Problem s PC

poruka: 13
|
čitano: 1.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Problem s PC

Pozdrav svima,

 

Ovako, imam problem s PC

 

Ukratko,

 

Spojim prijenosni Hard na PC , prekopiram određen neki file na PC i kad želim raspakirati file izbaci mi error, corrupted file.

Ista stvar se dešava i s setupom od  nekog softwarea.

Spojim taj isti prijenosni HD na laptop, isti taj file kopiram na laptop idem raspakirati i sve radi u redu.

 

Pokušao sam ovako, spojim HD na laptop, prekopiram taj file na laptop, s laptopa na USB Stick, Stick uštekam u PC u USB prekopiram file na PC idem raspakirati opet error, probam uštekati Stick u USB Hub ponovo prekopiram na PC idem raspakirati i tad je raspakiralo u redu. No, pokušam opet, spojim HD u USB port pored ovog, prekopiram na PC sa Sticka, idem raspakirati opet baci error, vratim Stick u port prije, prekopiram na PC idem ponovo raspakirati i opet error.

Također sličan problem se dešava kada želim nešto kopirati sa DVD pogona, krene kopirati i nekon nekog vremena počinje padati brzina kopiranja,tako stoji neko vrijeme i izbaci error isto tipa corrupted file.

 

Znači kada kopiram sa prijenosnog HD-a ili USBa , kopiranje ide u redu ali poslije kada želim raspakirati određen file ili instalirati određen program izbacuje error , kao neka datoteka je oštećena ili fali nešto. Također, pokušao sam instalirati driver za Webcam s CDa i Driver i Software je instaliralo bez problema, no kada želim kopirati s DVD/CD nešto na PC dolazi do problema koji sam gore opisao.

 

Jeli imao tko sličan problem ili zna što bi moglo biti?

 

Ista stvar se dešava na Win 7 i na sad novo instaliranom Win10

Inače OS radi sasvim ok, nema blue screen, ne smrzava se ili slično ...

 

Konf: AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0ghz, 4gb rama, 9600 GT Nvidia

 

Puno Hvala na pomoći i bilo kakvom prijedlogu

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem s PC

Antivirus ???

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Problem s PC

NOD 32 7

 

Još nešto, kada sam išao napraviti renistal Win, kopirao sam neke datoteke s Pc-a na prijenosni HD, no kada sam htio neki rar raspakirati na laptopu bacalo mi isto error na laptopu kao na PC-u.

Znači, po tome problem je u PC

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 17:56 (skyze91).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem s PC

Raspaliraj s nekim drugim softwareom. Nekada kompresiranja/demompresiranja između različitih softwarea zna biti problematična.Pokušaj 7 zip ili WinRar. 

.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Problem s PC

Probao sam sa Winrarom , error i 7 Zip isto error

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 19:40 (skyze91).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem s PC

Probaj disejblat NOD ...

 

Zatim iskopiraj datoteku ...

 

Probaj otvoriti ...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s PC

Imao sam nekoliko puta situaciju da je bilo riječ o zip datoteci, pa sam samo preimenovao rar u zip format i onda se otvorilo.

Dva puta prva dva bajta su mi bila namjerno izmjenjena, pa sam ih morao popraviti.

Uglavnom provjeri dali se stvarno radi o rar datoteci tako da je otvoriš u Hex ili Text editoru. Prva tri bajta moraju biti 'Rar' ili hexadecimalno 52 61 72.

Provjeri dali u Propertijima datoteke ima označeno Unblock (Mislim da to postoji samo na Win10).

 

 EDIT: Ups, nisam pročitao post do kraja. Napravi Hash datoteke koja radi i koja ne radi da elimiraš mogučnost da nešto modificira datoteku kod kopiranja. Ako se hashovi razlikuju datoteke se razlikuju zbog nečega.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 12:17 (andrijam).
4 godine
neaktivan
offline
Problem s PC

Nije do NOD-a

Probao sam bio već i to za Unblock

 

Ovako momci, jel moguće da bi DVD pogon radio problem? Jer on radi sličan problem isto kako sam naveo gore u opisu

 

Jutros sam odspojio DVD pogon od napajanja i reko idem probati, uštekam USB Stick kopiram rar na HD od PC idem extract i radi ok. Spojim prijenosni HD probam prekopirati neke file-ove idem extract i nekim čudom radi, raspakiralo je u redu. Dok prije kada je bio spojen DVD pogon isti ti rarovi nisu radili,bacalo je error

 

Sada ću vidit nadalje da li će što zezati.

 

Imam dva Hard diska u PC oba spojena na SATA a DVD pogon je spojen bio preko onog širokog kabla sivog

 

EDIT:

Evo krenuo instalirati potrebne programe ali primjećujem da problem još postoji ...

 

S time da se jednom i srušio Win10 , prije rušenja ovo je radilo ok sad se bio srušio Win i sad evo kada sam htio instalirati jedan software opet baci ono kao da fali neki file ili je oštečen

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 12:26 (skyze91).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Problem s PC

I ne radi problem samo sa rarovima, nego i običan setup od nekog programa

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Problem s PC
skyze91 kaže...

I ne radi problem samo sa rarovima, nego i običan setup od nekog programa

S obzirom koliko je star PC, nije za čudit mu se, dobro da to sve još uvijek radi. Vrlo lako moguće je da ploča odlazi u vječna lovišta, pa počinje "bucat" stvari. Jesi li provjerio HDD s nekim alatom? Provjeri HDD, ali ja bi rekao da je matična počela brkat podatke, ako je to točno, uskoro će početi sve više i više problema...

 

RAM i grafiku bi isključio, da je RAM, bilo bi BSODa puno više, a da je grafa, ne bi tako specifično pucalo errore na raspakiravanju RAR i ZIP datoteka. Kod raspakiravanja posao odrađuju matična-CPU-HDD, pa bi trebalo bit nešto od te 3 komponente, a CPU nije 99,9999%.

 

P.S.

 

I običan setup od nekog programa je najčešće spakiran u takozvani self-extracting archive, odnosno zip ili rar, samo je u exe formatu, da možeš kliknit i da se sam raspakira. Tako da ima logike da i to radi isti problem kao i zip/rar datoteka, jer unutra je ista stvar.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 13:12 (Filox).
4 godine
neaktivan
offline
Problem s PC

Da, i meni je već došla misao da je do matične ... napravio sam bio i na win7 i win10 ram diagnostiku i nije pronašlo nikakv error....

 

no, evo sada sam probao ovo:

 

odštekao sam usb hub s pc-a, ostavio samo spojeno na PC volan,miš,tipkovnicu,slušalice, spojim prijenosni HD kopiram isti setup programa koji prije nije radio idem probati instalirati i instaliralo je bez problema,reko da provjerim,obrišem sve, opet kopiram s HDa na PC idem instalirati i drugi puta je bilo dobro sad....

 

takođe prije kada je isto bilo ok, na komp je bilo spojeno samo miš i tipkovnica, sad kad sam bio spojio sve i skupa s time USB hub desio se pad sistema i opet je bacalo errore.

 

Sad neću više spajati USB hub pa ćemo vidjeti rezultate

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Problem s PC

Kad testiraš što radi problem, preporuka je da uvijek isključiš sve što možeš i ostaviš samo najosnovnije komponente bez kojih PC ne može raditi. Onda jednu po jednu dodaješ komponente i testiraš. Kad dodješ do problema, već sve znaš i jasno ti je što ga uzrokuje. Izgleda da si došao do svog problema i baci taj USB hub u smeće. Naravno, istestiraj još malo, da budeš siguran, ne radi USB huba, nego da znaš da ti ostatak PCa radi OK. 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Problem s PC

Eto, do sada je bilo sve ok, vidjeti ću sad dalje još moram instalirati neke programe sa prijenosnog HD i modove za igre...

 

Znači sada imam odspojeno DVD pogon i USB Hub. Pa, ako do sad je ok i ako bude dalje ok, zaista ne kužim što se desilo sa USB Hub da bi počeo raditi probleme oko prijenosa podataka, te nisam HD spajao preko USB Huba nego direkt u USB port na kučištu

 

EDIT:

 

Mislim da postoji još neki problem ili dotičan gore naveden, evo sad sam bio na PC, nešto tražio internetom, samo je nestala slika sa monitora pisalo kao No Signal, komp radi , led na kučištu samo onako "tmurno" svijetli, ne blica, pokušao sam restart onda je LED posvijetlio ali dalje opet tmurno svijetli, ugasio sm PC duljim držanjem Power tipke na kučištu. Probao sam povo upaliti PC se pokrene ali nema slike i LED svijetli tako  ...

 

 

Raskopčao PC, izvadio sve osim matične, počistio sve od prašine, bilo je prašine na prvoj i drugoj pločici rama,detaljno sve počistio,napravio clean biosa, sve vratio na svoje mjesto, ukopčam PC  pritisnem Power tipku i PC se pali i ima slike na monitoru ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 10:29 (skyze91).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice