Problem sa paljenjem kompa

poruka: 20
|
čitano: 8.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa

Pozz svima.

 

Imam problem sa kompom koji mi kopa zivce zadnjih 2-3 mjeseca. Uzeo sam ga prosle godine krajem 9. mjeseca i sve je bilo normalno tamo jedno 4mjeseca... a onda su poceli problemi...

 

Kad upalim komp ili ga restartam... sve ocita normalno... prodje loading windowsa i nakon toga crni ekran stoji i pocne mi davat malu slikicu ono "DIGITAL/ANALOG" (a nekad se i upali bez problema) ili se doslovno nakon loadinga windowsa komp sam resetira, isto kao da sam stisno tipku reset i ponovo se pali komp, to se zna dogodit ista stvar i do 3 puta za redom (a nekad se isto upali bez problema)... i tako nekoliko puta kroz mjesec sta na kraju s vremenom sjebe windowse... i napravin format, sve na novo, prvih nekoliko restarta i paljenja/gasenja kompa sve ok... a onda za tjedan dana repriza...

 

ovo mi je konfiguracija kompa PA AKO ITKO ZNA STA BI MOGAO BITI UZROK, neka napise i bez glupih komenatara....

 

Procesor: Intel® Core™2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz - 1333MHz - 6Mb Cache

 

Matična: http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+GIGABYTE+EP45-DS3P%2C+Intel+P45%2FICH10R%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+2xG-LAN%2C+S-ATA%2C+PCI-E%2C+FW%2C+s.+775&option=artikl&id_kategorija=05030606&id_artikl=050.306.385

 

RAM: 2Gb (1Gb + 1Gb), DDR2, PC-6400, 800MHz, MUSHKIN High Performance Series (na sebi imaju i hladnjak kako su i kupljene)

 

Grafička: VGA PCI-E CLUB 3D ATI Radeon HD4870 OverClocked, 512 MB, DDR 5, tv-out, Dual DVI

 

Hard Disk: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=031717

 

Zvucna Kartica: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=018053

 

Napajanje: Fortron Bluestorm 500W

 

Mislim da je to to... zahvljujem unaprijed!

 

roX!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa
Na starom sam kompu ima jako slican problem i na kraju je ispalo da je problem u hard disku. Sad, izgleda da je tvoj komp dosta nov pa ne bi smjelo bit do toga, ali nikad se ne zna... Jel imas jos garanciju? Jesi sastavlja ti sam ili si kupia gotovu konfu?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. LIVE FOR NOTHING OR DIE FOR SOMETHING!! BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa

Da, sam sam sastavljao konfiguraciju, hmmm, mogo bi onda vidit sta je sa hard diskom :o

roX!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa

pogledaj preko drugog kompa, spoji hard pa vidi jel sve u redu ili tako nesto prije nego ga u krajnjem slucaju odneses u servis!

Nemoj me 100% uvatit za ric jer ne mora bit to, to mi je samo palo na pamet, ali mi je cudno jer je komp (samim time i hard) prakticki novi!!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. LIVE FOR NOTHING OR DIE FOR SOMETHING!! BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa
Joky kaže...

Pozz svima.

 

Imam problem sa kompom koji mi kopa zivce zadnjih 2-3 mjeseca. Uzeo sam ga prosle godine krajem 9. mjeseca i sve je bilo normalno tamo jedno 4mjeseca... a onda su poceli problemi...

 

Kad upalim komp ili ga restartam... sve ocita normalno... prodje loading windowsa i nakon toga crni ekran stoji i pocne mi davat malu slikicu ono "DIGITAL/ANALOG" (a nekad se i upali bez problema) ili se doslovno nakon loadinga windowsa komp sam resetira, isto kao da sam stisno tipku reset i ponovo se pali komp, to se zna dogodit ista stvar i do 3 puta za redom (a nekad se isto upali bez problema)... i tako nekoliko puta kroz mjesec sta na kraju s vremenom sjebe windowse... i napravin format, sve na novo, prvih nekoliko restarta i paljenja/gasenja kompa sve ok... a onda za tjedan dana repriza...

 

ovo mi je konfiguracija kompa PA AKO ITKO ZNA STA BI MOGAO BITI UZROK, neka napise i bez glupih komenatara....

 

Procesor: Intel® Core™2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz - 1333MHz - 6Mb Cache

 

Matična: http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+GIGABYTE+EP45-DS3P%2C+Intel+P45%2FICH10R%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+2xG-LAN%2C+S-ATA%2C+PCI-E%2C+FW%2C+s.+775&option=artikl&id_kategorija=05030606&id_artikl=050.306.385

 

RAM: 2Gb (1Gb + 1Gb), DDR2, PC-6400, 800MHz, MUSHKIN High Performance Series (na sebi imaju i hladnjak kako su i kupljene)

 

Grafička: VGA PCI-E CLUB 3D ATI Radeon HD4870 OverClocked, 512 MB, DDR 5, tv-out, Dual DVI

 

Hard Disk: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=031717

 

Zvucna Kartica: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=018053

 

Napajanje: Fortron Bluestorm 500W

 

Mislim da je to to... zahvljujem unaprijed!

 

 Ovo je stvarno limena zvijerka.Ako imaš garanciju i nesmiješ otvarat kantu vodi na servis.Ako pak nemaš garanciju onda je potrebno nabavit rezervne dijelove i vadit dio po dio van i vidit šta radi problem.Ili opet dat ga na servis no možeš očekivat i dobru naplatu.
MICROMAN
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa
Joky kaže...

Pozz svima.

 

Imam problem sa kompom koji mi kopa zivce zadnjih 2-3 mjeseca. Uzeo sam ga prosle godine krajem 9. mjeseca i sve je bilo normalno tamo jedno 4mjeseca... a onda su poceli problemi...

 

Kad upalim komp ili ga restartam... sve ocita normalno... prodje loading windowsa i nakon toga crni ekran stoji i pocne mi davat malu slikicu ono "DIGITAL/ANALOG" (a nekad se i upali bez problema) ili se doslovno nakon loadinga windowsa komp sam resetira, isto kao da sam stisno tipku reset i ponovo se pali komp, to se zna dogodit ista stvar i do 3 puta za redom (a nekad se isto upali bez problema)... i tako nekoliko puta kroz mjesec sta na kraju s vremenom sjebe windowse... i napravin format, sve na novo, prvih nekoliko restarta i paljenja/gasenja kompa sve ok... a onda za tjedan dana repriza...

 

ovo mi je konfiguracija kompa PA AKO ITKO ZNA STA BI MOGAO BITI UZROK, neka napise i bez glupih komenatara....

 

Procesor: Intel® Core™2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz - 1333MHz - 6Mb Cache

 

Matična: http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+GIGABYTE+EP45-DS3P%2C+Intel+P45%2FICH10R%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+2xG-LAN%2C+S-ATA%2C+PCI-E%2C+FW%2C+s.+775&option=artikl&id_kategorija=05030606&id_artikl=050.306.385

 

RAM: 2Gb (1Gb + 1Gb), DDR2, PC-6400, 800MHz, MUSHKIN High Performance Series (na sebi imaju i hladnjak kako su i kupljene)

 

Grafička: VGA PCI-E CLUB 3D ATI Radeon HD4870 OverClocked, 512 MB, DDR 5, tv-out, Dual DVI

 

Hard Disk: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=031717

 

Zvucna Kartica: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=018053

 

Napajanje: Fortron Bluestorm 500W

 

Mislim da je to to... zahvljujem unaprijed!

 

 skini jednu ploćicu rama vjerojatno te zeze dual mod rama viđeno već na tim ploćama
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa

Hmmm.. Nesto sam kemijo od kako sam post ovaj napisao... i kada se to dogodi sta sam naveo gore, cuje se nekakav zvuk u Hard Disku :S

 

Al jbt, di cu sa +300gb stvari na disku :X pa da im ga vratim..

roX!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa
microman kaže...
 Ovo je stvarno limena zvijerka.Ako imaš garanciju i nesmiješ otvarat kantu vodi na servis.Ako pak nemaš garanciju onda je potrebno nabavit rezervne dijelove i vadit dio po dio van i vidit šta radi problem.Ili opet dat ga na servis no možeš očekivat i dobru naplatu.
  Ma komp sa uzimao u dijelovima... i sam sastavljao komp doma sve jer se dosta razumijem u to... garancija je samo na komponentama... xD
roX!
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa

I pala mi je jos neka biserska ideja, jeli moguce da se neke od navedenih komponenti ne podudaraju "da ubijaju jedna drugu" ? :o

roX!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa

Upali komp, stisni tipku F8 da dođeš do dodatnog menija za safe mode, odaberi opciju nešto tipa enable vga. To ti postavlja defaultnu rezoluciju na računalu. Možda imaš preveliku rezoluciju koju monitor ne podržava pa ti javlja no digital / analog device i resetira ti računalo. Problem može isto biti tako u grafičkim driverima. Instaliraj nove drivere za grafičku karticu, prije nove instalacije uninstall starih drivera. Koji je tip monitora?

s.t.a.l.k.e.r. http://www.dailymotion.com/video/x44dz_chernobyl-ghost-town-for-1000-years_creation?from=rss
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa

Na koliko ti hertza monitor radi?

s.t.a.l.k.e.r. http://www.dailymotion.com/video/x44dz_chernobyl-ghost-town-for-1000-years_creation?from=rss
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa

meni se čini da ti je disk problem.

sa njime u servis!

mozda jedan od onih silnih "grešnih" barakuda....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa
Joky kaže...
 Hm.... radi ti na podrzanoj i rezoluciji i frekvenciji! Mislim da nije stvar u monitoru, doduse je da mu je max. 1680x1050 ali ti ga na toliko drzis pa bi trebalo bit u redu, mislim da je ipak do harda (po meni).
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. LIVE FOR NOTHING OR DIE FOR SOMETHING!! BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!
15 godina
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa

Jel ti ima ikakvih pištanja(dugih,ponavljajućih ili ih uopće nema).

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa

to je samo taj djelic sekunde kada nesto preskoci u HD-a i resetira se komp.... ocito je do njega...

 

thx svima!

roX!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa

Prije cca godinu dana događalo mi se slićno. Pproces bootanja ide normalno, Windowsi (XP) se dižu i onda u trenutku kada se treba pojaviti početna plava strana ("welcome"), monitor se zacrni, a nekoliko sekundi iza toga i ugasi. Meni se nije restartao, ali to je možda stvar drugih postavki u bios-u. Na sve sam sumnjao, dobivao razne savjete dok mi jedan tip nije rekao da reinstaliram drivere za grafičku. Što se događalo? Izblesirani driveri od grafičke bi u trenutku kada se pojavljuje naslovnica XP-a prebacili izlaz na grafičkoj na "secondary". Glupo i banalno, ali stvarno je tako bilo. Probaj i ti tako, ako i ne pomogne bar si jednu moguću stvar eliminirao.

13 godina
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa

Imam sljedeći problem: komp mi se normalno pali, i normalno radi, ali ako ga restartiram pojavi mi se ovo ( slika 1) , a ako to stisnem onda ovo ( slika 2). Onda se ništa nedogađa i  gasim komp priko napajanja, sačekam 10 minuta i palim komp i sve ide normalno. U čemu je problem??

slika 1 slika 1
slika2 slika2
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.2.2011 13:43 (slada16).
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa

problem je što sam izvadio žice na matičnoj koje se povezuje sa paljenjem kompa,restartom i slično, te sada neznam kako su išle

hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa

pozdrav!!!...ovak ja sam jučer rastavljao komp jer mi se grijao procesor,sastavio sam i nisam ga mogao upalit,jedva sam ga nekako upalio ali kad sam ga ugasio i opet htjeo upalit nije se mogao upalit,jednostavno mi se upali ali uopce nista ne prikazuje samo ocita rame i to sve i prikaze mi sliku od intela koja se inace pokaze samo na 5 s,ali kod mene je cijelo vrijeme prikazana i nece uopce pocet sa otvaranjem windowsa,a kad sam ga bio palio dvaput mi je zapištio i prikazalo se na ekranu nekakav eror o memoriji,ali rame je očitao,ali piše ispod tog erora flopy drive,nezz zašto,a nez jel sam sve žice spojio kako treba!!...

cyky96
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice