Problem sa novim procesorom

poruka: 39
|
čitano: 4.647
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Cpu novi

pozdrav,kupio sam procesor novi i cooler za njega ,imao sam core 2 duo e6850 pa sam sada uzeo q9550 quad core...i kada sam stavio procesor i cooler na kone je bila vec termalna pasta pa nisam nista dirao samo stavio komp mi se gasio 15 sekundi nakon sto ga upalim,nekad prije malo nekad kasnije nikad iszo...i onda sam kupio novu termalnu pastu i stavio i na procesor i na cooler i sada mi se komp upali i stalno stoji crna slika a cooleri i sve radi..al nisza se ne desava...szvarno vise ne znam sta je...maticna je striker II formula.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Cpu novi

Jesi li prije zamjene procesora stavio najnoviju verziju biosa?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu novi

Ne,nisam,ali ne vjerujem da je to jer je prije bar pocinjao da boota sistem, a sada bas nista?

14 godina
offline
Re: Cpu novi
Limpo kaže...

Ne,nisam,ali ne vjerujem da je to jer je prije bar pocinjao da boota sistem, a sada bas nista?

Podrška za taj CPU dodana je u novijoj verziji biosa. KLIK

10 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu novi

sta sad da radim? moram vracati stari cpu?

14 godina
offline
Re: Cpu novi
Limpo kaže...

sta sad da radim? moram vracati stari cpu?

Pa sa starim CPU-om se flasha obično, da.

10 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim procesorom

Okk,probacu sutra pa cu javiti kako je proslo. Hvala ti.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem sa novim procesorom
Limpo kaže...

Okk,probacu sutra pa cu javiti kako je proslo. Hvala ti.

Obavezno napravi backup BIOS-a za svaku sigurnost.

10 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim procesorom

stavio stari,stavio novii,ista stvar samo sa starimm se i gasi a sa novim ne,samo crna slika i nista tako upaljen stoji...ne znam da li to moze biti ako sam stavio nepravilno pastu ili nesto...stvarno ne razumijem...s novim se palio na kratko a sad ne....hard disk u sve ostalo je dobro povezano.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Problem sa novim procesorom
Limpo kaže...

Jesi nadogradio BIOS kako je predloženo? Jer u tome je problem, novi procesor ne

može raditi sa starim BIOSom.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
10 godina
offline
Problem sa novim procesorom
A da nisi ti ostetija koji pin na socketu ? Jesi li siguran da je novi cpu ispravan ?
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Problem sa novim procesorom

Ili nije flashao kako treba BIOS ili je skrivio pin na procesoru!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim procesorom

I sa starim i sa novim procesorom crna slika...ne mogu ni fleshati....a nije pin sigurno,to sam provjerio

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa novim procesorom

Nešto si napravio krivo,pošto ti je sve radilo kako treba i sad odjednom ne radi s oba procesora!!

Ako si krivo fleshao,prekinuo rad kompa tokom flash i slično tad je velika vjerovatnost da ti je matična otišla na vječna lovišta(osim ako nema dual BIOS).

 

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Problem sa novim procesorom
Limpo kaže...

I sa starim i sa novim procesorom crna slika...ne mogu ni fleshati....a nije pin sigurno,to sam provjerio

Imas 3 stvari koje mogu biti, iskrivio pinove na ploci/cpu ili ram memorija zafrkava. Ja sam imao problem da nisam mogao pc upaliti isto crna slika, malo od ispod sam ocistio majcom processor q9550 i proradilo je. Tako da nemoj da te oko zavarava, nesmijes od ispod dirati procesor a pogotovo moras paziti prilikom postavljanja processora u maticnu plocu.

Obavezno update bios verziju!!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 11:55 (Luka123).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa novim procesorom
Luka123 kaže...

Imas 3 stvari koje mogu biti, iskrivio pinove na ploci/cpu ili ram memorija zafrkava. Ja sam imao problem da nisam mogao pc upaliti isto crna slika, malo od ispod sam ocistio majcom processor q9550 i proradilo je. Tako da nemoj da te oko zavarava, nesmijes od ispod dirati procesor a pogotovo moras paziti prilikom postavljanja processora u maticnu plocu.

Obavezno update bios verziju!!!

Jao čovječe koju riječ da upotrebim za tebe ,evo obrisao prašinu i malo paste bilo na procesoru starom sa donje strane i ladno se upali komp, sad idem da update bios pa da probam novi da očistim i stavim. Hvala mnogo.

9 godina
offline
Re: Problem sa novim procesorom
Probaj staviti malo vise paste jer Intel ima problema s tim ako nije dobar kontakt hladnjaka i cpu-a onda ne daje sliku,frend mi ima q6600 bio je isti problem stavio je malo vise paste i sad radi dobro.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 12:56 (WalterWolf).
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim procesorom

Da li je potrebno da updatam bios evo koji je kod mene trenutno snimljen

http://www.asus.com/Motherboards/Striker_II_Formula/HelpDesk_CPU/

 taj je za E6800 , a evo koji biih kao trebao instalirati http://www.asus.com/support/CPU/1/22/53/2/wOFZuyplXj0vLmAc/C20080804132720/

koliko ja vidim to su iste verzije?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem sa novim procesorom
Netribas novi bios ta ploca Striker 2 podrzsva q9550 i s najstarijim biosom
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa novim procesorom
nicky.sl kaže...
Netribas novi bios ta ploca Striker 2 podrzsva q9550 i s najstarijim biosom

Ne podržava. Pogledaj link.

10 godina
offline
Problem sa novim procesorom
Pardoncek moja greska, samo imao sam doticni cpu na toj ploci i nisam trebao bios mijenjat da bi radilo.
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim procesorom

Pa mene zanima je l motam da snimam novi jer potrebna verzija za moj prosli cpu i novi je ista kolikk vidim na sajtu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa novim procesorom

Pa stavi najnoviji, ništa te ne košta.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim procesorom

planirao sam no evo dolazim kući i da upalim komp kad opet ista stvar,crna slika...pitam se šta mu je crklo...i evo sad stavim bas puno paste na novi cpu i da probam opet njega al nista...bas iznervira.

 

EDIT:EVo jutros izvadim ram module i ostavim samo jedan i uključim i ventilator drugi koji ispumpava vazduh iz matične kroz one cijevi...i evo opet se upali sa starim procesorom...sad fleshma bios dok mogu ..

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 9:58 (Limpo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa novim procesorom
Limpo kaže...

planirao sam no evo dolazim kući i da upalim komp kad opet ista stvar,crna slika...pitam se šta mu je crklo...i evo sad stavim bas puno paste na novi cpu i da probam opet njega al nista...bas iznervira.

 

EDIT:EVo jutros izvadim ram module i ostavim samo jedan i uključim i ventilator drugi koji ispumpava vazduh iz matične kroz one cijevi...i evo opet se upali sa starim procesorom...sad fleshma bios dok mogu ..

:), znam kako ti je. {#}

10 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim procesorom

Evo nakon kile paste i dosta živaca potrošenih napravio sam , e sad mi nije jasno baš ovde sve , ako bi neko mogao ko se razumije da pogleda na slici da li je sve ok sa procesorom jer je bio prejeftin , što se tiče brzine sve je ok , ali pogledajte temperaturu i detaljne informacije ...hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 12:27 (Limpo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem sa novim procesorom
A di je slika ja ju ne vidim ?!? Sad ju vidim Ako je to pod opterecenjem onda je dobro, al ako je idle oliga mirovanje temperatura je previsoka Di su jos dvi jezgre ? NEVALJA TI TAJ CPU ON TRIBA IMAT 4 JEZGRE A TVOJ POKAZUJE DVI
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 12:33 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa novim procesorom
nicky.sl kaže...
A di je slika ja ju ne vidim ?!? Sad ju vidim Ako je to pod opterecenjem onda je dobro, al ako je idle oliga mirovanje temperatura je previsoka Di su jos dvi jezgre ? NEVALJA TI TAJ CPU ON TRIBA IMAT 4 JEZGRE A TVOJ POKAZUJE DVI

Kakav ti je bio q9550? Ja sam ga planirao prošle godine nadograditi na stari e6550, ali sam se na kraju odlučio na sandy bridge. Čuo sam samo u superlativima o tom procesoru, pa me onako interesira iz prve ruke.

Lp

Hejjjjj
10 godina
offline
Problem sa novim procesorom
Napravi slicicu od CPUZ programa pa stavi ode
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa novim procesorom
Limpo kaže...

Evo nakon kile paste i dosta živaca potrošenih napravio sam , e sad mi nije jasno baš ovde sve , ako bi neko mogao ko se razumije da pogleda na slici da li je sve ok sa procesorom jer je bio prejeftin , što se tiče brzine sve je ok , ali pogledajte temperaturu i detaljne informacije ...hvala

 

Ideš na search, ukucaj msconfig i na general klikneš na normal startup. Restartiraj komp i aktivirat će ti se druge dvije jezgre.

Hejjjjj
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice