Prostor hard diska na tablet

poruka: 8
|
čitano: 708
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Prostor hard diska na tablet

Pozdrav, imam jedno pitanje. Imam tablet i stari pc(windows xp). Na tabletu imam internet, na kompjuteru ne. E sad, tablet ima samo 16 gb memorije, pa me zanima dal je moguce npr. tablet spojit na kompjuter i nekako konfigurirat da tablet prepoznaje hdd od kompjutera kao vlastitu memoriju ili sd karticu? Dal je moguce tako nesto?

 

Ili npr. kada nesto skidam preko tableta, dal je moguce to odmah skidat na hdd od kompjutera, ne na samu memoriju tableta? Mozda preko clouda?

 

Hvala unaprijed ako netko zna odgovor,

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prostor hard diska na tablet

Teško. Možda bi se nešto dalo iskemijati preko network share-a, ovisi o OS-u i verziji OS-a na tabletu i pitanju da li to može raditi bez cacheiranja lokalno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Prostor hard diska na tablet
Spoji tablet s kompjuterom, namjesti usb tethering, i onda ti tablet i njegov internet sluze kao "router", odnosno sve radis direktno na kompjuteru, router je samo tu radi interneta.

Uostalom, neznam koju potrebu za kapacitetom imas ali sd kartice su dosta pojeftinile, tako da tih 16gb mozes za sitne novce prosiriti, onoliko koliko ti tablet podrzava, 64gb bi trebao svaki....

Ako tablet podrzava otg, onda bi mogao neki 2.5 disk spojiti i koristiti, ali, ne kompjuter
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 12:30 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prostor hard diska na tablet
Damir22 kaže...
Ako tablet podrzava otg, onda bi mogao neki 2.5 disk spojiti i koristiti, ali, ne kompjuter

U tom slučaju je bolje 3.5" disk jer oni imaju vanjsko napajanje. Tablet, ako i ima OTG, vjerojatno neće imati dovoljno struje za napajati disk.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Prostor hard diska na tablet
Je, sorry, sad tek vidim da sam napisao krivo....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Prostor hard diska na tablet

kako se spajaš na internet na tabletu? ako putem sim kartice onda možda imaš opciju hotspot pa se sa pc-om spojiš na mrežu koju stvara tablet

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Prostor hard diska na tablet

Na kompjuteru nemam wifi karticu tako da nista od hotspota, a ovo sa usb tetheringom tj. usb ethernetom sam probao, ali mi nikako to ne prepoznaju windows 10. Ukljucio sam na tabletu opciju usb tethering preko usb kabela, i u windowsima pise da je driver instaliran, ali nista. Neznam kako bi to trebao konfigurirat ako netko zna?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prostor hard diska na tablet
Damir22 kaže...
Spoji tablet s kompjuterom, namjesti usb tethering, i onda ti tablet i njegov internet sluze kao "router", odnosno sve radis direktno na kompjuteru, router je samo tu radi interneta.

Uostalom, neznam koju potrebu za kapacitetom imas ali sd kartice su dosta pojeftinile, tako da tih 16gb mozes za sitne novce prosiriti, onoliko koliko ti tablet podrzava, 64gb bi trebao svaki....

Ako tablet podrzava otg, onda bi mogao neki 2.5 disk spojiti i koristiti, ali, ne kompjuter

 Evo, spojio tablet sa kompjuterom i radi sve, hvala na savjetu :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice