Problemi sa ATI Radeonom 9200

poruka: 13
|
čitano: 5.305
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa ATI Radeonom 9200
pitanje

Evo kako stoji stvar: Nedavno mi je rođak dao jednu grafičku, ATI Radeon 9200, koju sam i ugradio. Nakon nekog vremena (oko 15-ak minuta), preko cijelog ekrana pojavila mi se neka zelena mreža preko cijelog ekrana. Može li mi itko pomoći jer bih je stvarno želio zadržati u računalu? Meni se čini da je to problem grafičih procesora Radeon 9200 jer sam vidio da je neki tip pisao Bugu baš zbog istog problema i zbog iste grafičke, ali nisam našao riješenje u tom broju, pa ako netko zna riješenje neka mi pomogne.

Kad si sretan udri glavom ti u zid
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi sa ATI Radeonom 9200

odjedanput ili stalno

možda da opet instaliraš drivere tako da sa driver cleaner izbrišeš stare i instaliraš nove i pogledaj jel ti dobro ušla  u utor

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa ATI Radeonom 9200
autorov komentar

Stalno; Probat ću sa ovim, pa ćemo vidjeti.

Kad si sretan udri glavom ti u zid
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa ATI Radeonom 9200

ja imam ati radeon 9550 al mi je komp vidi kao 9600,uglavnom, kada god probam instalirati nove drivere pojavi mi se taj problem,zato najprije izbrisi stare drivere i instaliraj nove,tako je upalilo kod mene i nadam se da ce kod tebe!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problemi sa ATI Radeonom 9200

Uf, kada se je meni na geForce 7900 pojavila zelena mrežica, otišla je u vječna lovišta, a sada upravo i prijatelju na 8800. Obadvije od XFX!! Hm..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problemi sa ATI Radeonom 9200

Čuo sam i ja da je ta mreža znak da ti je kartica spremna za "vječna lovišta",bar što se Radeona 9200 tiče. Mislim,ne bih te htio bacat u bed,probaj najprije ovo s driverima.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa ATI Radeonom 9200
autorov komentar

Probao, nije uspjelo, kartica ide u viječna lovišta.PlačPlačPlač

Kad si sretan udri glavom ti u zid
15 godina
offline
RE: Problemi sa ATI Radeonom 9200

pokušao si sa omega driverima?

 

ja sam stalno imao mrežicu pri reinstalaciji kompa na 9600XT i koliko znam još uvjek radi kod frenda odlično. a danas imam problema sa hd 2600 malo mi razmrlja desktop pri prvom pokretanju ujutro (ali to je već problem sa matičnom, biosom za koji naravno nema updatea od 2003)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2009 16:17 (sokre).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa ATI Radeonom 9200
autorov komentar

Frend ti je instalirao omega drivere pa radi? Nikad mi ne bi palo na pamet. Znam da su na jednom bugu, pa kad ih nađem probat ću sa njima.

Kad si sretan udri glavom ti u zid
14 godina
offline
Problemi sa ATI Radeonom 9200

Može pomoć, oko drivera za ati 9200 karticu.

  Ovako ,sin mi je dobio stari komp. na korištenje sa tom graf. karticom , a od komponenti tu je još stara asus matična ploča bez sata priključka, (mislim da je ASUS p4se/u) ,procesor intel celeron 1.8, i stari hard WD od dvadeset giga. Sve je bilo spojeno bez sata prključka.

  On je kupio PC karticu sa SATA priključcima ,hard WD 500gb, i pržilicu lg te sam sve spojio na komp. preko te PC kartice i radi OK. Kupio je i Philipsov monitor od 22" rez. full HD 1920x1080 na kojem je podešena rezolucija 1024x768. Sve je to OK spojeno, ali problem je što slika na monitoru ,na ljevoj strani biježi. Ikone su se malo skrile iza monitora. Sa promjenom reze. ništa se dobija, a pokušali smo skinuti druge drivere i nikako naći prave.

  Znam da je problem u driverima jer je prije nove instalacije windows xp-a komp. radio dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2010 11:14 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Problemi sa ATI Radeonom 9200
bodija kaže...

Može pomoć, oko drivera za ati 9200 karticu.

  Ovako ,sin mi je dobio stari komp. na korištenje sa tom graf. karticom , a od komponenti tu je još stara asus matična ploča bez sata priključka, (mislim da je ASUS p4se/u) ,procesor intel celeron 1.8, i stari hard WD od dvadeset giga. Sve je bilo spojeno bez sata prključka.

  On je kupio PC karticu sa SATA priključcima ,hard WD 500gb, i pržilicu lg te sam sve spojio na komp. preko te PC kartice i radi OK. Kupio je i Philipsov monitor od 22" rez. full HD 1920x1080 na kojem je podešena rezolucija 1024x768. Sve je to OK spojeno, ali problem je što slika na monitoru ,na ljevoj strani biježi. Ikone su se malo skrile iza monitora. Sa promjenom reze. ništa se dobija, a pokušali smo skinuti druge drivere i nikako naći prave.

  Znam da je problem u driverima jer je prije nove instalacije windows xp-a komp. radio dobro.

  MOLIM POMOĆ...

14 godina
offline
Problemi sa ATI Radeonom 9200

driveri za ati 9200 seriju za win xp

 

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/radeon-prer300-xp.aspx

 

pogledaj instalation instructions za specifičnosti 

 

za manuele skokni na stranicu

 

http://support.amd.com/us/psearch/Pages/psearch.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.27&contentType=Tech+Doc+GPU&ostype=&keywords=&items=20

 

sretno Namigiva

 

p.s.

ako je kojim slučajem grafulja 9250 trebaju drugi driveri jer iako je ista serija ( 9200 ) ta je malo nabrijanija bila...

Kada je učenik spreman, učitelj se sam pojavi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa ATI Radeonom 9200

jel može netko napisat na hrvatskom jeziku ćemu služi taj Hydravision??

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice