Problem sa RAM Memorijom

poruka: 17
|
čitano: 13.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa RAM Memorijom - test sa MEMTEST86+

Uradio sam test RAM memorije uz program Memtest86+ i dobio sam rezultat kao na slici. Naime, imao sam 4GB RAM-a, te sam si dogradio još dodatna 4GB. Nakon par dana počelo mi se dešavati slijedeće:

-da računar totalno zamrze, ne mogu ništa osim dugo držati dugme za gašenje

-pokušao sam sve najnovije drivere instalirati, ništa, opet samo zablokira i pojavi se BSOD

-podigao ponovo sistem sa najnovijim driverima, opet zablokira

-testiram HDD sa hdtune, sve uredno.

- uradim test sa ovim programčićom, i pogledajte što mi je grešaka našlo negdje oko pola testa.

 

Sada kad provjerim ram memoriju, pokaže mi da imam urednih 8GB. Šta mislite do čega je???

 

 

Posjetite www.isz.internationalschool.ba
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa RAM Memorijom - test sa MEMTEST86+

Po rezultatima memtesta, ili je jedna od pločica RAM-a neispravna ili su međusobno nekompatibilne iz nekog razloga. Nema veze što Windowsi prikazuju svih 8 GB.

Testiraj memtestom jednu po jednu pločicu RAM-a, tako ćeš znati je li problem u neispravnosti jedne pločice ili nekompatibilnosti.

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM Memorijom - test sa MEMTEST86+
salih88 kaže...

Uradio sam test RAM memorije uz program Memtest86+ i dobio sam rezultat kao na slici. Naime, imao sam 4GB RAM-a, te sam si dogradio još dodatna 4GB. Nakon par dana počelo mi se dešavati slijedeće:

-da računar totalno zamrze, ne mogu ništa osim dugo držati dugme za gašenje

-pokušao sam sve najnovije drivere instalirati, ništa, opet samo zablokira i pojavi se BSOD

-podigao ponovo sistem sa najnovijim driverima, opet zablokira

-testiram HDD sa hdtune, sve uredno.

- uradim test sa ovim programčićom, i pogledajte što mi je grešaka našlo negdje oko pola testa.

 

Sada kad provjerim ram memoriju, pokaže mi da imam urednih 8GB. Šta mislite do čega je???

 

 

 Koju matičnu ploču imaš i jesi kad radio update biosa?

 Ako na matičnoj imaš 4 utora za radnu memoriju, a ti imaš 2x4 GB jel znaš da memoriju stavljaš u svaki 2 utor za memoriju gledajući od procesora? Obično u matičnim pločama

 sa 4 utora svaki utori su označeni svojom bojom. U biti svaki blok utora je označen svojom bojom, na primjer 2 su utora plave boje, a 2 crne boje. U pravilu pločice stavljaš kako sam ti maloprije naveo.

 Postoji naravno mogućnost da memorije nisu kompatibilne. Na primjer ako je jedna 1600, a druga 1300 obje će raditi na manjoj brzini i to ne stvara tvoj problem, ali problem može biti u clocku, latencijama...

 

 Neznam jel imaš garanciju na memoriju, ali najbolje ti je testirati jednu po jednu, na full test. Također ako se neka memorija pokaže neispravnom prebaci ju u drugi slo i testiraj.

15 godina
offline
Problem sa RAM Memorijom

Ja sam imao problem sa trenutnom memorijom kit od 2x2 GB G. Skill kada sam stavio na ovu ploču koju sada imam pod moj PC. Često je bilo zamrzavanja, a povremeno i BSOD.

Memtest nije pokazao baš nikakav error. Odem na forum G. Skilla i od podrške dobijem preporuku namještanja latencija i još par sitnica u svezi procesa i od tada radi bez problema. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM Memorijom - test sa MEMTEST86+
Brian kaže...
salih88 kaže...

Uradio sam test RAM memorije uz program Memtest86+ i dobio sam rezultat kao na slici. Naime, imao sam 4GB RAM-a, te sam si dogradio još dodatna 4GB. Nakon par dana počelo mi se dešavati slijedeće:

-da računar totalno zamrze, ne mogu ništa osim dugo držati dugme za gašenje

-pokušao sam sve najnovije drivere instalirati, ništa, opet samo zablokira i pojavi se BSOD

-podigao ponovo sistem sa najnovijim driverima, opet zablokira

-testiram HDD sa hdtune, sve uredno.

- uradim test sa ovim programčićom, i pogledajte što mi je grešaka našlo negdje oko pola testa.

 

Sada kad provjerim ram memoriju, pokaže mi da imam urednih 8GB. Šta mislite do čega je???

 

 

 Koju matičnu ploču imaš i jesi kad radio update biosa?

 Ako na matičnoj imaš 4 utora za radnu memoriju, a ti imaš 2x4 GB jel znaš da memoriju stavljaš u svaki 2 utor za memoriju gledajući od procesora? Obično u matičnim pločama

 sa 4 utora svaki utori su označeni svojom bojom. U biti svaki blok utora je označen svojom bojom, na primjer 2 su utora plave boje, a 2 crne boje. U pravilu pločice stavljaš kako sam ti maloprije naveo.

 Postoji naravno mogućnost da memorije nisu kompatibilne. Na primjer ako je jedna 1600, a druga 1300 obje će raditi na manjoj brzini i to ne stvara tvoj problem, ali problem može biti u clocku, latencijama...

 

 Neznam jel imaš garanciju na memoriju, ali najbolje ti je testirati jednu po jednu, na full test. Također ako se neka memorija pokaže neispravnom prebaci ju u drugi slo i testiraj.

Radi se o laptopu, DELL N7010 (17R) koji ima samo dva utora, i koji podržava do 32GB RAM-a. I3 procesor. RAM je kupljen isti dan, znači isti moduli, isti proizvođači, iste oznake. 

Testirao sam ih obe, jednu po jednu, u  oba slota zasebno, i saznao sam do koje je. Jedna mi je javljala hiljade grešaka, druga je prošla bez i jedne greške. Idem sutra da reklamiram.

 

Puno poz i hvala na pomoći svima.

 

 

Posjetite www.isz.internationalschool.ba
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa RAM Memorijom

Riješeno, bilo je do jedne pločice od 4GB, nije bila uredu. 

Posjetite www.isz.internationalschool.ba
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem sa RAM Memorijom

Pozz,imam i ja slican problem sa memorijom.Ugl,dok sam na facebooku i one igre dok igram,uvjek mi se desi da mi flashplayed se smrzne.Mislio sam da je proc previse zauzet,ali kad sam otisao u task manager,vidim da mi 89%RAM memorije zauzeto.Ali sada je pocelo da se desava i ovako bez ikakvog paljenja facebooka da mi je vise od 60% memorije zauzeto na desktopu.Uninstalirao sam Skype i neke stvari,ali i dalje isto.Imam WIN x64bit.Instaliran je prije 2 mjeseca.I sve je slozeno kako treba u racunalnim fileovima.Diskovi nisu puni i sl....Jel mi mozete dati savjet,koji prigram da pokrenem,da vidim da li mi je memorija u banani?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa RAM Memorijom

jel zna možda netko zašto mogu koristit samo 3,2GB RAM-a a imam 4GB i imam 64-bit windows??

ucim
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa RAM Memorijom

Ako znaš engleski ovdje je odgovor:

 

 

"

To prevent this there should be an option in the bios where you can set the maximum amount of system ram the graphics chip can use from the system memory or the 4gb you have in the system.

It will be in the graphics section of the bios.

Or advanced sub menu of the bios. "

 

U biti, ram ti krade APU (integrirana grafička od procesora), ako želiš smanjiti memoriju koju dobiva grafička u procesoru, odeš u BIOS i tamo namjestiš koliko maksimalno grafa može uzimati rama..)

 

Moj savjet je da ostaviš kako je ako ti ne smeta i ako nemaš nekakvih problema u radu {#}

WithSkill
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa RAM Memorijom

radi sve oke {#}

nego, jel to znači da ako ja satvavim+ 2GB rama ukupno (6GB) onda cu iskoristivo imat npr 5GB ?

ucim
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa RAM Memorijom
as123 kaže...

radi sve oke {#}

nego, jel to znači da ako ja satvavim+ 2GB rama ukupno (6GB) onda cu iskoristivo imat npr 5GB ?

To opet ovisi o Windowsima/BIOS-u, koliko oni odrede, možda će on još povećati memoriju za grafu...
To moraš sam odlučiti što ti je optimalnije i da li ti uopće koristi toliko graf memorije..

 

Npr. offtopic - Kada sam kupovao SSD(od 120gb), (imao sam 16gb rama), i instaliram windowse i kad ono na SSD-u mi je ostalo slobodnog samo ~50gb. Isto sam šiznuo gdje je otišlo, a kasnije sam saznao da je 16gb bilo kao rezervirano za ram backup (ako se koristi cijeli fizički, da koristi ssd kao ram, virtualni), + windows mi je uzeo oko 20gb za nešto (više se ni ne sjećam za što)..

 

Inače, na ovakvim slučajevima - postoji google i guglaš malo okolo i gledaš što se može naći..
Jel, nisi jedini s ovakvim problemom {#} 

WithSkill
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa RAM Memorijom

Da ne pokrecem novu temu pitacu ovdje.. Nigdje nisam mogao naci odgovor..

 

Naime, dobio sam 2 nova modula od po 2gb kingston ddr2 800mhz memorije.. Kada stavim oba modula racunar se smrzne odmah ili nekoliko minuta nakon dizanja sistema izbacujuci pri tome razne bsod-ove (gotovo svaki put drugacije).. Kada ih ubacim pojedinacno (bilo koji od ta dva modula) racunar radi normalno.. Kombinovao sam te module pojedinacno i sa drugima koje koristim (4 modula od po 1gb 533mhz ddr2) i racunar radi normalno.. Dakle, pravi problem samo kada koristim nove module zajedno.. 

 

Testirao sam sa memtest86 sve module i pojedinacno i skupa i prolazilo je 6-7 puta bez greske.. Maticna je flashovana na zadnji update, uradio sam clear cmos i vecinu ostalih prijedloga koje sam mogao naci na netu osim reinstalacije windows-a.. U biosu je sve na default i ne znam treba li nesto u njemu podesavati?  Teski sam laik sto se ovoga tice pa bih zamolio za pomoc.. Znam da je konfiguracija stara ali sluzi mi samo za gledanje filmova i internet tako da mi se neda uzimati nesto novo jer mi nije potrebno sad za sad..

 

mbo:asus m2v

cpu:amd athlon 64x2 5000+ 2,6ghz

gpu:gigabyte nvidia 450 gts 1gb ddr5

psu:lc power 460W

os:windows 7 ultimate 64 bit

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.1.2015 10:07 (laik1981).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa RAM Memorijom

-problematični chipsetovi...

npr zbog dualchanel ili zbog ukupne količine (pogotovo gustoća modula) i brzine koja nije ni postojala u vrijeme izlaska. npr serija VIA chipseta je bila nestabilna na 800 ili kad su svi utori popunjeni, pošto ti mix sa starijom memorijom radi, to je logično jer automatski se spusti brzina prema sporijem modulu, npr 533. Probaj ručno postaviti RAM na 533 i tad možda radi ili ne-dualchanel (za amd je to 1+3 i 2+4, 1+2=DC, 3+4=DC ali provjeri..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Problem sa RAM Memorijom

Ta ploča ima 4 slota za ram koliko vidim. Jesi probao u razne slotove? Dešava se nekad da ti neki slot ne radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa RAM Memorijom

Probao sam sve kombinacije po slotovima i ne funkcionise samo kada stavim ova dva modula od po 2gb ni u single ni u dual channel.. Kod ove ploce duall channel funkcionise kada rame stavim u slotove iste boje( 1+2, 3+4 ili kada su svi slotovi popunjeni)..  Kada stavim jedan modul (bilo koji) radi stabilno iako je 800mhz.. Probacu ih spustiti na 533, to nisam probao pa se javim..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa RAM Memorijom

@ihush Svaka cast, znas znanje.. Sad se ne rusi.. Hvala ti.. Ta razlika izmedju 533 i 800mhz i nije bitna, zar ne? Cudno je sto windows experience index sada pokazuje ocjenu od 6,3 za ram a sa cetiri modula od po 1gb 533mhz pokazivalo je 5,9.. Po njemu imam bolju ocjenu iako je ista kolicina i ista frekfencija ram-a..

 

Hvala i kolegi iznad na prijedlogu..

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.1.2015 10:52 (laik1981).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa RAM Memorijom

razlika je u CASu i nesposobnosti chipseta da radi na deklariranim brzinama. Ponekad je manje brze..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice