Problem pri paljenju pca

poruka: 11
|
čitano: 1.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju pca

Prije par tjedana gasim komp normalno idem spavat probudim se ujutro i palim ga ali pc se pali 5-8sek i onda se ugasi i ponovno počinje sam palit i opet se ugasi nakon 5-8sek i tako stalno dok ga ne isključim iz struje. 

 

Kako je bio stariji komp odlučim kupit nove komponente http://prntscr.com/eqqvvy i jos xsilence napajanje od 800w i ostavim samo stari hard i kućište. Spojim sve i opet ne radi, ne samo da ne radi nego isti problem imam. 

 

Uzmem od prijatelja kućište isto ne radi, uzmem i njegov hard opet ne radi, uzmem njegov ssd i opet ne radi doslovno je sve novo i opet imam isti problem. Imam najveći upitnik ikad iznad glave. 

 

Spojio sam samo napajanje i matičnu s procesorom i opet isti problem probao sam sve moguće opcije što se tiče slaganja. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri paljenju pca

Jesi probao spojiti na neku drugu utičnicu u kući? :P

7 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju pca

Da, čak i u drugoj kući. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju pca

Nema mi smisla kada sam sve promijenio 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Problem pri paljenju pca

Dali si dobro sve pospajao? Može slika?

SkorvY
14 godina
offline
Re: Problem pri paljenju pca
Petrov22503 kaže...

Nema mi smisla kada sam sve promijenio 

 

Napajanje je problem. Taj Xilence ili kako se već piše je loš. Uzmi barem fortrona od 500W

7 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju pca

Odspojio sam ga sad ali je dobro bio spojen, spajao mi ga je susjed koji se bavi takvim stvarima i on misli isto da je možda napajanje probat cu spojit drugo pa vam javi rezultate, nadsm se da je to 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem pri paljenju pca
Petrov22503 kaže...

Odspojio sam ga sad ali je dobro bio spojen, spajao mi ga je susjed koji se bavi takvim stvarima i on misli isto da je možda napajanje probat cu spojit drugo pa vam javi rezultate, nadsm se da je to 

Dam se kladiti da je napajanje krivac. Pazi čime ćeš sad probati, barem neki fortron.

7 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju pca

Probao sam sa novim napajanjem od coolermastera i corsair, opet isto. Pisti mi matična 5 puta i onda se ugasi sad neznam da li bi trebala još pistat ali ne može ili treba 5

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem pri paljenju pca
Petrov22503 kaže...

Probao sam sa novim napajanjem od coolermastera i corsair, opet isto. Pisti mi matična 5 puta i onda se ugasi sad neznam da li bi trebala još pistat ali ne može ili treba 5

To mi nisi rekao. Da sam to znao ne bih sumnjao u napajanje toliko. Ne smije pištati, to pištanje je znak za grešku prilikom POST-a. Eventualno jedan beep na nekim pločama koji označava da je sve ok.

Pogledaj u manual što znači 5 beepova. Na mojoj Asrockici to znači da VGA nije detektirana.

Viđao sam matične koje nisu htjele bootati prvi put bez RAM-a od 2133 MHz koliko ploča podržava službeno. Bio je i jedan slučaj ovdje na forumu čini mi se.

Probaj i druge slotove. Na nekim pločama zeza memorija pa radi samo u nekim kombinacijama. Vidi ima li poboljšanja ako staviš u A2 i B2 slotove.

13 godina
offline
Re: Problem pri paljenju pca
Petrov22503 kaže...

Probao sam sa novim napajanjem od coolermastera i corsair, opet isto. Pisti mi matična 5 puta i onda se ugasi sad neznam da li bi trebala još pistat ali ne može ili treba 5

Probaj RAM staviti u drugi utor ili probati s drugim RAMom.

Po meni problem ti je ili RAM ili ploča, pod uvjetom da je sve dobro spojeno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice