Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

poruka: 45
|
čitano: 21.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Poštovani...Imam jedan gadan problem, koji do dan danas nisam uspio riješiti,poslat ću i slike

Ovo je problem...

U System Properties mi piše ovako "Installed Memory (RAM): 4.00 GB (2.00 GB Usable)...Imam 32-bitne Windowse,ali mislim da to nije problem jer bi bio čisto zadovoljan da mi pokazuje onaj limit od 3.5 gb ili tako nešto slično,ali ne pokazuje i zato se bunim :D

Više ne znam što bi probao,gledao sam po internetu...bila je riječ o savijenim "Pins-ima" koje treba ispravit na onom utoru u koji dođe procesor...ispravio sam ih sve i ništa...

Dalje je bila riječ o tome da utipkam msconfig i odznačim onu kučicu sa "Maximum Memory"...ni to nije uspjelo jer je već mi bilo to odznačeno...

Bila je riječ i o "Memory Remap" opciji u BIOS-u,ali u mom Biosu toga nema,čak ni poslje Updatea (Poslje Update-a BIOS-a mi piše 1.99 GB Usable)

Probao sam i stavljat jednu po jednu RAM pločicu,u slučaju da eventualno jedna nije dobra pa da ju zamjenim,ali nije ni to...

Također...Score Memorije mi je 5.5 (na starom kompu sam imao DDR2 memoriju i bio je iznad 6,a memorija nije bila Dual Channel...Tragično...

Zvao sam i Autronic da im kažem za taj problem pošto je računalo još pod garancijom,ali oni su rekli da to ne smatraju pod kvar i da se to ispravi pomoću BIOS-a...

Ako eventualno znate neko rješenje problema slobodno napišite...ako trebaju kakve slike šaljem (CPU-Z ili slično)

 

Evo konfiguracije Kompa


Windows 7 Ultimate SP 1 (32 Bit)

Gigabyte P55 US3L

Intel i5 760 Quad Core 2.80 Ghz

Apacer 2x2 GB 1333 Mhz DDR3

Ati HD 5670 512 MB

 

 

Unaprijed Zahvaljujem.


Pozdrav!

 

Control Panel Control Panel
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

moguće da sp1 zeza, nikad ga nisam volio jer mi je radio više problema nego winsi bez njega, a zar nebi bilo jednostavnije instalirati x64 verziju?

24.6.2011 || One Who Rides Lightning Bolts
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Mislim da to nije problem,imao sam prvotno instaliran Windows 7 bez SP1,i pošto sam mislio da je zbog 32-bitne verzije taj problem,instalirao sam 64-bitne,ali na njima problem nije nestao,ali zbog virusa nisam mogao nać 64 bitne instalirao sam 32 bitne i to je do danas tako ostalo...čak sam mislio da ako instaliram SP1,problem će nestat,ali očito nije...

15 godina
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

-resetiraj BIOS. btw, za MBO provjeri točno koja revizija ploče i koji je posljednji BIOS (FH?)

-memory remaping je bio u starijim MBO, novije ga vjerojatno automatski uključuju. Možda se samo drugačije zove ta opcija, prolistaj manual i vidi dio s RAMom.

-nabavi neki LiveCD, može linux ili Hirens i pokreni memtest. Koliko RAMa prijavljuje BIOS i koliko prijavljuje MemTest? Možeš i bootali linux pa vidjeti koliko prijavljuje. Tako eliminiraš sve software razloge.

-Pošto je to H55 chipset, moguće da je neispravan dio za VGA tj. da krade dio RAMa.

-možeš pokušati s patchom.. tema.

 

Na kraju reklamiraj, odgovor koji su dali je besmislen. Čak i da samo ne znaš podesiti BIOS, oni ti mogu naplatiti recimo pola sata servisa( ili manje) ili biti pozitivan primjer i pomoći kao kupcu. Ovakav odgovor je 'zabranjen' ali normalan kod nas...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Provjerio sam...FH je zadnja verzija BIOS-a

U knjižici nema ničega vezanog za taj problem, čak ni pod FAQ...

LiveCD...hvala na tome,možda pomogne :D

Za te chipsete sam jedino čuo za problem onih Bent Pins ispod procesora,i nadao se da kad to ispravim sve će bit u redu,al ovo za VGA je nova stvar :D

Patch ide ako ništa od toga ne uspije, zahvaljujem i na tome :D

 

Pošto je to bio telefonski razgovor pa su me tako otkantali,ako mi prekipi odnest ću im komp i nek ga ne vraćaju dok ne bude u normali...to što si rekao je potpuno istinito...

 

i   za kraj jedna slika iz BIOS-a...Pošto imam Dual Channel na 1 i 3 slotu,kako on očitava 2 Slot pod Enabled Memory sa onih 2 GB što mi fale a 3 slot nema memory size? nije mi jasno,majke mi...

 

 

Uglavnom ako išta od toga proradi javljam :D

 

Hvala

15 godina
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
cena1991 kaže...

..

i   za kraj jedna slika iz BIOS-a...Pošto imam Dual Channel na 1 i 3 slotu,kako on očitava 2 Slot pod Enabled Memory sa onih 2 GB što mi fale a 3 slot nema memory size? nije mi jasno,majke mi...

 

..

(- po MemTestu je jasno da nije problem u windowsima. Prijavljuju jednako...)

 

 -upravo taj dio, iz nekog razloga on mapira 1-i-3 na 2. Testiraj RAM u raznim utorima MemTestom samo da vidiš što se mijenja.

Razlog može biti gustoća rama, tj broj chipova na DIMMu i dali je dvostrani.. nekad davno je to bio problem. Vidi kako reagira ako popuniš 2 i 4 ili 1 i 4.

-to bi protumačio kao neispravnu MBO ili barem BIOS.

Mala šansa je nekompatibilnost RAMa, vidi što možeš ručno podesiti, povećaj latencije i stavi FSB na 133 tj neki množitelj. Pa i spuštanje s 1333 na 1066. To bi značilo da je RAM loš, da ne podržava pošteno deklaraciju.

Pošto taj CPU ima i turbo mod 3.3 i integrian Mem.Kontroler trebala bi biti i odgovarajuća MBO i RAM. Ovdje je RAM iz niže kategorije, vjerojatno dovoljno dobar za običan CPU, ne za i-seriju.

 

btw, dali je CPU bio nov, možda ga je neki žešći OC izmrcvario... Prvo se greške primjećuju upravo baratanjem s RAMom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
ihush kaže...

-resetiraj BIOS. btw, za MBO provjeri točno koja revizija ploče i koji je posljednji BIOS (FH?)

-memory remaping je bio u starijim MBO, novije ga vjerojatno automatski uključuju. Možda se samo drugačije zove ta opcija, prolistaj manual i vidi dio s RAMom.

-nabavi neki LiveCD, može linux ili Hirens i pokreni memtest. Koliko RAMa prijavljuje BIOS i koliko prijavljuje MemTest? Možeš i bootali linux pa vidjeti koliko prijavljuje. Tako eliminiraš sve software razloge.

-Pošto je to H55 chipset, moguće da je neispravan dio za VGA tj. da krade dio RAMa.

-možeš pokušati s patchom.. tema.

 

Na kraju reklamiraj, odgovor koji su dali je besmislen. Čak i da samo ne znaš podesiti BIOS, oni ti mogu naplatiti recimo pola sata servisa( ili manje) ili biti pozitivan primjer i pomoći kao kupcu. Ovakav odgovor je 'zabranjen' ali normalan kod nas...

 

Kolko ja vidim on ima Gigabyte P55 US3L, a to je P55 chipset nema onboard grafike, samo mali ispravak, NHF {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
cena1991 kaže...
 

i   za kraj jedna slika iz BIOS-a...Pošto imam Dual Channel na 1 i 3 slotu,kako on očitava 2 Slot pod Enabled Memory sa onih 2 GB što mi fale a 3 slot nema memory size? nije mi jasno,majke mi...

 

Što se desi kada staviš RAM u slot 1 i 2?

So, if God has existed forever...you know, what did he do in his spare time, like, before he made the Earth and everything?
13 godina
offline
Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Probaj izvaditi i ponovno namjestiti procesor. Kakav hladnjak imaš? Ako je neki s vijcima probaj ih malo popustiti. Imao sam isti problem jer sam previše pritegnuo vodeni blok.

[url=http://internationalvapersclub.com/sig][img]http://internationalvapersclub.com/sig/sig.php?d=20110415&p=1.5&c=3.70[/img][/url] [url=http://internationalvapersclub.com/]International Vaper
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
Intel&ATI kaže...
..

Kolko ja vidim on ima Gigabyte P55 US3L, a to je P55 chipset nema onboard grafike, samo mali ispravak, NHF {#}

 -točno, međutim nije.. jer je to samo (bezvezna) oznaka modela, ne chipseta:

C/P: te MBO... (provjerio).

  1. Intel® H55 Express Chipset

* This model uses an Intel H55 Chipset, however it DOES NOT support integrated graphics from the Intel Core i5/i3 processor and requires a VGA card for graphics output.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2011 0:22 (ihush).
16 godina
moderator
online
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
cena1991 kaže...
i   za kraj jedna slika iz BIOS-a...Pošto imam Dual Channel na 1 i 3 slotu,kako on očitava 2 Slot pod Enabled Memory sa onih 2 GB što mi fale a 3 slot nema memory size

Pogledaj malo bolje što piše - piše TOTAL Memory Size (dakle, nije vrijednost po slotu, nego ukupna vrijednost), što bi značilo da BIOS smatra da ti imaš ukupno 2 GB RAM-a. Kako znaš da ti je dual channel uključen i da su u pitanju slotovi 1 i 3? Daj screenshot iz nekog ozbiljnijeg programa (a ne da nam daješ iz Windowsovih System Properties - i to još tako da se baš ništa ne vidi, pošto si nagurao dva velika prozora u jednu sliku). Na primjer iz SIW-a (s lijeve strane u njemu imaš Hardware > Memory).

14 godina
neaktivan
offline
Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Pogledaj si manual od ploče,ako imaš dva modula stavljaš ih u 2. i 4. utor gledajući od procesora desno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Prije svega dobro jutro :D

 

Stavljam slike iz System Information-a

 

Dual-Channel je uključen,gledao sam jučer u biosu navečer...

CPU je sigurno nov,ja sam ga vadio iz kutije,nikad OC

Probat ću stavit RAMe u 1 i 2 slot pa javim

Već sam probao stavit u 2 i 4 slot,samo mi je bipalo neprestano,dok nisam ugasio komp...probam stavit i u 1 i 4 slot

CPU sam već nebrojeno puta vadio i gledao za one bent pins jer je to bio mogući uzrok Memory Loss-a...ali nije ni to

Hladnjak na CPU je onaj stock Intelov koji sam dobio sa procesorom

SIW1 SIW1
SIW2 SIW2
16 godina
moderator
online
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

To kao prvo nije program SIW - ovo je SIW.

 

Kao drugo - zašto stavljaš tako nepotrebno velike slike? Slike su ti preširoke i previsoke, imaju previše praznoga prostora i zbog toga nama onda ispadnu presitne, odnosno ne vidi se ništa pročitati na njima. Nakon što pošalješ poruku provjeri da se slika može normalno vidjeti! A ne da nam treba povećalo. Dakle, smanji veličinu prozora koliko god je to moguće i onda pritisni kombinaciju tipli lijevi Alt + PrintScreen. Naime, lijevi Alt znači da će se uhvatiti samo trenutno aktivni prozor (pretpostavljam da si pokušavao izbjeći da na slikama imaš i Windowsov desktop). I nauči se croppati (obrezivati) slike - uzmi program Paint.Net i obreži slike ako na njima ima viška koji ne želiš da se vidi ili ako je slika prevelika - nemoj više na forum postati slike s kojih se ništa ne vidi pročitati ili se jako teško išta vidi pročitati:

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Fakat sorry,nov sam s tim stavljanjem slika na forume  i croppanjem,koristio sam onaj snipping tool od windowsa,pa sam ja to ručno označio,i postao slike...nije mi bila namjera stavljat takve slike na kojima se niš ne vidi,al za drugo nisam znao. fala na informaciji...

eo sad ću ja instalirat SIW pa stavim slike...

 

Pozdrav

15 godina
offline
Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

-jedino još nije potvrđeno da si napravio reset BIOSa (jumper-CLR-CMOS ili u BIOSu učitati default).

Problem je što i BIOS, MemTest i Win-sys prijavljuju 4GB physical ... kao i 2GB total. To ostaje nepoznanica.

Mora biti problem u BIOSu.

Uđi u BIOS, drugi meni, 'Standard CMOS Features', tu mora biti pravilno prijavljen RAM (4GB). Postoji

Dok toga nema podešavaj u prvom meniu. 'M.I.T.'. (u meniu koji si već postao). Instaled slot i Enabled slot.

Dok tu ne rješiš postavke ...

Frekvencija -auto-1333, voltaža auto-1.5 itd..

 

Nakon tog bi reklamirao ploču.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

evo slika iz SIW-a...nadam se da će sad bit dobro :D

SIW SIW
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

sad poslje ručka ću probat premještat po slotovima pa javim,

pošto sam jučer gledao to po biosu,voltaža i frekvencija su točno kako si ti napisao, sve je na auto,znači Frequency je 1333, a voltaža na 1.5v...al možda nešto riješim tim premještanjem po slotovima

16 godina
moderator
online
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
cena1991 kaže...

sad poslje ručka ću probat premještat po slotovima pa javim,

pošto sam jučer gledao to po biosu,voltaža i frekvencija su točno kako si ti napisao, sve je na auto,znači Frequency je 1333, a voltaža na 1.5v...al možda nešto riješim tim premještanjem po slotovima

Ne znam, ako su moduli ispravni, ne bi trebalo biti nikakvih problema. Malo me zabrinjava što ti u SIW-u piše "Maximum Module Size: 1024 MB", što bi u osnovi značilo da ti BIOS može iskoristiti samo polovicu svakog modula. Ali to je SIW možda pogrešno očitao... Imaju ti moduli memorijske čipove s jedne ili s obje strane?

14 godina
neaktivan
offline
Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Nebi bilo loše da samo jednog staviš keks memoriju a ostale memoriju van i neka vidi u BIOSU očitava koliko ima rama, možda od jedne keks memoriju u kvaru pa krivo očita. Mislim da staviš po jednu i testiraš da vidi što piše koliko ima mb. Ako slučajno neka jedna memoriji nepravilno očita znači našao si kvar u memoriji i treba maknut i a ostale staviš ispravnim.

 

Ako sva memorija točno opiše koliko ima rama znači keks memorija ispravna i da nijedna nije u kvaru. Druga metoda može se provjeriti stavljanjem po jednu memoriju u jednu slot i testiraš ako pokazuje OK, vadiš i ideš na drugi slot i isprobaš ako ta OK, onda vadiš i staviš treću slot ako pokazuje OK, onda opet vadiš i staviš ćevrtu slot ako pokazuje OK, a neke od slotova možda jedna neradi kako treba. zato treba testirat da nađeš di je kvar.

I nakraju možda od 4 slota da jedna slot vjerovatno u kvaru i bilo bi najbolje da reklamiraš tu ploču.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Isključi OBAVEZNO opciju maximum memory u boot advanced options u msconfig-u. Ja sam s tim nešto bio čačkao i isto mi se dogodilo kao tebi.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
Friday kaže...

Isključi OBAVEZNO opciju maximum memory u boot advanced options u msconfig-u. Ja sam s tim nešto bio čačkao i isto mi se dogodilo kao tebi.

Meni to ne izgleda kao problem s Windowsima - sam BIOS prijavljuje 2 GB. Treba provjeriti još s programom memtest86+.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
mbaksa kaže...
Friday kaže...

Isključi OBAVEZNO opciju maximum memory u boot advanced options u msconfig-u. Ja sam s tim nešto bio čačkao i isto mi se dogodilo kao tebi.

Meni to ne izgleda kao problem s Windowsima - sam BIOS prijavljuje 2 GB. Treba provjeriti još s programom memtest86+.

 

Jbg, moja greška - nisam vidio da je i u biosu isto.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

.. sam BIOS, jer već u postu-slika, prijavljuje RAM 2+2 i enabled=2GB.

Ne treba tražiti dalje od BIOSa, sve ostale kombinacije (1xDIMM, razni utori) su isprobane.

- Ili opcija u BIOSu ili neispravna MBO (uz mogućnost da je baš nekompatibilan RAM, prvi doživljen slučaj...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

Evo me...vraćam se sa zanimljivim rezultatima koji mi nisu jasni...

Prvo...RAM pločice imaju čipove sa obje strane

Dalje...probao sam ovako...RAM-e sam stavio u 1 i 2 slot...rezultat...nema boot-anja,pišti konstantno....

probao sam staviti RAM-e u 1 i 4 slot...nema boot-a,pišti konstantno

 

Ovo je zanimljivo...

 

Probao sam jedan ram staviti u 1 slot znači bez druge pločice..samo jednu...rezultat...nema boot-a,pišti konstantno?????

tako sam probao i s jednom i drugom pločicom...rezultat je isti

jel to možda zato što mi je uključen "Dual Channel" ili to nema veze?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
cena1991 kaže...

Evo me...vraćam se sa zanimljivim rezultatima koji mi nisu jasni...

Prvo...RAM pločice imaju čipove sa obje strane

Dalje...probao sam ovako...RAM-e sam stavio u 1 i 2 slot...rezultat...nema boot-anja,pišti konstantno....

probao sam staviti RAM-e u 1 i 4 slot...nema boot-a,pišti konstantno

 

Ovo je zanimljivo...

 

Probao sam jedan ram staviti u 1 slot znači bez druge pločice..samo jednu...rezultat...nema boot-a,pišti konstantno?????

tako sam probao i s jednom i drugom pločicom...rezultat je isti

jel to možda zato što mi je uključen "Dual Channel" ili to nema veze?

Ovo što pišti kad si isprobavao ram i zaključak je da ti ram nije kompatibilna na tu ploču. Sjetio sam ja da kad od jednog frenda donio matičnu i on mi veli da kod palenja pišti ko ludo dakle tri jedan dugi i dva kratka. E sad ja probam njegove ram na tu jednu slot i on pišti, i probam na drugi slot i on pišti. A kad ja vadio svoje ram i on nepišti nego uredno bepa pri pri startu i uredno dizala i točno pisala koliko rama. Mislim da je tvoj slučaj da memorija nekompatibilna.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

To bi bilo moguće,veoma moguće pošto ništa ostalo nije...ali za to prvi put ćujem...

 

Kažem, jedina stvar što me zbunjuje je ta što jedna pločica(bilo koja od te dvije) ne radi bez druge(na bilo kojem slotu)....evo sad sam ih vratio na 1 i 3 slot i sad mi se bootao normalno ko i dosad

 

ovo postaje tragično

15 godina
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
cena1991 kaže...

Evo me...vraćam se sa zanimljivim rezultatima koji mi nisu jasni...

Prvo...RAM pločice imaju čipove sa obje strane

Dalje...probao sam ovako...RAM-e sam stavio u 1 i 2 slot...rezultat...nema boot-anja,pišti konstantno....

probao sam staviti RAM-e u 1 i 4 slot...nema boot-a,pišti konstantno

 

Ovo je zanimljivo...

 

Probao sam jedan ram staviti u 1 slot znači bez druge pločice..samo jednu...rezultat...nema boot-a,pišti konstantno?????

tako sam probao i s jednom i drugom pločicom...rezultat je isti

jel to možda zato što mi je uključen "Dual Channel" ili to nema veze?

 

cena1991 kaže...

To bi bilo moguće,veoma moguće pošto ništa ostalo nije...ali za to prvi put ćujem...

 

Kažem, jedina stvar što me zbunjuje je ta što jedna pločica(bilo koja od te dvije) ne radi bez druge(na bilo kojem slotu)....evo sad sam ih vratio na 1 i 3 slot i sad mi se bootao normalno ko i dosad

 

ovo postaje tragično

 

dual chanel je automatska opcija, kad je samo jedan modul nemože biti uzrok problema..

RAM mora raditi u bilo kojem utoru, bilo koja kombinacija-raspored, za dual je samo potrebno sparivanje 1-2 i 2-4 ili svi.

-zaključak, neispravan utor 1. ili taj modul (RAM).

Možda samo nije dovoljno stisnutio (kontakt)... testiraj pojedini modul u svim utorima. Sisni ga 'muški' da klikne. (MBO se lagano savija, ... s osjećajem to raditi).

 

Ako se potvrdi utor ili RAM su za reklamaciju, ako proradi prvo digni DOsovski MemTest nekoliko minuta, prije nego dozvoliš paljenje windowsa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable

eo sad probam ponovo,pa javim

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ram Problem 4 GB Installed - 2 GB Usable
 
        dual chanel je automatska opcija, kad je samo jedan modul nemože biti uzrok problema..

RAM mora raditi u bilo kojem utoru, bilo koja kombinacija-raspored, za dual je samo potrebno sparivanje 1-2 i 2-4 ili svi.

-zaključak, neispravan utor 1. ili taj modul (RAM).

Možda samo nije dovoljno stisnutio (kontakt)... testiraj pojedini modul u svim utorima. Sisni ga 'muški' da klikne. (MBO se lagano savija, ... s osjećajem to raditi).

 

Ako se potvrdi utor ili RAM su za reklamaciju, ako proradi prvo digni DOsovski MemTest nekoliko minuta, prije nego dozvoliš paljenje windowsa.

  evo ga...hvala Isusu

 

Ram pločica na slotu 1 je dobra,i ona sama bez ove druge u windowsima očitava 2 GB

 

Ram pločica na slotu 3 je za reklamaciju...

Veoma je moguće to da sam ja tijekom prvog "testiranja" slučajno, pošto su iste, stavio dvaput istu RAM pločicu u slot i zato je pištao...

 

Zahvaljujem ekipo,pogotovo gospodinu ihush zbog kojeg sam opet išao testiram RAM pločice...

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice