Problem sa PC ali neznam sa čim

poruka: 41
|
čitano: 5.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

Dakle ovako. Kupio sam nedavno novi PC (konfiguracija pod moj PC). 3 dana sve je radilo kao podmazano, bez greške. 4. dan mi se PC crashao sam od sebe dok sam bio u igri. Slika na monitoru mi se "pixelizirala" do neprepoznatljivosti, stajalo je tako nekoliko sekundi, PC mi se restartao sam od sebe i onda bootao kao da se ništa nije desilo. Nakon toga je radio par sati bez problema.

 

Danas opet ista stvar. Upalim PC, uđem u istu igru i desi mi se isto kao i dan prije. PC se nakon toga boota normalno i evo sada već sat vremena ništa. Radi kao da se ništa nije desilo.

 

Instalirao sam nekakav system monitor da vidim opterečenje CPU i GPU i temperature. Ali ništa kritično nisam zapazio. Temp. su normalne. 

 

Znam da je teško dijagnosticirati ovako na pamet bilo šta. Sumnjam u grafičku i/ili napajanje. Zanima me konkretno, postoji li kakav alat kojim mogu obaviti dijagnostiku prije nego ga šiknem na servis. 

 

Svaki savjet/prijedlog dobrodošao. 

 

Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

Mislim da je napajanje tu problem. To si novo napajanje kupio?? ili ti je ostalo od prije? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Napajanje je ostalo od prije. Kupljeno je na proljeće ove godine. Nije staro i još je pod garancijom. 

 

 

15 godina
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

Jer mozes dati tocan naziv napajanja, jer metatron serija ima par modela id 650w. Moguce da je nestabilan 12v rail usred duzeg igranja. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
quickr kaže...
Hvala! 

Probaj instalirati drugu verziju drivera za grafičku karticu sa ATI stranice, stariju ili noviju ovisno koju imaš sada.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
9 godina
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

Ja mislim da je problem u ramu.

neki dan sam svoj ram stavio u xmp i u bf3 sve ošlo u bananu.

konstantno resetanje,matična cvili ko pacov čudesa

Probaj bios vratiti kak je bio

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
Patrick_cro kaže...

Jer mozes dati tocan naziv napajanja, jer metatron serija ima par modela id 650w. Moguce da je nestabilan 12v rail usred duzeg igranja. 

 Točni naziv je: LC Power LC8650 ll V2.3 Ozeanos (80+ bronze)

 

Stvar je u tome što prvi dan mi se to desilo nakon jedno sat-dva korištenja PC-a. Drugi dan nakon 10-tak minuta. Nema pravila. Danas je dan 3., neću moći testirat dok ne dođem doma sa posla. 

 

Također. To napajanje je radilo bez greške u starom računalu i 3 dana u tom novom.  I sad eto prije dva dana počelo divljat. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2016 8:20 (quickr).
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
Valentin17 kaže...
quickr kaže...
Hvala! 

Probaj instalirati drugu verziju drivera za grafičku karticu sa ATI stranice, stariju ili noviju ovisno koju imaš sada.

Mogu i to probat. Ništa me ne košta. Mogu i probat isključiti freesync, mada nebi trebalo biti do toga jbmu   

 

Iako, da je do drivera ili neki softwerski problem, valjda bi mi se PC odmah počeo čudno ponašati a ne nakon 3 dana. Mislim da je ipak hardware u pitanju. 

 

 

Hrvoje.RH kaže...

Ja mislim da je problem u ramu.

neki dan sam svoj ram stavio u xmp i u bf3 sve ošlo u bananu.

konstantno resetanje,matična cvili ko pacov čudesa

Probaj bios vratiti kak je bio

 Eh, da nisam bio glup i da sam provjerio šta sam naručio mogao bi ispitati RAM-e. Ovako sam greškom naručio samo jedan keks 16GB memorije.  Doduše, meni se PC ne crasha stalno. Jednom, onda restart i nakon toga sve normalno po nekoliko sati. 

Pokrenut ću memtest za svaki slučaj.

 

 

Vrtio sam i 3D mark da opteretim grafičku do kraja, ali nije se crashao. Sve više sumnjam u napajanje. 

Malo sam guglao po drugim forumima, uzroci su bili različiti: ili neispravni RAM, ili problem sa driverima od grafičke, ili napuhnuti kondenzatori na samoj grafičkoj zbog lošeg napajanja. 

Našao sam i sliku kako to odprilike izgleda, samo bez pravilnih linija, kod mene je to malo više razbacano:

 

 

Prvo što ću probat je izvaditi GPU i pokrenut memtest. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2016 9:05 (quickr).
14 godina
online
Problem sa PC ali neznam sa čim

Kako je GPU spojen s monitorom? Jesi li probao koji drugi ulaz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

Sličan problem sam imo sa starim PCem. Na kraju od sumnje na grafičku, napajanje, rame problem je bio HDD. Uvijek za vrijeme igranja bi se desilo to i distorziran zvuk iz zvučnika ili slušalica, šta god je već stavljeno kao default. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
softwaremaniac kaže...

Kako je GPU spojen s monitorom? Jesi li probao koji drugi ulaz?

Nisam. Cijelo vrijeme mi je preko HDMI-a jer samo preko njega imam freesync.  

 

 

Magibagi kaže...

Sličan problem sam imo sa starim PCem. Na kraju od sumnje na grafičku, napajanje, rame problem je bio HDD. Uvijek za vrijeme igranja bi se desilo to i distorziran zvuk iz zvučnika ili slušalica, šta god je već stavljeno kao default. 

 Meni zvuk ide dalje normalno. Igrao sam CS GO i bio sam na TS-u. Pixelizira mi se ekran, slika ode u K. ali i dalje čujem ekipu na TS-u kako priča i ja mogu sa njima pričati. Tako stoji 10-tak sekundi i onda se PC restarta. 

Sistemski HDD je u biti SSD, kupljen nedavno i nisam do sada imao problema sa njim. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Oke, znači HDD smo eliminirali definitivno. Meni je bio totalni freeze par sekundi i onda se sam restarto, ali bio je pixeliziran ekran isto ko na tvojoj slici. Mislim da ti jedino može bit do RAM-a ili napajanja ko što je već rečeno jer vidim da si grafu opteretio i ne dešava se problem. Svakako javi kad saznaš do čega je. 

9 godina
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

.....Vrtio sam i 3D mark da opteretim grafičku do kraja, ali nije se crashao. Sve više sumnjam u napajanje. 

 

Daj upali prime95(ili nekaj slicno) i furmark(i nekaj slicno) zajedno da rade tak da se i CPU i GPU znoje.. upali HWmonitor i task manager  i prati

Ako je do napajanja onda bi ga definitivno tad izbacilo

 

 

 

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Odvrtio sam memtest, 3 pass-a, 0 grešaka. Memorija nije. Sad sam izvadio grafičku van pa ću vidjet. 

 

Kondenzatori izgledaju ok, nisu se napuhnuli. 

 

Pustit ću malo PC da radi bez grafičke pa sam mislio kasnije staviti staru grafičku (HD7870) koja me je služila bez greške zadnje 3 godine. 

13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Ispravite me ako griješim ali ove vrijednosti u crvenom kvadratu nebi trebale odskakati više od +/-5%, ergo napajanje mi je u banani?

 

 edit:

 

sad čitam na netu da taj HWmonitor nema običaj čitati stvarnu vrijednost kad je voltage u pitanju 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2016 17:31 (quickr).
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
Nastavit cu se dopisivat sam sa sobom :)

Evo tipkam sa mobitela jer nemogu vise dobiti video ni sa integrirane graficke ni sa externe (pci). Ne radi mi ni stara ni nova graficka. Monitor nije sigurno, jer imam sliku na njemu kad spojim laptop.
15 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
Reset biosa i probati ponovno ako ti se da, ako ne nosi napajanje na garanciju
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

to je prejako napajanje i kvalitetno ne virujen da je do njega, 48A na single railu

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Resetiranje biosa mi je vratilo sliku preko integrirane. 

15 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
Nije 48 nego 44a a max daje 442w, a nigdje na netu review tog napajanja. Ovo sta si ti gledao specs to je verzija 3.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Neznam ljudi, glup sam. Ni na jednom ni na drugom PCI slotu mi ne radi ni nova ni stara grafička. Windowsi mi ni ne prepoznaju da je išta spojeno na PCI slot. 

 

Pa jel moguće da je matična u pitanju? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2016 19:57 (quickr).
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
quickr kaže...

 Pa jel moguće da je matična u pitanju? 

Vjerojatno je u matičnoj ploči problem, za eliminaciju bi trebalu uzeti posuditi drugu sa istoga socketa i probati s njome.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
Pa jer mozes probati kod nekoga svoju grafu? ako ne nosi na servis jer nema tu pomoci jer ne mozes otkriti koja te komponenta zeza kad nemas na cemu ispitati druge komponente. Ako grafa radi kod drugoga ostaje ti napajanje ili maticna, moze biti da ti je otisao onaj 6/8 pin sta ide u grafu, bilo bi dobro ako mozes naci stariju grafu koja ne treba dodatno napajanje pa testiras jer je ispravan slot od grafe.Nema tu previse mudrosti, isprobavati jednu po jednu konponentu ako imas na cemu isprobati, ako nemas u servis gdje si kupio i gotova stvar ilinkod nekoga tko ima komp pa nek isproba tvoje komponente na svojem kompu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Ma to je ono što pokušavam izbjeći, nositi cijeli PC na servis. Pokušavam izolirati komponentu i samo nju odbaciti na servis. 

 

Thx dečki na svim savjetima. Sorry kaj sam vas ugnjavio 

13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Izgleda da dosta ljudi ima sličan problem. RX480 koji "prži" PCI slotove 

 

https://community.amd.com/thread/202410

 

 

15 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

Pa probaj onda samo kod bekog isprobati svoju grafu, starubili novu nema veze, samo da vidis jer je to problem. Makar koliko znam to je davno rijesena stvar sa updatom biosa i to je koliko znam bilo samo par slucajeva.

Jer to gigabyte g1 sa cetri slota za grafu?? ako je probaj u drugi slot staviti grafu

www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5478#ov

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2016 20:34 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim

da, to je ta. a jb_a, probao sam slot 1 i 2 ni na jednom mi ne radi. mogu probat još dva da vidim. 

12 godina
neaktivan
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

probaj vratiti sve na def ako je nesto oc i reinstal windowsa prvo?

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa PC ali neznam sa čim

Dobro vecer ekipa trebo bi vasu pomoc, dakle imam problem sa potpuno novim kompom koji je jucer kupljen, upalio sam komp i spojio monitor iso sam instalirat windose ali monitor ne reagira samo blinka lampica od power buttona i pise no signal concetion probo sam ukljucit i stari monitor isto samo crni ekran nezz sta da radim ne kuzim se previse u kompjutere? Radi se o ovom kompu

 

 

1 x LG monitor 23MP68VQ-P Cinema screen
1 x Intel Skylake Core i5-6400 (2.7GHz, 6MB,LGA1151) box
1 x PNY DDR4 8GB, 2133MHz
1 x MSI B150M Mortar (s1151, USB 3.1, SATA III, LAN, DDR4) mATX
1 x SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX470 8GB GDDR5
1 x HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm, High-Perfomance
1 x Zalman Z3+, 4x120mm, USB3.0 black
1 x Napajanje Fortron Hydro 500W, 80+ Bronze

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 1:03 (Buldog007).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa PC ali neznam sa čim
Buldog007 kaže...

Dobro vecer ekipa trebo bi vasu pomoc, dakle imam problem sa potpuno novim kompom koji je jucer kupljen, upalio sam komp i spojio monitor iso sam instalirat windose ali monitor ne reagira samo blinka lampica od power buttona i pise no signal concetion probo sam ukljucit i stari monitor isto samo crni ekran nezz sta da radim ne kuzim se previse u kompjutere? Radi se o ovom kompu

 

 

1 x LG monitor 23MP68VQ-P Cinema screen
1 x Intel Skylake Core i5-6400 (2.7GHz, 6MB,LGA1151) box
1 x PNY DDR4 8GB, 2133MHz
1 x MSI B150M Mortar (s1151, USB 3.1, SATA III, LAN, DDR4) mATX
1 x SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX470 8GB GDDR5
1 x HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm, High-Perfomance
1 x Zalman Z3+, 4x120mm, USB3.0 black
1 x Napajanje Fortron Hydro 500W, 80+ Bronze

Ako si dobio novi novi komp trebao bi windows već biti instaliran
Pokušaj spojiti monitor na integrisani gpu i vidi da li će raditi, probaj sa trugim gpu/ dvi/ hdmi kablom
 Otvori računar i pogledaj sve pinove da li su dobro uklpili kao npr. konektor dodatno napajanje za gpu
Ako ništa od toga ne funkcioniše onda zovi prodanicu odakle si i kupio komp jer vjerovatno imaš garanciju

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice