios, čitao sam da to mnogima rjesi taj problem koji ja(ti) imam(imaš).
Imam istu maticnu, ponekad, mi se zamrzne ali rijetko, mozda 2-3 puta tjedno(maximalno) moga bi i ja flashat.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3
Hvala na odgoovoru markoal. Pa kako te to ne smeta? Mene bi to živciralo na kvadrat.
15 godina
offline
RE: Problem kod EP45-DS3
igi66 kaže...
Hvala na odgoovoru markoal. Pa kako te to ne smeta? Mene bi to živciralo na kvadrat.
 Ma u zadnje vrime mi se to ne desava, ali je prije, negasim puno komp., to mi se desi samo kad puno i svasta radim na njemu, ovako skidam koju igru, bacim Cod-a, malo na net. i sl. ovaj tjedan mi se nije izgasio ali kad sam tek dobio komp. desavalo mi se dosta puta pa sve manje i manje, a sad cu brzo i stavit vistu pa mozda i to uradim, jer to skoro i neprimjecujem,
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Evo igi66,

 

imaš upute na sljedećem linku http://www.gigabyte.com.tw/FileList/NewTech/old_motherboard_newtech/tech_a_bios.htm.

Aplikaciju @BIOS imaš i na CD-u koji si dobio s pločom. Kad ju pokreneš izbaci ti koju verziju biosa imaš, verziju biosa može pročitati i s boot screan-a. Iz aplikacije radiš i update, možeš odabrati direktni upgrade s neta ili ga skineš na komp pa mu kažeš da instalira s diska (tako sam ja napravio). Kad ti upgrade krene samo ga pustiš da odradi do kraja kada će te tražiti da ponovno pokreneš računalo. Meni je prošlo sve bezbolno i s jako dobrim rezultatom :)

 

Sretno

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Da i možeš ih tražiti da ti stave najnoviji BIOS, trenutno ti je to još uvjel F9.

Evo i link na kojem možeš pogledat koji je zadnji:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=2843

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

Hvala grini!!Osmijeh  Pogledao sam stranicu, da F9 je najnoviji BIOS. Zvao sam servis, kažu da su već stavili najnoviji BIOS,ali opet isto. Zamjenili su ponovno HDD zbog but sektora (znači fizičko oštećenje)  i promjenili ponovno matičnu ploču. Stavili su i novo napajanje. Idući tjedan idem po njega. Kažu da ako ne bude dobro radio da stvarno ne znaju što je. Ne znaju zašto je ponovno otišao HDD i matična.  Pa tom su računalu skoro sve komponente zamjenil.Ovo je stvarno za ........ Viče

15 godina
offline
Problem kod EP45-DS3

Imao sam isti problem sa istom maticnom, ali na visti, nakon flashanja biosa vratio sam na xp i sad sve radi normalno...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3
igi66 kaže...

Hvala grini!!Osmijeh  Pogledao sam stranicu, da F9 je najnoviji BIOS. Zvao sam servis, kažu da su već stavili najnoviji BIOS,ali opet isto. Zamjenili su ponovno HDD zbog but sektora (znači fizičko oštećenje)  i promjenili ponovno matičnu ploču. Stavili su i novo napajanje. Idući tjedan idem po njega. Kažu da ako ne bude dobro radio da stvarno ne znaju što je. Ne znaju zašto je ponovno otišao HDD i matična.  Pa tom su računalu skoro sve komponente zamjenil.Ovo je stvarno za ........ Viče

 kad ti dode komp pogledaj ti BIOS dali je F9.
Ja sam sumnjicav prema svakom servisu u ovoj drzavi jer u svakom kojem sam bio rade klinci iz srednje koji to prvi put vide i jedino sta znaju je komponentarna eliminacija...

takvih slucajeva ima 1000 gdje ih foliraju kako njima sve radi i bla bla
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
neaktivan
offline
Problem kod EP45-DS3

Bog,evo pa da ja nastavim svoje jadikovanje. Donio sam računalo sa servisa po 3x i opet ista stvar. Stvarno za..... Ja im tamo više ne nosim računalo.  Ovaj put su mi promjenili HDD i  matičnu. HDD je imao bat-sektore. Testirao sam novi disk sa HDD  Regenerator-om, nema nikakvih bat-sektora. Izvadio sam jedan modul rama, pa drugi modul stavivši prvi, i opet ista stvar. Znači nije do memorije. Usput računalo se ponekad resetira i greška je zapisana u minidamp folderu. Explorer mi s isto ruši. Sa čitačem tih pogreški ispada da je uvjek neki drugi program kriv . Biosi su flešani (F9), novi drajveri(driveri) od matične i grafičke. Prema Everestu tem. se uredne(i u biosu),( stabilnost računala super).

 

Imali netko kakav savjet? Da li je moguće da su win xp + sp3 krivi(legalni su) ili napajanje?  Ako mi netko napiše da je vjerojatno virus, PUCAT ću! (Formatirao sam disk i stavio svježe win)

 

Bio bih do neba zahvalan da mi netko pomogne.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3R

Pozdrav svima

 

Evo vrteći ovaj forum pročitah ovaj post... interesantna stvar. No i ja imam sličan problem naime radi se o dvije indentične ploče

potpuno indetićne konfiguracije samo je kod mene ATI RX 3870 DDR4 bla bla bla...

E sad slijedi dramaturgija

Instalirana je Vista Ultima... sve radi pet, međutim kod igranja pucaju drajveri od grafe Neznam zašto jer sam isprobao sve moguće i nemoguče.

Čak se zna dogoditi da se računalo iskljči is čista mira.

 

Nisam koristi XP-e pa istoga i nemogu komentirati

 

E sad pope budi pametan

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

robaj sa XP-e SP2 kod troje se pojavljuju nekdastoče beakve

 

Ja sam imao problem na laptopu.

Instaliram XP-e sp2 složić sve, tek na kraju sp3 i to jeto

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod EP45-DS3

Hvala gele10, upravo sam to napravio jutros, stavio sam xp+sp2 i instalirao osnovne drivere. sa Everestom sam testirao stabilnost računala 30 min i sve je ok, temperature su u redu. 7x sam ga restartao da vidim kak se win dižu i sve je ok.

Za sad nekih 9h radi dobro. Vidjet ću što će biti dalje.(usput win+sp2 su legalni)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 17:28 (igi66).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice