Problem sa slikom na monitoru

poruka: 10
|
čitano: 1.770
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Problem sa slikom na monitoru

Konfiguracija mi je stara vec 4 godine, monitor nekih 3 i pol, nikad ranije problema. Jucer igrao malo SAMP, stisnuo alt+tab u par navrata da izadjem iz igre u windowse/vratim se natrag u igru, nakon cega mi je po donjoj trecini ekrana pocelo izbacivati zelenu boju koja treperi i pojavljuje se i nestaje izmjenicno svakih 3-4 sekunde. Monitor je AOC I2481FXH23,8", VGA, 2xHDMI, FlickerFree, 4ms, AH-IPS. Da li je tko imao slican problem? Sad jel problem do monitora ili do graficke ili nesto trece? Evo slike:

 

You don't choose to be a Liverpool fan. You get chosen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem sa slikom na monitoru
Cofinho kaže...

Konfiguracija mi je stara vec 4 godine, monitor nekih 3 i pol, nikad ranije problema. Jucer igrao malo SAMP, stisnuo alt+tab u par navrata da izadjem iz igre u windowse/vratim se natrag u igru, nakon cega mi je po donjoj trecini ekrana pocelo izbacivati zelenu boju koja treperi i pojavljuje se i nestaje izmjenicno svakih 3-4 sekunde. Monitor je AOC I2481FXH23,8", VGA, 2xHDMI, FlickerFree, 4ms, AH-IPS. Da li je tko imao slican problem? Sad jel problem do monitora ili do graficke ili nesto trece? Evo slike:

 

 Rekao bi da je monitor napravio svoje te da ga je potrebno zamijeniti.Da bi bio siguran,probaj spojiti monitor direktno na matičnu da isključiš kvar grafičke.

11 godina
offline
Problem sa slikom na monitoru

Spojio sam plejku hdmi kabelom na monitor. I ondje treperi tako.

You don't choose to be a Liverpool fan. You get chosen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem sa slikom na monitoru
Cofinho kaže...

Spojio sam plejku hdmi kabelom na monitor. I ondje treperi tako.

 Kupi novi monitor,nema druge.

11 godina
offline
Problem sa slikom na monitoru

Ok, hvala.

You don't choose to be a Liverpool fan. You get chosen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem sa slikom na monitoru

Ako će monitor u smeće,ponudio bih se da ga pokupim negdje ...

 

Moj moto možda se ipak da popraviti :-)

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem sa slikom na monitoru

Kako bi se dao popravit?

You don't choose to be a Liverpool fan. You get chosen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa slikom na monitoru

ovisi o vrsti-uzorku kvara-smetnji..

-kad vidiš takav uzorak od ruba do ruba ekrana pravokutnik, tad je u pitanju problem-kvar monitora tj ekrana .. točnije tisuće kontakta-žica koje kontroliraju ekran-panel. Ponekad je dovoljno stitsnuti kabel, ponekad prelemiti.. ili novi ekran. Električar spretan s lemilicom i snalažljiv na ebayu ili od recikliranih može nešto napraviti, problem je samo točna specifikacija modela, ne sličan nego isti-identičan, za točno taj monitor i čekanje dok stigne freeshipingom iz kine, troškovi i sl. -u odnosu na novo u trgovini ili polovno-oglasnik ponekad se ne isplati popravak ili ga nekome daš da dijelove..

-otvori ekran (pazeći da ne oštetiš okvir i kvačice, slično kao otvaranje mobitela..) i pogledaj, dalje će ti biti jasno.

 

-da je uzorak drugačiji tad bi vjerojatni krivac bila vga (tj vram na vga..) razne kockice po ekranu 'karirano'.. ali to si eliminirao probom s pleyke i potvrdio da je problem u monitoru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Problem sa slikom na monitoru

@ihush - elektroničar ...

 

Inače se bavim servisom takvih stvari,nekada se isplati, nekad ne ...

 

Ali kako ihush veli,treba otvoriti i vidjeti do čega je,možda je popravak 100 kn,a možda 500,možda i neke djelove imam doma,pa je onda 0 ...

 

Pošto je 24 inča,možda bi mi se isplatilo,to nikad neznam ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 6:54 (nbdy32).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
online
Problem sa slikom na monitoru

S tim da ovo izgleda kao klasični primjer lošeg kontakta na konektoru samoga ekrana (ZIF), pa lako može biti i popravak za 0 kuna...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 8:54 (fer-de-lance).
 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice