Problem s memorijom ili windowsima

poruka: 19
|
čitano: 3.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Poštovanje,

u zadnja 2 tjedna sam 2x puta reinstalirao,prekojucer sam imao 2 nasumicna freeze-a i nakraju gresku : 

 

attempted to execute non-executable memory

 

Reinstalirao sam opet windowse prekjucer i upravo mi se racunalo restartalo samo od sebe.

 

U cemu bi mogao biti problem  ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s memorijom ili windowsima

Koja je konfiguracija?

Kad se greška dogodi? Napravi li computer memory dump? Što piše u event logu? Zašto si reinstalirao windowse?

10 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Jesi testirao komponenten, poglavito RAM?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Konfiguracija : 

 

Athlon II X4 645 3.1ghz

8gb RAM DDR3 1333MHZ kingmax

6850HD Toxic

MB : Asrock M3A UCC

 

Win 8.1

 

ramtest je napravljen,nije naslo grešku

 

Reinstalirao sam windowse zbog BSOD : attempted to execute non-executable memory ,ali prije toga se 2puta freezalo da sam morao restartati s swichem . Radilo je normalno 2 dana do ovog BSODa tada je ostalo u loopu. Prekjucer sam opet reinstalirao windowse i poceo sam dobivati restartove na random.

 

Log vise nemam,jer su upravo okusao u 3 sreci s ponovom reinstalacijom. Za sada mi je predpostavka da driveri koji dolaze s maticnom prouzrukuju problem,pa cu probat ostavit na generickima od win 8.1 osim ATI

 

Greska se dogadala prilikom surfanja,ili gledanja twich tv-a

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 19:51 (Xeroth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem s memorijom ili windowsima
Xeroth kaže...

Konfiguracija : 

 

Athlon II X4 645 3.1ghz

8gb RAM DDR3 1333MHZ kingmax

6850HD Toxic

MB : Asrock M3A UCC

 

Win 8.1

 

ramtest je napravljen,nije naslo grešku

 

Reinstalirao sam windowse zbog BSOD : attempted to execute non-executable memory ,ali prije toga se 2puta freezalo da sam morao restartati s swichem . Radilo je normalno 2 dana do ovog BSODa tada je ostalo u loopu. Prekjucer sam opet reinstalirao windowse i poceo sam dobivati restartove na random.

 

Log vise nemam,jer su upravo okusao u 3 sreci s ponovom reinstalacijom. Za sada mi je predpostavka da driveri koji dolaze s maticnom prouzrukuju problem,pa cu probat ostavit na generickima od win 8.1 osim ATI

 

Greska se dogadala prilikom surfanja,ili gledanja twich tv-a

 

Moguće da te proc prca, u nekim slučajevima neće ti ni 100% opterećenje pokazati grešku, pa makar bio i nov(meni su bili uvaliki i5 6500 nedavno neispravnog iz dućana).

 

Imao sam takva iskustva sa raznim procesorima kad se gleda stabilnost sustava, nedavno FX 6100 koji je najvjerojatnije bio prekuhan, (godinama se komp nije čistio), i ja sam isti trebao otkupiti jer sam bio zainteresiran za kupnju, te je moj komp tijekom testiranje u potpunosti bio nestabilan s njime u takvim bizarnim situacijama, a sa drugim čak i jačim modelima je radio stabilno...

 

Nemora bit ni ploča, ni ram, ali sagledaj i tako situaciju, ak možeš, posudi od nekog drugi CPU ako ti nebude riječ o driverima ili nekom drugom kvaru.

A ovi što su dosad imali 3-4 kompa i krenu pisat poslje mog post-a da proc nikad ne crkne, ignoriraj.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Najgore sto nemam nikakav report sta ga muci,ovako mozda biti svasta : Od hardwarea ,do softwarea. 

Sada mi jedino pada na pamet sistem eliminacije. AM3 proc ce biti malo nezgodno nabavit,vecina kolega je odavno updatala .

 

Problem hardwarea radi trenutne financijske situacije bi bio najgori,dalje se tjesim da je softwarske prirode :

 

 Sve je nanovo instalirano,izostavio sam jedino drivere koji su dosli s maticnom

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Windows 8.1 znaju biti zeznuti. Driveri koji su novi i baš za taj uređaj znaju jednostavno loše raditi. Idi sistemom eliminacije. Furmark za grafičku, Aida64 ili Prime95 za CPU, Memtest za RAM, AIDA64 ima i stability test, vrijedi i to pokušati. Ja bi definitivno sve to probao na Windows 7. Kod te greške može biti problem i kod diska, svakako ga istestirati sa HD Tune-om. Ako je RAM ispravan i prošao je Memtest, manja je vjerovatnost da se radi o samom memoriji i procesoru, jer Athlon II ima na sebi memorijski kontroler. Možda je do matične jednostavno. Ako kompjuter prođe testove u svim ovim programima, onda definitivno matična radi ispravno. Obavezno isključi sve power save opcije u control panelu. Nekad sa neispravnim driver-ima kompjuter blokira kada uđe u power save mode. Stavi sve na high performance i u BIOS-u isključi dodatna C stanja procesora. Ako je išta overclockirano vrati na normalnu voltaži i frekvenciju. Još jedan problem se javlja sa AMD karticama serije 6, 7, R5 i R7, i dokumentiran je već davnije. Ako namjestiš da se ekran gasi nakon xx minuta idlea-a, kompjuter isključi ekran i grafička bi trebala poslati signal ekranu da se upali nakon što se makne miš ili se počne koristiti tipkovnica (namjerno nisam napisao nakon što se kompjuter probudi iz sleep-a, jer kompjuter ne mora biti u sleepu, dovojno je da je turn off the display opcija upaljena). AMD-ove kartice ne upale ekran i kompjuter ostane upaljen, ali grafička ne daje sliku na ekran. Istraži je li nešto poput toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Racunalo je radilo normalno par dana od ponove instalacije i danas opet random freeze ,pa drugi puta random restart.

 

Mozda je nesto od ovih grešaka povezano : 

The Service KMSELDI service terminated unexpectedly.  It has done this 1 time(s).

Event ID 7034

 

Faulting application name: Service_KMS.exe, version: 13.1.0.0, time stamp: 0x5313ef48
Faulting module name: unknown, version: 0.0.0.0, time stamp: 0x00000000
Exception code: 0x00000000
Fault offset: 0x00007ff96c6a0399
Faulting process id: 0x770
Faulting application start time: 0x01d1ff7b4b855893
Faulting application path: C:\Program Files\KMSpico\Service_KMS.exe
Faulting module path: unknown
Report Id: b4beb192-6b6e-11e6-8257-0025228b33d6
Faulting package full name:
Faulting package-relative application ID:

 

eVENT id : 1000

 

The AODDriver4.2.0 service failed to start due to the following error:
The system cannot find the path specified.

 

eVENT id 7000

 

Audit events have been dropped by the transport.  0

 

eVENT id : 1101

 

 

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

 

Event ID : 41

 

The previous system shutdown at 10:45:57 on ‎26.‎8.‎2016. was unexpected.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Mozda je PSU ? 

 

critical kernel-power event ID  41

 

Najčešće se restart dogodio dok je bio upaljen chrome/twich.tv

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 18:17 (Xeroth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s memorijom ili windowsima
Xeroth kaže...

..
Faulting application path: C:\Program Files\KMSpico\Service_KMS.exe
..

 

 

 -što nije jasno?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Moj savjet je ovaj, probaj crackirati sa drugim programom, recimo Microsoft Toolkit, pa onda idemo vidjeti što ne valja. KMSpico možda ne radi jer imaš gpt umjesto MBR-a ili nekakav takav sitni problem koji ga onemogućava da stvori kms verifikaciju ključa. Da si probao sa Windows 7 već bi davno znao što ne valja. Možda nije do hardware-a uopće. Probaj jednostavno druge windowse ili drugi crack. Naravno svi ćemo vjerovati da je software potpuno legalno kupljen na kioscima Tiska, i ti samo crackiraš jer živiš u naselju koje nema internet pa je to jedini mogući način.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Probao sam jucer windows 7 ,2puta sam vec dobio BSOD

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s memorijom ili windowsima

Jesi probao ove druge testove?

12 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Trenutno testiram s HD tune ,pod health kaze :

 

Reallocated sector count: 99

threshold 11

worst : 99 

data : 4

warning 

number of retired sectors : 4

status : the drive has damaged sectors

 

realloceted event count warning

Number of sector replacements  operations : 6

status :  ok

 

interface CRC error count :1

status : there were communications errors. This may caused by damaged cable

 

hm izgleda da je HDD

 

isao sam tamo pod error scan tamo je sve OK,nije prikazalo da je ista osteceno

 

Na sekundarnom disku dobivam samo interface CRC error

 

Na furmarku s grafickom pod stress testom nije nikakvih problema bilo

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 23:14 (Xeroth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s memorijom ili windowsima
Xeroth kaže...

Trenutno testiram s HD tune ,pod health kaze :

 

Reallocated sector count: 99

threshold 11

worst : 99 

data : 4

warning 

number of retired sectors : 4

status : the drive has damaged sectors

 

realloceted event count warning

Number of sector replacements  operations : 6

status :  ok

 

interface CRC error count :1

status : there were communications errors. This may caused by damaged cable

 

hm izgleda da je HDD

 

isao sam tamo pod error scan tamo je sve OK,nije prikazalo da je ista osteceno

 

Na sekundarnom disku dobivam samo interface CRC error

 

Na furmarku s grafickom pod stress testom nije nikakvih problema bilo

Taj disk je za smeće, a drugome zamijeni sata kabel.

15 godina
odjavljen
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Cudo da na oba HDD-a javlja gresku. Biti ce nesto sa maticnom po meni. Mozete i probati low lvl format, ako diskovi nisu pod garancijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Zamjeniti diskove, nakon toga provesti testove na matičnoj, može biti sata kontroler koji radi probleme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Ima neki specificni program za testiranje maticne ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s memorijom ili windowsima

Nema, ali svi oni koje smo ti naveli bi trebali uredno proći test, ako ne prođu, nešto ne radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice