Problem sa nečime, a ne znam čime :(

poruka: 9
|
čitano: 1.993
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem sa nečime, a ne znam čime :(

Pozdrav dragi kolege, naime imam problemčić/problemčinu.

Koristio sam računalo, i3 3225, rx 470 itd. Normalno je radilo. Zamijenio sam cpu na i5 3300 i spojio na drugi monitor. Nema slike nikako. Stavim radeon hd 4650 radi super, sve normalno. Stavim rx 470 ništa. Napajanje je u redu, isprobano sa drugim komponentama, te je grafička isprobana sa drugim komponentama. Ne znam na što svesti problem :/

 

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa nečime, a ne znam čime :(

Kad imaš rx spoji kabel na integriranu grafičku ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa nečime, a ne znam čime :(

Ukratko, preko integrirane pc pali, preko hd 4650 pali, preko ove neće. Ne vidi ju i gotovo... A u drugom kompu normalno radi. Napajanje ispravno također. Zavrti ventilatore, ali slike nema niti ju device manager kuži

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa nečime, a ne znam čime :(
maks0806 kaže...

Ukratko, preko integrirane pc pali, preko hd 4650 pali, preko ove neće. Ne vidi ju i gotovo... A u drugom kompu normalno radi. Napajanje ispravno također. Zavrti ventilatore, ali slike nema niti ju device manager kuži

 Ako nema slike, kako znaš da li ju device manager kuži ili ne?

 

Uglavnom da, prilično nejasan problem, tj uzrok, može biti svašta, ja ti navedem par primjera što je pomoglo kad sam ja naletio na identičan problem:

 

-izvadi sav ram van, upali komp, ugasi komp, vrati pola rama, upali, ugasi, ubaci i ostatak rama, upali komp

-u biosu promjeni postavku za primary gpu (ako je na auto stavi na pciex, ako je na pciex stavi na auto)

-vraćanje biosa na defaultne postavke (ako možeš u bios, ako ne možeš onda clr cmos napravi)

-update biosa

-vraćanje starog procesora, upali, ugasi, opet stavi novi proc, upali

 

Ovi postupci su pretežno riješili takav problem kad mi se pojavio, ali imao sam i jedan slučaj kad nije palilo baš ništa i koliko god i cpu i gpu i mbo i ram bili ispravni sami za sebe, u jednoj kombinaciji nisu nikako radili pa je korisnik na kraju (u ovom slučaju je kupio novi cpu i gpu i novi gpu je radio sa starim procem, ali ne s novim, kao što je i stari gpu radio sa novim procem ali ne sa starim  ) vratio novi gpu u trgovinu i uzeo isti GPU samo drugog branda i sve je radilo najnormalnije.

 

EDIT: sve ovo možeš probat napravit ako si siguran da su ostale osnove ok...spoj monitora i grafike...kompatibilni kabeli i slično...da li si kod frenda probao grafičku sa istim kabelom i spojenu u isti port na gpu? Da ne bude slučajno problem oko DVI-D, DVI-I, DL kabela i slično? Da li koristiš kakav adapter ili neš slično?

Da li si probao sve to priključit i na stari monitor sa starim kablovima, onaj koji je radio sa 470 i i3?

I naravno da li je napajanje dovoljno jako za rx 470 (jer taj i5 traži 20ak dodatnih W u odnosu na i3, pa ako je bilo prije na knap), da li su spojeni dodatni pciex kablovi u nju (za slučaj da si zaboravio vratit neki natrag ako si micao zbog promjene CPU-a)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 7:36 (miki1981).
12 godina
offline
Re: Problem sa nečime, a ne znam čime :(

Hvala na iscrpnom odgovoru, jesam baš sam sve probao spajao, a i servis mi je u istom ulazu u haustoru pa sam i tamo nosio. Kaže matična. 

Nekako ne vjerujem pretjerano u to pošto najnormalnije čita staru radeonku. U dev manageru sam gledao dok je bila spojena na igpu, ali unutar kućišta je bila najnormalnije spojena i 470tka. I napajanje je ok, 400w fortron, na grafi svjetli plavo svijetlo što znači da je ok.

 

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa nečime, a ne znam čime :(

Možda zato jer je ova prva PCI Express x16, a ova druga PCI Express x16 3.0. Možda treba napraviti BIOS update. Možda pričam gluposti 

 

EDIT: krivo sam shvatio problem. . Možda tih 20W TDPa pravi razliku.

 

EDIT2: Pa sad vidim, 400W napajanje, pogledaj koja je specifikacija za karticu, ovu što ne radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 13:36 (andrijam).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa nečime, a ne znam čime :(
maks0806 kaže...

... Koristio sam računalo, i3 3225, rx 470 itd. Normalno je radilo. Zamijenio sam cpu na i5 3300 i spojio na drugi monitor. Nema slike nikako. ... 

 Čekaj, u istom kompu je sve radilo do promene procesora (i monitora), a nakon nje odjednom ne radi grafa (koja je do tada bila tu i radila i i dalje radi u drugim kompovima)?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 11:41 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa nečime, a ne znam čime :(
maks0806 kaže...

Hvala na iscrpnom odgovoru, jesam baš sam sve probao spajao, a i servis mi je u istom ulazu u haustoru pa sam i tamo nosio. Kaže matična. 

Nekako ne vjerujem pretjerano u to pošto najnormalnije čita staru radeonku. U dev manageru sam gledao dok je bila spojena na igpu, ali unutar kućišta je bila najnormalnije spojena i 470tka. I napajanje je ok, 400w fortron, na grafi svjetli plavo svijetlo što znači da je ok.

 

 400W je vrlo vjerojatno malo na knap za tu GTXicu, iako ovisi točno koje je napajanje u pitanju.

Kad kažeš da si sve isprobao da li si isprobao i sve što sam tamo napisao u postu...one baš sve, jedno po jedno, i u gornjem dijelu posta ali i u EDIT-u?

 

Oni kažu matična, ok, ali ako je sve ostalo isprobano, i ako je napajanje stvarno dovoljno, čak i sad kad je jači proc unutra, i čak i sad kad više nije baš novo nego je nešto i degradiralo zbog protoka vremena i korištenja, onda je najvjerojatnije nekompatibilnost CPU/MBO/GPU. Kao što sam napisao i u prvom postu - nije to neviđeno, događalo se već.

8 godina
offline
Problem sa nečime, a ne znam čime :(

Pretpostavka da je u drugom kompu ili jače napajanje ili slabiji proc koji treba manje wataže ...

 

Ajd prvo probaj zamijeniti napajanje za recimo neko od 500-600w,radeonke su dosta velike gutačice wata,pa probaj ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice