Problem s ventilatorom na procesoru

poruka: 7
|
čitano: 4.200
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Help!!

Ovako ja se nekuzim u racunala al trazeci po netu dosao sam do ove stranice.Ovako upalim ja racunalo pise mi CPU fan error f1 to continue ja uprem f1 odem na net da vidim o cemu je rijec on se ugasi.Upalim opet opet isto samo sto se ranije ugasio.Nakon toga otvorim racunalo pocistim ventilator i gledao na drugom racunalu sta da uradim i svi govore da iskljucim neki kabal sto je spojen s ventilatorom i opet ukljucim uradim to ja i probam da ukljucim komp ekran nista ne prikazuje ali radi . Sta da radim ?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem hitno !

vrti li se ventilator na procesoru kad upalis komp ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem hitno !

da 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem hitno !

otvori  komp i onda upali pc te vidi je se vrti vent na procu  ako se ne vrti moguče da je crka ili je toliko pun prašine da se nemože više vrtit  jer  u biosu možeš isključit eror fan cpu ali nemoguče če bit da se  ventilator na procu neradi on jednostavno mora radit  ja mislin da češ problem sam lako rješit jer zato netiba bit računalni  geek

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem hitno !

za početak skini kuler sa procesora očisti dobro i procesor i njega odozdo i namaži ga termalnom pastom i onda ga vrati nazad ali gledaj da bude čvrst kad ga vratiš

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem hitno !

To se meni svaki dan pojavi {#} također neam pojma zbog čega, mada možda i znam! U biosu ima opcija cool n quiet i pod njom ima kako hoću da se fan vrti, ja sam stavio na "Silent" što znači na manje okretaja (1200), i od tad mi se to događa, a ako stavim na "Performance" (2300) onda mi je ok! Inače svejedno imam problema sa pločom jer me zeza Dual channel za RAM-e, al ovo je nešto dodatno! Inače trenutno mi je bitno da radi normalno nakon što stisnem F1

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem hitno !
David87 kaže...

To se meni svaki dan pojavi {#} također neam pojma zbog čega, mada možda i znam! U biosu ima opcija cool n quiet i pod njom ima kako hoću da se fan vrti, ja sam stavio na "Silent" što znači na manje okretaja (1200), i od tad mi se to događa, a ako stavim na "Performance" (2300) onda mi je ok! Inače svejedno imam problema sa pločom jer me zeza Dual channel za RAM-e, al ovo je nešto dodatno! Inače trenutno mi je bitno da radi normalno nakon što stisnem F1

To ti nije problem nego postavka u biosu da te upozorava ako je brzina ventilatora premala(po njegovom mišljenju). Neznam koja je matična ali se 90% da isključiti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice