Racunar mi se ugasi i upali u radu zaključana tema

poruka: 26
|
čitano: 4.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Racunar mi se ugasi i upali u radu

Pozz.. Svima nova sam ovde pa bas i nisam upoznata sa svime ali imam jedan, cudan problem sa racunarom !! u toku rada na fb'u ili na netu google slicno i td. Racunar mi se ugasi i upali pa desava se cak da se gasi pali sve vrijeme na 3s. pa se ugasi racunar jeste star ali cist radila sam u skoro svet racunara popravci pa da znam svasta ali ovaj problem , nisam imala dali je to otisla ploca napajanje ram memorija ako itko zna kako i sta bila bih zahvalna da mi pomogne oko ovog prob... Zaista me to iritira kad sam na online pa se ugasi na igrice nisam isprobalava win7 je u pitanju virusa nemam imam avast premier nadam se da ih nemam u racunar je 100% cist redovno ga cistim od ! prasine grejanja nema sve je normalno procesor mi nikad ne bezi vise preko 50stepeni i to ako igram igrice... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Racunar mi se ugasi i upali u radu

Probaj nemoj probati ako znas ne znas da temperature nemas virus je nadam se da ne jer znas radila trgovini.....

Vjeruj mi aleksandra ja sam tako nekako procitao tvoj post!Oci su me zabolile i manje,vise nisam puno skuzio!

 

Kao prvo,skini Speecy i slikaj nam temperature!

Isto tako mozes slobodno deinstalirati taj Avast!

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu

Druze prob.... Je to sto mi se racunar gasi u radu a avast ne znam sta ima sa time mislim da mi je otisla ploca ili napajanje nema drugo mozda je i ram neki od ta 4 gb jedan rikno ne znam sta moze biti a ne znam sta da ti slikam temperatuja je normalna kao na svaki racunar ne slikacu pa cu ti pokazati 

15 godina
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu

po slici, CPU je overclockan skoro 50%.. normalne posljedice..

podesi BIOS (normalne vrijednosti, defualt..).

 

provjeriti:

testiraj RAM nekim liveboot medijem memtest86+ nekoliko minuta..

MBO i napajanje mogu biti krivac.. oboje stari-troši se + OC i tad više ništa ne mora biti normalno.. prati voltaže u BIOSu i/ili u win.. Ponekad je dovoljno npr napajanje zamijeniti, osvisi kakve si (ne)sreće.

 

vidi 72c u jednom trenutku... to je defaultna granica (70-80c) za automatsko gašenje, možda nema opciej u BIOSu za podešavati... svejdno, u nekom trenu temp je i viša od ove koju vidiš... i PC se mora ugasiti, nakon tod se pali-gasi.. to bi potvrdilo temperaturu kao uzrok. ... a to može biti i chipset, VRM.. bilo što na MBO ili zbog OCa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 20:39 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Milka30 kaže...

Isto tako mozes slobodno deinstalirati taj Avast!

 Šta fali avastu?

Ozbiljno pitam, ja ga imam pa me zanima.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
protjeran
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu

Ne znam preko cega bi mogla test rama ! mada mozda je ram pri kraju znam da grejanja nema dosta mi rekli da je napajanje znam svasta oko pc'a ali ovo zaista ne !! ne znam na sta da sumnjam da popravim

13 godina
neaktivan
offline
Racunar mi se ugasi i upali u radu

Skini memtest za USB stick i bootaj sa tog sticka pa će ti testirati.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Milka30 kaže...

Probaj nemoj probati ako znas ne znas da temperature nemas virus je nadam se da ne jer znas radila trgovini.....

Vjeruj mi aleksandra ja sam tako nekako procitao tvoj post!Oci su me zabolile i manje,vise nisam puno skuzio!

 

Kao prvo,skini Speecy i slikaj nam temperature!

Isto tako mozes slobodno deinstalirati taj Avast!

 POd hitno zavrsiti osnovnu skolu i napisati nesto smisleno....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Aleksandra1234 kaže...

Ne znam preko cega bi mogla test rama ! mada mozda je ram pri kraju znam da grejanja nema dosta mi rekli da je napajanje znam svasta oko pc'a ali ovo zaista ne !! ne znam na sta da sumnjam da popravim

 U start pa Search upiši: mdsched.exe. Tako testiraj radnu memoriju. Kod restarta računala stišći Del pa uđi u BIOS pa load defaults pa save i restart.

12 godina
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
chutac kaže...

 Šta fali avastu?

Ozbiljno pitam, ja ga imam pa me zanima.

Opcenito vecina tih free antivirusnih programa je šrot!Lazno detektiraju,dosta propustaju i vuku puno resursa.

Ovo zadnje moze biti razlog pregrijavanju njenoga kompa,ako je temperatura u pitanju.

Eto meni za dušu,hajde probaj mjesec dana biti bez antivirusnoga programa,pa ces vidjeti razliku.

Torent kaže...
Milka30 kaže...

Probaj nemoj probati ako znas ne znas da temperature nemas virus je nadam se da ne jer znas radila trgovini.....

Vjeruj mi aleksandra ja sam tako nekako procitao tvoj post!Oci su me zabolile i manje,vise nisam puno skuzio!

 

Kao prvo,skini Speecy i slikaj nam temperature!

Isto tako mozes slobodno deinstalirati taj Avast!

 POd hitno zavrsiti osnovnu skolu i napisati nesto smisleno....

Šta je pisac time htio reći?

Zasto mi se cini da si ti sa svojim postom upravo dokazao vlastiti nedostatak osnovne škole?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu

Da, slažem se sa ovime vezano za temperature.

Uzeo novi laptop, vidim grije se i grije i grije i skužim da je avast nešto radio i mučio ga. Isključio sam nešto i od tada je ok.
Isto je bilo i na mom kompu, ali zagrijavanje je bilo manje.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
protjeran
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu

dodje mi da se smejem ali glupo bi bilo ! ja ne znam toliko imo normalnih i pametnih ljudi a govori mi o avastu pa daj druze mora da se salis kako ce racunar koj je dual core procesor 2.60ghz i speed koj nemoze manje od tog na 3.50ghz da  greje avast ram 2 po 2gb u oba slota su ! trece neka asrock ploca nije losa graficka gtx430 sta ce tu avast da koci i da greje molim te druze ovo nije lap top u kucistu imam 2 kulera a procesor mi nikad nije pobegao vise od 60% tpu... I to kad pustam igricu neku jaku a sto se tice rama provericu je na taj nacin za to zahvaljujem se a avast premier je placen druze to jest iz servisa u koj sam radila taj avast kosta nekih 200e da se ubaci original verzija na koj imam licencu radjenu na 10g i tesko da ce mu neki virus izmaci ako mozete pomoci oko ovoga ako ne nema potrebe da mi pisete proveri ovo ono ne mogu da proverim nemam rezervne djelove kod sebe ! ako je neko imo ovaj prob,,, isti ko moj neka mi se obrati ako hoce ako ne opet hvala svima na pomoci 

12 godina
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Ako si toliko pametna i sve znas,zasto si se ovdje uopce javila?Da bi se rijesio problem,mora se ici sistemom eliminacije.Moramo ispitati svaki logican sljed koji uzrokuje tvoj problem.U tvome slucaju je spontani restart racunala koji je u 90% slucajeva usko vezan uz temperaturu racunala.Avast je ŠROT od antivirusa i to je cinjenica!To ti je cak i potvrdio kolega gore(vezano uz opterecenje),ti to opvrgavas cinjenicom da imas "high-tech" procesorom koji moj sin ima na tabletu i pati se igrajuci Cut the rope.O tome koliko Avast propusta virusa,necemo,vec je sto puta dokazano i necemo ici u offtopic.Moja sugestija je bila dobronamjerna,no sada vidim da sama znas sve i da ti ne treba pomoc.Ispricavam se ako sam ti logicnim sljedom htio pomoci i uputio te na prvu najlaksu stvar koja se radi u takvim slucajevima,no shvati me,po nacinu tvoga pisanja,mislio sam da je u pitanju(kako kolega torrent kaze)netko tko treba ponoviti osnovnu skolu.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Milka30 kaže...
Ako si toliko pametna i sve znas,zasto si se ovdje uopce javila?Da bi se rijesio problem,mora se ici sistemom eliminacije.Moramo ispitati svaki logican sljed koji uzrokuje tvoj problem.U tvome slucaju je spontani restart racunala koji je u 90% slucajeva usko vezan uz temperaturu racunala.Avast je ŠROT od antivirusa i to je cinjenica!To ti je cak i potvrdio kolega gore(vezano uz opterecenje),ti to opvrgavas cinjenicom da imas "high-tech" procesorom koji moj sin ima na tabletu i pati se igrajuci Cut the rope.O tome koliko Avast propusta virusa,necemo,vec je sto puta dokazano i necemo ici u offtopic.Moja sugestija je bila dobronamjerna,no sada vidim da sama znas sve i da ti ne treba pomoc.Ispricavam se ako sam ti logicnim sljedom htio pomoci i uputio te na prvu najlaksu stvar koja se radi u takvim slucajevima,no shvati me,po nacinu tvoga pisanja,mislio sam da je u pitanju(kako kolega torrent kaze)netko tko treba ponoviti osnovnu skolu.

 Nemam pojma zasto sam tebe citirao ;) Sorry ;) ALeksandri je bilo upuceno ;)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Aleksandra1234 kaže...

dodje mi da se smejem ali glupo bi bilo ! ja ne znam toliko imo normalnih i pametnih ljudi a govori mi o avastu pa daj druze mora da se salis kako ce racunar koj je dual core procesor 2.60ghz i speed koj nemoze manje od tog na 3.50ghz da  greje avast ram 2 po 2gb u oba slota su ! trece neka asrock ploca nije losa graficka gtx430 sta ce tu avast da koci i da greje molim te druze ovo nije lap top u kucistu imam 2 kulera a procesor mi nikad nije pobegao vise od 60% tpu... I to kad pustam igricu neku jaku a sto se tice rama provericu je na taj nacin za to zahvaljujem se a avast premier je placen druze to jest iz servisa u koj sam radila taj avast kosta nekih 200e da se ubaci original verzija na koj imam licencu radjenu na 10g i tesko da ce mu neki virus izmaci ako mozete pomoci oko ovoga ako ne nema potrebe da mi pisete proveri ovo ono ne mogu da proverim nemam rezervne djelove kod sebe ! ako je neko imo ovaj prob,,, isti ko moj neka mi se obrati ako hoce ako ne opet hvala svima na pomoci 

Meni dodje da placem koliko si nepismena....

10 godina
offline
Racunar mi se ugasi i upali u radu

Imam osjećaj da je ovo jedna velika trolčina koja je "radila" u servisu a nezna testirati RAM. Hodi lipo u taj servis di si radila pa nek ti vide jer ovdje normalne savjete ne želiš poslušat.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu

da sigurno ja sam trolcina velika ajd sad budi ljubazan i povuci rijec ! po cemu ti sto zakljucio nicky.sl pitala sam lepo sve sta moze da ima prob,, a ti mi pricas kako ne znam da skeniram ram ne znam u ostlaom to tebe nije druze ni briga ! ne znam zasto sam ulazila ovde histericno je dosta hvala na svemu bolje reci na nicemu 

10 godina
offline
Racunar mi se ugasi i upali u radu

Pa sama si rekla da si radila u servisu i sama si na prijedlog da testiraš ramove rekla da kako ćeš ti to ?!!? Stoga nemamo o čemu pričat ako netko ko je radio u servisu nezna kako će testirat ramove.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Racunar mi se ugasi i upali u radu

odvalio sam od smijeha na ovu temu, uljepsali ste mi dan hahah

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Cryogenic kaže...

odvalio sam od smijeha na ovu temu, uljepsali ste mi dan hahah

I ja samse na pocetku smijao,ali sada me zaintrigiralo par stvari!

Kao prvo,Aleksandra je 100% Aleksandar,jer na slici avatara je zaista ljepa cura,a takve cure definitivno se ne hvale sa "ultra super brzim dvojezgrenjacima".JBT ja imam quada i sramota me.

I kao drugo,cisto me zanima nacin pisanja...Google translate 100% nije,u Srbiji se tako ne prica,ustvari nitko tako iz EX YU ne prica...

Mozda je Aleksandra pripadnica nekakve nacionalne manjine koja ima problema sa izražavanjem Srpskoga jezika?

 

Isprika na offtopicu,ali morao sam!

8 godina
odjavljen
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu

A po cemu je ovo srpski ;) Ja ga ne reazumijem ko ni klingonski ;) BTW i ja ima quad i isto me sramota ;) Vise jezgara imam u mobu nego kompu ;)

10 godina
protjeran
offline
Racunar mi se ugasi i upali u radu

 

Ja bih u ovom slučaju prvo probao detektirati da li je hardverski ili softverski problem ( npr pokretanjem live linuxa ) i nakon toga bi krug sumnjivaca bio daleko manji.

 

A sad , glede rada u servisu  možda je osoba bila zaposlena kao npr tajnica, ili neko prateće administrativno osoblje, ili pak čistačica , tako da uvjek postoji mogućnost da veze nema sa IT-om makar je šljakala u IT tvrtci ....  Za jezični izričaj je fakat teško odgonetnuti kamo ga pozicionirati....  Možda  ( kažem : možda ) se neko djete malo zaigralo foruma .....

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Racunar mi se ugasi i upali u radu

ajd kad je nasta ovakva tema da se i ja pridružim 

off topic:
    Prvi put kada sam pročitao rekoh ovo neki trol, i ja ne pazim na pravopis ali ipak lijepo je kada je razumljivo koliko tooliko.. Kontam kako je moguće da ovako lijepa cura piše na ovakav način i to koja je radila u svet računara, naravno da je mogla biti kao npr. čistaćica ali je usput sa radnicima naučila nešto oko kompa npr. kako otići na fb ili upisati na google šta želimo i tsko te stvari.
Mlađe osobe ili trolovi imaju običaj da se predstave kao ženska osoba kako bi dobili više pažnje, (ima takvih ovdje na forumu), u ovom slučaju vrlo rijetko lijepa cura na profilnoj i to za prvi njegov post. 

Ej đevojko jesi li možda iz Sloveniju il Makedoniju ?

On topic:
    Instaliraj ovo  i testiraj za svaku stavku pojedinačno cpu gpu i psu pa  nam javi rezultate da li se šta desilo.

Pozdrav za vas Aleksandra

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu

smaras Milka30 poslusaj me ta koju vredjas nije Aleksandar nego Aleksandra ! . Iz hr. Sam a ti nemoj da dosadjujes vise 

10 godina
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Aleksandra1234 kaže...

smaras Milka30 poslusaj me ta koju vredjas nije Aleksandar nego Aleksandra ! . Iz hr. Sam a ti nemoj da dosadjujes vise 

 Trolaš djevojčice i lažeš !!! Gdje se to u Hrvatskoj govori i piše takvom ekavicom i gdje to u Hrvatskoj ima servis koji se zove "Svet računara"??? Daj molim te ohladi ti odavde

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu
Ajde po redu napravi kao sta je ihush rekao. Bios postavi na default vrijednosti jer izgleda da je netko na brzinu overclockirao proc a nije postavio dobar napon. Nakon toga skini hdtune pa skeniraj disk( full sken) da vidis jer ima bad sectora. Poslije toga skini memtest ili jos bolje http://www.hirensbootcd.org/download/ zaprzi cd i pokreni da se boota sa cd pa provjeri memoriju( ako ima vise plocica onda samo jednu ostavi unutra i testiraj jednu po jednu). Ako nije nista od toga onda je najvjerojatnije napajanje ili maticna kriva. Posudit od nekog napajanje i testirat s drugim napajanjem, ako i dalje ima problema onda je maticna u banani( sustav eliminacije).
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice